DOMBURGSCH BADNIEUWS Zaterdag, 1 Augustus 1885. VREEMDELI1TGENLIJST. Aangekomen vreemdelingen EEN DORPS-ANTIQUAAR. Derde jaargang IVo. £5. EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG-, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. meer erkennen, hoe hier ter plaatse eene zeldzame aan de Noordzeekust nergens geëvenaarde vereeniging bestaat van bosch- i schoone strand- en zee- Allen die van elders Dom burg bezocht en goed gezien hebben verlaten deze plaats met den indruk dat zulk een heerlijke streek nog veel te weinig wordt Middelburgsche courant 26 Juli 1881. Gebruikte Baden. Heeren Dames Totaal. Vrijdag 24 Juli 25 12 37 Zaterdag 25 19 6 25 Zondag 26 22 6 28 Maandag 27 27 13 40 Dinsdag 28 16 11 27 Woensdag 29 17 11 28 Donderdag 30 10 10 20 136 69 205 Hoogwater te Domburg, Zaterdag 1 Aug. nam. 3.41 Zondag 2 4.23 Maandag 3 5.15 L. K. Dinsdag 4 6.21 Woendags 5 vr m. 7.20 Donderdag 6 8.47 Vrijdag 7 9.58 Zaterdag 8 10.56 De Baddokter J. >X. Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tusschen 11 en 12 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 2 Aug. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 '/2 uur Ds W. Astbo van Rot terdam. Nam. 2 uur dhr. Simpelaab van Middel burg (hulpprediker). Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. P. Postema. Nam. 2 uur Ds. P. Postema. Badstoelen te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.per maand 3.per seizoen ƒ6. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij dhr. H. M. Kesteloo. tot 30 Juli. In het dorp: Mej. C. J. Buteux dhr. J. C. A. Drabbe dbr. Evers Mej. Hamakers Mejonkvr. C. Baronesse van Heerdt Jongejuffr. Oerlemans Mej. de Veer Mej. C. Voorhoeve In het Bad-Hötel dhr. Alberda dhr. H. J. W. Bosch Mevr. Kolff en familie dhr. H. Letham dhr. John Mackintosh dhr. de Sitter dhr. J. van Stolk en fam. In het Schuttershof: dhr. de Gijselaar en fam. dhr. Mr. A. C. Crena de Jongh dhr. C. F. Klein en fam. Mej. N. Overman dhr. W. A. A. de Marees van Swinderen Aantal personen Middelburg. Breda. Londen. Middelburg. Utrecht. Middelburg. St Laurens. Botterdam. Amsterdam. Berlicum. Rotterdam. Edinburg. Londen. Middelburg. Rotterdam. Amsterdam. Dordrecht. Barmen. Voorburg. Groningen. In het Pension Duinoord: dhr. Dr. Gori en familie 6 Breda. Onder de bezoeken in de laatste week, moet nog worden vermeld de Middelburg sche kinderen, die voor trouw schoolbezoek op een „duinreis" werden onthaald, en, blijkbaar die belooning op grooten prijs stelden. Onder de „Overzeesche" bezoekers, waren 11. Zondag eenige heeren uit Colijnsplaat, die met een tjalk buiten-om naar Domburg kwamen zeilen en, de Nederlandsche vlag tot tegen den avond dicht bij het strand lieten wapperen. In de dorpstraat te Oostkappel staat het kleine huisje van den kleermaker en brie vengaarder Abeaham Zwemee. Deze, een ongehuwd man van middelbaren leeftijd, legt zich reeds sedert jaren toe op het ver zamelen van oudheden, en heeft, door onver- moeiden ijver en soms niet zonder groote opofferingen, eene aanzienlijke collectie bijeengebracht; eene verzameling, die hij lief heeft en koestert, en waaruit hij een eens verkregen voorwerp, om zoo te zeggen, voor geen wereldsgeld afstaat. In twee vrij ruime, keurig nette en zindelijke ver trekken, waar boerenkleedingstukken wor den gemaakt en vermaakt, en briefkaarten en brieven worden geteld, gewogen en ingepakt, ziet men tusschen rekken en in kasten, eene aanmerkelijke hoeveelheid Japansch porcelein en Delfts aardewerk, waaronder fraaie stukken. Aan de wanden hangen schilderijen, teekeningen, prenten en oleographiën, die meerendeels weinig of geen waarde bezitten. Merkwaardig is daaronder echter een tafreeltje van steen, waarop in haut-relief eene gekleurde afbeelding van het laatste avondmaal, ver moedelijk afkomstig uit een der oude geestelijke gestichten in Walcheren. Drie kleine montres bevatten een aantal historie penningen en binnen- en buitenlandsche munten, en een vrij aanzienlijk getal, aan het strand te Domburg opgedolven, oud heden, zooals sleutels, ringen, gëmailleerde hechten, mantelgespen, fibula's enz., waarbij een merkwaardig beeldje, ongeveer een halve palm lang en uit een soort van witte pijpaarde gevormd, waarschijnlijk een afgod

Domburgsch Badnieuws | 1885 | | pagina 1