BOMBUBGSCH BADNIEDWS Derde jaargang No. 3. Zaterdag, 18 Juli 1885. EN ■NTI^E]EnVEIDEIl,XIsr<3-EIsril,IJ"ST. Gebruikte Baden. Hoogwater te Domburg, Het Bad is geopend Openbare Godsdienstoefening. Zondag 19 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Aangekomen vreemdelingen Het Domburgsch Badnieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG-, bij den Heer H. NI. Kesieloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Inderdaad de ligging en omgeving van Domburg is bekoorlijkDomburg is klein maar schoon, aantrekkelijk om zijn rustige en kalme omgeving. Wie het kent, zal dit toestemmen. Wie 't niet kent ga zich overtuigen, en ik sta er voor in, dat t niet bij één bezoek blijven zal. De Amsterdammer, Dagblad voor Nederland, 18 Aug. 1884. Heeren Dames. Totaal. Vrijdag 10 Juli 9 3 12 Zaterdag 11 10 7 17 Zondag 12 8 1 9 Maandag 13 11 8 19 Dinsdag 14 7 5 12 Woensdag 15 9 8 17 Donderdag 16 7 5 12 61 37 98 Zaterdag 18 Juli nam. 5.41 Zondag 19 vrm. 6.25 E. E. Maandag 20 7.40 Dinsdag 21 8.51 Woendags 22 9.47 Donderdag 23 10.34 Vrijdag 24 11.16 Zaterdag 25 11.53 29 Juni tot 30 September. dagelijks van des morgens 8 tot des namiddags 1 uren. Prijs van een Zeebad 35 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30. Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Eesteeoo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hötel gelegenheid. Badstoelen te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur/1.per maand f 3.per seizoen f 6. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij dhr. H. M. Eesteloo. Voorin. 9 uur. Ds. D. Rijndebs v Middelburg. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. Postema. Nam. 2 uur Ds. Postema. tot 17 Juli. In het dorp: dhr. P. Aalbregtse en fam. Mej. E. C. Pak Brouwer Dr I. B. Dompeling Mej. A. Engelberts De heeren Gaijmans Mej. Hoogendorp Mevr. Kroonenburg-Lempers dhr. Loder en familie Mej. B. van der Mieden Mej. Pelle Mejvan Puffelen Mej. I. C. H. Schmidt dhr. Snoep Mej. P. van den Thoorn dhr. C. J. J. A. van Teij- lingen en familie In het Bad-HOtel Jhr. van Bevervoorde tot Oldermeule en familie Baron van Doorn v. West- kapelle en familie dhr. P. Demonnier en fam. Mra. Helen M. Moore Aantal personen Zierikzee. Middelburg. Utrecht. Rotterdam. Zierikzee. Cortgene, Kralingen. Amsterdam. Middelburg, id. id. Utrecht. Middelburg, id. id. Amsterdam. 's Hage. Parijs. Detroit (Michi gan U. S. Ame rica). In het Schuttershof: Mej. M. van der Feen dhr. Lauwerens en familie Mej. Opzoomer Mevr. douairière Schorer van der Dek de Clercq en familie Jhr. de Marees v. Swinderen dhr. A. Timmerman Mevr. de Clercq van Weel van der Dek de Clercq en familie In het Pension Duinoord dhr. H. W. J. van Baaien en familie Aantal personen Middelburg. Gent. Utrecht. Haarlem. Goes. Wolfaartsdijk. Haarlem. 8 Doesburg. Werd Domburg verleden week vereerd door een koninklijk bezoek, niet minder onderscheiding genoot de oude smalstad toen 11. Maandag de leden der Nederl. maatschappij tot bevordering der genees kunde, die te Middelburg de algemeene vergadering hielden, hier een gedeelte van den dag doorbrachten. Een tachtigtal discipelen van Aescula pius kwam daardoor hulde brengen aan de liefelijke Btreek, waar oudtijds aau Nehalennia, waarschijnlijk ook wel als de gezondheid terugbrengende godin, menig dankaltaar gewijd werd. En dat de eerzame, zedige beschermvrouw dezer badplaats, met eene, zelfs voor eene meer dan twee duizendjarige maagd verschoonbare koketterie, dit eerbewijs met welgevallen aannam, mag men besluiten uit den heldèren zonneschijn, die, na een paar donkere regendreigende dagen, als een vriendelijke welkomstgroet over zee, bosch en beemd glansde, en den lichtgloed, die des nachts, als tot afscheid, op de zee schitterde. Tegen vier uur kwamen de rijtuigen, meerendeels ledig, te Domburg, daar vele bezoekers een wandeling door de lommer rijke dreven van BerkenboBch en Westhove boven den stofferigen rit over den straat weg hadden gekozen. Na de aankomst

Domburgsch Badnieuws | 1885 | | pagina 1