door zijn overbuurman, een taankleurig, ik vernam, was die stad langzamerhand Daar het weer droog en het vrij stofferig lang, mager man met een soort van be- geheel weggeslonken en nu niets meer was, liet de badcommissie, terwijl wij aan weegbare knobbel onder zijn linkerwang over, dan het door den staat onderhou- tafel zaten, een paar dinamietballons op, en wiens rechterbeen, al sints geruimon den stadhuis als omhulsel van een kunstige waarop spoedig een verkwikkelijke regen tijd, gelijkmatig als een slinger, bungelde brandkast, waarin weder een nog merk- neerstroomde, doch ook een paar donder- over de linkerknie. Toen de knobbel wat waardiger beker werd bewaard. slagen volgden, die echter, door de aflei- naar achter was geschoven, zei hij stootend. Nevens ons hotel stond het reusachtige ders op het hotel, niet gevaarlijk schenen. Ge hebt gelijk, meneer, 't is 'n ellendige herstellingsoord van de reeds genoemde De regen verhinderde echter om, gedachtig boel. Verleden nacht op de Atlantische professoren, die ook een groot deel van aan de oude levensles, zich na den maal- haast naar den kelderbovenste vliegwielen het strand voor hunne vermaarde water- tijd wat te vertreden, en de meeste gasten defect; door 'n ijsberg beneden ons, olie velocipedes in gebruik hadden genomen, gingen dan ook naar de zaal, waar profes- stram. „Zulke dingen moesten niet ge- De kracht der beroemde genezingen scheen, sor Grijpgraag eene populaire causerie beuren," Wat geef i/c om ijsbergengelijk ik later vernam, vooral te liggen hield over den pas ontdekten merkwaardi- Die heeren schijnen uit verre landen te in de toepassing van de niet lang geleden gen invloed der maansbewegingen op den komen, fluisterde mij in 't Nederlandsch ontdekte Weekmaak-methode. Men begon plantengroei der duinen, waarover ge- eene juffrouw toe, met wie ik van Bergen daarbij met slinger- en rotatiebaden, waar- noemde geleerde een belangrijk boek scheen op Zoom gereisd had. voor de patient met een velocipede een te hebben geschreven. Het was geen jonge juffrouw meer, maar eindwegs in zee werd gevoerd en zóó voor- Daar dit onderwerp, hoe onderhoudend ook geen oudegeen mooie, maar ook bereid om bewerkt te worden in de elek- ook, mij waarschijnlijk spoedig in het land geen leelijke; geen lange, maar ook geen trisch-galvanische-kittel-kneed-knijp-stamp- der droomen zou hebben gebracht, liet korte; niet grof, niaar ook niet fijn, en en wrijfmachine, waarmede die geleerde ik mij liever met een overdekte electrische zóó scheen ze in alles de gulden middel- heeren wonderen schenen te kunnen ver- driewieler naar het eigenaardige museum maat te betrachten, behalve in haar blauwe richten. Zoo was onlangs de zoon van brengen, waarop Domburg niet weinig bril en in hare wijsheid. De eerste was den president der Zuid-Russische republiek trotsch was. buitengemeen groot en de uitgebreidheid te Domburg gekomen met een zeer ge- Voor eenige jaren was op het strand aldaar der laatste kon men eenigszins opmaken kromden ruggegraat. In veertien dagen een walvisch aangespoeld, zulk een zee- uit haar spreken over differentialen en was deze jonge bultenaar week gemaakt monster dat de visch, hier in de acht- integralen, waarom ik haar verdacht hield gelijk stopverf, en glad gestreken als een tiende eeuw aan land gedreven, bij dezen dat zij eene formule had gezocht voor de strijkplank, zoodat hij recht als een kaars, reus schier een dwerg geleek. Men had onregelmatige slingeringen van haar over- met een verlicht gemoed en ook een veel toen het denkbeeld opgevat om het over buurmans rechterbeen. Heeds had de verlichte beurs, van de oevers der Noord- trokken geraamte tot een museum in te dame mij verteld, dat zij uit Appingadam zee naar die der Kaspische zee terug kon richten van Domburgsche oudheden, zoodat kwam, en door de jonge meisjes der zesde keeren. men nu den opgezetten cachelot zien kon klasse van een vrouwelijke leerschool aldaar, Het carillon van het hotel, dat het op een uitgestrekt grasveld, te midden van uit veertien kandidaten, tot president was onwelluidende bellen vervangen had, riep een sierlijk aangelegden tuin. Er werden in gekozen; een kiesstelsel dat, naar zij be- ons naar de eetzaal, waar wij met een die verzameling merkwaardige zaken be weerde, beter vruchten droeg dan de ver- paar honderd badgasten aanzaten. Alle waard, want door toenemenden aanbouw ouderde onderwijzersbenoeming door school- volken schenen hier vertegenwoordigd en in de duinen, had men in de laatste jaren commissiën en gemeenteraden. het zou een vreeselijke verwarring zijn veel gevonden. Zoo was er niet ver van Het bestudeeren der Mécanique céleste geweest, als de wereldtaal den omgang Westkapelle een heidensche tempel opge had haar in den laatsten tijd wat over- niet gemakkelijk had gemaakt. Nu graven en enkele daar voor den dag ge spannen, waarom zij de beroemde profes- echter konden Chinezen met Kaffers en komen oudheden hadden een geleerde eene soren Grijpgraag en Snijdhem, die te Brazilianen met Esquimoos lustig en gezellig verhandeling doen schrijven, om aan te Domburg een Genezingshuis hadden opge- keuvelen. Zoo vernam ik van een paar toonen dat een daar ontdekte schedel richt, raadplegen kwam. Misschien zou ik Nieuw-Zeelanders, die Oud Zeeland kwa- vermoedelijk van den tempelwachter was, nog meer hebben vernomen, doch het men bekijken, dat zij naar Engeland waren die den zendeling Willebrord voor een portier werd geopend en wij moesten ons geweest om op de London-bridge de plek bemoeizieken indringer hield en hem haasten om in de elektrische omnibus plaats te zoeken, waar eens hun nakomeling op deerlijk toetakelde. Die meening was te krijgen. Spoedig stond deze stil voor de bouwvallen dier groote stad over haar echter door andere geleerden weêrsproken, het Nehalennia hotel, een reusachtig gebouw, ondergang zou zitten mijmeren. Het menu omdat de legende verhaalt, dat die trouwe dat, met een reeks anderen, de vlakgemaakte dien middag liet niets te wenschen over en bewaarder pas eenige dagen na het ge- duinen kroonde. Naar het oordeel van de bediening was meest mechanisch, waar- beurde door de wraak des hemels schrik- onzen Perzischen reisgenoot, scheen men door de schotels in gleuven glad en vlug kelijk achterhaald werd. in dezen afgelegen hoek nog wat achterlijk over de tafel gleden. De kunst om samen- Enkele voorwerpen, hier ten toon gesteld, te zijn, want ik hoorde hem tot de geslui- gestelde gerechten te vervaardigen, scheen waren afkomstig van een voormalig kasteel erde dame, die bleek zijne dochter te in den laatsten tijd zeer vooruitgegaan. De Westhove, zooals een windwijzer in den wezen, zeggen, dat de assistenten hier nieuwste nieuwigheid, waarover een paar vorm van een reiger en een groote vergulde waarlijk nog zwarte rokken en witte dassen Noorwegers met de juffrouw uit Appin- bal, die vermoedelijk bij een uurwerk had droegen en niet de tegenwoordig overal gadam een verbazend geleerd gesprek gediend; ook zag men hier een hardstee- gebruikelijke zijden tunicas en witte been- hielden, was de zalm-kaheljauw, een pas nen leeuw, vroeger waarschijnlijk voor bekleedselswelke laatste onschuldige uit- verkregen vischsoort afkomstig uit eene grensscheiding gebezigd, welke woudkoning drukking aanleiding gaf, dat er achter den inrichting voor kunstmatige teelt te Moer- met vervaarlijk opgesperden bek den lof sluijer verontwaardigd gefluisterd werd: dijk, waaraan men ook de forel-baars te der badplaats scheen uit te brullen. Nog „Foei, pa, hoe kwetsend!" De deur- danken had. De snippen-patrijs en de dagelijks werden er oudheden gevonden assistent, die op een sofa in de ruime ganzen-kalkoen hadden reeds lang op een en kort te voren was er uit een duin, vestibule zat, keek even uit zijn courant- ander gebied bewezen, wat de wetenschap waarop volgens overlevering, vroeger een boek op, om in te lichten dat er op de der kruising van de rassen tegenwoordig soort van paviljoen had gestaan, een vierde verdieping nog een kamer te krijgen vermocht. glazen flesch of karaf opgegraven. Bij het was en verwees ons naar de naburige Hijschzaal. Dit sierlijk vertrek was door bloemen en heesters in een zestal lommer rijke prieelen verdeeldin 't vierde dier looverhuisjes namen wij plaats; draaiden een kruk om, en waren na wat knarsen, kraken, schuifelen en rammelen op de vierde verdieping en bij de kamer waaruit wij een prachtig panorama over zee en land voor ons hadden, aan de zuidzijde eenig- zins belemmerd door den rookwalm boven de volkrijke en welvarende stad Vlissingen. Tan Teere was weinig meer te zien. Naar Onder den maaltijd speelde tot afwis seling het carillon, terwijl door een kunstig mechanismus, vermoedelijk een soort van tooverlantaarn, op de witte wanden der zaal telkens in reusachtige letters de laatste telegrafische nieuwsberichten leesbaar wer den. Zoo vernamen wij dien middag het overlijden van Fanto den IV, den grooten koning en beschaver van Dahomey, welk bericht een paar Liberianen, door het uitzicht op eene vrije Midden-AfrikaanBche republiek, een donkeren blos op de zwarte kaken ioeg. openen vond men daarin een papier, naar sommigen oordeelden, een weekblad uit vorige eeuwen. De opzichter gaf gereede- lijk vergunning om het in handen te nemen en toen ik het door de jaren geel gewor den blad voorzichtig ontvouwde, las ik in ouderwetsche letters DOMBURGS BAD» NIEUWS, Derde jaargang, No. 1. Ontsteltenis deed mijontwaken. Correspondentie. Twee Brieven door M. van Walcheren zullen in het volgend nummer aanvangen.

Domburgsch Badnieuws | 1885 | | pagina 2