DOIBÜRGSCH BADNIEUWS Zaterdag, 27 September 1884. ■vi^EE^iDEXjinsra-EnsrxjiJ'ST. Sluiting der zeebaden Woensdag 1 October. Tweede jaargang No. 13. De redactie van het Badnietrws, inet dit nommer hare taak voor dit jaar afgedaan beschouwende, dankt voor de betoonde belangstelling en roept inteekenaren, medewerkers en lezers een hartelijk tot Weerzien toe. Gebruikte Baden. Hoogwater te Domburg. Openbare Godsdienstoefening. Aangekomen vreemdelingen Het Schuttershof te Domburg. EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, hij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Wie genieten wil van eene liefelijke natuur in een gezond oord, van een uit nemend zeebad en van geheimzinnige over leveringen uit een duister verleden, kan te Lomburg zijn wensch vervuld zien. F. Nagtglas, Lomburg in „Figen Haard" 1877. De Commissie tot bevordering der belan gen van Domburg als badplaats bestaat uit de heeren: H. J. Booöaeet, Voorz., J. C. Lantsheeb, Vice-Voorz., F. Nagtglas, Dr. J. C. de Man, H. M. Kesteloo, W. A. Graaf van Lynden, J. J. I. Spbengee, W. J. Speen- gee, F. D. Spbengee, C. J. J. A. van Teijlingen, Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 19 Sept. 1 2 3 Zaterdag 20 ft 2 4 6 Zondag 21 ff 11 5 16 Maandag 22 ft 2 3 5 Dinsdag 23 ft 0 2 2 Woensdag 24 ft 1 2 3 Donderdag 25 ff 1 2 3 18 20 38 Zaterdag 27 Sept. vrm. 6.18 E. K. Zondag 28 7.10 Maandag 29 8.26 Dinsdag 30 9.28 Woensdag 1 Oct. 10.18 Donderdag 2 11. Vrijdag 3 11.45 Zaterdag 4 12.23 V. M. Totale maaneclips Zaterdag 4 October. Zondag 28 September. Ned. Hervormde kerk. Voorm. 9 uur Geen dienst. Nam. 2 uur Ds. Pooet van Aagtekerke. Christelijke Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. P. Postema. Nam. 2 uur Ds. P. Postema. Het Bestuur der Zeebad-inrichting be staat uit de heeren: H. J. Boogaeet, Voorz., J. C. Lantsheee, W. J. Spbengee, H. M. Kesteloo, Secre taris-. tot 26 September. In hel dorp: Jhr. Bloys van Treslong Mevr. van Citters-Ermerins Aantal personen In het Schuttershof: Prof. Moelier Leeuwarden. Middelburg. Leuven. Domburg, 26 September. Het heerlijke weêr, in de maanden Juli en Augustus van dezen zomer, heeft ook op onze badplaats een grooten invloed uit geoefend. Volgens de jn dit blad gedane opgaven, werd zij dit jaar door 535 per sonen bezocht. De hotels waren in Au gustus overvol en in het dorp was geen optrekje of kamer onbezet. Ook voor de badinrichting was het een gunstig jaar, want er werden tot heden 2463 zeebaden gebruikt, welk cijfer, sedert de oprichting der badplaats, nog niet was bereikt. De drukte en het gewoel om haar heen begon de beide dames van Dishoeck wel wat te vermoeien, en daar het gesprek met de beide schoolmeesters ook niet hij zonder vlotte, en het wel wat koel begon te worden, besloot de ambachtsvrouw den jongen Bouwens, die nog altijd op een afstand stond te kijken of hij zijn laatste oortje versnoept had, naar het huis te sturen, met verzoek of mijnheer zijne zaken niet wat kon bespoedigen, daar het voor den jeugdigen Adbiaan wat koud werd, of dat de dames anders maar voor uit naar het Hof te Domburg zouden rijden. Het eerste wat Bouwens zag, toen hij de keuken binnen kwam, was zijn Deuntje, die hij den „toog" stond, waardoor hij dan ook zijn geheele boodschap vergat. Zij zag er keurig uit, in haar Zondag- sche keurs- of rokkelijf en de sitse beuk, door een blauw lint strak naar beneden gehouden, en voorzien van tot den elleboog reikende nauwsluitende mouwen, met blauw lint gehoord. Haar hoofd was gedekt met een trekmuts, ter wijl een gouden naald haar voorhoofd versierde, en even op den kant der muts bij de ooren de gouden knoppen en krullen pronkten. Om den hals droeg zij 4 of 5 snoeren bloedkoralen, van achter met een gouden slot of plaat gesloten. Haar rok was van gestreepte stof, terwijl haar blauw- dobbelsteene of taerlingsche schort door een zilveren punthaak onder de punt van het keurslijf werd gehouden. Aan hare linkerzijde prijkte op den rok de zilveren heugeltas, met het zilveren tuig, als: een schaar en kettingjes voor een spelden kussen en naaldenkoker. Maar het liefste van de geheele ver schijning was toch zeker wel het vriendelijke mooie snoetje, dat uit de muts te voorschijn kwam, en dat hoewel wat treurig, op het gezicht van Bouwens weêr geheel opvrolijkte. Bouwens ging regelregt naar haar toe maar had nog niet anders kunnen zeggen

Domburgsch Badnieuws | 1884 | | pagina 1