4 f D E A N DE REI: ANT. BOVE N S. V P. 7) Uit het leven aan eene kleine Zeebadplaats. met de regeling had belast, was in overleg met de uitvoerenden, allen dilettanten, een programma samengesteld dat ook met het oog op het „elk wat wils" van veel tact bij de keuze getuigde. Een trio voor piano, viool en violoncel, opende den avond op waardige wijze. Men denke slechts aan het edel gedachte An dante en aan de vroolijke opwekkende finale, deze in de manier van Haydk, Beetho- vens grooten voorganger in de dichting van symphonie en kamermuziek. Het karakteristieke keurig voorgedragen slot- nommer voor piano de „Norwegischer Braut- zug im vorüberziehn" van Grieg, met zijn bevallig, sterk gemarkeerd rhythmus, vormde behoudens zijne niet geringe muzikale waarde als het ware een geestigen overgang van de muze der muziek tot die der danskunst, aan welke na afloop van het concert nog eenigen tijd geofferd zoude worden. En tusschenbeiden hoeveel goeds en liefs Bij herhaling voelde men zich opgewekt gestemd wanneer de veelbelovende jeugdige muzikale talenten zich deden hooren met een zoo gelukkigen uitslag, dat men ver langt de ouders er mede geluk te wen- schen en den bezitters dier talenten een rechtmatig woord van hulde niet te ont houden. Zulk een woord zij ook de dames-exécu- tanten gebracht. Van de verdienstelijke uitvoering der aanvangs- en slotnommers gewaagden wij reeds. Maar ook men moge het ver geven dat wij hier niet alles afzonderlijk herdenken een oprechte waardeering voor de solo's en het duett, voor zang, en voor de geacheveerde voordracht der „Noc turne" voor piano van den dichterlijken Chopin moet ons van het hart. Eene nocturne van dien meester, bij wien het gevoel zulk eene rol van be- teekenis vervult, is als een fijn bewerkt dichtstuk uit de romantische schoolals een „chant du crépuscule" uit Victor Hugo's jeugd, wellicht nog meer als eene der „nuits" van Alfred de Musset. Een dergelijken indruk maakte ook de heerlijk klinkende „Cavatine" van Raff voor viool. Het weder hoewel het zich in den loop van den dag niet altijd gunstig had laten aanzien was des avonds geenszins hinderlijk aan de goede stemming der tal rijk opgekomen bezoekers. Ten slotte bieden wij een hartelijk woord van dank, zoo den vriendelijken execu tanten als aan hen die het feest organi seerden, voor de niet geringe moeiten die zij zich wel hebben willen getroosten ten einde ons allen een avond te doen ge nieten die zeer zeker tot onze aangename herineringen aan Domburg zal blijven be- hooren. En ook Domburg''s armen zullen reden hebben zich in de soirée, waarvan wij slechts dit korte relaas mochten geven, te verheugen, daar toch in eene in de zaal geplaatste bus na afloop eene som van f 26.ten hunnen behoeve gevonden werd. kuiltjes, die zich in de derrie bevinden te zoeken en te ploeteren, in de hoop iets merkwaardigs te zullen opvisschen. „Gaat gij hier wel eens meer met vreemden zoeken?" vroeg van Rienen. „Zoo dikkels, eelgister nog bin ik mee twee eeren ier gewist, maer ik kon ulder Parlé France of Mofrikaansch, wat't dan noe was, nie goed verstae en as ze m' ies vrooge, dan zei 'k mae„owie meseuen zoo gieng je me dat! Maer ik en toch nog twee kwartjes van ulder gaad" voegde hij er bij, zeker om van Rienen op de hoogte te stellen van de fooi, die hij van hem verwachtte. „Ier 'k 'n muntje," riep hij een oogen- blik later een stukje koper vertoonende, dat hij waarschijnlijk uit zijn zak gehaald had, ,,'t is niks bezonders, 't is maer 'n kopertje, 'k en d'r zokkene a meer gevonden, mae zuiveren vin je meer an den kant van den duune. An 't baduus leit 'n boek daer z' in afgebeeld stae, maer 'k d'r toch ook a gevonde, die daer nie in stienge, jie mot zoobedeen maer is kieke of je deete daer in vinde kunt. 't Is nie vee waerd, 'k wou da 'k er is eentje von meê Pepin of Carolus op, daer kan 'k nog a cente van maekemaer anders 't vet is van de pot. In 't meseiim ze z' aol en a je d'r meê bie Bol komt, da 's zoo 'n vint, die in aol die ouwe dienge doet, witje, dan krieg j' amper niks, want o, m'n lieve man! die fineert'r maer op, om je bie den bok te doe „Nu ik geef je twee kwartjes voor dat stukje!" „Bel as je blieft, a 'k 'r nog meer vinde, za 'k ze bie je brienge oor! Maer je vindt ier ook wel is munte, die nie oud binne ook, zoo as duite en alderande Duische stikjes, die ier deur den een of aoren grappenmaeker gestrooid worren. Onder- lest, jae 't is al 'n goeie stuit geleê, en ik ook nog 'n steen, 'n Nehalennia zoo as ze 't noemen, gevonde, ier ei je d'r nog 'n afbeeldienge van, die ze me gegeen D'r was an d' eene kant 'n groot stik afge- broke, mae de letters stienge d'r net zoo dudelik op, net zoo dudelik, as dat j' ier dat muntje op m'n hand ziet leie en ik docht a bie m'n eige da's 'n abesje, en ikke d'r door H. J. B. Zoo pratende, waren zij op de hoogte van de oude begraafplaats gekomen en daalden nu af naar het strand, om in de meê nae stad, mae ze koste 't daer ook nie 's eens raeke, wat de letters beduje moste; dat't een Nehallennia steen was, was dudelik te zie an 'tbeginDEAN mae die tweede regel en voornaementlik de leste letter daervan, was dat een R of wat was't? Dan gieng't weêr goed zeien ze't was 'n meneer Antonius, die biegenaemd was Bos of Os, die die steen a gegee. S. V. beteikende zoo vee as solvit votum, zoo as er op meer steene gevonde was, mae 't eele dienk koste ze toch nie leze. Ze sreve d'r over naer Duusland en nae Leije, mae dae kwam niks van, tot da ze op 't lest 'n briefje krege, dat nie onder- teikend was en waerin stieng, dat ie, die 't gesreven a, meende 't gevonden t' en, dat het gewoon Ollans was en wou zeien DE ANDERE KANT BOVEN S. V. P. Dat s. v. p. is zoo vee as: „as je blieft" en as ze dan den steen omkeerden, dan zouen ze op d' anderen kant zieV. I. L. en as ze dan bedochten, dat de V bie de Romeinen net as de U gesreven wier, dan zouen ze wè begriepe wat 't was. Noe dat was zoo klaer as waetersukelaad, is 't geen waer? Bie ons gaet dat wè niet deu, want ons zeien Uul, dus ik trok m'n eige d'r niks van an, mae de prefesters zulle toch wè zunig gekeken gloo 'k." „Dat is bijna zooals de geschiedenis van Pickwick, die Dickens verhaalt!" „Ik kenne geen Pikwik die dik is, zoo min as 'n Pikwik die maeger is, maer as die vint 'r net zoo slecht afgekommen is as ikke, dan eit 'n nie véé gaad. Voor aol m'n geloop, en'k doe je goed da'k'r m'n vracht an gaad kreeg ik ten langen leste vuuftien stuvers en 'k docht te miste da 'k vuuf guide zou gaad 'K gaen ik nooit meer mee zoo 'n steen nae stad, want d'r is overal bedrog in. Laeter emme nog bedocht, dat er ier in der tied 'n Anton Bos geweund eit, nog a'n sneege vint en die toen niks te doen a, en die ad'm zeker gemaekt en onder 't zand ge stopt, om er laeter den een of d' aor in te laete loope. En dat eit ie 'm dan ook lekker gelapt, Intusschen was het water zoo veel op gekomen, dat zij de wijk moesten nemen en het zoeken naar merkwaardige oud heden moesten staken en dus den terugweg langs het strand aannamen. Ongeveer halverwege kwam hen Mevrouw met de verdere familie tegen, in gezelschap van twee heeren, waarmede zij dien ochtend op het strand hadden kennis gemaakt en waarvan de een het zeer druk had met Clara de oudste dochter, terwijl de ander meer werk scheen te maken van Anna, de jongste. Tante Ka werd door zoon Jan mede gesleurd en was bijna amechtig van de warmte. Bij de ontmoeting werden natuurlijk de heeren aan elkander voor gesteld en bleek de een een Duitscher, een Herr von Specht en de ander een Hollander, met name Beelman te zijn. De Hollander scheen nog al een hupsch jong mensch, maar met den Duitscher was van Rienen minder ingenomen. Die mager opgeschoten jongen met vlasblond haar, dat hem over het voorhoofd tot op de oogen hing, welke laatste men bovendien niet zag, daar zijn neus met een donker blauwe bril versierd was, die snor waarvan de eindharen met de noodige Pommade Hongroise aan elkander gekleefd zaten, zijn gebroken Hollandsch of Duitsch, „Koeterwaalseh" zooals van Rienen het noemde en vooral zijne groote beleefdheden jegens Clara, die daarmede nog al scheen ingenomen, bevielen van Rienen volstrekt niet. (Wordt vervolgd.)

Domburgsch Badnieuws | 1884 | | pagina 2