DOHBURGSGH BADNIEDWS Tweede jaargang No. 3. Zaterdag, 19 Juli 1884. VREEMDELI1TGB1TLIJST. Het Bad is geopend van 30 Juni tot 30 September. Aangekomen vreemdelingen EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland ƒ1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Hommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Domburg est un petit village ombragê d'ormes, qui se trouve au pied des dunes «16 kilometres de MiddelbourgOn peut d deux cents metres de la mer se pro- mener d l'ombre dans de vrais bois tres pittoresquesOn arrive ainsi dans les pares de plusieurs chateaux, pares tres bien entretenus, aussi soignés que le bois de la Cambre et liberalement laissés ouverts par les proprietaires aux promeneurs étrangers. Le Publicateur du Canton de Wavre 20 Aout 1876. dagelijks van des morgens tot des namiddags 4 uren. Prijs van een Zeebad 35 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuks 5 cents. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30.— Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hötel en in het Pension Duinoord gelegenheid. De Baddokter -T. M. Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tusschen 11 en 12 uren. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 11 Juli 6 6 12 Zaterdag 12 10 7 17 Zondag 13 16 3 19 Maandag 14 10 25 35 Dinsdag 15 13 8 21 Woensdag 16 8 10 18 Donderdag 17 13 5 18 76 64 140 Hoogwater te Domburg. 20 21 22 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 23 Donderdag 24 Vrijdag 25 Zaterdag 26 19 Juli vrm. 10. 10.56 11.46 nam. 12.31 N, M. 1.11 1.50 2.28 3.26 tot 18 Juli. In het dorp: Aantal personen Mej. Achilles dhr. W. Astro en familie 12 Mevr. Carp en familie 5 Mevr. Drabbe-Boogaert en familie Mej. J. Hage dhr. H. Houben en familie dhr. A. van Meegroot dhr. A. A. van Meurs en fam. Mej, A. van der Mieden Mej. M. S. Tak en familie 4 dhr. J. W. van Visvliet Mej. Wernecke In het Bad-Hötel: dhr. P. de Bruijne en fam. dhr. S. Brukewich Dames E. en H. Funck Mej. Hoek dhr. Kuijteubrouwer en fam. 4 dhr. Wm, Laming en fam. dhr. dr. 0. G. von Reeken en familie In het Schuttershof Mej. Camerlingh dhr. Doorenbos dhr. Fokker dhr. de Kanter Mej. Kruseman dhr. van der Leijé Mevr. E. Lisman-Sprenger en familie Mej. A. M. Sprenger Jongeh. C. G. Sprenger In het pension Duinoord dhr. Julius Bansa en fam. I 2 Middelburg. Rotterdam. Middelburg. Gorinchem. Middelburg. Antwerpen. Overslag. Breda. Middelburg. id. Breda. Groningen. Middelburg. Cardiff. Francfurt a/M. Kampen. Zeist. Rotterdam. Haarlem. Hilversum. Oosterbierum, Tholen. Middelburg, id. id. Middelburg. 's U Francfurt a/M. „Dn onder het lommer der linde Waar ik mijn oogelijn minde, Daar danste de jonge jeugd." Die woorden van een oud liedeke kwamen mij weder in de gedachte op den liefelijken avond van den 14 Juli 11., bij het einde van het liefdadigheidsconcert, door de Gentsche werkmeisjes genootschappen Help U zeiven en 't Werk veredelt, onder de linden van het Schuttershof te Domburg gegeven. Honderdmalen heb ik op dien avond het talent van teekenen gewenscht om de schilderachtige groepen op het papier te kunnen brengen, want overal vond men stof voor geestige vriendelijke tafereeltjes, en tot mijn genoegen vernam ik dat het strandbezoek onzer jonge gasten door de photographie zal bewaard blijven. In de laatste stralen der ondergaande zon, die door het dichte loover tintelden, juichte het jonge leven, en het vroolijke meisjeslied werd in de verte begeleid door de basstem van den grooten oceaan. Die dochters uit het Vlamingenland zijn allen iu werkplaatsen of winkels bezig, doeh bezoeken een zondagsherhalingschool, waar haar allerlei praktische en nuttige dingen worden onderwezen. Eene kleine wekelijksche besparing, versterkt door giften van vereenigingen en personen, stelt tot jaarlijksche uitstapjes, onder de goede leiding der directrices mevrn. Waedemon en Delmee, in staat. De uitvoering van het concert was zeer verdienstelijk; er waren uitnemende stemmen bij en het was niet te verwonderen dat zij telkens luide toegejuicht en vooral de volksliederen daverend begroet werden. Toen het concert geëindigd was en de lichten bij de piano en de lantarens tusschen de hoornen een fantastisch schijnsel wierpen op de bonte groepen, klonk een vroolijke wals en ter stond daarop zwierden de paren rond, zoo als men dat bij feestelijke gelegenheden op den Gentschen kauter aanschouwen kan. Natuurlijk deden onze jongelieden spoedig mede en toen de pret met een echt oud Nederlandschen ronde dans besloten werd,

Domburgsch Badnieuws | 1884 | | pagina 1