Aangekomen vreemdelingen 2) Uit het leven aan eene kleine Zeebadplaats. tot 11 Juli. In het dorp: Mevr. de wed. Boom v, Adrichem Mej. Gobius da Sart dhr. dr. J. H. Gunning J.Hz, dhr. Hugenholtz Mej. A. M. Ruvghart dhr. C. Caspers Mevr. de wed. Janssen-van Piekeren dhr. mr. C. A. Nieuwenhuis dhr. \V. J. Sprenger en fam. Mevr. Sprenger-Lambrecht- sen en familie dhr. F. D. Sprenger Mej. C. Jacobse Boudewijnse dhr. Danckaerts en familie Mej. M. J. van Benthem Jutting en familie Mej. J. A. Damme In het Bad-HÖtel: Mej.I.I. Bungeen bediende dhr. en mevr. Hoek dhr. P. H. Kortlandt Mevr. Kortlandt-Vermaes dhr. W. E. Matthes en fam. Mej. Molewater Mevr. Paradies-Kortlandt dhr. Ruyghart en familie dhr. J. van der Kun en fam. Mevr. de gravin van Lynden Frau Professorin Victor Meijer u. fam. dhr. G. A. van der Mieden In het Schuttershof: Dames van Adrichem dhr. C. Erbschloe Mej. de Wit Hamer Dames Hoos Mej. van der Mandere dhr. Moolenburgh en fam. dhr. de Smet dhr. Stern en familie dhr. Spijker dhr. E. v. d. Straeten Mevr. P. Struwe en dochter dhr. Beels Aantal personen door H. J. B. Zierikzee. Utrecht. Wilhelminadorp. Utrecht. Arnhem. Utrecht. id. id. Middelburg. id. Velp. Middelburg. Cortgene. Middelburg. id. Rotterdam. Kampen. Rotterdam, id. Amsterdam. 's Gravenhage. Rotterdam. Arnhem. Rijswijk. Koudekerke. Zurich. Middelburg. Zierikzee. Brussel. Goes. Antwerpen. Goes. Breda. Brussel, id. Hilversum. Antwerpen. Düsseldorf. Amsterdam. In het pension Duinoord: Mej. L. V. Nagel Mej. M. de Famars Testas dhr. C. de Veer Oosterbeek. Utrecht. Arnhem. Domburg', 9 Juli. Gisteren avond omstreeks half tien, kwam hier een scheepje ten anker, dat spoedig bleek een Belgisch pleizier-vaartuig te zijn, laatst komende van Zierikzee. Drie, van de vier opvarenden, Belgische heeren, vertoefden een paar uren aan het badpaviljoen, waarna zij des nachts met het tij langs Westkapelle naar Vlis- singen vertrokken. Maandag 14 Juli a. s. zullen een tach tigtal werkmeisjes van twee vereenigingen uit Gent, des avonds om half zeven in het Schuttershof alhier eenige zangstukjes uit voeren, waartoe bezoekers van Domburg hierbij worden uitgenoodigd.' Programma's zullen tijdig worden rond gezonden. Door de zorg van de badcommissie worden jaarlijks in een badcourantje vreemdelingen- lijsten opgenomen, waaruit blijkt dat de badgasten, die Mudborg bezoeken van allerlei landaard zijn, en dat men er ook nog al eens knappe lieve meisjes ondervindt, zou men o. a. kunnen opmaken uit het volgende versje, dat waarschijnlijk door een jeugdig badgast in een bui van algemeene verliefd heid in een der tenten op het strand was neergeschreven: "Wie zomers Mudborg bezoekt En daar misschien een meisje zoekt, Dien zal de keuze moeilijk vallen; Want mooi en aardig zijn zij allen! Zie eens, die van 't Germaansche ras Ja als die Fransche er niet was. Die donkere daar,'t lijkt wel eenSpaansche En dan die mooie Amerikaansche Wat keurig voetje! Is 'tniet waar? Zaagt gij wel ooit zulk prachtig haar? En hoe vindt gij dat lief blondinnetje Met kuiltjes in haar wang en kinnetje Maar waarlijk men kan met fatsoen Op 't uiterlijk geen keuze doen Men moet, wil men daartoe geraken Dus eerst met allen kennis maken. En zeg nu niet„dat zal niet gaan," „Ik kan haar bijna niet verstaan." Neen goed in d' oogen haar gekeken, Dat werkt meer uit dan veel te spreken; Geloof me, 't is volstrekt geen scherts Want: In den Augen liegt das Herz! Nooit hebben een paar lieve oogen Ons jonggezellen nog bedrogen; Om nu de waarheid niet te kort te doen, dient echter gemeld dat zijn er al jongen van jaren, men er ook ouden van dagen aantreft en dat er ook wel wat kaf onder het koren 'schuiltoude vrijsters, die in de zeelucht troost en versterking komen zoeken; hinderen, die voor hunne ouders misschien snoesjes, maar voor vreemden onuitstaanbaar zijn; oude jonge heeren die, zwaar op de hand, met ieder willen kennis maken; leelijke trouwlustige jonge dames, die op alle mogelijke manieren trachten te coquetterenkortom een wereld in het klein Yan de inwoners zelve van Mudborg merken de badgasten natuurlijk minder, daar die over het algemeen voor vreemden niet erg spraakzaam zijn en bovendien hunne niet altijd zeer gekuischte taal voor anderen dikwijls moeilijk verstaanbaar is. Als proeve diene het volgende voorbeeld Een boeremeisje gaat over straat en ziet in de verte een kennis en roept haar toe „Ier, Piete luuster-d-is „Wat motje „'Ei je 't a goore van Leine van brune Maaje da ze meê baemisse meê Wullem van Pier van Pauw gaet trouwe?" „Neen ik, en 'k docht da ze zoo achter Kees Klute liep P" „Noe, ik 't van dér eige zuster en die za't wè we te, zou 'kdienke?" „Ze mag atoos wè blieë zien, want 't is 'n flienke joenge, oor!" „Jae, maer ie oudt toch wê wat vee van 'n slokje nae da 'k oore. Ie mot van de weeke nog 'n preces verbael an z'n broek gaad omdat'n Keesje op de kaemer in de Gouwe Leeuw op z'n ziele geslogen a; as 'n dan laeter z'n wuuf ook mae geen rammeling geeft!" „Afein dat mot zie noe mae wete, maer ik ou um nog a voor 'n goeie vintMae Keesje za wè 'tland dienk ik?" „Bel neen 'n, dien besant 't niks, Die mot verkeeringe meê 'n dochter van Sakke van de Sehelpewegt, Mina eet ze, gloo'k, dus dien kan goed in z'n moppe konime, as 't waer is, wat zi van Sakke vertelle II. badgasten. Onder de vreemden, die den zomer die ik nu op het oog heb, Mudborg be zochten, was ook de familie van Kienen, bestaande uit mijnheer, die baas behoorde te zijn, mevrouw die baas was, twee dochters nog al knappe meisjes van 19 en 20 jaar, die gaarne den baas speelden, Jan de zoon een jongen van vijftien jaar die een baasje was en tante Ka een goeie dikke schommel die tot haar spijt, nooit een baas gevonden had. Mevrouw had er 's winters hare zinnen reeds opgezet om dien zomer, en familie, eene badplaats te gaan bezoeken en om dat plan meer ingang te doen vinden, den huisdokter in den arm genomen, die dan ook voor de gezondheid van mevrouw en een ran de dochters zeelucht en zee baden bad aangeraden. Hoewel numijnheer volstrekt niet begreep, welke kwalen zijne vrouw en dochter op eens hadden opgedaan, die het verblijf aan een zeebadplaats noodzakelijk maakten, en bovendien, niet tegenstaande hij er nog al warmpjes inzat, erg tegen de kosten van zoodanige reis opzag, had hij toch maar niet veel tegen- geprutteld, daar hij ouder gewoonte wel wist, het hem niet veel helpen zou en hij niet tegen zijne vrouw en dochters was opgewassen. Zijne zuster Ka ver klaarde er dien zomer ook wel eens uit te willen en een groot deel der kosten voor hare rekening te zullen nemen, waardoor de geldquestie op den achtergrond kwam. Nu week van Kienen voor de overmacht onder voorwaarde dat zij geen groote bad plaats als Scheveningen of Zandvoort zou den uitkiezen. Aangezien mevrouw, ofschoon zij altijd gaarne vreemde woorden gebruikte, die zij zoo maar lukraak te pas bracht, niet bijzonder sterk was in vreemde talen, be greep hij te reeht, dat Ostende of eene andere buitenlandsche badplaats wel buiten bespreking zou blijven. Na eenige conferen ties met vrienden en kennissen werd ein delijk Mudborg uitgekozen en mijnheer verzocht een brief aan de baddirectie aldaar te schrijven om inlichtingen. (Wordt vervolgd.)

Domburgsch Badnieuws | 1884 | | pagina 2