AAN N NEGENT] Zaterdag, 15 September 1883. EN VE/BBMDELIITGBITLIJ-ST. 18 September 1793. 18 September 1883. J AlBIHE® Maar nog helder naar den geest, Viert eerlang een reeks van jaren 't Negentigste-Jarig-feest. Drie geslachten zijn verschenen, Zijn verdwenen, zachtkens aan. Maatje Bouwens is tot heden Kloek en krachtig blijven staan. 'k Wed, de zeelucht sterkt de Grijze Schoon ze 't Bad niet meer behoeft, En 't beklimmen van de Duinen, Lacy! thans niet meer beproeft. Levenslust en Levensvreugde, Vrede en rust steun de Ouden dag! Dien zij na een werkzaam leven Nu sinds lang reeds tegen zag. Aan de inteekenaars wordt bericht, dat bij het laatste nummer van het Domburgsch Badnieuws(no.12),over het abonnement zal beschikt worden. Het Bad is geopend Gebruikte Baden. Hoogwater te Domburg. Aangekomen vreemdelingen Een praatje over ringen. *i DOMBURGSCH BADNIEDWS Het Domburgscli ISadnieu s verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 0,75; voor het Buitenland f 1.afzonderlijke Nominers f 0.07L Advertentiën 10 cent per regel, abonnement voor het seizoen tegen verminderde prijzen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benihem Jutting St. Pieterstraat F. 33. Maatje Bouwens, grijs van haren, J. C. Altobffee. mij van mijn verblijf in Walcheren bij blijven, behooren de wandelingen die ik nu en dan van Vrouwepolder naar Domburg ondernam. Het is onmogelijk zich iets schooner voor te stellen. Zij biedt de cer- rukkendste gezichten en levert eene gesta dige af wisseling van natuurtooneelen, waar van het eene a H. Q. Janssen in „Bijdragen enz. dl. VI 1849." van 1 Juli tot 30 September, dagelijks van des morgens 8 tot des namiddags 4 uren. Prijs van een Zeebad 30 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Éesteloo en in het paviljoen. Temperatuur van lucht en water wor den dagelijks op het strand kenbaar ge maakt. Yoor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Badgasten en logees hebben vrijen toe gang tot het Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Badstoelen te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 7 Sept. 3 6 9 Zaterdag 8 ft 9 3 12 Zondag 9 ft 19 13 32 Maandag 10 ft 11 5 16 Dinsdag 11 ft 12 6 18 Woensdag 12 ff 15 8 23 Donderdag 13 ft 11 7 18 80 48 128 Zaterdag 15 Sept. vrm. 11.45 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 20 Vrijdag 21 Zaterdag 22 16 17 18 19 nam. 12.26 V.M. 12.56 1.36 Springtij. 2.16 2.57 3.43 4.34 De Baddokter J. M. Jaussseii in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tusschen 11 en 12 uren. WAGENDIENST. Van Domburg naar Middelburg en terug iederen Maandag en Zaterdag een wagentje voor 5 personen; voorin, om 8 uren van het Schuttershof langs het Bad- Hotel en om 3 uren van de Groote Markt te Middelburg bij Wed. Geoenewegen. Donderdag op dezelfde uren een Omnibus voor personen en goederen. Prijs voor heen en weer en voor enkele reis één gulden per persoon. De ondernemer P. Peo- voost belast zich met boodschappen en commissiën. tot 14 September. In het dorp: dhr. van Endt, Utrecht. Mej. J. E. van Adrichem, Zieriksee. dhr. Bartelman, Amsterdam. Mej. A. A. de Ligny, Middelburg. dames Janssen, id. Mej. J. van der Horst Serlé, id. dhr. A. Baron van Styrum, Ileerenveen. Mevr. P. Verbist en familie, Antwerpen. Mej. Herklots, Middelburg. Mej. van Deinse, id. Mej. Keiler, Mullieim a/Rur. Mej. Bichon van IJsselmonde, Delft. dhr. D. A. Risseeuw, Zuidzande. In het Bad-H5tel 1 dhr. P. H. KoTtlandt, Rotterdam Mej. M. Löllner, id. Mej. B. van Meurs, Arnhem. dhr. Pannot en familie, Londen. Mevr. de Baronesse van Boetzelaer van Dubbeldam, TJtrecht. dhr. Dirk ter Haar, Nijmegen. Frau Kübisch, Munster. Fraul. E. Lühl, Ge men (Westfalenj. Mejkvr. Nepveu, Vorden. dhr. C. Sommerhoff en familie, Twickenham. Jhr. E. de Borchgrave en familie, Gent. Mej. M. J. van Dam, Rotterdam. Mej. W. E. Trenité, id. Frankfort i Gent. Barmen id. Richmoi Parijs. Id. dhr. Augs. Bansa en familie, dhr. Baertson, Fraul. Eeldhoff, dhr. II. von Knapp, Mej. A. von Knapp, dhr. G. Metcalfe en familie, dhr. de Rosky, Mevr. de wed. J. Rueb, Mej. C. J. H. Daendels, Mej. J. E. F. Daendels, In hei Schuttershof: dhr. Verploegh, dhr. P. Graaf d' Hemptine en familie, Gent. Mej. Cool, Amsterdam, dhr. La Grange, dhr. Montens en familie, Mej. Nagel, dhr. Clavel en familie, dhr. mr. B. H. Carp, dhr. E. O. Schuhartn, Landrath, dhr. J. D. Struijs, Oosterbeek. Parijs. Middelburg De mededeeling, door eene vriendelijke vrouwenhand in no. 9 van het Badnieuws, geeft mij aanleiding om van die sieraden hier iets te verhalen. Het gebruik van ringen als tooisel, is een erfgoed der grijze oudheid en den aanvang na te sporen zou even moeilijk zijn als om te ontdekken wie de eerste bloemenkrans gevlochten heeft. De eerste ringen waren van ijzer en het is merkwaardig, dat dit zinnebeeld der eeuwigheid in overoude dagen diende om een gesloten overeenkomst te bekrachtigen. Zoo was een ring reeds in de kindschheid der beschaving, een verlovingspand en latei- een sijmbool bij het sluiten van een echt verbintenis. Volgens eene Oostersche overlevering zou Tubal-Kain de eerste ringen hebben ge smeed en aan Adam geschonken, die ze bij het huwelijk zijner dochters bezigde. Zeker der is het, dat de Joden het gebruik om ringen te wisselen hij het huwelijk, van andere volken hebben overgenomen, doch er toen grooten prijs op hebben gesteld. Onder de kostbare relikwiën te Rome wordt o. a. de met een onyx versierde ring be waard, door den Heiligen Jozef aan Maeia geschonken, alsmede die van hare moeder Anna, welk kleinood slechts een eenvoudige zilveren band is. Deze voorwerpen zouden, in het laatst der tiende eeuw, te Jeruzalem gevonden zijn en door mirakelen hunne echt heid bevestigd hebben. In de vijftiende eeuw zijn zij gestolen en van dien tijd af op wonderbare wijs vermenigvuldigd, zoodat SS'

Domburgsch Badnieuws | 1883 | | pagina 1