OOMBURGSGH BADNIEDWS No. 10. Zaterdag, 8 September 1883. EN ATI^EElVniDEmsrCxEiTLXvJST. Het Bad is geopend Aangekomen vreemdelingen Het I>ojh1>iii'gs<'li Badnieuws versoliijnt iederen Zaterdaggedurende liet Badseizoen. Abonnement voor Nederland ƒ0,75; voor liet Buitenland ƒ1.afzonderlijke Nommers 0.07 f. Advertentiën 10 cent per regel, abonnement voor liet seizoen tegen verminderde prijzen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesieloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F. 33. Plaatst men zich op het duin op de hoogte van het badpaviljoen, dan heeft men aan de zeezijde, zoo ver het oog reikt, voor zich de opene Noordzee, wier golven prachtig en statig komen aanrollenWendt men zich om dan aanschouwt men een heer lijk panorama over het eiland Walcheren, „Rapport uitgebracht in de verga dering van de af deeling Zeeland der Maatschappij ter bevordering der ge- (April 1867> van 1 Juli tot 30 September, dagelijks van des morgens tot des namiddags 4 uren. Prijs van een Zeebad 30 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één banddoek. Meerdere banddoeken per stuk 5 cents. Bad- en banddoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Temperatuur van lucht en water wor den dagelijks op bet strand kenbaar ge maakt. Voor Binnenbaden is in bet Bad-Hotel gelegenheid. Badgasten en logées hebben vrijen toe gang tot bet Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Badstoelen te buren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt. Gebruikte Baden. Hoeren. Dames. Totaal. Vrijdag 31 Aug. 11 12 23 Zaterdag 1 Sept. 19 12 31 Zondag 2 25 17 42 Maandag 3 3 5 8 Dinsdag 4 12 5 17 Woensdag 5 12 5 17 Donderdag 6 9514 91 61 152 De Baddokter J. M. Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tusschen 11 en 12 uren. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Aankomst en vertrek der posten, alles van en naar Middelburg: Vertrek van Middelburg voorm. 6.30 10.30 Domburg 4.45 nam. 1.30 voorm. 9.45 nam. 1.45 Middelburg voorm. 8. nam. 4.45 Het hulpkantoor is geopend: op werk dagen, van 9 uren voorm. tot 3 uren nam. en van 89 uren 's avonds. Op Zondagen, van 123 uren nam. en van 89 uren 's avonds. Aankomst te Domburg Het telephoonkantoor is voor alsnog ge opend 's morgens van 9-12, 's middags van 24, en 's avonds van 89 uur. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 8 Sept. nam. 4.54 Zondag 9 5.52 E.K. Maandag 10 vrm. 6.41 Dinsdag 11 8. Woensdag 12 9.14 Donderdag 13 10.12 Vrijdag 14 11.— Zaterdag 15 11.45 tot 7 September. In hei dorp: dlir. Scholteu van Aschat, Roosendaal. dhr. Danckaerts en familie, Cortgene. dhr. van Endt, Utrecht. Mej. J. E. van Adrichem, Zieriksee. dhr'. Bartelman, Amsterdam. Mej. A. A. de Ligny, Middelburg. dames Janssen, id. Mej. J. van der Horst Serie, id. dhr. A. Baron van Styrum, Ueerenveen. Mevr. P. Verbist en familie, Antwerpen. Mej. Herklots, Middelburg. Mej. van Deinse, id. Mej. Keiler, Mülheim a/Rur. In het Bad-Höfel: dhr. F. Gebhardt en familie, Mberfeld. dhr. H. Grevelink en familie, Ordingen. dhr. P. H. Kortlandt, Rotterdam. Mej. M. Löllner, id. Mej. B. van Meurs, Arnhem. dhr'. Pannot en familie, Londen. Mevr. de Baronesse van Boetzelaer van Dubbeldam, Utrecht. dhr. Dirk ter Haar, Nijmegen. Frau Kiibisch, Munster. Fraul. E. Lühl, Gemen (Westfalen). Mejkvr. Nepveu, Vorden. dhr. C. Sommerhoff en familie, Twickenham. Jhr. E. de Borchgrave en familie, Gent. Mej. M. J. van Dam, Rotterdam. Mej. W. E. Trenité, id. dhr. Aug8. Bansa en familie, Frankfort a/M. dhr. Baertson, Gent. Fraul. Feldhoff, Langenberg. dhr. H. vou Kuapp, Barmen. Mej. A. vou Knapp, id. dhr. G. Metcalfe eu familie, Richmond. dhr. de Rosky, Parijs. Mevr. de wed. J. Rueb, Rotterdam. In hei Schuttershof: dhr. F. Girl en familie, Rotterdam. dhr. van Overbeelce, dhr. Michiels en familie, dhr. Verploegh, dhr'. P. Graaf d' Hemptine en familie, Gent. MejCool, Amsterdam. dhr. La Grange, Rotterdam. dhr. Montens en familie, Antwerpen. Mej. Nagel, Oosterbeek. dhr. Clavel en familie, Domburg 4 Sept. Gisteren avond hadden eenige dames en heeren van de badgasten zich op het paviljoen vereenigd, waar zij, zeer tot genoegen van het aan wezige publiek eenige muziek- en zangstuk ken ten gehoore brachten. Het ware te wensehen dat op eene hadplaats als Dom burg, waar groote concerten wegens te groote kosten eene zeldzaamheid zijn, meer derge lijke avondjes plaatshadden, die niet alleen de kennismaking en de gezelligheid onder de badgasten bevorderen, maar ook wer kelijk kunstgenot verschaffen. Eene oude geschiedenis naverteld. Op een stillen zomeravond zaten eenige vrienden voor het badpaviljoen te Domburg. Duister lag de onmetelijke, wiegelende wa terplas vóór hen, waarvan de laatste golven, bestrooid met vonken, op het effen strand wegvloeidenin het noordoosten glinsterde tegen de donkere lucht het draaiend kust- vuur van Schouwen, en in het westen wierp nu en dan llikkerend weerlicht een vluchtig schijnsel op donkere wolkgevaarten ver in zee. Meer dan ooit deed de oceaan zich geheimzinnig voor, en het was niet vreemd dat het gesprek kwam op de wonderen, die de groote wateren in haren schoot verber gen. De onverklaarbaar klagende stemmen der zee, die sommigen meenen te hooren, en de historie van den vliegenden Hollander of het verdoemde schip door menigeen gezien, waren reeds besproken en er waren onder het gezelschap die van eigen avon turen wisten te verhalen. Tot nog toe had de oudste der vrienden zich weinig in het gesprek gemengd, niet wegens gebrek aan stof, want hij had een groot deel zijns levens onder de keerkringen doorgebracht en was de Kaap meermalen omgevaren, maar omdat hij als een echt oudgast zich gewend had liever toe te luisteren dan zelf te spreken. Het was hem echter nu aan te zien dat hij ook wel wat vertellen wilde en het verhaal dat hij deed ga ik mededeelen. „Het was in het jaar dertig en zooveel, dat ik als passagier met de Samarang, een mooie driemaster van 400 last, uit Oost- Indië terugkwam. Bezuiden de Kaap had den we veel stormweer en donkere lucht gehad, maar sedert een paar dagen was er verbetering te zien. Alsof het gisteren was, ligt mij de eerste zonnige morgen in het geheugen, waarop het schip in de voormid- dagwacht vlug en vroolijk voorwaarts liep met een gladde koelte en alles bij. Eensklaps roept de uitkijk: „Een zeil dwars te loefwaart". Men moet een lange zeereis gemaakt hebben, om den indruk van zulk een kreet te gevoelen na weken lang niets dan water en lucht te hebben gezien. Ieder aan boord kijkt scherp in de aange wezen richting en de kapitein geeft last om zooveel mogelijk naar den vreemdeling te koei'sen. Met de kijkers konden wij spoe dig zien dat het een laag gebouwde brik was met een zwarte romp en witte masten, en niet lang daarna werd zij door deskun digen voor een Amerikaan herkend. Aan boord was echter niets te bespeuren en hoewel wij de driekleur toonden en later verschillende seinvlaggen heschen, bleef de vreemdeling zijn koers vervolgen. En welk een koers.' Als een vaartuig dronken kon we zen, dan zou men het van dit schip hebben gezegd, want als een „aangeschoten ma troos' aan den wal, gierde en hobbelde de brik scherp bij den wind door de golven. Een oogenblik dacht onze gezagvoerder aan zeeroovers en aan eene poging om ons te misleiden, doch de vaart getuigde van zoo weinig zeemanschap, dat onze officieren gisten of niet de geheele bemanning soms te diep in het glas had gekeken en bewus teloos het vaartuig aan het spel van wind en golven overliet. De kapitein wilde er echter het zijne van hebben en beval de boot te strijken." Als ge lust hebt is er

Domburgsch Badnieuws | 1883 | | pagina 1