DOMBURGSCH BADNIEUWS Zaterdag, 25 Augustus 1883. EN ■VK/EEMHDEXjIISra-ElI^LXjrST. Het Bad is geopend van 1 Juli tot 30 September, Gebruikte Baden. Hoogwater te Domburg. WAGENDIENST. Aanbevelenswaardige Wandelingen. Aangekomen vreemdelingen Het Dombui-gscli Badnieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 0,75; voor het Buitenland ƒ1.afzonderlijke Nommers 0.07 j. Advertentiën 10 cent per regel, abonnement voor het seizoen tegen verminderde prijzen. Bureaux: te DOMBURG-, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F. 33. Weldra zijn wij in de manteling"een jes doorsneden, waar berken en eschdorens, eiken en beuken met knoestige verwrongen door elkander staan. Hooge varens bedekken den golvenden grond en ruige mossoorten breiden zich over de hellingen uit Hier en daar blinkt tussehen de openingen een witte duintop of schemert het korte gras en de geele helm tegen de steile hel lingen der zandheuvels. Als wij het roman tisch bosch uit zijn, zien wij eene ruime duinvallei voor ons; Homburgsch torenspits als in een dichten gordel van groen, het badhuis op de hoogte en den stralenden spiegel der zeeWat Homburg aan trekkelijk maakt voor allen, is de schoon heid van het landschap. J. Craandijk 8f Schipperus. „Wandelingen door Nederland" dagelijks van des morgens 8 tot des namiddags 4 uren. Prijs van een Zeebad 30 cents, met inbegrip van een hadkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Temperatuur van lucht en water wor den dagelijks op het strand kenbaar ge maakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Badgasten en logées hebben vrijen toe gang tot het Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Badstoelen te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 17 Aug. 13 19 32 Zaterdag 18 9 13 22 Zondag 19 33 21 54 Maandag 20 15 15 30 Dinsdag 21 21 24 45 Woensdag 22 33 28 61 Donderdag 23 7 8 15 131 128 259 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 30 Vrijdag 31 Zaterdag 1 25 Aug. nam. 5.55 L.K. vrm. 6.50 8.20 9.31 10.25 11.8 H.48 Sept. nam. 12.23 N.M. De Baddokter J. At. Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tussehen 11 en 12 uren. Van Domburg naar Middelburg en terug lederen Maandag en Zaterdag een wagentje voor 5 personen; voorm. om 8 uren van het Schuttershof langs het Bad- Hótel en om 3 uren van de Groote Markt te Middelburg bij Wed. Geoenewegen. Honderdag op dezelfde uren een Omnibus voor personen en goederen. Prijs voor heen en weer en voor enkele reis één gulden per persoon. De ondernemer P. Pro voost belast zich met boodschappen en eommissiën. 1. Door de manteling en door het over- bosch van de buitenplaats Duinvliet terug. 14 uur). 2. Door de manteling over het landgoed Westhove en door het overbosch van Duinvliet terug. uur). 3. De straatweg tot aan Schoon-Oord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug. 1 '/2 uur). 4. Door de manteling achter Westhove naar de Oranjezon, en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin. (3 uren). 5. Bij laagwater naar de oude begraaf plaats aan het strand achter Westhove en terug. (1 uur). 6. Naar Aagtekerke en over Oostkappel terug. (2 uren). 7. Naar Westkappel en over Aagtekerke terug, (de zeedijk en lichttoren te be zien. (3 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over de genoemde landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. In den afgeloopen winter werd niet ver achter het Bad-Hótel een slingerend schelpenpad door het dichte kreupelhout gemaakt naar een duin van waar men een vergezicht over bosch, beemd en zee heeft. Yan daar voert een harde weg naar de schil derachtige zoogenoemde Bovenmanteling. tot 24 Augustus. In hel dorp: dlir. J. de Bats, den Haag. Mevr. L. H. DrabbeBoogaert en familie, Mej. S. de Bats, Mej. E. D. M. de Bats, Mej. J. van Nas, dhr. Granpré Molière, Antwerpen. dhr. Mr. J. A. E. Simon Thomas, Amsterdam. Mej. S. Verhage, Retranchement. dhr. R. van den Berg van Saparoea, Bde. Mevr. 1'. P. C. Boogaert-Boddaert, Middelburg. Mevr. M. C. Boom-van Adrichem, Zieriksee. Mej. H. J. M. Drabbe, Gorinchem. dhr. H. A. L. Drabbe, id. Frankfort a./M. Rotterdam. Ordingen. Rotterdam, id. Mevr. E. Baronnesse van Ileerdl-Boddaert, Utrecht. dhr. J. H. A. de Jonge v. Ellemeet, Bresden. Mej. L. Pasquini, Genève. dhr. Scholten van Aschat, Roozendaal. Mevr. Stoitz en familie, Brzezan (Gatticïè). In het Bad-H&tel: dhr. Mr. H. J. H. Baron van B6etzelaer en familie, Amersfoort. Miss. Denison, Frau H. Dietze en familie, Mej. M. Beijderwellen, dhr. F. Gebhardt en familie, dhr. H. Grevelink en familie, dhr. J. Hoek en familie, dhr. P. H. Kortlandt, Mej. M. Löllner, Mej. B. van Meurs, Freule C. Schorer, Jhr. W. Schorer, dhr. Pannot en familie, Mevr. de Baronesse van Boetzelaer van Dubbeldam, Utrecht. dhr. Dirk ter Haar, Nijmegen. Frau Kübisch, Munster. Fraul. E. Lühl, Gemen (Westfalen). Mejkvr. Nepveu, dhr. C. Sommerhoff en familie, In hei Schuttershof: Mevr. Bai, Mevr. Giels, dhr. F. Gril en familie, dhr. van Overbeeke, dhr, Michiels en familie, dhr. Musquetier en familie, dhr. Verploegh, Haarlem. id. Londen. id. Brussel. De posten vertrekken van Domburg des morgens 5 '/2 en 's middags 1 '/2 uur, en komen om 9 '/2 en 1 '/2 uur aan. Het Te- lephoonkantoor is voor alsnog geopend 's morgens van 912, 's middags van 24, en 's avonds van 89 uur. Een der sterkste en schoonste exempla ren van 's lands dierentuin, vertoonde zich Woensdag jl. voor onze kust. De mo nitor „Panter", begeleid door eene loods- kotter stoomde tot voor Domburg. De officieren vertoefden eenige oogenblikken aan wal; wat natuurlijk belangstelling wekte, en tot eenige levendigheid in de thans nog al druk bezochte badplaats aanleiding gaf. De gouverneur van Xland was een zestig jaren geleden een zeer gewichtig man, en mijnheer S. een predikant die hem in het Provinciaal collegie van toezicht wel eens durfde tegenspreken, wat in de dagen der vaderlijke regeering een stout stuk mocht heeten. De hooge ambtenaar, meer in aanzien door geboorte dan door kunde, had een grooten hond en de dominé wat schuw van dergelijke dieren, was gewoon ver uit den weg te gaan als hij den gou verneur en zijn hond zag aankomen. Op zekeren dag toen dit weer gebeurde, zei de gouverneur niet zonder ironie, „gij behoeft niet bang te zijn mijnheer S., mijn hond is knapper dan menige dominé waarop aanstonds het antwoord volgde: „Dan is het wel jammer dat Zijne Majes- II teit hem geen gouverneur van Xland ge- maakt heeft." (pt

Domburgsch Badnieuws | 1883 | | pagina 1