D0MBUR6SCH BADNIEDWS Zaterdag, 11 Augustus 1883. EN ■vi^EE^iiDELinsra-EnsrxjivjsT. Het Bad is geopend 5) Oude liefde roest niet. Aangekomen vreemdelingen Het Domburgsch I5:i(liüeuverschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 0,75; voor het Buitenland f 1.afzonderlijke Nommers f 0.07). Advertentiën 10 cent per regel, abonnement voor het seizoen tegen verminderde prijzen. Bureaux: te DOMBUKG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBÜKG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat P. 33. Domburgniet alleen de zoetste, ver- maaklijkste en vruchtbaarste plaats, maar ook de oudste stad van dit eiland. Gargon, Walchersclie Arcadia. (1719). van 1 Juli tot 30 September, dagelijks van des morgens ÉS tot des namiddags 4 uren. Prijs van een Zeebad 30 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 eents. Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Temperatuur van lucht en water wor den dagelijks op het strand kenbaar ge maakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Badgasten en logees hebben vrijen toe gang tot het Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Badstoelen, te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 3 Aug. 11 8 19 Zaterdag 4 15 19 34 Zondag 5 2 3 5 Maandag 6 15 12 27 Dinsdag 7 16 15 31 Woensdag 8 13 9 22 Donderdag 9 10 13 23 82 79 161 Hoogwater te Domburg. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 16 Vrijdag 17 Zaterdag 18 11 Aug. vrm. 1-2 w 13 14 15 6.9 E.K. 7.26 8.46 9.49 10.38 11.24 12.6 12.31 V.M De Baddokter «T. M. Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tusschen 11 en 12 uren. EENE NOVELLE dooe l ï- V- I Ik begrijp er niets van, Oom! zeide Anna, die juffrouw Calman is zoo ver ik haar ken zoo lief en zacht, dat ik mij niet kan voorstellen zij zoo tegenover u gehan deld heeft, en bovendien heeft zij iets zoo treurigs, dat het is of ook haar een diepe smart ter neder drukt! „Nu wij zullen zien," zeide van Teappen, „maar laat ons nu nog een eind opwandelen, ik ben geheel van mijn stuk door die onverwachte ontmoetingGij moet tot 10 Augustus. In het dorp: <lkr. Rosenplaenter en familie, Mej. Omta, Mej. Puffius, Mej. Wiertsema, Mej. Wiertsema, Mej. Callenfels, Ilolmierde (Gron.) Lochem Iolwierde (Gron.) Spijk id. Utrecht. Mevr. Wed. Elout-Brest van Kempen en familie, Pau. Prof. Gunning en familie, Amsterdam. dlir. van Nas, Menen. Mej. van Nas, id. dhr. D. L. van Dijk, Amsterdam. Mevr. de Wed. Buclïel-de Groof, Antwerpen. dhr. van Camp-van Overbeeke en familie, Utrecht. dhr. E. Harven en familie, Antwerpen. Mrs. Spiden en familie, New-York U. S. A. dhr. J. van der Werve, Zieriksee. Miss M. A. Eborall, Folkestone, (England) dhr. II. L. Boogaert en familie, Middelburg. dhr. C. M. van Visvliet en familie, id. •Ikvr. C. van Aseh van Wijclc, Utrecht, dhr. Mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet en fam. Goes. Mej. A. M. B. Achilles. Middelburg. dhr. J. de Bats, den Haag. Mevr. L. H. DrabbeBoogaert en familie, Gorinchem. dhr. J. C. A. Drabbe, dhr. A. Baron Collot d'Escury, dhr. G. van der Mieden, den Helder. In het Bad-Hötel dhr. W. Laming en familie, Rotterdam, Mevr. Papst de Vry, Mej. W. Schutte, dhr. Schultz en familie, dhr. H. de Jongh en familie, Rotterdam. dhr. G. Oeder en familie, Jhr. P. L. Ortt, Fran P. Bergmai F ra ill. Sophie Heidte, Fraul. P. Ingenohl, dhr. Mr. H. J. H. Baron van Boetzelaer en familie, Amersfoort. Miss. Denison, Londen. Frau H. Dietze en familie, Frankfort a./M. Mevr. Loeff, Dordrecht. In het Schuttershof: dhr. J. van Rijswijk en familie, Antwerpen. dhr. Voormann en familie, Breckerfeld. dhr. J. J. Wartmann en familie, Londen. dhr. Dr. P. Kerkhoven, Arnhem,. dhr. W. Puffius, Zutfen. Mevr. Wed. R. Uijtdenhroeck Drost-Drost, dhr. van Geuns en familie, Mej. van Heumen, Mevr. Lammleth en familie, Mevr. de Mat en familie, dhr. E. Schulte en familie, Dusseldorp. Antwerpen id. baar morgen eens een bezoek brengen dan kunt gij wellicht een en ander te weten komen." Dat wil ik gaarne doen, oomals ik u van dienst kan zijn en bovendien boud ik ook veel van baar en kan maar niet gelooven dat zij u zonder reden zoo on gelukkig zou gemaakt hebben Ofschoon hunne wandeling nog wel een uur werd voortgezet, werden er niet vele woorden meer gewisseld, maar liepen zij in gedachten verdiept voort, totdat zij weder aan het huis van Mevrouw Aalbeeg kwa men die hun erg zenuwachtig te gemoet kwam, zeggende O, Anna, wat heeft het mij gespeten Frau Schulrath Bezzenberger en familie, Heidelberg. Frau Kommcrzienrath Keller, Stuttgart. dhr. Mr. Lette van Oostvoorne en familie, den Haag. Mevr. Bax, Antwerpen. Mevr. Giels, id. dhr. F. Gril en familie, Rotterdam. Woensdag avond hield prof. Gunning in het Badpaviljoen alhier zijne lezing over Schillee's gedicht: „der Kampf mit dem Drachen", dat hij een der schoonste werken van dien dichter noemde. Na eerst de vertaling door Mr. A. Bogaeks te hebben voorgedragen, trachtte hij ons de bedoeling en de strekking van het gedicht uit te leggen en duidelijk te maken om te eindigen met de behandeling der vraag: of „het heilige ook niet werkelijk schoon is" F De ruimte ontbreekt hier verder over het gesprokene uit te wijden, maar wij willen hopen, dat zij die verzuimden de sehoone lezing bij te wonen, zich daarom niet ont slagen zullen rekenen, mede te werken tot het goede doel dat de Heer Gunning er zich mede heeft voorgesteld, nl: Bijdragen te verzamelen voor eene op Domburg op te richten bewaarschool. De heer Ds. van Popta heeft zich bereid verklaard giften tot dat doel in ontvang te nemen. De hondsdagen van 1883 hebben hun naam totaal verloochend. In plaats van eene schroeiende zonnehitte uit een onbe- wolkten hemel hebben wij stormachtig, guur herfstweder. De achter de duinen gelegen manteling besehut ons wel veel, maar de open weg, die wij over moeten om haar van uit het dorp te bereiken, schrikt menigeen af. Daarom is het dubbel aangenaam dat Domburg het paviljoen bezit. Aan den vóórkant de zee, zoo rijk aan tinten en tafereelen; aan de achter zijde een landzicht eenig in zijn soort en binnen in een gezellige kamer. Houdt gij van lezen, gij vindt er uw gading. Zijt ge schilder, ook al goed. Aan den wand prijken eenige schilderijen in olieverf van den gunstig bekenden zeeschilder Schutz, terwijl de heer van Enst, even als de eerste uit Middelburg, ons in de gelegen heid stelt, kennis te maken met een paar autotypiën, die niet onverdienstelijk zijn uitgevoerd. Wij zijn geen kenners, en dus niet in staat de tentoongestelde voorwerpen te critiseeren, maar de indruk, die ze op ons gemaakt hebben, is zoo gunstig, dat wij gerust een ieder kunnen uitnoodigen, deze te gaan bezichtigen. dat gij niet te huis waart, ik heb eene visite gehad van juffrouw Calman, die op eens een soort zenuwtoeval gekregen heeft, zoodat ik den dokter heb laten halen, die nog maar pas met haar naar huis gereden is. Ik begrijp volstrekt niet hoe het kwam, maar ik vertelde haar juist Kabel, dat gij hier gelogeerd waart, toen zij mij in de reden viel, zeggende „van Teappen zegt u", „ja" antwoordde ik, „mijn broeder Kabel van Teappen uit Utrecht" en nauwelijks had ik dat gezegd of zij werd doodsbleek en zakte ineen. Ik ontstelde geweldig, maar begreep er niets van „Misschien was het van de warmte" zei van Teappen zijn nichtje aanziende,

Domburgsch Badnieuws | 1883 | | pagina 1