B0MBUB6SCH BADNIEUWS Zaterdag, 4 Augustus 1883. "Vï^EEiviJDELiisra-Ei^rLivjsT. Het Bad is geopend 4) Oude liefde roest niet, Aangekomen vreemdelingen TER GEDACHTENIS. 3Vo. 5. EN Het Doniburgsch Batlnieuvv ss verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 0,75; voor het Buitenland 1.afzonderlijke Nommers f 0.07). Advertentiën 10 cent per regel, abonnement voor het seizoen tegen verminderde prijzen. Bureaux: te DOMBUB.Gr, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBUKG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat E. 33. en vermakelijkste der plaatsen van dit eiland verstrekt des zomers den burgeren der Walcliersche steden voor eene aangename uitspanning 'wordende dan dage lijks door een groot getal speelrijders bezogt. Tegenwoordige staat van Zeeland (1753). van 1 Juli tot 30 September, dagelijks van des morgens tot des namiddags 4 uren. Prijs van een Zeebad 30 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Temperatuur van lucht en water wor den dagelijks op het strand kenbaar ge maakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hötel gelegenheid. Badgasten en logées hebben vrijen toe gang tot het Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Badstoelen te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 27 Juli' 6 4 10 Zaterdag 28 1 2 3 Zondag 29 6 1 7 Maandag 30 10 15 2b Dinsdag 31 5 4 9 Woensdag 1 Aug. 1 5 6 Donderdag 2 V 19 26 36 50 86 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 4 Aug. nam. 1.50 springtij. 5 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 7 8 9 10 11 2.16 2.50 3.21 3.58 4.38 5.30 E.K. EENE NOVELLE dooe l V. 1). Daar zijn slaapkamer een prachtig uit zicht had op het zuiden, had van Tbappen wel zeer moeilijk moeten zijn, als hij er niet meê ingenomen waremaar voor het oogenblik had hij het meest behoefte aan water en zeep, om zich zoo spoedig mo gelijk te ontdoen van het stof dat hem tot in neus en ooren gedrongen was. Toen hij daarmede gereed was, was het tijd voor het middagmaal, dat hij niette genstaande de warmte alle eer aandeed. Na afloop stelde hij aan Anna voor (zijne zuster was wat moe om nog uit te De Baddokter J". AI. .Luissen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tusschen 11 en 12 uren. WAGENDIENST. Van Domburg naar Middelburg en terug iederen Maandag en Zaterdag een wagentje voor 5 personen; voorm. om 8 uren van het Schuttershof langs liet Bad- Hótel en om 3 uren van de Groote Markt te Middelburg bij Wed. Groenewegen. Donderdag op dezelfde uren een Omnibus voor personen en goederen. Prijs voor heen en weer en voor enkele reis één gulden per persoon. De ondernemer P. Pro voost belast zich met boodschappen en commission. tot 3 Augustus. In het s' orp dhr. ltoscnplaenter eu familie, Rotterdam. Mej. Ornta, Holwierde Gron Mej. Puflius, Lochem. Mej. Wicrtsema, Holwierde (Gron.) Mej. Wïertsema, Spijk id. Mej. Callenfels, Utrecht. Mevr. Wed. Elout-Brest van Kempen en familie, Raw. Prof. Gunning en familie, Amsterdam. dhr. van Nas, Rhenen. Mej. van Nas, id. dhr. D. L. van Dijk, Amsterdam. Mevr. de Wed. Bnchel-de Groof, Antwerpen. dhr. van Camp-van Overbeeke en familie, dhr. E. Harven en familie, Mrs. Spiden en familie, New-York U. S. A, dhr. J. van der Werve, Mevr. Carp en familie, Miss M. A. Eborall, Folkestone^ (England.) dhr. H. L. Boogaert en familie, Middelburg. Mevr. van Uije en familie, id. dhr. C. M. van Visvliet en familie, id. Jlcvr. C. van Asch van Wijclc, Utrecht. dhr. Mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeot en fam. Goes. In het Bad-H&tel: dhr. W. Laming en familie, Rotterdam. Mevr. Papst de Vry, Utrecht. Mej. W. Schatte, Amsterdam. dhr. Schultz en familie, Dusseldorp. dhr. II. de Jongh en familie, Rotterdam. dhr. G. Oeder en familie, Dusseldorp. Jhr. P. L. Ortt, Haarlem. Prau P. Bergmann, Dusseldorp. I'raul. Sophie Heidte, Darmstadt. Fraul. F. Ingenohl, Keulen. wat naar het strand te gaan, om zoo als hij het noemde „wat frissehe lucht te happen" en tevens van den zonsonder gang te genieten. Anna was natuurlijk dadelijk bereid, en aan het strand gekomen zetten beiden zich op den rand van het duin en begon oom: „Nu moet gij mij eens zeggen, nichtje „hoe gaat het hier met uwe aanbidders, „hebt gij er vele? zeker wel als het zand „der zee niet waar? Ze zijn hier zeker „wel dol op je?" „Och, oom! Begint u nu al weêr te „plagen, u is pas hier!" „Een ken ik er al, daar heb ik van „middag meê kennis gemaakt!" „Zoo, ik ben benieuwd te weten wie „dat wel is, ik ken er geen!" In het Schuttershof: dhr. J. van Rijswijk en familie, Antwerpen. dhr. Voormann en familie, Breelcerfeld. dhr. J. J. Wartmann en familie, Londen. dhr. Dr. P. Kerkhoven, Arnhem. dhr. W. Puflius, Zutfen. Mevr. Wed. 11. Uijtdenbroeck Drost-Drost, dhr. van Geuns en familie, Mej. van Heumen, Rotterdam. Mevr. Lammleth en familie, Antwerpen. Mevr. de Mat en familie, id. dhr. E. Schulte en familie, id. Fran Sehulrath Bezzenbergcr en familie, Frau Kommerzienrath Keiler, Stuttgart. Mejuffrouw Kruijsse, Middelburg dhr. Mr. Lette van Oostvoorne en familie, den naag. Mejuffrouw Schotte, Niet weinigen zullen zeker met genoegen vernemen dat prof. J. H. Gunning Je. op Woensdag den 8 Aug. aanst. des avonds ten 8 uur in het Badpaviljoen eene lezing houden zal over Schillers gedicht „Der Kampf mit dem Drachen." Heeft deze voordracht van den bekenden spreker el ders in ons vaderland reeds veel belang stelling gewekt, ook in Domburg zal hij een waarschijnlijk kleine maar zeker uit gezochte kring van hoorders weten te boeijen. Het onzijdig gebied der letter kunde blijft zoodoende een zonnig plekje in onze door partijgekibbel vaak benevel de samenleving. Domburg heeft een belangstellend vriend verloren. Dhr. Willem Lehman de Lehns- feld van 12 April 1830 tot 1 Mei 1872 predikant te Domburg, is den 28 Juli te Dordrecht, waar hij zich, na zijn emeri taat gevestigd had, in den ouderdom van ruim tachtig jaren overleden. Meer dan veertig jaren is Lehman te Domburg werkzaam geweest, en heeft het goede zaad, waaruit volksgeluk ontkiemt, naar zijne opvatting en zijne krachten, mild uitgestrooid. Of de oogst aan den arbeid beantwoord heeft, kan geen sterve ling beoordeelenmaar zeker zal menigeen eene dankbare herinnering bewaren aan den eenvoudigen braven man, die eene reeks van jaren, soms onder zeer ongun stige omstandigheden, steeds in liefde en met deelnemende belangstelling den goeden weg heeft gewezen. ÏL_ „Hij scheen u dan wel te kennen, „en ik moet zeggen zooals de jonge Mer- geling zich over u uitliet, had hij geen „bepaalde afkeer van u!" Hoewel Anna gevoelde dat zij een kleur kreeg, antwoordde zij toeh zeer bedaard „ja mijnheer Meegeling ken ik wel, dat „is waardie komt dan ook bijna dagelijks „hier op het strand en dan spreek ik hem „natuurlijk wel eens Van Teappen antwoordde niet meer, maar keek op dat oogenblik strak naar eene dame, die op eenigen afstand voorbij ging. Kent gij die dame? „Anna" vroeg hij haastig. Jawel oom! Dat is juffrouw Emilie Calmanmaar wat hebt u oom, ver-

Domburgsch Badnieuws | 1883 | | pagina 1