DOMBURtrSCH BADNIEUWS VE/EEMDBLHSTQE1TLIJST. Het Bad is geopend Gebruikte Baden. 2) Oude liefde roest niet, Hoogwater te Domburg. Aanbevelenswaardige Wandelingen. Aangekomen vreemdelingen Telepboon 13—19 Juli. EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 0,75; voor het Buitenland f 1.afzonderlijke Nommers f 0.07Advertentiën 10 eent per regel, abonnement voor het seizoen tegen verminderde prijzen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. NI. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F. 33. Domburg, eene badplaats die in natuur schoon ontegenzeggelijk de kroon spant er tot aan den voet der wandelingen, die men kron kelende prieeleu zou kunnen noemen. Kan men der natuur geen invloed op de ge- moet men van het arcadisch Domburg ge tuigen, dat hier de plaats is om naar lichaam en ziel gezond te zijn. Mr. B. W. A. B. Sloet tot Oldhuis in Tijdschrift voor van 1 Juli tot 30 September, dagelijks van des morgens S tot des namiddags -4b uren. Prijs van een Zeebad 30 cents, met inbegrip van een badkostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Temperatuur van lucht en water wor den dagelijks op het strand kenbaar ge maakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Badgasten en logees hebben vrijen toe gang tot het Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Badstoelen te huren voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder ach tereenvolgend den stoel bezet houdt. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 13 Juli 2 4 6 Zaterdag 14 1 3 4 Zondag 15 1 1 2 Maandag 16 3 7 10 Dinsdag 17 1 1 Woensdag 18 1 7 8 Donderdag 19 59 14 "13 32 45 De Baddokter «J. ML- «Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid- dagB tusschen 11 en 12 uren. EENE NOVELLE DOOB ES. v. E>. Op dien Dinsdag, een smoorheeten dag, kon men dan ook des middags op den straatweg, die van Middelhove naar Duin- burg leidt, een tentwagentje met één paard zien voortsukkelen, waarin mijnheer van Tbappen geweldig zat te blazen. Zijn hoed had hij naast zich op de bank gelegd, en was druk in de weêr met zijn zakdoek de zweetdruppelen van zijn gezicht te vegen. Het was dan ook waarlijk benauwd heet en geen koeltje of wolkje om de zonne stralen eenigzins te temperen. Zaterdag 21 Juli nam. 1.33 springtij. Zondag 22 2.9 Maandag 23 2.48 Dinsdag 24 3.25 Woensdag 25 4.12 Donderdag 26 5.4 Vrijdag 27 6.14 L.K. Zaterdag 28 vrm. 7.10 WAGENBIENST. Van Domburg naar Middelburg en terug iederen Maandag en Zaterdag een wagentje voor 5 personen; voorm. om 8 uren van het Schuttershof langs het Bad- Hótel en om 3 uren van de Groote Markt te Middelburg bij Wed. Gboeneweoen. Donderdag op dezelfde uren een Omnibus voor personen en goederen. Prijs voor heen en weer en voor enkele reis één gulden per persoon. De ondernemer P. Peo- voost belast zich met boodschappen en commissiën. 1. Door de manteling en door het over- bosch van de builenplaats Duinvliet terug. 14 uur). 2. Door de manteling over het landgoed Westhove en door het overbosch van Duinvliet terug. 3/4 uur). 3. De straatweg tot aan Schoon-Oord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug. 1 uur). 4. Door de manteling achter Westhove naar de Oranjezon, enterug langs de land goederen Overduin en Zeeduin. (3 uren). 5. Bij laagwater naar de oude begraaf plaats aan het strand achter Westhove en terug. (1 uur). 6. Naar Aagtekerke en over Oostkappel terug. (2 uren). 7. Naar Westkappel en over Aagtekerke terug, (de zeedijk en lichttoren te be zien. (3 y2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over de genoemde landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. In den afgeloopen winter werd niet ver achter het Bad-Hótel een slingerend schelpenpad door het dichte kreupelhout gemaakt naar een duin van waar men een vergezicht over bosch, beemd en zee heeft. Van daar voert een harde weg naar de schil derachtige zoogenoemde Bovenmanteling. „Zeg eens, vriendje! blijft deze weg „altijd zoo zonder schaduw, en komen wij „nooit aan een kapelletje om eens een „glas bier te drinken, hé?" De koetsier, die had zitten slapen, werd op dat woord „bier" weêr geheel wakker, en antwoordde „Nog een minuut of tien, meneer! „dan komen wij aan een dorp waar eene „goede herberg is!" „Nu, zorg dan daar eens op te houden, „hoor!" „As je blieft, meneer!" Door toediening van de noodige lange haver werd de gang van het paard een weinig versneld, en ratelden zij over de keien en door het stof, tot dat ze voor de herberg „de Lindeboom" kwamen. Het tot 20 Juli. In het dorp: Mevr. Ooster-Pijnacker, Hilversum. dhr. Rosenplaenter en familie, Rotterdam. Mej. P. Tak, Middelburg. Mej. C. Weerts, Arnhem. Mej. Matzinger, Middelburg. Mej. Omta, Holwierde Gron dhr. J. C. Pilaar, Middelburg. Mej. Puffius, Lochein. dhr. K. G. Vis, Middelburg Mèj. Wiertsema, Holwierde (Gron.) Mej. Wiertsema, Spijk id. dhr. H. A. Boogaert en familie, Mej. J. Bouvin, Mej. Callenfels, Utrecht. Mevr. Wed. Elout-Brest van Kempen en familie, Pau. Prof. Gunning en familie, dhr. van Nas, Mej. van Nas, id. dhr. C. J. Tielenius Kruijthoff, Xoudekerke. dhr. C. .1. J. A. van Teijlingen en familie, Middelburg dhr. D. L. van Dijk, Amsterdam. dhr. W. Engelberts, Mej. Kruijt, dhr. C. A. Sprenger, dhr. Mr. F. J. Sprenger, id. Jkhr. H. E. Boddaert, Oostkapelle. dhr. J. Vink, In het Bad-Hótel Mevr. douairière de Bruyn-Boddaert, dhr. W. Laming en familie, Mevr. Papst de Vry, Utrecht. Dames Scholten van Aschat, Mej. W. Schutte, dhr. P. de Bruijne en familie, dhr. Schultz en familie, Dusseldorp. dhr. H. de 'Jongh en familie dhr. G. Oeder en familie, dhr. Mr. F. Ooster, Axel. In het Schuttershof: dhr. J. Luteijn en familie, dhr. J. van Rijswijk en familie, dhr. Voormann en familie, Breckerfeld. dhr. J. J. Wartmann en familie, Londen. dhr. Dr. P. Kerkhoven, Mevr. Martens-Dupuy, dhr. W. Puffius, Mevr. Wed. R. Uijtdenhroeck Drost-Drost, dhr. van Geuns en familie, Mej. van Heumen, Mevr. Lammleth en familie, Mevr. de Mat en familie, id. Ontvangen 28 berichten. Verzonden 49 paard stond onmiddelijk stokstil, en zou waarschijnlijk wel in slaap gevallen zijn, ware het daarin niet verhinderd door een tallooze massa muggen en vliegen, waarte gen het zich met alle macht met staart en beenen moest verweêren Puffende stapte van Tbappen het wa- gentj e uit, maar kon toch niet laten, alvorens binnen te gaan, het fraaie gedicht te lezen dat op een groot uithangbord boven de deur hing, het luidde aldus Voor afschaffers tap ik hier koffij en thee, Voor drinkebroers wijn en jenever, Voor iedereen bier, en het valt altijd meê, Want alles is goed wat ik lever. Ik koop mijne waren in 't beste kantoor, Verkoop weder graag aan passanten. Maar heb je geen geld, ga gerust dan maar door, Want ik tap hier alleen voor contanten!

Domburgsch Badnieuws | 1883 | | pagina 1