badkrant Humoristische schilderijen en monumentaal keramiek Zeeuwse taferelen van Strating in ’tZuuddek Abstracte werken van P. Diepenhorst Expositie materiaal waterwerken badkrant 3 Expositie in De Parterre Burghsluisis -station Zitelementen Luchtspiegelingen Ver verleden Op Neeltje Jans NEELTJE JANS - Een bulldozer uit 1951 en een heistelling ‘aap op een stok’ uit 1922. Deze twee werktuigen werden vroeger ingezet bij waterwerken rond de grote Nederlandse rivieren. BURGH-HAAMSTEDE- In Galerie ‘tZuuddek in Burgh-Haam- stede zijn tot en met 17 oktober schilderijen te zien van de Middelburgse kunstenaar Lutske Strating. In de expositie, met als titel ’Zeeuwse taferelen’, staat het Zeeuwse land- schap centraal. In Gemeenschapsbibliotheek SOMMELSDIJK - In galerie De Parterre in Sommelsdijk is tot en met zaterdag 19 oktober een expositie waarbij de lichtvoe tige, van humor doorspekte schilderijen van Corrie Kuipers werden gecombineerd met de monumentaal aandoende ke ramiek van Wilna Verheul. MIDDELHARNIS-IndeGemeenschapsbibliotheekinMiddel- harnis is gedurende de maand oktober een expositie van ab stracte schilderijen gemaakt door P. Diepenhorst uit Stad aan ‘t Haringvliet. 'Mooving Target’, acryl op MDF. Oplage 24.000 Het eerste werk van Diepenhorst: een abstract familieportret. In haar werk klinken de echo’s door van ikonen, Byzantijnse sacrale kunst, middeleeuwse taferelen, maar ook oer-Hollandse koeien. De elementen uit een ver verleden zijn in haar werk steeds overgoten met een stevige dosis humor, die de vaak uit evenwicht gebrachte verhoudingen verklaart. Wilna Verheul vestigde haar naam onder keramisten. Zij is vooral gefasci neerd door de lucht en de wisselingen daarin. De rust en het weidse van de Hollandse luchten zijn weergegeven in grijsblauwe tinten en komen terug in haar impressies met ruwe oppervlak ten met sporen van kraters en vulka nen. Haar landschappelijke vazen zijn een begrip. schilderen. Hij ontdekte daarbij dat het schilderen hem de mogelijkheid bood om zijn diepste gevoelens te uiten en dat het ontspannend werkt. Na enkele waterverfschilderijen ging Diepenhorst over op olieverf en en acrylverf. In zijn werk zijn kubistische en expressionistische trekken te her kennen. De werken van Diepenhorst zijn gedu rende de hele maand oktober te bekij ken tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. De kunstenares speelt mét decoratie- technieken en beschikt, net als een chef-kok over een uitgebreide recep tuur voor haar glazuur met oxides, slibs en kleurpigmenten. Dit resulteerde onder meer in groter werk, stevige bouwsels gemaakt uit gemengde kleisoorten in een strakke vorm met veel ruimte voor een door kijk. Tijdens de expositie zijn onder meer zitelementen te zien, die zowel binnen als buitenshuis kunnen worden gebruikt. NOORDLAND - Met 69 acties tot op heden is het station Burghsluis het drukste KNRM-station van Neder land. De 69-ste actie vond dinsdagmiddag plaats. Toen kwam reddingboot de Harder in actie voorhetvlottrekken van de elf meter lange motorsailer Pallieter uit Oegstgeest. Het schip, met.vijf per sonen aan boord, was vastgelopen op de Roggenplaat inde Oosterschelde. ber te zien. Ze vormt de ouverture van een tentoonstelling over integraal ri vierbeheer, die in de loop van dit jaar gereedkomt. De expositie van Strating in Galerie ‘t Zuuddek loopt tot en met 17 oktober. De galerie is geopend op donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Uitgave en druk: Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 14300 AA Zierikzee telefoon 0111-416551 telefax 0111 -414315 Galerie De Parterre is gevestigd aan de Westdijk53-55 in Sommelsdijk. Dega- lerie is geopend op donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De expositie in de hal van het Topshuis omvat onder meer een kleine locomo tief en kipkarren uit 1955, een dragline uit 1959 en een GMC-vrachtauto uit 1944. tauratie- en adviesbureau van authen tieke machines, A. W. Petiet in Middel burg. Redactie: Tijdens kantooruren 0111-416551 Advertentieverkoop: Voor zowel Schouwen-Duiveland als Goeree-Overflakkee 0111-416551. In de hal van het Ir J. W. Topshuis op het voormalige werkeiland Neeltje Jans is een expositie van materiaal dat bij die waterwerken werd gebruikt. De expo sitie is van 27 oktober tot eind decem- Hij begon in het voorjaar van 1995 met schilderen, omdat hij met zijn gezin naar een passend schilderij zocht voor in zijn huiskamer. „We konden niets vinden dat qua kleuren inde huiskamer paste. Daarom besloot ik met behulp van waterverf zelf een schilderij te maken.” Diepenhorst werd geboren in Stad aan ‘t Haringvliet en werkte daar als leer kracht en tegenwoordig als adjunct-di- recteur van de Albert Schweitzer school. Mede door zijn opleiding aan de Pedagogische Academie ging hij zich interesseren voor hedendaagse kunst. Hij werd vooral een bewonde raar van Picasso. Speciale uitgave voor de recreant op Schouwen-Duiveland en Goe ree-Overflakkee, onder redactio nele eindverantwoording van de Zierikzeesche Nieuwsbode. De Badkrant verschijnt in het zomer seizoen veertien keer en is op tal van plaatsen, zoals winkels, cam pings en VW-kantoren gratis ver krijgbaar. Ook wordt de Badkrant in enkele gebieden huis-aan-huis be zorgd. Ik ben gekomen tot een subtiele men geling van iets dat kan en dat niet kan, zodat het iets Komlscn Knjgi. ume mu, - gen ga ik wandelen, twee uur lang door de weilanden. Dan zie ik de koeien, prachtbeesten zijn het.” Het schilde ren van de bekende ‘Kuiperskoeien’ werd een soort verslaving voor de kun stenares. Nadat Diepenhorst een onderwerp heeft gekozen begint hij te schilderen zonder te schetsen. Werkend vanuit kleurvlakken bouwt hij al schilderend zijn schilderij uit. Diepgaande mense lijke emoties probeert hij door middel van vorm, kleuren herhaling te verster ken. In haar expositie zijn verschillende technieken terug te vinden, waaronder olieverf, pastelkrijt en aquarel. Onder de tentoongestelde schilderijen bevin den zich twee zeegezichten. Het Zeeuwse licht komt in deze schilderij en tot zijn volste recht. Zoals vele schilders door de eeuwen heen, is Lutske Strating geïnspireerd door het Zeeuwse licht en landschap. De invloed van de altijd wisselende luchten, het licht-donker contrast en de kleur zijn heel belangrijk. Ze vindt het daarbij een uitdaging, de vormen .zodanig te abstraheren, dat deze als het ware gesuggereerd wordt. Vorig jaar voerde het bij de Roompot sluizen gevestigde reddingstation meer dan honderd acties uit. Het is on waarschijnlijk dat dit recordaantal dit jaar nog wordt gehaald. Het werd een abstract familieportret tegen een achtergrond van gele, rode en oranje mengkleuren. Diepenhorst vond het maken van het doek zo leuk dat het hem prikkelde om verder te De inspiratie van Strating kwam overi gens pas weer naar bóven toen zij en- kelejaren geleden samen met haar kin deren aan het tekenen sloeg. Daarnaast werkte ze als ouderhulp een aantal jaren mee aan de tekenlessen van de bovenbouw op een basis school. In 1993 kwam zij in contact met Leontien Hooij uit Middelburg. Sinds dien volgt ze tekenlessen bij haar. De tentoonstelling is te bezichtigen tij dens de openingstijden van het Tops huis, waarin ook de Delta Expo is ge vestigd. Ook met het stoken brengt ze variaties aan. Ongeveer vijf jaar geleden legde Verheul zich toe op monumentaal VVUl rs. rxVVCAl voor architectuur duidelijk naar voren. Het was Pieter Pander die Corrie Kui pers stimuleerde om op het platte vlak te gaan schilderen. Sindsdien verwierf de kunstenares zo’n grote bekend heid, dat een wachtlijst bestaat om haar schilderijen te exposeren. De ver vlechting van elementen uit de ge schiedenis, mythen en fantasie zijn kenmerkend voor het werk van de Frie se kunstenares. Sluitingstijd advertenties: Donderdag voor de verschijningsweek.

Schouwen's Badcourant | 1996 | | pagina 3