Voormalig dijkgraaf De Haan opent expositie Waterschap Zierikzee en Wemeldinge EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland Toeristische veerdienst r d 5 badkrant Uniek stuk historie behouden voor eiland Servies Ook plannen Bru en Flip land ZIERIKZEE - Oude tijden herleven. Vanaf 16 juni vaart er een veertje voor fietsers en voetgangers van Zierikzee naar We meldinge. De Provinciale WV probeert bovendien een toeris tische veerdienst te laten varen van Bruinisse naarSt. Philips land. ZIERIKZEE - In Zierikzee wordt dinsdag 23 juli tijdens de derde aflevering van het Zomerprogramma het Patriciërs Piratenfestival gehouden. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese Stadhuismuseum is met de col lectie van het Waterschap Schouwen-Duiveland een stuk mooier en completer geworden. Dat is althans de mening van voormalig dijkgraaf van het waterschap, mevrouw A. P. de Haan. Zij opende onlangs de expositie van een deel van de collectie in de achterzaal van het museum. I Maandag 22 juli Donderdag 25 juli 20juli Vrijdag 19 juli Kinderrommel- Woensdag 24 juli Zondag 21 juli Volgen De Haan geeft de expositie een Opvallend is het servies van het water schap. Volgens museummedewerker van Rossum is aan de slijtplekken te zien dat het servies is gebruikt. L. J. van Gastel, 37 jaar bestuurslid van het Wa terschap Schouwen-Duiveland, kan zich echter niet herinneren ooit koffie uit een kopje van dit servies gedronken te hebben. Laat staan een vorkje te hebben geprikt van een van de borden. Hetzelfde geldt voor de fraai gegra veerde glazen. „Ik heb ze vaak in han den gehad. Maar alleen om weg te geven bij speciale gebeurtenissen,” aldus Van Gastel. Renesse - Rodeostier-competitie in het centrum. 18.00 uur. Renesse - Kindertheater in het cen trum. 19.00 uur. Renesse - Karaoke. In het centrum. 20.30 uur. Burgh-Haamstede - Kinderspelen in het centrum. 11.00 tot 13.00 uur. Zierikzee - Open kerkdag Gasthuis goed beeld van de cultuur in de regio. Dat komt volgens haar omdat het wa terschap een belangrijk deel vormt van Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. 9.00 tot 16.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. Vertrek Slotlaan 19.00 uur. Uitsluitend vooraf inschrij ven WV Schouwse Kust. Renesse - Skelterparcours. In het cen trum. 17.00 uur. Renesse - Kindertheater. 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Zomeravond- bridge in Dorpshuis De Schutse. 19.30 uur. Inschrijven tot 19.15 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Van 10.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede - Trimloop. 19.30 tot 21.00 uur. Bruinisse - Start visserijdagen. 14.00 uur bij de Muziektent. Met Kermis en Creativiteitsmarkt. ‘s Avonds film in verenigingsgebouw en dansen in de feesttent. de cultuur-historische geschiedenis %/an Schouwen-Duiveland. Zij vond het dan ook niet vreemd, dat het gemeen tewapen voor de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland, zoveel over eenkomsten vertoont met het wapen van het waterschap. Blijkbaar had ze niet anders verwacht. „Dat is terecht. Want zonder ons, zou Schouwen-Dui veland er heel anders uitzien,” aldus De Haan. kerk. Met fototentoonstelling en video film. Van 13.00 tot 17.00 uur Kerkwerve - Country weekend in Café snackbar Kerkwerve. Burgh-Haamstede - Excursie door broedgebied zilvermeeuwen in de Boswachterij Westerschouwen. Ver trek 19.00 uur. Bruinisse - Visserijdagen. Met brade rie vanaf 10.30 uur, Kermis, 's avonds muziek in de feesttent en vuurwerk. Kerkwerve - Country-weekend in café snackbar Kerkwerve. het festival vindt plaats op de lokatie Oude Haven (Museumhaven), Haven parken Havenplein. In de Museumha ven zullen enkele Zeeuwse platbo- demschepen afgemeerd liggen, die het decor vormen voor dit spektakel van muziek en theater. De piraten zul len vanuit de schepen richting het Marktplein gaan. Op het marktplein zijn oude ambachten te zien en verder zijn er dieren, terrassen, muziek en theater. Kinderen kunnen proberen een schatkist te openen. Er staan ook een leuke clown en een schminck- stand. In de buurt van de Museumha ven zijn nog andere dingen te doen als palingroken, muziek en waterspelen. Neeltje Jans - Excursie. Start bij bord in zuidwesthoek van hoger gelegen vlakte tussen parkeerplaats van Delta Expo en Oosterschelde. 14.00 uur. 14.00 vertrokken voor de tweede vaart. Tegen 17.00 uur keert de sleep in haven De Val terug uit Wemeldinge. Het tochtje over de Oosterschelde gaat ongeveer tien gulden kosten. De veerdienst is bedoeld om het toerisme in Wemeldinge te bevorderen. Tussen Yerseke en Gorrishoek vaart al enige tijd een dergelijk veer. De Provinciale WV wil er ook een inzetten op de oude lijn Anna Jacobapolder-Zijpe die vroe ger Bruinisse met Flipland verbond. Het bestuur heeft zich daar met succes tegen verzet. En bovendien was vast gelegd, dat de collectie bij elkaar moest blijven en op Schouwen-Duive land. „Het is een Uniek stuk water- schapshistorie dat we als geheel niet verloren wilden laten gaan voor het ei land,’’aldus De Haan. Daarom besloot het Waterschap Schouwen-Duiveland begin vorig jaar de collectie in langdurige bruikleen te geven van het Stadhuismuseum in Zie rikzee. Het archief van het waterschap bleef waar het was. In de kluis van het streekarchivariaat Schouwen-Duive land. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. 09.00 tot 16.00 uur. Renesse - Rondleiding over hèt land goed Moermond. 19.00 uur. Vertrek: Slotlaan. Vooraf inschrijven bij WV Schouwse Kust. Renesse - Fiets Festijn in het centrum. 17.00 uur. Kindertheater in het cen trum. 19.00 uur. Renesse - Circus Bongo op camping De Brem. 19.00 uur. V oorverkoop 11.30 tot 12.30 uur. Burgh-Haamstede - Zomeravond- bridge in Dorpshuis De Schutse. 19.30 uur. Inschrijven tot 19.15 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Gevarieerde braderie. 10.00 - 17.00 uur.Trimloop. 19.30 -21.00uur. Bruinisse - Mosselen koken in de krui dentuin van de Oudheidkamer. Bruinisse - Wielerronde Bruinisse. Start liefhebbers 16.00 uur, start ama teurs 18.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. Vertrek Slotlaan 14.30 uur. Uitsluitend vooraf inschrij ven WV Schouwse Kust. Renesse De Promoclowns op toer- nee in het centrum. Vanaf 11.00 uur. Vanaf 10.00 uur Kermisop de Kerkring. Burgh-Haamstede - De Promo- clowns op toernee in het centrum. Kerkwerve - Country weekend in café snackbar Kerkwerve. Bruinisse - Visserijdagen. Met brade rie, Vlootschouw en maritieme be drijfspresentatie. Brouwershaven markt op de Markt9.00-12.00 uur. Renesse - Kermis in het centrum. In de achterzaal van het Stadhuismu seum is een zijde ingericht met de voorwerpen. De collectie bestaat uit een groot aantal voorwerpen die ge bruikt zijn bij het bouwen en onderhou den van dijken. Zoals bijvoorbeeld ver schillende soorten meetapparatuur, zagen en tangen en vooral schoppen en spaden. Daarnaast hangen er in de vitrines schilderijen, foto’s, prenten en topografische kaarten. Renesse - De Schminktroon. Vanaf 11.00 uur in het centrum. Kinder theater. 19.00 uur. In het centrum. Vanaf 10.00 uur Kermis op de Kerkring. Renesse - Popfestival Beachpop, lo katie dam-aanzet Brouwersdam. Van 1.0.00 tot 24.00 uur. Burgh-Haamstede - Kinderspelen in het centrum, van 11.00 tot 13.00 uur. Haamstede - Maandagavondzang in gereformeerde kerk o.l.v. Jan van den Driest. Met medewerking van Dick van Vliet (dwarsfluit) en Gijsbert Lekkerker- ker (orgel). 20.00 uur. Zierikzee - Open kerkdagen, bespe len orgel, boekentafel, foto-tentoon- stelling, videofilm. Gasthuiskerk. 13.00-17.00 uur. Bruinisse - Braderie op Centrumplein Aqua Delta. Van 16.00 tot 22.30 uur. Brouwershaven - Markt. Van 12.00 - 20.00 uur. Dweilband van 19.00 tot 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door diver se muzikanten waaronden de groep De 4-tuoze Matrozen. Zij spelen veelal humoristisch liederen met refreinen die door iedereen kunnen worden meegezongen. Met opzwepende polka’s, walsen en ballades voeren de 4-tuoze Matrozen het publiek langs havens en kroegen, door siltes en stor men om tenslotte de veilige thuishaven te bereiken. Het theater wordt verzorgd door Cir cus Savanti: een straattheatergroep waarin circusartiesten, toneelspelers en muzikanten samenwerken. Savan* maakt spektakel met vuuracts, dar zang en veel akrobatiek. De collectie historische voorwerpen, is, naast het waterschapsarchief, een van de twee overblijfselen van het oude Waterschap Schouwen-Duiveland, die het voormalige bestuur wilde be houden voor het eiland. Volgens De Haan was iedereen al bezig het een en ander te verdelen. Zo maakte de klok van ‘s Landskamer, de zetel van het waterschap in Zierikzee, grote kans in de kamer van de nieuwe dijkgraaf van het Waterschap Zéeuwse Eilanden te belanoen, verklapte De Haan. Dat werd onlangs door VW-voorzitter HWohl bekend gemaakt tijdens de le denvergadering van de WV Zierikzee. Het pontje wordt getrokken door de sleepboot Hector en vaart twee maal per dag heen en weer. Om 8.30 uur ver trekt de boot uit de vluchthaven De Val bij Zierikzee. Ruim een uur later meert het schip af in de jachthaven bij de klei ne sluis in Wemeldinge. Terug in Zierik zee wordt aangelegd bij ‘t Luitje aan de Nieuwe Haven. Van daaruit wordt om Renesse - Kindertheater in het cen trum. 19.00 uur. Vanaf 10.00 uur Ker mis op de Kerkring. 19.00 uur Kinder theater in het centrum. Burgh-Haamstede - Theaterrondlei- ding vanuit de Burghse Schoole19.00 - 20.30 uur. Burgh-Haamstede - Niet roken, ge zellig bridgen. Dorpshuis De Schutse, Julianastraat22.19.15 uur. Burgh-Haamstede - Vertoning dia- seriein kelder Slot Haamstedeoverge- schiedenis slot. Toelichting in de Rid derzaal. Kaartverkoop via WV Schouwse Kust. 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Excursie door broedgebied zilvermeeuwen in de Boswachterij Westerschouwen. Ver trek om 19.00 uur. Bruinisse - Vanaf 10.00 uur. Vlieger- modelbouw. Burgh-Haamstede - Excursie Slot bos en Zeepeduinen. Kaarten bij VW, Noordstraat 45a. Aanvang 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over de ge schiedenis van het slot. Toelichting in de Ridderzaal. 10.30, 11.00, 11.30, 12.00 uur. Renesse - Weekmarkt in het centrum. Van 08.00 tot 13.00 uur. Renesse - Fiets-/wandelpuzzeltoch- ten, 11.00 uur. Kindertheater in cen trum, 19.00 uur. Renesse - Kermis op de Ring. Vanaf 10.00 uur. Zierikzee - Open kerkdagen; bespe len orgel, boekentafel, foto-tentoon- stelling, videofilm. Gasthuiskerk. 13.00-17.00 uur. Bruinisse - Weekmarkt op het Kerk plein. 8.00-13.00 uur. Renesse - Jacobuskerk voor bezichti ging opengesteld. Mogelijkheid om toren te beklimmen. Expositie ‘Rond om het duin’.Zelf orgel spelen. 10.00- 12.00 uur. Kerkwerve - Bingo in café snackbar Kerkwerve. 20.00 uur. Dreischor - Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart in NH-kerk. 20.00 uur. Nadat mevrouw A. P. de Haan de tentoonstelling van het waterschap had geopend, werd het glas geopend. (Foto: Marijke Folkertsma)

Schouwen's Badcourant | 1996 | | pagina 5