Veel aandacht voor kinderen De wielerronde van Achthuizen tijdens Zomerprogramma 1996 EVENEMENTEN Goeree-Overflakkee badkrantd badkrant Twee wedstrijden Markt Minder groots, maar wel meer dinsdagen Expositie bij ABNAMRO Op vrijdag 19 juli ACHTHUIZEN - In Achthuizen wordt vrijdag 19 juli de jaarlijk se wielerronde gehouden. Het evenement wordt voor het vijf tiende achtereenvolgende jaar georganiseerd. Tijdens het evenement wordt gestreden om de Grote Prijs van Garage Knöps. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese Zomerprogramma 1996 telt dit jaar zeven dinsdagen, waarvan de vijfde dinsdag voor reke ning komt van de jaarlijkse kermis. Volgende week dinsdag gaat de reeks van start meteen drietal activiteiten voorde kin deren op het Havenplein. Grootste verandering dit jaar is dat er geen plek meer is op de markten voor commerciële hande laren. rO 3 Oplage 24.000 Vrijdag 19 juli Donderdag 18 juli Donderdag 25 juli Dinsdag 23 juli Redactie: De activiteiten concentreren zich dit jaar op het Havenplein. Met uitzonde ring van dinsdag 6 augustus, wanneer het kermis is op het Havenplein, wordt daar vanaf volgende week dinsdag tot en met dinsdag 20 augustus iedere week een markt gehouden. Havenplein. Op deze plek kunnen zij 30 juli en 20 augustus de kas proberen te spekken. Voorde kinderen is er gedurende het Zomerporgramma in Zierikzee voldoend te beleven. (Archieffoto) ZIERIKZEE - In de cliëntenhal van het kantoor van de ABN AMRO bank, Havenpark 7 in Zierikzee wordt tot en met 30 augustus een kleine expo sitie gehouden. Stad aan het Haringvliet - Buitenrit, georganiseerd door manege Oost- moer, Oostmoersedijk 2a. 18.00 uur. (0187-611242) Ouddorp - Toeristendag met grote braderie. zaal bungalowpark Het Oude Nieuw- land, Oude Nieuwlandseweg 11.19.00 uur. Ouddorp - Bingo in MFG Dorpstien- den. 20.00 uur. Ouddorp - Zomerbloemschikcursus bij Tuincentrum Voogd, Dorpsweg 5. 13.30 uur. (0187-681477) Ouddorp - Speelmiddag met Oud- Hollandse spelen in speeltuin De Flip jes. 14.00 uur. Uitgave en druk: Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 14300 AA Zierikzee telefoon 0111-416551 telefax 0111-414315 Advertentieverkoop: Voor zowel Schouwen-Duiveland als Goeree-Overflakkee 0111-416551. Tijdens kantooruren 0111-416551 Maandag22juli De wielerronde omvat twee wedstrij den, die worden verreden onder auspi ciën van de Koninklijke Nederlandse Wieler Unie (KNWU). Om 17.30 start een wedstrijd over veertig kilometer waaraan recreanten, dagkaarthou- ders en veteranen deelnemen. Om Dit jaar staan er, inclusief de kermis, zeven dinsdagen op het programma van het Zomerprogramma van Zierik zee Aktief, het samenwerkingsver band van de Zierikzeese Ondernemers Centrale en de VW. Volgens Ria Geluk van Zierikzee Aktief is dat een bewuste keuze geweest. „Het moest meer verspreid worden over het seizoen, met het gevolg dat het minder groots van opzet is. We wil len wel meer, maar hebben daar geen budget voor.” 18.45 uur begint een wedstrijd over tachtig kilometer voor renners van de elite, neo-amateurs en cyclosportie- ven. Beide categorieën bevatten een sterk deelnemersveld. De organisatoren verwachten tijdens de eerste wedstrijd vooral vuurwerk van de plaatselijke fa vorieten Rien van Brussel en Leo Beier. Bij de elite/neo-amateurs/cyclospor- tieven is ook sprake van een groot aan tal favorieten. Daarbij worden namen genoemd als Maurice en Patrick Barendse, Peter Heeren, Jack van der Klundert, Gien Holmes, Rob Slenders, Mario van Vlimmeren, Ronald Roos, Perry Bot- De kunstwerken die in de hal worden geëxposeerd, zijn werken van de hand van verstandelijk gehandicapten, onder andere uit Dagverblijf Brugzicht. Tijdens kantooruren is deze expositie voor iedereen vrij toegankelijk. Ouddorp - Tuinbezoek aan heemtuin De Mienige van dhr. K. Hoek, Dijkstel- weg 19. 14.00 uur. Kaarten verkrijg baar bij VW Ouddorp. Ouddorp - Excursie naar de Slikken van Flakkee. Deelname uitsluitend mo gelijk bij aanmelding vóór 12.00 uur vóór de dag waarop de excursie zal plaatsvinden aan de balie van VW Ouddorp (tel. reserveren niet mogelijk). Aanvang 10.00 uur. Ouddorp - Beklimmen kerktoren o.l.v. gids. Startpunt: museum Ouddorps Raad- en Polderhuis, Raadhuisstraat 4. Kaarten uitsluitend verkrijgbaar bij VW Ouddorp. 18.30-19.30 uur. Bij vol doende belangstelling tweede rondlei ding om 19.30 uur. Ook van 20.00 tot 21.00 uur. Ouddorp - Excursie Westduinen. Ver trek om 19.00 uur vanaf Westduinweg 37. Ouddorp - Bingo op camping De Mag neet. 19.00 uur. Goedereede - Zomerzangdienst in NH-kerk. m.m.v. O. v/d Velde (panfluit) J. Hollaar (orgel) en S. van Broekhoven (trompet). 19.30 uur. Ouddorp - Bingo op camping De Klep- perstee. 21.00 uur. Het parcours waarover de wielrenners rijden is hetzelfde als vorig jaar. Dat wil zeggen dat de strijd wordt geleverd over ronden van drie kilometer lang, terwijl de start en finish plaatsvindt op de Achthuizense dijk. hof, Erik Bos, Remko en Jeroen Noor- dermeer en de plaatselijke favorieten Erwin Gotzenberger en Theo van Don gen uit Middelharnis. De Ronde van Achthuizen wordt geor ganiseerd door het wielercomité van Achthuizen, in samenwerking met De Hoekse Renners. De renners maken gebruik van de kleedgelegenheid bij voetbalvereniging FIOS. Speciale uitgave voor de recreant op Schouwen-Duiveland en Goe ree-Overflakkee, onder redactio nele eindverantwoording van de Zierikzeesche Nieuwsbode. De Badkrant verschijnt in het zomer seizoen veertien keer en is op tal van plaatsen, zoals winkels, cam pings en WV-kantoren gratis ver krijgbaar. Ook wordt de Badkrant in enkele gebieden huis-aan-huis be zorgd. Nieuw dit jaar is de boekenmarkt. Deze wordt 13 augustus gehouden op het Havenplein. Oude bekenden zijn er ook. Zo geeft bijvoorbeeld het Zomer Orkest Nederland 30 juli een concert op het havenplein. Dinsdag 13 augustus is de gehele dag The English Brass Group te beluiste ren. Ook kunnen mensen Zierikzee en omgeving van boven bekijken vanuit een helikopter. Deze maakt op 23 juli en 6 augustus rondvluchten vanaf het Eerste Weegje. Daarnaast wordt een hobby- en cre- atiefmarkt gehouden in de Sint Do- musstraat. Dat is overigens niet alleen het geval op 23 juli, maar ook op drie dinsdagen daarna. Deze markt werd vroeger gehouden op het plein voor de Nieuwe Kerk. Volgens Geluk is ze ver plaatst naar de Sint Domusstraat om het Havenkwartier, waar veel onderne mers zitten, meer te betrekken bij het Zomerprogramma. Ook de markt van de ideële instellingen en verenigingen is verplaatst. In dit geval van de Sint Domusstraat naar het Wat haar jcetreft worden er dan ook meer activiteiten naast het Zomerpro gramma georganiseerd, zoals de ex positie in een van de schepen van de Museumhaven en in de Nieuwe Kerk. Daarnaast ligt er volgens Geluk mis schien een mogelijkheid in het opvoe ren van de bijdrage van de onderne mers.Maar of ze daartoe bereid zijn is maar de vraag. Ook nu betalen zij alle activiteiten. Maar wellicht dat het ont breken van commerciële handelaren, die zij als concurrenten zien, hierbij een handje meehelpt.” Ouddorp - Fietstocht van 25 kilometer vanaf Eben-Haëzer, Preekhillaan. Start tot en met 12.00 uur. Ouddorp - Excursie in natuurgebied De Kwade Hoek onder leiding van een gids. Vertrek vanaf parkeerplaats einde Oostdijkseweg. Kaarten ver krijgbaar bij VW-Ouddorp. 19.00 uur. Ouddorp - Kinderbingo in recreatie- Ouddorp - Toeristendag in en rondom het centrum. Bradxerie, oude ambach ten en standwerkers. Van 08.00 tot 18.00 uur. Ouddorp - Meerijden met historische tram (stoom- of diesellocomotief van Trammuseum (De Punt West) naar Port Zélande. 13.00/14.30/16.00 uur. Ouddorp - Kinderbingo op camping De Magneet. 19.00 uur. Ouddorp - Safari-summer-tour in Swing-café De Kreek. 19.00 uur. Ouddorp - Bingo in recreatiezaal bun galowpark Het Oude Nieuwland, Oude Nieuwlandsweg 1120.00 uur. Ouddorp - Kelnerrace en biertapwed- strijd voor Hotel Akershoek. 20.00 uur. Ouddorp - Rommelmarkt Woord Daad t.b.v. ziekenhuis in Botswana bij Bloemenhandel Grinwis. Van 09.00 tot 17.00 uur. Ouddorp - Concert doedelzakspelers Interscaldis Pipes Drums in het cen trum. 11.00 tot 14.00 uur. Ouddorp - Dance Festival Beachpop. Bij damaanzet B rouwersdam bij Scha- rendijke. 13.00 tot 23.00 uur. Goedereede - Beiaardconcert in de toren van Goedereede. 16.00 - 17.00 uur. Ouddorp - Klaverjassen in recreatie zaal van Bung.park Het Oude Nieuw land, Oude Nieuwlandseweg 1120.00 uur. Ouddorp - Bingo in MFG Dorpstien- den in Ouddorp. 20.00 uur. Ouddorp - Indonesische avond met live muziek in Surfcentrum Brouwers- dam. 19.00 uur. Ouddorp - Bingo op Camping De Magneet. Met optreden boerenkapel. 20.00 uur. Ouddorp - Dansavond ‘Zomercarna val’ bij camping De Klepperstee. 21.00 uur. Ouddorp - Kinderkaraoke bij camping De Klepperstee, Vrijheidsweg 115.00 uur. Ouddorp - Beklimmen van kerktoren onder leiding van een gids. 18,30 tot 19.30 uur. Goedereede - Zomerbridge in vereni gingsgebouw Oostdam aan de Jong- koenstraat 119.20 uur. Ouddorp - Bingo in MFG Dorpstien- den. 20.00 uur. Na de rustige start, breiden de activi teiten zich de laatste twee weken van juli en de eerste twee van augustus uit over de Schuithaven en de Sint Do musstraat. Op 23 juli staat alles in het teken van het festival ‘Patriciërs en Piraten’. Met dit festival haakt het organiserende Zie rikzee Actief in op het maritieme pro ject van de gemeenten Zierikzee, Veere, Vlissingen en Middelburg. De gemeente Zierikzee heeft voor het fes tival ook subsidie verleend. Tijdens deze dag zal een toneelgroep straattheater verzorgen en wellicht ook een spel opvoeren. Een Chanty- groep geeft optredens en in en rondom de Oude Haven zijn er piratenspelle tjes. Hoe de programmering er precies uit gaat zien, staat nu nog niet vast. „Maar het moet goed zijn. Dat zijn we de gemeente verplicht in verband met de subsidie,” aldus Geluk. Middelharnis - Braderie in winkelcen trum d’n Diek met Oldtimers, oude mo torfietsen en diverse activiteiten. 13.00 tot 21.00 uur. Goedereede - Stadswandeling onder leiding van een gids door Goedereede. Kaartjes verkrijgbaar bij VW-Oud dorp. Ouddorp -11.00 tot 16.00 uur. Elk heel uur beklimmen van de kerktoren plus rondleiding in Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis onder leiding van een gids. Startpunt: Museum Oud dorps Raad en Polderhuis, Raadhuis straat. Ouddorp - Bridgen in recreatiezaal van Bung.park Het Oude Nieuwland, Oude Nieuwlandseweg 1120.00 uur. Ouddorp - Bingo bij camping De Klep perstee, Vrijheidsweg 1, Ouddorp. 21.00 uur. ag 20 juli Sluitingstijd advertenties: Donderdag voor de verschijningsweek. Ouddorp - Tuinbezoek aan heemtuin De Mienige, Dijkstelweg 19. Kaarten verkrijgbaar bij VW Ouddorp. 14.00 uur. Ouddorp - Beklimming kerktoren Ouddorp en bezoek Museum Oud dorps Raad - en Polderhuis onder lei ding van een gids. 18.30 tot 20.00 uur, 20.00 tot 21.00 uur. Ouddorp - Excursie naar de Slikken van Flakkee. Rondrit met open kar door natuurgebied. Reserveren voor 12.00 uur op de dag van de excursie aan de balie van de VW-Ouddorp. 10.00 uur. Ouddorp - Karaoke bij camping De Klepperstee, Vrijheidsweg 1, Oud dorp. .„J* I--'

Schouwen's Badcourant | 1996 | | pagina 3