Fietsexcursie Krammersluizen v dl. Zoetwatervijver met ruim duizend kilo vis Ontdekkingsexcursies onder leiding natuurgids bad krant 17 Kanovijver In Bruse recreatiepark Aqua Delta Expositie poppen in De Pupelae Vanaf parkeerterrein Westenschouwen BRUINISSE - In samenwerking met Rijkswaterstaat heeft het VW Bruinisse fietstochten uitgestippeld naar de Krammer sluizen. De tochten vinden plaats op 24 juli, 7 en 21 augustus en op 4 september. BRUINISSE - Voorn, bliek, winden, paling, snoekbaars en heel veel karpers. Deze en nog meer vissoorten komen in grote hoeveelheden voor in de zoetwatervijver in recreatiepark Aqua Delta in Bruinisse. Sinds kort kan iedere visliefhebber zich daar uitleven met zijn hobby. WESTENSCHOUWEN - ‘Wanneer kraaien elzenhaantjes en hoe hoog vliegen zeeraketten’. Voor deelnemers aan een ont- dekkingsexcursie onder leiding van een IVN-gids zijn de ant woorden op deze vragen een weet. Zo wordt onder meer informatie gege- Goeree-Overflakkee opschrijfboekje en een potlood bij zich hebben. (Tekening: Ellen Midavaine-Jansens) Brouwershaven Museum De Vergulde Garnaal. Expo sitie: Op de Reede. De wereld van boel- houwer Van Beveren (1822-1899), De visvijver werd gecreëerd in de ruim tweehonderd meter lange kanovijver die reeds vele jaren naast de speeltuin De vroegere kanovijver in het recreatiepark is nu tevens een visvijver waarin ruim duizend kilo zoetwatervis zit. (Foto: Marijke Folkertsma) Burgh Hervormde kerk. Expositieschilderijen van Roeli Willekes. Tot 3 augustus. Maandag tot en met zaterdag toegan kelijk van 11.00 tot 16.00 uur. Nieuw-Haamstede Hotel de Torenhoeve, Torenweg 38. Expositie aquarellen van Mariëtte Groot-van Hoboken uit Doorwerth. Tot 31 augustus. bij het vakantiebungalowpark ligt. On geveer achttien jaar geleden werden reeds karpers uitgezet in de vijver, waarvan het water van een zeer goede kwaliteit is. Dat laatste bleek uit onder zoek dat de gebroeders De Bruin lieten uitvoeren, voorafgaand aan hun initia tief om van de kanovijver ook een visvij ver te maken. de oever van het Grevelingenmeer naarde Krammersluizen op de Philips dam. In de dam wordt een dia-presen- schipper, berger, redder, loods en licnttorenwachter. Gehele seizoen van maandag t/m zaterdag. Op de terugweg kan de uitkijktoren op de Philipsdam beklommen worden en wordt koffie gedronken in Strandpavil joen Meerzicht aan het Grevelingen meer. Zierikzee Expositie De Museum te kijk aan boord klipper Ons Genoegen. In juli en au gustus geopend op dinsdag, donder dag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden die nadere informa tie willen over een dagje zoetwater vis sen kunnen telefonisch contact opne men via 483505. Ouddorp Museum Ouddorps Raad- en Polder huis, Raadhuisstraat 4. Expositie over de Kon. Ned. Reddingsmaatschappij. Gehele seizoen. Goedereede Pieterstraat 22-24. Atelierexpositie ‘Goerees landschap’ van Hans Dolie- slager. T/m september, donderdag en zaterdag 10.00-17.30 uur. Zierikzee Expositie in cliëntenhal ABN-AMRO van kunstewerkén verstandelijk ge handicapten. Toegankelijk tijdens kantooruren. Ouddorp Bezoekerscentrum De Grevelingen, De Punt 4. Expositie van aquarellen van de natuur en zeegezichten van Ad- riaan v. d. Valk uit Lunteren. Juli. Zierikzee Burgenweeshuis. Zomertentoonstel- ling Nederlands Plastiek. Toegankelijk van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Middelharnis Gemeentehuis. Expositie grafiek van Otto Hetterscheid, Eric Levert, Hans Vredegoor en Piet Wurffemius. Tot 30 augustus, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Scharendijke Hotel-restaurant De Pepermolen. Ex- positiew borduurwerken mevrouw Meijer-van Dijke. Hele zomer. 08.30tot 23.00 uur. „In Zeeland zijn mogelijkheden te over om in zout water te vissen. Zoet water waarin volop vis zit komt bijna niet voor. Daarom wilden wij die mogelijk heid creëren”, aldus Yvo de Bruin. Samen met zijn broer Remko exploi teert hij in het Bruse recreatiepark Aqua Delta een outdoor centrum en sinds kort ook een viswinkel en de zoetwatervijver. Brouwershaven Galerie De Pupelae. Expositie poppen van Elsje van Eisen uit Amsterdam. Van 20 juli tot en met 10 augustus. Da gelijks toegankelijk van 14.30 tot 20.00 uur en op maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag tevens van 10.00 tot 12.00 uur. Zierikzee Bibliotheek De Stolpe. Expositie pa- pierfiligrainTot en met 24 juli. Exposi tie toegankelijk tijdens openingsuren bibliotheek. Zierikzee Nieuwe Kerk. Geschiedenis van de Nieuwe Kerk en de voorgaande ker ken. Toegankelijk op dinsdag en don derdag (tijdens zomeractiviteiten en op marktdagen) van 11.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden die willen deelne men aan een ontdekkingsexcursie die nen zich tevoren aan te melden bij trampolinecentrum Westerschouwen, dat naast het parkeerterrein is geves tigd. De IVN-gids is daar dagelijks aan wezig tussen 10.00 tot 21.00 uur. Burgh De Burghse Schoole. Exposities ‘Schrijfonderwijs door de jaren heen’ en ‘roofvogels’. In juli en augustus da gelijks - behalve maandag - toeganke lijk van 11.00 tot 16.00 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. Van Eisen is ongeveer vier jaar bezig met het maken van poppen uit zelfhar- dende klei. Zaterdag 20 juli gaat de ex positie in De Pupelae van start. Vanaf 15.00 uur is het publiek van harte wel kom. Van Eisen exposeert in De Pupel ae tot en met 10 augustus. Galerie De Pupelae is dagelijks geopend van 14.30 tot 20.00 uur en op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tevens van 10.00 tot 12.00 uur. tatie gegeven over de Deltawerken. Daaropvolgend een korte rondleiding over het sluizencomplex. Deelnemers fietsen onder begeleiding van het VW via de rolbrug van de Gre- velingensluis over het fietspad langs In het afgelopen voorjaar werden in de vijver vele soorten zoetwatervis uitge zet, die vervolgens enkele weken de gelegenheid kreeg om tot rust te komen. Volgens Yvo de Bruin zit er ruim duizend kilo zoetwatervis in de vij ver, waaronder vele karpers. Ouddorp Galerie atelier ‘t Ooilam, uitgang par keerterrein Dorpstienden. Expositie aquarellen. In het hoogseizoen dage lijks geopend, daarbuiten op zaterdag en op verzoek. Gedurende maanden juli en augustus wordt iedere dinsdag vanaf 08.00 uur zo’n excursie gehouden vanaf het grote parkeerterrein bij de rotonde van Westenschouwen. Een natuurgids van het Instituut voor Natuurbescherming- seducatie leidt (maximaal twintig) deelnemers door het duin- en strand- gebied in de directe omgeving en ver telt daarbij allerlei wetenswaardighe den over het bijzondere natuurgebied. De deelnemers aan een ontdekkings-excursie moeten een verrekijker, een tas, een Belangstellenden van heel Schouwen- Duiveland (en daarbuiten) kunnen voor een klein bedrag per dag proberen om die karpers of andere zoetwatervissen aan de lijn te krijgen. Volgens Yvo de Bruin zit er zoveel vis in de vijver dat dat gegarandeerd lukt. Het is echter wel de bedoeling dat de gevangen vis weer wordt‘terug gezet’ in de vijver. Door hun initiatief hopen de gebroe ders De Bruin een bijdrage te leveren aan het meer populair maken van het zoetwatervissen in Zeeland. De hen- gelsportzaak, die zij kort geleden openden in Aqua Delta heeft een as sortiment dat voor vijftig procent is ge richt op de zoetwatervisserij, terwijl de andere helft van de artikelen is be stemd voor vissen in zout water. BROUWERSHAVEN - Elsje van Eisen uit Amsterdam is in Brouwers haven geen onbekende meer. Vorig jaar exposeerde zij in De Pupelae en dat beviel zo goed dat zij dit jaar met haar poppen weer naar de Brouwse galerie komt. ven over de groeiwijze van helmgras, het gedrag van bergeenden, wande lende duinen, iepedubbeltjes en boorrrklevers. potCoJ V<rreUqluzr appel C») Schouwen-Duiveland

Schouwen's Badcourant | 1996 | | pagina 17