Zeilschool in haven Den Osse Nieuwe fietsenstalling ZWN Vakantie-opvang Stichting Kinderopvang van start 58 badkrant 15 Schuurfeest PJZ Expositie in gemeentehuis Middelharnis Eigenaren denken nu al aan uitbreiding accommodatie DEN OSSE - Ze zijn allebei maf van zeilen: Ralph Koper uit Zie- rikzee en Hessel Meijer uit het Friese Warns. Wat doe je dan? Je begint een zeilschool. Voorlopig hebben ze vijf valken, twee motorbootjes en een kolibri tot hun beschikking en geven ze les aan vakantiegangers, recreanten en dagjesmen sen. Het tweetal is ambitieus. Net een paar weken begonnen, denken ze al aan uitbreiding. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het derdejaar gaat de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland van start met de zoge naamde vakantie-opvang. - 1 Ralph Kaper (rechts) en Hessel Meijer hebben elkaargevonden in een zeilschool in Den Osse. (Foto: Joop van Houdt) Goeree-Overflakkee Brouwershaven Museum De Vergulde Garnaal. Expo sitie: Op de Reede. De wereld van boel- houwer Van Beveren (1822-1899), schipper, berger, redder, loods en licnttorenwachter. Gehele seizoen van maandag t/m zaterdag. Ouddorp ‘t Blaeuwe Huus. Expositie aquarellen en textielschilderijen Addie Nieuwen kamp uit Veere. T/m zaterdag 29 juni, maandag t/m vrijdag 8.30-12.00 uuren 13.00-17.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Ouddorp Bezoekerscentrum De Grevelingen, De Punt 4. Expositie van aquarellen van de natuur en zeegezichten van Ad- riaan v. d. Valk uit Lunteren. Juli. Goedereede Pieterstraat 22-24. Atelierexpositie ‘Goerees landschap’ van Hans Dolie- slager. T/m september, donderdag en zaterdag 10.00-17.30 uur. Goedereede Galerie/atelier Het Röderhaus, N.Z. Haven 13. Expositie van schilderijen van Hendrik van Veenendaal. T/m juni, woensdag, donderdag en zondag van 11.00-13.00 en 16.00- 18.00 uur. Ouddorp Museum Ouddorps Raad- en Polder huis, Raadhuisstraat 4. Expositie over de Kon. Ned. Reddingsmaatschappij. Gehele seizoen. Sommelsdijk Galerie De Parterre, Westdijk 53-55. Overzichtstentoonstelling van topillu- strator Frank de Brouwer, werk van edelsmid Hans Trouwborst en schilde res Corry Kooy. T/m 29 juni, donder dag 14.00-17.00, vrijdag 14.00-21.00 en zaterdag 10.00-17.00 uur. Tevens volgens afspraak (tel. 0187-483523). In verband met de beperkte capaciteit van het kinderdagverblijf, wordt aan geraden tevoren te reserveren. Op de avond, onder het motto Ready to rock, treden Crosshead and The Southside Horns op. Vanaf maandagavond 24 juni wordt er elke avond gewerkt om de schuur van de K. J. van de Velde, waar het feest wordt gehouden, klaar te maken voor het schuurfeest. Daarbij zijn veel vrij willigers nodig. Middelharnis Gemeentehuis. Expositie grafiek van Otto Hetterscheid, Eric Levert, Hans Vredegoor en Piet Wurffemius. Tot 30 augustus, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Deze speciale vorm van kinderopvang is bedoeld voor kinderen van ouders met seizoensgebonden werk, of voor toeristen die hun kinderen graag een dagje willen onderbrengen. MIDDELHARNIS - In het gemeente huis van Middelharnis wordt een ex positie gehouden van Otto Hetter scheid (litho’s), Eric Levert (etsen), Hans Vredegoor (etsen) en Piet Warffemius (zeefdrukken). De zeilschool met de naam Sailtrainers van Koperen Meijerstaat letterlijk en fi guurlijk in de steigers. Ze hebben al wat aanloop van belangstellenden, maar hebben eigenlijk hun handen vol aan het klaarmaken van een beetje repre sentatieve accommodatie. Want in de haven van Den Osse steekt het ge bouwtje schril af bij al het moois wat er rondom is te bewonderen. Prachtige zeilboten, veel tweede huisjes. De accommodatie is een grote, lange container. De toonbank is in aanbouw, plastic bekertjes en papieren liggen door elkaar op tafel, verfpotjes en kwasten staan hunkerend op de grond te wachten om de kozijnen en de deu ren eindelijk van een fris kleurtje te kun nen voorzien. Het weerhoudt de men sen niet op de zeilschool af te stappen. „De meesten zitten hier toch al. De mensen willen leren zeilen. We zijn toch vooral op het water bezig,” ver ontschuldigt Koper (23) zich voor de huisvesting van de zeilschool. Het idee voor een zeilschool kreeg Koper vorig jaar in zijn hoofd. Hij wilde het eerst alleen doen, maar te veel zaken erom heen zouden de klus te zwaar hebben gemaakt. Hij vroeg Meijer en de samenwerking was een r-iSsFw-'- feit. „Je maakt gigantische dagen. Er komt zoveel bij kijken. Je bent van bouwvakker tot boekhouder, tot poet ser.” Het verlaten van Friesland lever de Meijer weinig problemen op. Hij heeft in ieder geval zijn huis in Warns voor de komende winter aangehou den. Plannen om zich volgend jaar op Schouwen-Duiveland te vestigen, heeft hij al. Slapen doet de 28-jarige Fries in een kolibri, een kleine kajuitzeil- boot. Neeltje Jans Ir. J. W. Topshuis. Foto-expositie ‘Van Texel tot Tarfaya, vogels van het Pale- arctisch gebied’. T/m 16 juli, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Gediplomeerde leidsters hebben dag programma’s samengesteld, die aan sluiten bij de interesses van de kinde ren. De kleinsten worden voornamelijk in en om het kinderdagverblijf bezig gehouden. Voor de wat oudere kinde ren zijn er ook uitstapjes gepland. Er zijn slecht en goed weer-activiteiten. Flexibiliteit staat bij de vakantie-op vang voorop, vindt de stichting. Daar om is er voor deoudersdievan tevoren niet weten hoeveel opvang ze nodig hebben, een strippenkaart. De kaart geeft per strip recht op een ochtend, een middag of een hele dag opvang. Ouders die van tevoren een langere tijd opvang willen reserveren, kunnen de opvang op contractbasis regelen. Brouwershaven Sint Nicolaaskerk. Schilderijenten toonstelling van Jean du Neele, tot 15 juli, dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur, behalve op zondag. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie bronzen, keramiek, aquarellen, poppen en olie verfschilderijen van Emmy Alma uit Re- nesse. T/m zaterdag 13 juli. Om de boel ‘s nachts te bewaken. „Als ik overdag alle drukte heb gehad, kan ik ‘s avonds genieten. Ik kook mijn potje, pak mijn gitaar en veroorzaak een beetje burengerucht.” Koper: „Ik kan er ook een hond inzetten. Dat vind ik zo zielig.” Meijer weer: „Als het twee weken achter elkaar regent, is het min der.” Ervaring in zeilles geven heeft het water liefhebbende duo voldoende. Koper doceert vanaf zijn vijftiende in watersporten als surfen, zeilboten, ca tamarans. Zijn werkplekken waren op Port Zélande, Friesland en Brouwers haven. „De hele zomer zit ik op het water. Het lekkerste wat er is.” Het water kreeg ook Meijer de laatste jaren flink te pakken. Varen op het Gre- Burgh-Haamstede Kleine Galerie van Galerie Borsboom. Expositie van Karischka, Gabriële Gusinde, Peter Steinbrinck en Tineke Kreutzberger (gemengde technieken) en Margriet Wooning met las- en con structiewerk. T/m 13 juli. Grote Galerie van Galerie Borsboom. Expositie werk van Miems van Citters, Steijn Eysbroek en Joost Theeuwes. T/m 13 juli. velingenmeer vindt de Fries leuker dan de slootjes en plasjes in zijn geboorte provincie. „Zeilen blijft zeilen,” voegt hij er droog aan toe. Zeilen is ook leuk. Een rondje met Koper over het Greve- lingenmeer is alsof je de hele wereld aankunt. En als je er een beetje gevoel (Koper: „Doordatje het voelt, kunjehet zelf leren voor hebtis het een verrekt leuketijdsbesteding. Heerlijk urenlang door het water snijden, een fris briesje en zonnetje op je bol. Gewoon genie ten. Volgens Koper kan iedereen zeilen leren. Ook gehandicapten. Volgend seizoen wil het ambitieuze tweetal zeil- lessen aan mensen met een handicap gevenOp het park Den Osse komt een accommodatie voor veertig personen. De bedoeling is dat ze dan kampen or ganiseren en cursussen gaan geven. Vooralsnog willen Koper en Meijer het rustig opbouwenWe zijn al blij dat we een steiger hebben,” zegt Koper. Voor een start zijn ze tevreden. Er is veel aanloop vanuit het vakantiepark en de VW’s. Ze zijn nieuwsgierig. Er komen veel mensen met kinderen. Me ijer: „We moeten het nu opbouwen en reclame maken. We willen de mensen opeen goede manier zeilen leren.” De zeilschool is vooral een zomerse aangelegenheid. Koper: „Je denkt weinig aan andere dingen. Ik wil wel wat gaan doen in de winter.” Dat ‘wat’ volleybal is, lijkt waarschijnlijk. Koper speelt namelijk in het eerste, van M EVO’80. Meijer wil het vak uitoefenen waarvoor hij is opgeleid: scheepstim merman. „Een machtig mooi vak,” straalt de Fries. Burgh-Haamstede Galerie ‘tZuuddek. Expositie tulpen in aquarel van Anneke Leijdekker, kera miek van Jetteke Hooij, Femke van den Berg en Liesbeth Mullemeister, tot 6 juli, donderdag van 10.00-17.00 uuren vrijdag van 13.00-17.00 uur. Ouddorp Galerie atelier ‘t Ooilam, uitgang par keerterrein Dorpstienden. Expositie aquarellen. In het hoogseizoen dage lijks geopend, daarbuiten op zaterdag en op verzoek. ZIERIKZEE - Bij het ZWN-busstation in Zierikzee is een nieuwe fietsenstalling ge plaatst. De stalliqg bestaat uit twee doorzichtige halfronde buizen, waarin in totaal 84 fietsen gestald kunnen worden. De doorzichtige wand bevordert de sociale controle, waardoorvandalisme wordt tegengegaan. De stalling stond al lang op het verlanglijstje van de ZWN. En van de gemeente Zierikzee. In de huidige (ommuur de) fietsenstalling werden regelmatig fietsen vernield. Bovendien is deze stalling te klein, met het gevolg dat de fietsen heren der in de omgeving van de fietsenstalling werden neergezet.Daar zijn we hopelijk nu van af, ’’aldus Aad Broer van de ZWN. De oude stalling wordt verhuurd aan bedrijven, instellingen en particulieren. Zij kunnen tegen betaling een plaats in deze stalling huren. De gemeente betaalde 17.50.0 gulden mee aan de nieuwe stalling. De ZWN-groep betaalt de rest van de in totaal 72.500 gulden. (Foto: Joop van Houdt) Alle kinderen in de leeftijd van nul tot en met twaalf jaar zijn welkom. De opvang vindt plaats in het kinderdagverblijf en de naschoolse opvang Meneer de Koekepeer aan de Weststraat in Burgh-Haamstede. Sommelsdijk Verpleeghuis De Samaritaan. Exposi tie foto’s over Israël. Maand juni, tij dens openingstijden verpleeghuis. De expositie is georganiseerd door Kulturele Kring De Welle in samenwer king met Galerie Clement/Printshop uit Amsterdam en duurt tot 30 augustus. Renesse Museum De Blikvanger. Expositie ‘box’ camera’s. T/m vrijdag 28 juni, dinsdag en vrijdag van 10.00-12.00 uur. DREISCHOR - De PJZ afdeling Schouwen-Duiveland houdt op za terdag 29 juni een schuurfeest aan de Zuiddijk 4 in Dreischor. Schouwen-Duiveland

Schouwen's Badcourant | 1996 | | pagina 15