Klimwand, survivalbaan en paintball in outdoor centre s EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland ft n Kinderen lopen voor het Wereldnatuurfonds 4 badkrant In recreatiepark Aquadelta Donderdag 25 augustus D( Survivalbaan Boogschieten Klimwand Paintball wij to< sa he he m< M’ ZIE var hel hel Mc VO( Ga Zondag 28 augustus Sponsorloop brengt f 800,-op BRUINISSE - „De mensen die paintball spelen worden vaak helemaal onstuimig. Ze beleven weer helemaal de sfeer waarin ze als klein kind indiaantje speelden. Of vlaggetje ver overen.” Zelf vindt Rudy Mol uit Roosendaal het spel, waarbij mensen elkaar in een bosrijke omgeving besluipen en be schieten met een verfpistool, ook ’gigantisch leuk’. Hij is als instructeur werkzaam in het nieuwe outdoor centre, dat is ge creëerd in het Bruse recreatiepark Aquadelta. Een uitbreiding van de recreatieve mogelijkheden van het park die zowel be doeld is voor de vakantiegasten in het park zelf, als belang stellenden van elders. BF Maandag 29 augustus Dinsdag 30 augustus Vrijdag 26 augustus 1 september De Dé attractie van het outdoor centre is volgens Rudy Mol het paintball. Een spel waarbij een groep van twee tot tien mensen 'indiaantje’ speelt met pisto len, voorzien van verfpatronen. Zij dra- Volgens B. Steketee van Paintball Survival is het de bedoeling om het in door centre in de zomer dagelijks (be halve vrijdag) voor publiek open te stel len en in de winterperiode, wanneer men vooral isaangewezen op klandizie van de bevolking van Schouwen-Dui veland, twee dagen per week. De toegang tot het centrum is gratis. Men betaalt per activiteit waaraan men wil deelnemen. Contant of via een strippenkaart, die in het recreatiecen trum te koop is. Bruinisse - Barbecue op terras Aqua- delta. Met zweefmolen. Neeltje Jans - Excursie natuur Neeltje Jans. Vertrek om 19.00 uur vanaf bo venste parkeerplaats bij Delta Expo. Zierikzee - Havendag; schepen lig gen versierd en verlicht langs haven, wandelboulevard. Draaiorgel Alanti speelt aan waterkant, vanaf 19.00 uur. Optreden Corner Cats, rockabilly mu ziek, vanaf 21.00 uur. Brouwershaven - Zomermarkt in het centrum. Met dweilband. Van 15.00- 21.00 uur. Bruinisse - Frühshoppen (ontbijt met muziek) in restaurant van Aquadelta. Zweeds loopspel (vragenspel) en trim- zwemmen. ‘s Avonds grote bingo- avond. Bijt ges tem die brui pas nen is te Zo’i van mie enk beg get ster nes BURGH-HAAMSTEDE - Veertig kin deren hebben in Burgh-Haamstede via een sponsorloop 800,- bijeen gebracht voor het Wereldnatuur- fonds. line vol hei var zo' ke ho< sta „Ik kon kwi teci ven Bruinisse - Super-bingo op terrein ca ravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Seizoenmarkt op terrein Aquadelta, ‘s Avonds Karaoke-show metpyjamabal. Bruinisse - Zweminstuif en kinderbin- go op terrein Aquadelta. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 19.00 uur. Renesse - Fietspuzzeltocht en wan- delpuzzeltocht vanaf het VW-kantoor. Vertrek en inschrijving bij WV-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Burgh-Haamstede - Bridgedrive in dorpshuis De Schutse aan de Julia- nastraat. Roken verboden. Aanvang 19.15 uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Tenslotte kan men in het indoor centre in Bruinisse boogschieten. Het af schieten van een pijl op een schiet schijf met behulp van een handboog zonder richtmiddelen. Er wordt ge schoten vanaf ongeveer vijftien meter. Ook bij dit spel zijn instructeurs aanwe zig om de deelnemers zonodig te inst rueren over de wijze waarop men de boog moet spannen en vasthouden. De sponsorloop vormde onderdeel van een dagvullend programma, ge wijd aan het Wereldnatuurfonds, dat werd georganiseerd door het recre- atieteam van camping De Duinhoeve. De sponsorloop werd gehouden in drie leeftijdsklassen. In de leeftijdsklasse tot en met zes jaar liep Wendy met 49 gulden het meeste geld bij elkaar, in de klasse tot en met tien jaar Denise met 64 gulden en in de groep elf jaar en ouder Gijs die 87,50 bijeen bracht. Tijdens het evenement was ook een Behalve de mogelijkheid om paintball te spelen omvat het outdoor centre ook een twaalf meter hoge klimwand, een survivalbaan naar voorbeeld van een militaire stormbaan, en de mogelijk heid om te boogschieten. Hoewel bij de klimwand, boogschieten en de sur vivalbaan ook kinderen vanaf onge veer acht jaar welkom zijn, toch vooral sportief vermaak dat is bedoeld voor jongeren en volwassenen. Kinderen tot twaalf jaar kunnen in het outdoor centre met een paintballpistool pop petjes omver schieten, zoals in een schiettent op de kermis. Ook wordt voor hen dagelijks een piratenmiddag gehouden waarbij ze onder meer een schat kunnen opgraven en op het water peddelen. Instructeur Niels de Bruijn loopt via de touwbrug terug vanaf het eiland waar men via de survivalbaan terecht komt. (Foto:Joop van Houdt). Wanneer een van de spelers een verf- vlek oploopt, omdat hij wordt aange schoten, moet hij zijn pistool op een wapenrek leggen en in de zogenaam de 'veilige zone’ het eind van het spel afwachten. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 09.00 -16.00 uur. Renesse - Rondleiding over landgoed Moermond. Vertrek om 19.00 uur vanaf de Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven bij VW Schouwse Kust. Burgh-Haamstede - Zomeravond- bridgedrive in dorpshuis De Schutse. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Renesse - Klank- en lichtspel Een volk in de woestijn’ in koor Hervormde kerk. Om 14.30,15.00 en 15.30 uur. Tevens expositie werk Jean du Neele. Van 14.00 tot 16.00 uur. Als de dar sm me red het nar vor voe Ver wa eer pla wei Ovi Renesse - Rondleiding over het land- ser goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Dat geldt zeker ook voor de steile klim wand, waarbij men naar keuze via vijf verschillende moeilijkheidsgraden tot drie, zes of twaalf meter hoogte kan klimmen, om vervolgens abseilend weer af te dalen. „De verschillende moeilijkheidsgraden worden bepaald door de onderlinge afstand van de gre pen waarop men handen en voeten - kan zetten. Het moeilijkste is het voor klimmen waarbij men net als een berg beklimmer een touw moet vastklikken aan haken die aan de wand zijn beves tigd.” Door al die verschillende moge lijkheden is de klimwand zowel ge schikt voor mensen die het een gen daarbij overalls in verschillende kleuren (om de verschillende partijen te herkennen) rubberen maskers, waarin een bril met veiligheidsglas zit en een kap over het haar. Dit alles om be schermd te zijn tegen de verfpatronen die met een druk van 60 bar uit de pis tolen worden geschoten. Een uitdaging is ook de survivalbaan; een reproduktie van de militaire storm baan. Nadat ze via een trap een houten toren zijn opgeklommen, slingeren de deelnemers vandaar uit als een aap aan een liaan in een 25 meter lang nylon net. Daarin klimmen ze omhoog naar een houten stellage van waaruij ze in de vrije ruimte abseilen. Of via een zo genaamde ’tokkel’ over een schuin en strakgespannen touw over het water af dalen naar een eilandje. Vanaf dat ei landje kunnen ze via een staalkabel waarop een touwbrug is bevestigd of een vlot weer terugkeren naar de wal. „Veel mensen vinden dit heerlijk om te doen. Het is een echte uitdaging”, aldus Rudy Mol. Ook de activiteiten op de survivalbaan zijn beveiligd via klim- gordels en de constante begeleiding door instructeurs. Bruinisse - Bowlingtoernooi op Aqua- delta. Met zweefmolen. Brouwershaven - Boerenboeldag; rommelmarkt in boerensfeer door christelijke basisschool De Schouw, 09.00-16.00 uur; veiling 13.30 uur. Zierikzee - Havendag; opening door mosselprinses, vlootschouw, boeg- sprietlopen, visserskoor, parachute springen, muziek etc. Aan de haven. 13.00-23.00 uur. Zierikzee - Zierikzee Maritiem wande ling met onder meer bezoek Maritiem Musem en Museumhaven. Vertrek VW-kantoor om 10.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. Vertrek om 14.30 uur vanaf de Slotlaan. Inschrijven uitslui tend vooraf bij VW Schouwse Kust. Woensdag 31 augustus jni Bruinisse - Weekmarkt op het Kerk plein. Van 8.00 tot 13.00 uur. Bruinisse - Kinderdoeland, kinderker- misje, bowlingtoernooi. Muziekavond. Aquadelta. Renesse - Weekmarkt in het centrum. Van 8.00 tot 13.00 uur. Renesse - Fiets- en wandelpuzzel- tochten. Vertrek en inschrijving bij het VW-kantoor van 14.00 tot 14.30 uur. Burgh-Haamstede - Dia-serie in de kelder van Slot Haamstede over de ge schiedenis van het slot. Toelichting in de RidderzaalHet slot zelf is niet te be zichtigen. Aanvang 10.30, 11.00, 11.30 en 12.00 uur. Kaartverkoop al leen via VW-Schouwse Kust. Burgh-Haamstede - Excursie in Slot bos en ZeepeduinenVertrek om 19.00 uur vanaf poort bij Slot Haamstede. Het outdoor-centre werd gerealiseerd op de grote zonneweide naast het zwembad. Een veld met struiken, bomen en gras, waarvan relatief weinig gebruik werd gemaakt. Daarom werd het door Steketee Paintball Survival uit Roosendaal voorzien van sportieve recreatiemogelijkheden. Het outdoor centre is dagelijks (behalve op vrijdag) geopend van 10.00 tot 21.00 uur en er zijn constant twee a drie instructeurs aanwezigomdemensente begeleiden die van de voorzieningen gebruik maken. „Want veiligheid gaat boven alles”, aldus Rudy Mol. uitdaging vinden om eens tegen zo’n wand op te klimmen, als gevorderden die al klimervaring in de bergen heb ben. Bij het klimmen krijgen de deelne mers altijd een gordel aan, waar van daan een touw, via de bovenzijde van de klimwand, naarde klimgordel loopt die de instructeur draagt. Op die ma nier ontstaat een tegenwicht dat voor komt dat de klimmer naar beneden valt. Vooral bij beginnende klimmers roept de instructeur de nodige aanwij zingen en aanmoedigingen die er voor moeten zorgen dat de klimmer de top haalt die hij of zij voor ogen heeft. „Eerst je rechtervoet wegzetten. Uits trekken en dan overpakken. Rustig doorgaan. Kom op. Hou vol. Een klein stukje nog.” Volgens Rudy Mol kan ie dereen die wat doorzettingsvermogen heeft en kracht in zijn armen en benen, de klimwand bedwingen. Het spel duurt soms maar enkele minu ten, zodat gedurende de speeltijd van een half uur veel verschillende op drachten kunnen worden ge>speeld. Met het spelen van paintball keert bij de meeste deelnemers direct het enthou siasme vanuit de kindertijd terug. „Men is helemaal in het spel. Het is voor volwassenen een heel ontspan nen en leuke manier om rivaliserend bezig te zijn”, aldus de instructeur die benadrukt dat daarbij geen sprake is van oorlogstaferelen. De groepen gaan elkaar te lijf op basis van opdrachten die de instructeurs verstrekken. Bijvoorbeeld 'verover de vlag’, 'schakel de tegenpartij uit’, 'alle andere spelers zijn de vijand’ en ’een hinderlaag’. Het spel speelt zich af in een ongeveer duizend vierkante meter groot gebied, waar zich tussen de struiken en bomen, twee houten for ten, een schietmuur en een kampvuur- plaats bevinden. Het geld is inmiddels onderweg naar het hoofdkantoor van het Wereldna tuurfonds in Zeist. Daar wordt het ge bruikt voor het beschermingsproject voor de tijger. Bescherming die vol gens het Wereldnatuurfonds hard nodig is omdat een aantal soorten tij gers al is uitgestorven en andere soor ten hard achteruit gaan. pandawinkel ingericht en de kinderen werkten aan het project Steun de tijger. Door al die activiteiten kwam de op brengst van de dag (inclusief de spon- sorloop) uit op ruim duizend gulden. Dat bedrag werd zondag overgedra- gen aan een lid van het comité Zeeland van het Wereldnatuurfonds, die het re- creatieteam prees om het initiatief.

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 4