q ar in EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland Kleurige jeugdhelmen geven kinderen veilig fietsplezier Nieuwe voorlichtingsboekje alcohol |U bad krant 5 >aar Jeugd vormt belangrijke risico-groep heel 'aren aken, eller, i. Het ïs en ?leg- ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Tien jaar geleden bracht de in dustriële ontwerper Jim Gentes een revolutie teweeg met de introductie van de Giro Prolight, de eerste functionele licht gewicht EPS (Exanded Polystyreen) helm. Nu komt Giro Sport Design opnieuw met een revolutionair initiatief dat de jeugdi ge fietser in ons land zal stimuleren een fietshelm te dragen, want een fietsongeluk heeft vaak ernstig hoofdletsel tot ge volg. Jeugdige fietsers vormen daarbij de belangrijkste risi co-groep. Populariteit Concerten Duitse muziekgroep Woensdag 3 augustus Donderdag 28 ju« Maandag 1 augustus Vrijdag 29 juli Donderdag 4 augustus Dinsdag 2 augustus Zaterdag 30 juli lers on- erpak- ekoel- itekent :iemee in. Ook en vers js.ook ;eswa- an het ird blij- rauwe fs een vaard. De Holeshot is een variant op de pro fessionele mountainbike helm. Net als bijde mountainbike- en BMX-racer be schermt het demontabele vizier de ogen tegen het zonlicht. De kinband De concerten zijn als volgt gepland: maandag 1 augustus in de Gerefor- Bruinisse - Weekmarkt op het Kerk plein. Van 8.00 tot 13.00 uur. Renesse - Weekmarkt in het centrum. Van 8.00 tot 13.00 uur. Renesse - Fiets- en wandelpuzzel- tochten. Tot en met 31 augustus. Ver trek en inschrijving bij het VW-kantoor van 14.00 tot 14.30 uur. Burgh-Haamstede - Dia-serie in de kelder van Slot Haamstede over de ge schiedenis van het slot. Toelichting in de Ridderzaal. Het slot zelf is niet te be zichtigen. Kaartverkoop alleen via VW-Schouwse Kust Bruinisse - Kinderdoeland, kinderker- misje, bowling toernooi. Muziekavond. Aquadelta. Burgh-Haamstede - Excursie in Slot bos en Zeepeduinen. Vertrek om 19.00 uur vanaf poort bij Slot Haamstede. Renesse - Robinson Crusoëdag bij strandpaviljoen De Loze Visser. Aan vang 11.00 uur. Tweede bezoek om 14.00 uur. Renesse - Multi-Jump, Acro-Bungie en Bungee-Run in het centrum. Vanaf 16.00 uur. Eveneens Karaoke. Burgh-Haamstede - Kinderfestijn in hetcentrum. Aanvang 10.00 uur. Noordwelle - Concert Duitse Muziek groep Consortium Meningen in de Hervormde kerk. Aanvang 20.00 uur. rn kan kantie- iktenin iliseerd dukten Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 09.00-16.00 uur. Renesse - Rondleiding over landgoed Moermond. Tot en met 1 september. Vertrek om 19.00 uur vanaf de Slot- laan. Uitsluitend vooraf inschrijven bij VW Schouwse Kust. Burgh-Haamstede - zomeravond- bridgedrive in dorpshuis De Schutse. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Renesse - Klank- en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in koor Hervormde kerk. Om 14.30,15.00 en 15.30 uur. Tevens expositie werk Jean du Neele. Van 14.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Braderie rond de kerk. Thema: dieren. Met o.m. koemelken en mini-kinder- boerderij. Vanaf 10.00 uur. Aanvang trimloop voor kinderen 19.00 uur. Aan vang grote loop 19.15 uur. Aanvang Bom-bokaal wedstrijd 20.15 uur. al aan- ast zijn wel op ewaard i. Bruinisse - super-bingo op terrein ca ravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Seizoenmarkt op terrein Aquadelta, ‘s Avonds Karaoke-show met pyamabal. Haamstede - Maandagavondzang; een programma van samenzang en or gelspel in Geref. kerko.l.v. Jan van den Driest, m.m. v. organist Bert Kruis. Aan vang 20.00 uur. Renesse - Kinderen maken hun eigen circus. Bij Strandpaviljoen De Zwaluw, aanvang 11.00 uur. Vanaf 14.00 uur vliegers maken op dezelfde lokatie. Renesse - Diverse kinderspelen in het centrum. Vanaf 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Kinderfestijn in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Bruinisse - Concert Duitse muziek groep Consortium Meiningen in Her vormde kerk. Aanvang 20.00 uur. Naast deze twee geheel nieuwe mo dellen kreeg de bestaande serie 'Mudshaker’ er een nieuw model bij; de Black Night. Daarmee is de serie jeugdhelmen van Giro compleet en heeft de jeugd een ruime keus uit kleu ren en stijlen. Zoals bij de helmen voor ouderen het geval is, geldt ook voor de jeugdhelmen de Crash Replacement Garantie. Na een crash wordt de helm opgestuurd, nagekeken op beschadi gingen en onder bepaalde voorwaar den ingeruild voor een nieuwe helm. RIJSWIJK - Van het boekje ’Feiten over alcohol’ is onlangs een nieuwe boekje verschenen. In dit boekje komen onder meer aan de orde: pro- duktie, reclame, drinkpatronen, li chamelijke gevolgen en hulpverle ning. Het boekje bevat veel actuele cijfers en adressen. De publicatie is een initiatief van de projectgroep Al cohol Voorlichtings Plan. Sinds de introductie beschermen tal van amateur- en professionele wiel renners, mountainbikers en atleten over de gehele wereld zichzelf tegen hoofdletsel door het gebruik van een lichtgewicht helm. Onderzoek heeft aangetoond dat het gebruik van de fietshelm in 85 procent van de gevallen zorgt voor minder ernstig tot geen hoofdletsel na een ongeval. (evangelisch) bij de Kerkring. Aanvang 20.00 uur. Burgh-Haamstede - Bouw je eigen mini-strandje. Bij strandpaviljoen De Schaar. Aanvang 11.00 uur. Burgh-Haamstede - De Duinredder- tjes. Activiteit voor kinderen in het kader van Zeeland aan kant, dat heb je zelf mooi in de hand. Bij strandpavil joen De Schaar. Aanvang 14.00 uur. Zierikzee - Concert Duitse muziek groep Consortium Musicum Meinin gen in de Lutherse kerk. Aanvang 15.30 uur. Brouwershaven - Concert Duitse mu ziekgroep Consortium Meiningen in de Grote Kerk, aanvang 20.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed MoermondTot en met 1 septem ber. Vertrek om 14.30 uur vanaf de Slotlaan. Inschrijven uitsluitend vooraf bij VW Schouwse Kust. Bruinisse - Bowlingtoernooi op Aqua- delta. Met zweefmolen. Renesse - Promotionele activiteiten rondom het WV-kantoor. Vanaf 10.00 uur. Renesse - Groot strandspel voor kin deren. Bij strandpaviljoen De Loze Vis ser. Aanvang 11.00 uur. Renesse - Neptunus toont kinderen wie en wat er leeft in zee. Bij Strandpa viljoen De Loze Visser. Vanaf 14.00 uur. Burgh-Haamstede - Promotionele activiteiten rondom het VW-kantoor. Vanaf 10.00 uur. Burgh-Haamstede - Activiteiten voor jong en oud bij De Burghse Schole. Aanvang 14.00 uur. Burgh-Haamstede - Rommelmarkt aan de Burghse Ring. Van 8.30 tot 16.00 uur. In Nederland rijden zelfs amateur sporten niet altijd beschermd door een helm over de weg en door de bos sen. En is in Amerika en een aantal Eu ropese landen het dragen van een fietshelm bij de jeugd gebruikelijk; Ne derland heeft wat dit betreft nog heel wat in te halen. Met de komst van de spraakmakende jeugdfietshelmen van Giro zal de populariteit van de fiets helm ook bij de jeugd in ons land naar verwachting toenemen. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 19.00 uur. Renesse - Fietspuzzeltocht en wan- delpuzzeltocht vanaf het VW-kantoor. Vertrek en inschrijving bij VW-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Zierikzee - Toeristendag in de binnen stad. Gehele dag. Burgh-Haamstede - Bridgedrive in dorpshuis De Schutse aan de Julia- nastraat. Roken verboden. Aanvang 19.15uur. Bruinisse - Zweminstuif en kinderbin- go op terrein Aquadelta. Renesse - Opperhoofd Bloothoofd zoekt goede Indianen die hem kunnen helpen. In het centrum. Vanaf 16.00 uur. Renesse - Optreden van De Witte Tent ZIERIKZEE - Het Consortium Musi cum Meiningen geeft in de week van 1 tot 7 augustus een aantal concer ten op Schouwen-Duiveland. houdt de helm tijdens een ongeval per fect op z’n plaats. Omdat de jeugd er een hekel aan heeft om voor ’joker’ te fietsen, is de Holes hot ook nog eens tof om te zien. De vorm en de kleuren maken de helm populair. Reflectie verhoogt de zicht baarheid in het verkeer. De Fat Hat is speciaal ontwikkeld voor de jeugd van 5 tot 14 jaar, die in plaats van de helm eigenlijk liever een base- ball-cap dragen. De veiligheid wordt op dezelfde wijze als bij de Holeshot gegarandeerd. De Fat Hat ziet er ech ter uit als een echte baseball-cap. Het is zelfs mogelijk de cap achterstevoren te dragen met de klep in de nek. meerde Kerk in Bruinisse, dinsdag 2 augustus in de Lutherse Kerk in Zierik zee en in de Grote Kerk in Brouwers haven, woensdag 3 augustus in de Hervormde Kerk in Noordwelle en don derdag 4 augustus in de Gereformeer de Kerk in Burgh-Haamstede. Met uit zondering van het concert in Zierikzee is de aanvang 20.00 uur. In Zierikzee is de aanvang 15.30 uur.De toegang is vrij. Bruinisse - Barbecue op terras Aqua- delta. Met zweefmolen. Neeltje Jans - Excursie natuur Neeltje Jans. Vertrek om 19.00 uur vanaf bo venste parkeerplaats bij Delta Expo. Renesse - Kindertheater in het cen trum. Aanvang 19.30 uur. Renesse - Avondmarkt op de Kerk ring. Vanaf 16.00 uur. Burgh-Haamstede - Aquatieve zes kamp voor campingteams. Bij strand paviljoen De Schaar. Aanvang 14.00 uur. Kerkwerve - Country-avond in café Kerkwerve. Aanvang 21.00 uur. dan tachtig procent van alle volwassen Nederlanders gebruikt het meer of minder regelmatig. Maar niets mense lijks is hen vreemd en omdat alcohol, naast onprettige, ook zijn prettige kan ten heeft, grijpen ze er gemakkelijk naar. Het drinken van alcohol kan zo verworden tot een gewoonte, ook al is het heel moeilijk om daar nog bij stil te staan. Postbus 51 spots tonen dat drank meer kapot maakt dan ons lief is. Reclamespots laten heel wat anders zien en daarnaast toont het televisie scherm talrijke scènes waarin drank een vanzelfsprekende of positieve rol Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie van schilderijen van de schil der Jean du Neele en een klank en licht spel ‘Een volk in de woestijn' in het koor. 14.30,15.00 en 15.30 uur. Burgh-Haamstede - Zomeravond- bridgedrive in dorpshuis De Schutse.Inschrijven aan de zaal tot ui terlijk 19.20 uur. Aanvang 19.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Braderie rond de kerk. Aanvang 10.00 uur. Met muziekoptredens. dweilband. Karaoke en de Wil wil Wel-show. Trim loop voor kinderen. Aanvang 19.30 uur. Trimloop voor volwassenen. Aan vang 20.00 uur. Inschrijven bij hotel Bom. Burgh-Haamstede - Concert Duitse muziekgroep Consortium Meiningen in Gereformeerde kerk Haamstede. Aanvang 20.00 uur. Renesse - Groot strandspel bij strand paviljoen De Zwaluw. Aanvang 11.00 uur. Renesse - Laat je schminken bij strandpaviljoen De Zwaluw. Vanaf 14.00 uur. Renesse - Maak je eigen windwimpels voor de lampionoptocht. Bij het VW- kantoor. Om 22.00 uur start lampion optocht bij het VW-kantoor. Burgh-Haamstede - Eerste dag Drie Dolle Dagen. Aanvang 10.00 uur. Ker mis in hetcentrum. Alcohol speelt in onze samenleving een nauwelijks weg te denken rol. Van jongs af aan komt iedereen er op aller lei manieren mee in aanraking. Meer speelt. Een eigen oordeel vormen wordt hierdoor niet gemakkelijker en dat is de reden, dat het Bureau Alcohol Voorlichtings Plan het boekje 'Feiten over alcohol’, waarvan nu een nieuwe heeft geschreven. In tachtig pagina’s komen de produktie, verkoop, recla me, drinkpatronen, lichamelijke gevol gen, problemen, verslaving, hulpverle ning, wetgeving en voorlichting van en voorlichting aan de orde. Het is ge schreven voor iedereen die meer in zicht wil in de materie. De tekst is afge stemd op het leesniveau van 15 jaar en ouder. Eén exemplaar kan kosteloos worden aangevraagd bij het Bureau Al cohol Voorlichtings Plan in Rijswijk. De spraakmakende jeugdfietshelmen moeten het gebruik van de fietshelm bij de jeugd stimuleren. Bruinisse - Frühshoppen (ontbijt met muziek) in restaurant van Aquadelta. Zweeds loopspel (vragenspel) en trim- zwemmen. ‘s Avonds grote bingo- avond. Burgh-Haamstede - Volleybal in sport- en recreatiecentrum Wester- schouwen. Aanvang 14.00 uur. In schrijven kan telefonisch: 01115- 2351.

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 5