Straatfestival Vlissingen Bloemencorso Zundert Café-restaurant De Flipjes ideale lokatie voor gezinnen met kinderen Gs wil geen concentratie lawaaisporten in Zeeland I «3 Laatste zangdienst in Hervormde kerk Goedereede 13 badkrant e Naast de gelijknamige speeltuin Concept-nota lawaaisporten MIDDELBURG - In een voorlopig vastgestelde nota lawaai sporten stelt het college van gedeputeerde staten van Zee land dat er in de provincie geen dringende behoefte bestaat aan concentratie van lawaaisporten. Onder lawaaisporten wordt in dit verband verstaan het varen met snelle motorbo ten, luchtkussenvoertuigen, vlieglawaai en motorsport. OUDDORP - Toen het echtpaar Wil en Ed van den Broek naar aanleiding van een zeer kleine advertentie kwam kijken wat er te koop werd aangeboden was men op slag verliefd. Aan het einde van de gemakkelijk bereikbare Prins Hendrikweg 27 in Ouddorp trof men links van de weg een gezellig café aan, ge flankeerd door een grote aan de overkant van de weg gelegen speeltuin. De koop zelfwas snel gesloten en nu zwaaien Ed en Wil van den Broek de skepter over café-restaurant De Flipjes in Ouddorp. (Foto: Marijke Folkertsma) De publieke belangstelling voor café-restaurant De Flipjes is de afgelopen tijd al flink gegroeid. k i; Op die dag trekken zeventien praalwa gens van enorme afmetingen door de straten. Het geheel wordt omlijst door tien internationaal bekende muziek- en showkorpsen. De optocht begint rond te trekken om 13.30 uur. Vanaf 9.00 uur wordt in de stad een jaarmarkt gehouden en vanaf 11.00 uur wordt een straattheatermanifesta- onder meer uit de steeds groter wor dende aanloop van publiek waarvan bij De Flipjes sprake is. Hoewel dat vol gens Ed soms leidt tot een 'acht-daag- se werkweek’ heeft iedereen erg veel plezier in het werk. Kerend Tij, het provinciale milieube leidsplan, en het Streekplan Zeeland vragen aandacht voor de lawaaipro- blematiek in Zeeland. De nota is dan ook een nadere uitwerking van de ge dachte geopperd in beide plannen, om lawaaisporten te concentreren door ze bijvoorbeeld te verplaatsen naar in dustrieterreinen en naar andere la waaiige lokaties. In de nota stelt gedeputeerde staten dat de provincie terughoudend blijft staan ten aanzien van een toename van lawaaisporten. Het college vindt dat bestaande sporten waarbij een hoop kabaal wordt geproduceerd vooral een lokaal karakter dienen te hebben. Het is volgens de nota, aan de betreffende gemeenten om regels te stellen. Aan de zangavond verleent het man nenkoor Jubilate Deo uit Ouddorp, Uit informatie van de gemeenten blijkt volgens de nota overigens, dat er geen behoefte bestaat en ook geen moge- GOEDEREEDE - De derde en laatste zomerzangdienst in de Nederlandse hervormde Kerk van Goedereede wordt gehouden op donderdag 4au- gustus. De aanvang is 19.30 uur. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Op zondag 4 september wordt in het Noord-Brabantse Zundert voor de 53e keer een bloemencorso gehou den. Het Straatfestival gaat vrijdagavond van start met de opening van de kunst - expositie Gekookt ei en de uitvoering se tragedies. Zaterdag 30 juli wordt in het centrum van Vlissingen een Inter nationale Straattheaterdag gehouden waaraan groepen uit Engeland, Frank rijk en België meewerken. In de diverse theaters zijn 's avonds voorstellingen van Nederlandse artiesten. Dat is ook het geval in de periode daarna, wan neer dagelijks theaterevenementen worden gehouden in het Bellamypark enDijktheaterenafen toe ook in het Ar- senaaltheater en de Sint Jacobskerk. (Foto: Lex de Meester). VLISSINGEN - Van vrijdag 29 juli tot en met maandag 25 augustus wordt in Vlissingen het jaarlijkse Straat festival gehouden. Professionele- en amateurartiesten uit Nederland en andere landen presenteren in di verse theaters of op straat hun to neel-, mime-, muziek- of poppen- theateracts. van het gelijknamige muziektheater- project, dat wordt geregisseerd door Marijke Reuser uit Zierikzee. Zowel het stuk als de expositie zijn te zien in het Arsenaaltheater. De expositie omvat werk rond het thema ei of ei-vormen, gemaakt -door 35 beeldend kunste naars, waaronder Joke Blom uit Zierik zee. Het muziektheaterproject biedt het publiek een kijkje in de slaapkamer van een echtpaar. Op de achtergrond speelt de rockband Gill'ard, Kasander &Toussaint als een ’koor’ uitdeGriek- De samenwerking met de aan de over kant gelegen speeltuin is volgens de restauranteigenaren voortreffelijk, en ook inhoudelijk heeft het echtpaar Van den Broek daartoe een aantal aanpas singen verricht. Zo zijn de place-mats van De Flipjes voorzien van een kleur plaat voor de kinderen, terwijl de kin deren na de maaltijd ook een echt Flip je van de Betuwe krijgen aangeboden: een plastic uitvoering van een uit bes sen bestaand kereltje met een koks muts. Verder verleent De Flipjes volle dige medewerking aan verscheidene door of met despeeltuin georganiseer de aktiviteiten als kinderfeesten, ij- smiddagen of oliebollendagen. Omdat de speeltuin een eigen bewaking heeft, behoeft het geen betoog, dat deze lo katie ook ideaal is voor mensen met kleine kinderen die een dag heerlijk in de speeltuin kunnen spelen. Maar ui teraard is iedereen welkom, want ook de direkte omgeving van de horecage legenheid mag er wezen: de omgeving van Ouddorp kent immers tal van na tuur,- en recreatiegebieden die zeer de moeite waard zijn."Toen wij de Flipjes overnamenwas het op dat moment ei genlijk meer een café, maar wij willen tie gehouden waaraan gezelschappen uit Nederland en België deelnemen. Het Zundertse bloemencorso werd in 1936 voor het eerst georganiseerd vanwege de verjaardag van de toen malige koning Wilhelmina. De eenvou dige koninginneoptocht groeide in de loop van de jaren uit tot een evenement dat jaarlijks tienduizenden bezoekers trekt. Voor het bloemencorso worden jaar lijks zes miljoen dahlia’s gebruikt. Twee dagen na de optocht staan de praalwagens tentoongesteld op het veilingterrein aan de Molenstraat. eigenlijk toch nog steeds meer naar een soort pannekoekhuis toe” aldus Wil. Verder ligt het in de bedoeling om behalve de traditionele hapjes als de kroketten en de hamburgers ook een dagmenu aan te bieden. “Niettemin zullen de pannekoeken en poffertjes daarbij uiteraard wel onze specialiteit blijven”, aldus het echtpaar, dat er in korte tijd in is geslaagd de inhoud van cafe-restaurant De Flipjes een karakter te geven, dat geheel in overeenstem ming is met de aan de overkant gele gen speeltuin. De Flipjes is gedurende het seizoen “acht dagen per week” ge opend. Van 10.00 tot 22.00 uur. lijkheden zijn om lokaties waar lawaai ige sporten worden beoefend, uit te breiden. Wat de Oosterschelde en het gebruik van snelle motorboten betreft, staat in de nota dat het bijzondere karakter vol doende is gewaarborgd door de Rege ling snelle motorboten die van kracht is. De Regeling voorziet in het weren van snelle motorboten binnen wet lands en natuurgebieden. Op de Oos terschelde geldt snelheidsbeperking van twintig kilometer per uur. Voor de noord/zuid route geldt echter een uit zondering. Binnen de betonde vaar weg is de route ook opengesteld voor snelvaren, boven de twintig kilometer per uur, voor schepen met een lengte van minder dan twintig meter. Ook op de Grevelingen is gekozen voor het lokaliseren van snelle motorboten. Er bestaan in dat gebied twee lokaties waar met een hogere snelheid dan twintig kilometer per uur mag worden gevaren. onder leiding van Jan Bezuyen, zijn medewerking. De plaatselijke predi kant, ds. F. Hoek verzorgt de meditatie. Er wordt een collecte gehouden voor het Shaare Zedek ziekenhuis in Israël. Na afloop is er gelegenheid om na te praten in het verenigingsgebouw De Ark. Oorspronkelijk runde de familie Van den Broek een pannekoekenhuis annex poffertjeskraam in Schiedam. Omdat dit bedrijf vanwege een veran dering in het bestemmingsplan moest verdwijnen zocht men naar een uitwijk mogelijkheid, die in Ouddorp gevon den werd. Het gebouw en de inrichting van de Flipjes mag er dan ook wezen. I n de hoofdruimte is een grote, hoefijzer vormige bar aanwezig, terwijl aan de vele bakstenen muren veel roodkope ren voorwerpen hangen. Verscheide ne antiquiteiten als een oude schrijf machine decoreren de ruimte. Rondom de bar staan de tafeltjes voor zien van Oud-Hollandse kleedjes en buiten is een leuk terras met uitzicht op de enorme, bewaakte speeltuin, die overigens niet tot het café-restaurant behoort, doch eigendom is van de Stichting Ouddorp. De aanwezigheid van een open haard (die nu uiteraard gezien het weer niet brandt) verhoogt nog eens de nostalgische en gezellige indruk van het geheel. Gastvrij als ze zijn, biedt het echtpaar van den Broek eerst een kopje koffie aan, compleet met glaasje likeur met slagroom. “Zo vinden wij, dat koffie geserveerd moet worden, denkt U nu niet dat wij dit al leen voor U doen” grapt Ed. “Ja, wij hebben geen personeel, we doen alles zelf. Ook onze kinderen helpen als het nodig is mee. Wij zijn nog een echt fa miliebedrijf.” Dat-deze gastvrijheid en Instelling gewaardeerd wordt, blijkt

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 13