Expositie werken van Karischka Hollands Glorie opent vestiging in Zierikzee I EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland Zomertentoonstelling in het Burgerweeshuis I HMMBMi 5 badkrant ZIERIKZEE - Zeilvloot Hollands Glorie uit Rotterdam beschikt sinds kort over een boekingskantoor in Zierikzee. Vanuit dit kantoor kunnen reizen worden geboekt met de Zeeuwse klip per Avontuur. BURGH-HAAMSTEDE - In de periode tot en met 15 augustus is in Galerie Borsboom aan de Achterweg in Burgh een expo sitie van schilderijen van Karischka. Van 9 juli tot en met 28 augustus Donderdag 21 lull Zondag 24 juli Geometrische vormen zijn kenmerkend voor de schilderijen van Karischka. Avontuur, die in 1914 werd gebouwd voor het vervoer van stortsteen en ba saltblokken voor dijkverzwaring. Renesse - Rondleiding over het land goed Moe rmond.Tot en met 1 septem ber. Vertrek om 14.30 uur vanaf de Slotlaan. Inschrijven uitsluitend vooraf bij VW Schouwse Kust. Bruinisse - Live muziek op het terrein van caravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Bowlingtoernooi op Aqua- delta. Met zweefmolen. Renesse - Promotionele activiteiten rondom VW-kantoor. Vanaf 10.00 uur. Renesse - Kermis in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Bouw je eigen mini- strandje. Vanaf 11.00 uur bij strandpa viljoen De Loze Visser. Vanaf 14.00 uur op zelfde lokatie waterspelen voor jong en oud. kristal, schilderijen en prenten, uur werken en eetgerei te zien. Sedert 1966 wordt in de zomermaan den jaarlijks een groepstentoonstelling gehouden met sculpturen van Neder landse beeldhouwers. De zomerten- toonstelling is daarmee één van de oudste beeldentuinexposities in Ne derland. Dit jaar zijn ongeveer driehonderd beeldhouwwerken te zien, die geza- Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Zierikzee - Toeristendag in de binnen stad. Gehele dag. Burgh-Haamstede - Bridgedrive in dorpshuis De Schutse aan de Julia- nastraat. Roken verboden. Aanvang 19.15uur. Bruinisse - Zweminstuif en kinderbin- go op terrein Caravanpark Onze Hoeve. Renesse - Kinderactiviteiten in het centrum. Vanaf 16.00 uur. Renesse - Kermis in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Burgh-Haamstede - Vanaf 11.00 uur vliegers maken bij strandpaviljoen de Schaar. Vanaf 14.00 uur strandvoetbal op dezelfde lokatie. Woensdag 27 juli Bruinisse - Frühshoppen (ontbijt met muziek) in restaurant van Aquadelta. Zweeds loopspel (vragenspel) en trim- zwemmen. ‘s Avonds grote bingo- avond. Bruinisse - Zeskamp op terrein cara vanpark Onze Hoeve. Maandag 25 juli Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie van schilderijen van de schil der Jean du Neeleen een klanken licht spel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor. 14.30,15.00 en 15.30 uur. Burgh-Haamstede - Zomeravond- bridgedrive in dorpshuis De Schutse. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Aanvang 19.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Renesse - Bouw je eigen mini-strand- je. Bij strandpaviljoen De Zwaluw, aan vang 11.00 uur. Vanaf 14.00 uur water- spel op strand voor de Zwaluw. Springkasteel en andere spelen in het centrum. Vanaf 16.00 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Braderie rond de kerk. Thema: Verre Oosten. Meto.m. Oosterse show. Aan vang 10.00 uur. Trimloop voor kinde ren. Aanvang 19.30 uur. Trimloop voor volwassenen. Aanvang 20.00 uur. In schrijven bij hotel Bom. Haamstede - Zomerbridgedrive. In dorpshuis De Schutse. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Galerie Borsboom is geopend van donderdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Verder is bezichti ging mogelijk na telefonische afspraak via 01115-3032. De expositie is gratis toegankelijk. Via allerlei omzwervingen is de Avon- tuurterug in Zeeland en in oorspronke lijk staat teruggebracht door de Stich ting Zeilvaart Zeeland. Aangepast aan de eisen van de tijd worden mensen in staat gesteld met de Avontuur mee te varen en op deze manier het voortbe staan van het mooie schip veilig te stel len. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 19.00 uur. Renesse - Fietspuzzeltocht en wan- delpuzzeltocht vanaf het VW-kantoor. Vertrek en inschrijving bij VW-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Bruinisse - Zeskamp op het terrein van caravanpark Onze Hoeve. Burgh-Haamstede - Badminton in sport- en recreatiecentrum Wester- schouwen. Deelname minimaal 2 per sonen per team. Aanvang 14.00 uur. Bruinisse - super-bingo op terrein ca ravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Seizoenmarkt op terrein Aquadelta, ‘s Avonds Karaoke-show met pyamabal. Haamstede - Maandagavondzang; een programma van samenzang en or gelspel in Geref. kerk o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. hoboïste Yvonne Dorr- jonker en organist Harry Hamer. Aan vang 20.00 uur. Renesse - Kermis in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Renesse - Robinson Crusoe-dag bij strandpaviljoen De Zwaluw. Vanaf 11.00 uur. Voor diegenen die om 11.00 uur niet konden is er een tweede kans om 14.00 uur. Renesse - Diverse kinderspelen in het centrum. Vanaf 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Kinderfestijn in het centrum. Vanaf 10.00 uur. is opvallend. In het doek Profielen Ro meins zijn bijvoorbeeld rood en geel van elkaar gescheiden door zwart, wit en goudBehalve de aan Karischka ge wijde tentoonstelling zijn in Galerie Borsboom ook werken te zien van an dere bekende en minder bekende meesters. ZIERIKZEE - In het Burgerweeshuis in Zierikzee wordt voor de 32e keer een zomertentoonstelling gehou den. Het gaat om het werk van 38 beeldhouwers uit heel Nederland, dat uitgestald is in de tuin achter het Burgerweeshuis. De kunstenares werd in 1929 geboren in Den Haag en woont momenteel in het Duitse Neuss-Holzheim. Zij expo seerde in diverse landen en neemt jaar lijks deel aan de Kunstausstellung in haar woonplaats. Het thema van haar werk is vaak een spel met geometrische vormen. Titels als het gele of blauwe quadraat spre ken voor zich. Karischka gebruikt bij haar werk een gemengde techniek, waarbij doek, papier, zand, verf en af en toe metaal en papier worden toege past. Ook het kleurgebruik in de schilderijen Het boekingskantoor van Hollands Glorie in Zierikzee is bereikbaar op het telefoonnummer 01110-20122. menlijk een gevarieerd beeld geven van de verschillende stromingen in de beeldhouwkunst. Opvallend is de grote collectie stenen beelden van zowel marmer, kalksteen als spek steen. Ook zijn beeldhouwwerken te zien waarin minder traditionele mate rialen zijn verwerkt, zoals lood, veren, kristal en spiegelglas, fragmenten Delfts aardewerk en platen van flipper kasten. Ook is een collectie bronzen beelden aanwezig. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 09.00 -16.00 uur. Renesse - Rondleiding over landgoed Moermond. Tot en met 1 september. Vertrek om 19.00 uur vanaf de Slot laan. Uitsluitend vooraf inschrijven bij VW Schouwse Kust. Burgh-Haamstede - zomeravond- bridgedrive in dorpshuis De Schutse. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Renesse - Klank- en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in koor hervormde kerk. Om 14.30,15.00 en 15.30 uur. Tevens expositie werk Jean du Neele. Van 14.00 tot 16.00 uur. Renesse - Wedstrijd snelste man/vrouw bij strandpaviljoen De Zwaluw. Deelname open voor ieder een tot 13 jaar. Aanvang 11.00 uur. Start wedstrijd snelste man/vrouw voor mensen van 14 jaar en ouder om 14.00 uur op dezelfde lokatie. Renesse - Karaoke in het centrum. Aanvang 20.00 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Braderie rond de kerk. Thema: dieren. Met o.m. koemelken en mini-kinder- boerderij. Vanaf 10.00 uur. Start trim loop voor kinderen om 19.00 uur en voor volwassenen om 19.15 uur. Start Bombokaal-wedstrijd om 20.15 uur. Inschrijven in Hotel Bom. De vertrekhavens zijn Hellevoetsluis, Goesen Zierikzee. Het schip waarmee wordt gevaren is de Zeeuwse klipper Burgh-Haamstede - Promotionele activiteiten rondom WV-kantoor. Burgh-Haamstede - Van 10.30 tot 16.30 uur beren- en poppenbeurs in dorpshuis De Schutse. Burgh-Haamstede - Activiteiten voor jong en oud bij de Burghse Schole. Vanaf 14.00 uur. De beeldententoonstelling wordt ge combineerd met de potterie van Tessa Braat, die zich heeft gespecialiseerd in glazuren. De zomertentoonstelling is van maandag tot en met zaterdag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. Hollands Glorie organiseert ruim tien jaarzeilreizen op traditionele zeilsche pen in binnen- en buitenland, waaron der tochten op de Zeeuwse wateren. Omdat voor laatstgenoemde reizen steeds meer belangstelling is, opende de zeilvloot begin juni een boekings kantoor in Zierikzee. Deze zomer organiseert Holands Glo rie in samenwerking met de Stichting Zeilvaart Zeeland een aantal reizen voor individuele opstappers. Bruinisse - Playbackwedstrijd voor volwassenen op terrein caravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Barbecue op terras Aqua- delta. Met zweefmolen. Neeltje Jans - Excursie natuur Neeltje Jans. Vertrek om 19.00 uur vanaf bo venste parkeerplaats bij Delta Expo. Renesse - Kindertheater in het cen trum. Aanvang 19.30 uur. Burgh-Haamstede - Recordio. Vestig je eigen record. Bij strandpaviljoen De Zwaluw. Aanvang 11.00 uur. Kerkwerwerve - Gouwe Ouwe in café Kerkwerve. Aanvang 21.00 uur. Bruinisse - Weekmarkt op het Kerk plein. Van 8.00 tot 13.00 uur. Renesse - Weekmarkt in het centrum. Van 8.00 tot 13.00 uur. Renesse - Fiets- en wandelpuzzel- tochten. Tot en met 31 augustus. Ver trek en inschrijving bij het VW-kantoor van 14.00 tot 14.30 uur. Burgh-Haamstede - Dia-serie in de kelder van Slot Haamstede over de ge schiedenis van het slot. Toelichting in de Ridderzaal. Het slot zelf is niet te be zichtigen. Kaartverkoop alleen via VW-Schouwse Kust Bruinisse - Kinderplaybackavond op terrein van Caravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Kinderdoeland, kinderker- misje, bowlingtoernooi. Muziekavond. Aquadelta. Burgh-Haamstede - Excursie in slot bos Slot Haamstede. Vertrek om 19.00 uur. Renesse - Kermis in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Renesse - Wedstrijd zandkastelen bouwen bij strandpaviljoen De Loze Visser. Op dezelfde lokatie vanaf 14.00 uur Ultimate Frisbee. Burgh-Haamstede - Kinderfestijn in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Burgh-Haamstede - Boerenmarkt op industrieterrein De Roterij (langs Kray- esteinweg). Van 13.00 tot 21.00 uur. Daarnaast is in het gebouw een expo sitie klein antiek, juwelen, porselein, zilver, curiosa en aziatica, koper en

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 5