Houtsnedes van Flip van der Burgt in Hervormde kerk Burgh EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland YMCA-kamp in Renesse Telefoneren ENFB wil af van gevaarlijke situaties op Provinciale weg 5 badkrant 1 Fietspad N Evenwicht 9 to is :r D ts ZIERIKZEE - In een brandbrief aan de gedeputeerden G. de Kok en J. Hennekeij vraagt de Enige Nederlandse Fietsers bond (ENFB) aandacht voor de gevaarlijke verkeerssituatie op de Provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede. De bond vindt dat Schouwen-Duiveland er op het gebied van in frastructuur bekaaid vanaf komt. BURGH-HAAMSTEDE - In de Hervormde kerk van Burgh zijn tot zaterdag 30 juli houtsnedes te zien van Flip van der Burgt. De expositie bevat ouder werk, waarvan een deel van de serie Bijbel zwart/wit een voorname plaats inneemt. Serie Donderdag 14 juli Vrijdag 15juli Donderdag 21 juli Maandag 18 juli Zaterdag 16 juli tu Maar als een echte Brabander, doet hij dit alles met een grote dosis humor. Als hij Simsom afbeeldt, neemt hij zijn beeldenstormende vakbroeder Karei Appel als model. Bruinisse - Visserijdag. Vanaf 10.30 uur braderie in de Oudestraat. Vanaf 11.00 uur maritieme bedrijfspresenta tie met oude ambachten op het Haven plateau. 13.30 uur inschepen voor vlootshow. Afvaart vanaf Havenpla teau om 14.00 uur. Vanaf 20.00 uur dansmuziek in de feesttent. Bruinisse - Bungee Jumping op Cara vanpark Onze Hoeve. Renesse - Koudbloedkeuring paar den in Manege Grol. Aanvang 08.00 uur. Promotionele activiteiten rondom VW-kantoor. Vanaf 11.00 uur schmin ken bij strandpaviljoen De Loze visser. Om 14.00 uur komen er een stel piraten op bezoek... Burgh-Haamstede - Vanaf 10.00 uur promotionele activiteiten rondom het VW-kantoor. Vanaf 14.00 uuractivitei- ten voor jong en oud bij De Burghse Schole. Bruinisse - Bowlingtoemooi. Zweef molen. Aquadelta. Zondag 17 juli Behalve de telefoonkaart kan men bij de kaarttoestellen ook gebruik maken van de chiptelefoonkaart, een com merciële creditcard en de scopekaart van PTT Telecom. Deze zijn gebruiks vriendelijker, minder storingsgevoelig en vanwege het ontbreken van munt geld niet meer het doelwit van krakers. ig Vertrek en inschrijving bij VW-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel 'Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Bruinisse - Magie Circus op terrein Caravanpark Onze Hoeve. Aanvang 19.00 uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven WV Schouwse Kust. Zierikzee - Toeristendag in de binnen stad. Gehele dag. Burgh-Haamstede - Bridgedrive in dorpshuis De Schutse aan de Julia- nastraat. Roken verboden. Aanvang 19.15uur. Renesse - Activiteiten voor kinderen in het centrum. Thema natuur en milieu, aanvang 16.00 uur. Optreden van de Witte Tent (evangelisch) bij de Kerk- ring. Aanvang 20.00 uur. Burgh-Haamstede - Beachball bij strandpaviljoen De Schaar. Aanvang 14.00 uur. Bruinisse - Zweminstuif en kinderbin- go Aquadelta. Woensdag 20 juli Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Voetbal in sport en recreatiecentrum Westerschou- wen. Aanvang 14.00 uur. Deelname: minimaal zes personen per team. Op gave via telefoonnummer 01115- 2351. Bruinisse - Frühshoppen (ontbijt met muziek) in restaurant van Aquadelta. Zweeds loopspel (vragenspel) en trim- zwemmen. ‘s Avonds grote bingo- avond. RENESSE - De werkgroep Rekreatie van het YMCA-Kampwerk houdt van 23 tot 30 juli een Dolle Trollen kamp' in het CJV-kamp in Renesse voor kinderen van 8 tot en met 11 jaar. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 19.00 uur. Renesse - Fietspuzzeltocht en wan- delpuzzeltocht vanaf het VW-kantoor. Vaak is de mens tot keus gedwongen; het prijsgeven van de idealen aan een eindeloze relativering of vervallen tot een humorloos fanatisme. Flip van der Burgt biedt aan beide houdingen heil zaam evenwicht. Bruinisse - Visserijdag. Vanaf 10.30 uur braderie in de Oudestraat. Dans- show Danssschool Kramer in de feest tent. Aanvang 14.00 uur. ‘s Avonds luchtvaartshow boven het Havenpla teau. Aanvang 19.00 uur. Vanaf 20.00 uur dansmuziek in de feesttent. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Renesse - Kindertheater bij de Kerk- ring. Aanvang 19.30 uur. Burgh-Haamstede - Schminken bij Strandpaviljoen De Schaar. Aanvang 11.00 uur. Verder speurtocht naar aan gespoelde piraten. Aanvang 14.00 uur. Kerkwerve - Karaoke in café Kerkwer- ve. Aanvang 20.00 uur. De expositie is te bezichtigen van 11 tot 30 juli van 13.30tot 16.30 uur in de Her vormde kerk in Burgh. Bruinisse - Superbingo Aquadelta. Bruinisse - Visserijdagen. Opening om 14.00 uur bij muziektent. 15.00 uur goochelen, clownerie etc in Oude straat. 20.00 uur videofilms over visse rij in NH Verenigingsgebouw. 22.00 uur dansen in feesttent parkeerterrein hoek Nieuwstraat/Dreef. Zierikzee - Markt op het Havenplein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 19.00 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven bij WV Schouwse Kust. Renesse - Schminken en buttons maken. Bij strandpaviljoen De Zwaluw. 11.00 uur. Renesse - Kindertheater. Bij strand paviljoen De Zwaluw. 14.00 uur. Renesse - Gezinsactiviteit. In cen trum. 16.00 uur. Haamstede - Ringpromotie, met bra derie rond de kerk, waarbij actviteiten voor de kinderen plaatsvinden met thema ‘Ridders en Jonkvrouwen’. Te vens Vlaamse volkssporten, mecha nisch ringsteken en kindertheater. Haamstede - Trimloop kinderen (2,5 km), 19.30 uur. T rimloop volwassenen (3,3/ 6,6/ 9,9 km). Inschrijven tegen over Hotel Bom. Haamstede - Zomerbridgedrive. In dorpshuis De Schutse. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie van schilderijen van de schil der Jean du Neeleen een klank en licht spel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor. 14.30,15.00 en 15.30 uur. Burgh-Haamstede - Zomeravond- bridgedrive in dorpshuis De Schutse. Inschrijven aan de zaal tot ui terlijk 19.20 uur. Aanvang 19.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven WV Schiuwse Kust. Zierikzee - Weekmarkt op het Haven plein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Renesse - Bouw je eigen mini-strand- je. Bij strandpaviljoen De Zwaluw, aan vang 11.00 uur. Vanaf 14.00 uur water- spel op strand voor de Zwaluw. Springkasteel en andere spelen in het centrum. Vanaf 16.00 uur. Burgh-Haamstede - Ringpromotie. Braderie rond de kerk. Thema: Verre Oosten. Meto.m.Oosterse show. Aan vang 10.00 uur. Trimloop voor kinde ren. Aanvang 19.30 uur. T rimloop voor volwassenen. Aanvang 20.00 uur. In schrijven bij hotel Bom. Over de serie Bijbel zwart/wil zei Van der Burgt: „In 1965 heb ik deze 107 houtsnedes gemaakt, omdat ik gegre pen ben door de geweldige menselijk heid die uit de bijbelverhalen spreekt. Ik heb er de mens ontmoet in al zijn facetten, goed en slecht, vrolijk en zwaarmoedig, zijn moord en dood slag, zijn erotiek, zijn alles”. Van de gedrevenheid van Van der Bruinisse - Kinderplaybackavond op terrein van Caravanpark Onze Hoeve. Bruinisse - Kinderdoeland, kinderker- misje, bowling toernooi. Muziekavond. Aquadelta. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 10.30 uur, 11.00 uur, 11.30 uur en 12.00 uur. Burgh-Haamstede - Excursie Slot bos Zeepeduinen. Aënmelden bij WV in Haamstede, Noordstraat 45A. Ver trek 19.00 uur vanaf poort Slot Haam stede. Renesse - Recordio. Vestig je eigen record bij Strandpaviljoen De Loze vis ser. Aanvang 11.00 uur. Vanaf 16.00 uur theateroptredens in het centrum. Burgh-Haamstede - Kinderfestijn in centrum Haamstede. Aanvang 10.00 uur. Het werk van Flip van der Burgt (1927- 1977) straalt een enorme kracht uit. Met enkele, ogenschijnlijk grove lijnen weet hij zeer subtiele emoties op te roepen. Deze kracht en subtiliteit weet Van der Burgt moeiteloos te combineren met engagementen relativering. Dit laatste is ook de reden geweest om het toch al oudere werk opnieuw te exposeren. langs de Oosterschelde. De meeste dijken hebben een brede voet waar langs uitstekend fietspaden zijn aan te leggen. Gedeeltelijk liggen die paden er zelfs al en hoeft er slechts te worden uitgebreid. Jan Midavaine, voorzitter van de ENFB vertegenwoordigt de bond in het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ). Dit or gaan houdt zich bezig met het verbete ren van de verkeersveiligheid op de Zeeuwse wegen. Hun doelstelling is: Niet meer dan 834 verkeersslacht offers in het jaar 2000. Een doelstelling die met de huidige ontwikkelingen niet gehaald zal kunnen worden. Midavaine: „Vele argumenten kunnen worden aangedragen om de situatie ongewijzigd te laten. Maar iedereen die last ondervindt en gevaar loopt door de huidige situatie weet dat als de politie ke wil er is, een betere en veiliger weg tot stand kan worden gebracht. Of ligt Schouwen-Duiveland voor de Zeeuw se gedeputeerden toch nog net een brug te ver?" Burgt bestaan verschillende voorbeel den. Toen Kennedy is 1962 de Sovjet unie dreigde met oorlog, maakte hij in één nacht als protest tien houtsnedes over de tien geboden. De Zeeuwse afdeling van het YMCA (Young Mens' Christian Association), een internationaal jongerenverbond dat overal ter wereld jeugd- en jonge renwerk opzet, organiseert deze Haamstede - Maandagavondzang; een programma van samenzang en or gelspel in Geref. kerk o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. panfluitist Fred Mann en organist Harry Hamer. Aanvang 20.00 uur. Renesse - Wedstrijd zandkastelen bouwen bij strandpaviljoen De Zwa luw. Aanvang 11.00 uur. Vanaf 14.00 uur Ultimate Frisbee. Schminken, sie raden maken en diverse kinderspelen in centrum Renesse. Vanaf 19.00 uur. Haamstede - Kinderfestijn in het cen trum van Renesse. Vanaf 10.00 uur. Bruinisse - Seizoenmarkt. ‘s Avonds karaoke-show met pyjamabal. Aqua- delta. zomer verschillende kampen in Zee land. In Renesse staan activiteiten als verkleden, speuren, strand- en bos- spelèn op het programma. Aan het Veerse Meer wordt van 30 juli tot 6 au gustus een Avonturenkamp gehouden voor jongeren van 12 tot en met 14 jaar. Ook vinden in de eerste twee weken van augustus twee waterkampen plaats voor jongeren van 14 tot en met 18 jaar, waarbij surfen en zeilen cen traal staan. ZIERIKZEE - In alle kustplaatsen van Zeeland zijn de munttoestellen in de telefooncellen vervangen door kaarttoestellen. Als de ENFB haar zin krijgt verdwijnen de fietsers in zijn geheel van de weg. De grote groepen met fietsende scholie ren krijgen, volgens het plan, de be- i schikking over een geasfalteerd, vrij- liggend pad in de luwte van de dijk Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven WV Schouwse Kust. Brouwershaven - Kinderrommel- markt op de Markt. Van 9.00 -12.00 uur. Concreet wil de fietsersbond dat de fietsen én het agrarische verkeer van de N59 en N57 verdwijnen waardoor er een aanmerkelijk veiliger situatie ont staat voor automobilisten, fietsers, I bromfietsen en boeren. Als het aan de ENFB ligt wordt het huidige fietspad omgevormd tot een parallelweg waar over het agrarische verkeer kan rijden. Op deze manier zal het grote probleem van het slik op de weg door bietenver- I voer en rooimachines tot het verleden behoren. Ook de langzaamrijdende trekkers, hooi- en sproeiwagens zullen haastige automobilisten niet langer tot gevaarlijke inhaalmanoeuvres verlei den.

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 5