EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland Vaar- en wandelexcursies naar eiland in Veerse Meer Houtsnedes in kerk Burgh Brouwse Dag staat weer bol van de activiteiten badkrant 8 J' Re Vli Te S( S| B B V Aanmelden Jongen ARNEMUIDEN - Negen keer neemt Natuurmonumenten dit jaar mensen mee per boot langs haar natuurgebied de Mid- delplaten in het Veerse Meer. Behalve gevaren wordt er ook gewandeld over een eiland vol prachtige bloemen en met een kolonie meeuwen. Uitgifte eigen CD Muziek-Play-In 1993 BROUWERSHAVEN - Op het programma van de jaarlijkse Brouwse Dag die dit keer op zaterdag 9 juli in de Smalstad wordt gehouden, staan als vanouds de populaire Muziek- Play-ln en de grote braderie. Voor de vijftiende keer vindt er een Muziek-Play-ln plaats met als feestelijk tintje de uitgave van een eigen CD van de muziek die in 1993 door enkele hon derden muzikanten is gespeeld. De opnames zijn gemaakt door de ziekenomroep Nomen Nescio. I A Woensdag 13 juli Donderdag 7 juli Maandag 11 juli Vrijdag 8 juli Donderdag 14 juli Dinsdag 12juli Zaterdag 9 juli Brouwse Dag; Zondag 10 juli Een springkasteel en maken. Bij strandpaviljoen De Zwaluw. 11.00 uur. strandspelen. Bij strandpaviljoen De Zwaluw. 11.00 uur. de serie Bijbel zwart/wit een voorna me plaats inneemt. Voorafgaand aan de repetities en het concert geven de drumband Apollo en de majorettes Apollonia's een show. De drumband staat dit jaar voor het eerst onder leiding van M. van der Maas. Naast dit muzikale festijn, is er op de Brouwse Dag ook weer een grote bra derie. Naast commerciële handelaren en standwerkers zijn er veel verenigin gen, ideële instellingen en particulieren meteen kraam aanwezig. Verder zijn er In deze tijd worden de jongen 'opge voed' van de kolonies kluten, tureluurs, kieviten en visdiefjes, die op de platen oude ambachten te zien als garnalen pellen, klompen maken en boterbab- belaars bakken. Ook aan de kinderen is gedacht. Voor hen is er onder meer een springkussen en een kinderdraaimolen. Tevens kun nen ze buttons maken en zich laten schminken. Voor de oudere jeugd is er dit jaar een klitteband springkussen met een schuine wand. De Brouwse Dag begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. hebben gebroed. Aalscholvers en zil vermeeuwen hebben er kolonies ge vormd. Ze wonen met zijn allen op een kluitje. Vis is volop in de buurt, en daar leven ze van. Om het landschap op de platen, die aan het vaste land grenzen, open en af wisselend te houden heeft Natuurmo numenten de hulp van koeien en paar den. Hoe zij precies bijdragen aan de natuurbescherming zal de excursielei- der uitleggen. Bruinisse - Bowlingtoernooi. Zweef molen. Aquadelta. Brouwershaven grote braderie met Muziek Play-in. Op de Markt. 09.00-17.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Renesse - Promotionele activiteiten rondom VW-kantoor. 10.00 uur. Haamstede - Promotionele activitei ten rondom VW-kantoor. 10.00 uur. Bruinisse - Frühshoppen (ontbijt met muziek) in restaurant van Aquadelta. Zweeds loopspel (vragenspel) en trim- zwemmen. ‘s Avonds grote bingo- avond. Renesse Het werk van Flip van der Burgt (1927- 1977) straalt een enorme kracht uit. Met enkele, ogenschijnlijk grove lijnen De expositie is van 13.30 tot 16.30 uur te bezichtigen. Br tru Br Gr 01 Bru del1 But atie boi Zie 26a VI i« tot Var (On dat ene ƒ3 011 Brc Slir Bai ker kor Brr Grt res Bn 3. Scl Elk we tev Elb de’ 01’ Bu atii boi en Ha vel ,,’t tor dig Re „P we Zie da 13 Te Ov R se zc Bi tri ta Br Te tra He J. 27 W tri 12 liji re Ri Hi S| Ri Te br je B re ni D 2: Li Ie B w U1 B Si T E u In de maand juli zijn er excursies op ie dere zaterdag om 10.00 uur en op 9 en 23 juli ook om 14.00 uur. Het vertrek punt is de Haven de Piet (bij de kan- overhuur) aan de Muidenweg tussen Arnemuiden en Wolphaartsdijk. De Middelplaten zijn een geliefde pleisterplaats van vogels. Ook veel planten hebben er hun plek gevonden. Langs de rand van de platen zijn dat vaak zoutminnende soorten, als zee- bies, zee-andijvie en melde. Meer mid- denop staan de ’zoete’ soorten als or chideeën, kleverige ogentroost en havikskruid. Kinderfestijn. Kinderen kunnen mee doen met ver schillende spelen. In het centrum. 10.00 uur. Haamstede - Maandagavondzang; een programma van samenzang en or gelspel in Geref. kerk o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Herman en Henk-Jan Drost (trompetduo) en Frans van Til burg (orgel). 20.00 uur. Aanmelden vooraf is noodzakelijk. Dat kan op werkdagen van 19.00 tot 21.00 uur bij de familie Wink, telefoon: 01195-5983. De Vereniging Natuur monumenten vraagt voor de tochten een vergoeding. De organisatie van de Brouwse Dag verwacht opnieuw overweldigend veel belangstelling voor dit muzikale eve nement. De eerste repetitie voor de Muziek-Play-ln vindt plaats om 11.00 uur, de tweede om 14.00 uur en het uit eindelijke concert om 16.00 uur. Ieder een die enigszins kan spelen en een eigen muziekinstrument in huis heeft, kan zich op de Markt melden voor de repetitie. Als dirigenten zijn weer aan wezig de heren J. Knuist en P. Everwijn. BURGH-HAAMSTEDE - In de Her vormde kerk van Burgh zijn van maandag 11 tot en met zaterdag 30 juli houtsnedes van Flip van der Burgt te zien. De expositie bevat ouder werk, waarvan een deel van Bruinisse - Barbecue op het terras van Aquadelta. Zweefmolen. Burgh-Haamstede - Rondwandeling onder leiding van gidsen door de Bos- wachterij Westerschouwen en de meeuwenkolonie. Vertrek van het wa- terleidingspompstation aan het eind van de Adriaan v. d. Weydeweg om 19.00 uur. De afstand van het parkeer terrein tot het begin is ongeveer vijftien minuten lopen. Honden meenemen is niet toegestaan. Roken verboden. Kaarten uitsluitend verkrijgbaar bij VW Schouwse Kust. Renesse - Avondmarkt aan de Kerk- ring. 16.00 uur. Renesse - Kindertheater aan de Kerk- ring. 19.30 uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Daarnaast vallen er in de museum straat oude tractoren en landbouw werktuigen te bezichtigen en is het mu seum de Roode Lelie tijdens de Brouwse Dag geopend. Ook de dans groep Nehalennia is present. De hele dag door verzorgt het gezelschap op tredens waarbij de bezoekers worden uitgenodigd mee te doen. Net als an dere jaren is verder een verzameling oude brandweerartikelen te zien. Bruinisse - Seizoenmarkt. ‘s Avonds karaoke-show met pyjamabal. Aqua- delta. Renesse - Jeu de boules; recreatieve competitie bij strandpaviljoen DeZwa- luw. 11.00 uur. Renesse - De Duinreddertjes; thema- activiteit in het kader van de campagne 'Zeeland aan kant, dat heb je mooi zelf in de hand’. Bij strandpaviljoen De Zwaluw. 14.00 uur. Renesse - Circus Renz. Voorverkoop kaarten via VW Schouwse Kust, kan toor Renesse en Haamstede. 19.00 uur. Renesse - Kinderen kunnen kennis maken met Westerschouwen Aktief, met onder meer schminken, buttons maken en verschillende kinderspelen. 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Lachspektakel- show Bassie en Adriaan. Dorpshuis de Schutse. 19.00 uur. Burgh-Haamstede Bruinisse - Zweminstuif en kinderbin- go Aquadelta. Zierikzee - Zomeraktiviteiten. Binnen stad. 10.00-17.00 uur. Zierikzee - Wandelroute Watersnood 1953. Vertrek 14.00 vanuit VW-kan- toor. Dreischor - Orgelconcert van Sander van Marion en panfluitist Mathijs Koene. Ned. Herv. kerk. 20.00 uur. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Bridgen - niet roken - Bridgeclub Schouwen. Dorps huis De Schutse, Julianastraat 22. 19.15uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 10.00 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk,, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie van schilderijen van de schil der Jean du Neeleen een klanken licht spel ‘Een volk in de woestijn' in het koor. 14.30,15.00 en 15.30 uur. Renesse - Fietspuzzeltochten en wandelpuzzeltochten. Vertrek en in schrijving bij VW-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Kom eens langs om te kij ken of je de zeerovertest aankunt. In centrum. 16.00 uur. Renesse - Circus Renz. Voorverkoop kaarten via de VW Schouwse Kust, weet hij zeer subtiele emoties op te roepen. Deze kracht en subtiliteit weet Van der Burgt moeiteloos te combine ren met engagement en relativering. Dit laatste is ook de reden geweest om het toch al oudere werk opnieuw te ex poseren. Zierikzee - Weekmarkt. Havenplein. 9.00-16.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 19.00 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Renesse - Oude volksspelen voor het hele gezin. Op de Kerkring. 16.00 uur. Renesse - Big Foot; een autospekta- kel waarbij u getuige kunt zijn van aller lei stunts, die gedaan worden met per sonenauto's, motoren en Big Foots. Op het parkeerterrein Laone, Ramp- weg. 19.00 uur. Haamstede - Ringpromotie, met onder meer braderie rond Kerkring. Laat u en uw kinderen ook eens verras sen door de clowns en de verschillen de spelen. 10.00 uur. Haamstede - Trimloop kinderen (2,5 kilometer), 19.30 uur. Trimloop vol wassenen (3,3/6,6/9,9 kilometer), 20.00 uur. Inschrijven tegenover Hotel Bom. Haamstede - Zomerbridgedrives. In dorpshuis De Schutse. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. 11.00 uur. Renesse - Kindertheater. Bij strand paviljoen De Zwaluw. 14.00 uur. Renesse - Gezinsactiviteit. In een- trum. 16.00 uur. Haamstede - Ringpromotie, met bra derie rond de kerk, waarbij actviteiten voor de kinderen plaatsvinden mei thema ‘Ridders en Jonkvrouwen’. Te- I vens Vlaamse volkssporten, mecha nisch ringsteken en kindertheater. Haamstede - Trimloop kinderen (2,5 km), 19.30 uur. Trimloop volwassenen I (3,3/ 6,6/ 9,9 km). Inschrijven tegen over Hotel Bom. Haamstede - Zomerbridgedrive. In dorpshuis De Schutse. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. Bruinisse - Superbingo Aquadelta. Bruinisse - Visserijdagen. Opening om 14.00 uur bij muziektent. 15.00 uur goochelen, clownerie, etc in Oude- I straat. 20.00 uur videofilms over visse rij in NHVerenigingsgebouw. 22.00uur dansen in feesttent parkeerterrein I hoek Nieuwstraat/Dreef. Zierikzee - Markt op het Havenplein, i Van 9.00 tot 16.00 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde I kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens I expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel I ‘Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 19.00 uur. Vertrek I Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven bij VW Schouwse Kust. Renesse - Schminken en buttons j Tijdens de Brouwse Dag op 9 juli wordt voor de vijftiende keer de Muziek-Play-ln gehouden. Bruinisse - Markt op het Kerkplein. Van 08.00-13.00 uur. Bruinisse - Kinderdoeland, kinderker- misje, bowlingtoernooi. Muziekavond. Aquadelta. Ouwerkerk - Bijeenkomst voor toeris ten met als onderwerp: Ou werkerk van vroeger en nu. Dorpshuis, Ring 42. 14.00-16.00 uur. Renesse - Markt aan de Kerkring. Van 08.00 tot 13.00 uur. Renesse - Fietspuzzeltochten en wandelpuzzeltochten. Vertrek en in schrijving bij VW-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Vliegensvlug vliegers maken voor kinderen tot 13 jaar. Bij strandpaviljoen De Loze Visser. 11.00 uur. Renesse - Strandvoetbal. Bij strand paviljoen De Loze Visser. 14.00 uur. Renesse - Renesse Aktief; in centrum vinden activiteiten plaats met thema I Amerika, met onder meer muziekop- tredens, sportdemonstraties, rodeo- stieren kinderactiviteiten. 16.00 uur. Renesse - Circus Renz. Voorverkoop kaarten via VW Schouwse Kust, kan toor Renesse en Haamstede. 18.00 uur. Burgh-Haamstede - Dia-serie in de keldervanSlotHaamstedeoverdege- j schiedenis van Slot Haamstede. Met toelichting in de Ridderzaal. Slot I Haamstede is niet te bezichtigen. Dia- i vertoning om 10.30, 11.00, 11.30 en I 12.00 uur. Kaartverkoop alleen via het VW-kantoor. Burgh-Haamstede - Excursie Slot bos Zeepeduinen. Aanmelden bij VW 1 in Haamstede, Noordstraat 45A. Ver- trek 19.00 uur vanaf poort Slot Haam stede. Haamstede - Fancy-fair-spelen. Op pleintje bij kerk. 10.00 uur. kantoor Haamstede en Renesse. 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Sport- en spelin- stuif. Iedereen kan mee doen met de verschillende strandspelen. Bij strand paviljoen De Schaar. 11.00 uur. Burgh-Haamstede - Volleybaltoer nooi; teams kunnen zich inschrijven bij strandpaviljoen De Schaar. 14.00 uur.

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 8