Zeedijk Electronica vult gat in de markt voor knutselaar in zes categorieën Plannen voorverdeling strand Westerschouwen Roompot Recreatie neemt passantensteiger over Echtpaar Budiman brengt Indische keuken dichterbij 1 5» badkrant 5 Commissie RO verdeeld over Strandnota: Zes categorieën Natuurstrand Satelliet Alle hoeken ZIERIKZEE - Een jaar geleden is Hans Zeedijk vanuit Zeist af gereisd naar Haamstede. Vorige week opende hij zijn zaak, Zeedijk Electronica, in de Nieuwe Boogerdstraat in Zierikzee. Met een grote sortering componentjes en andere electroni- caonderdelen richt Zeedijk zich met name op de hobbyist. Daarnaast straalt de consument een uitgebreide sortering autohifi tegemoet. BURGH-HAAMSTEDE - Kwaliteit en produktdifferentiatie. dat zijn de twee sleutelbegrippen zoals die gehanteerd wor den in de Strandnota van de gemeente Westerschouwen. In die nota worden plannen gelanceerd voor het verdelen van het Westerschouwse strand in verschillende categorieën. De Strandnota werd onlangs besproken tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening (RO) van de gemeen te Westerschouwen. Er werd verdeeld gereageerd op de plannen. Onduidelijkheden rond watersportvoorziening opgelost MIDDELBURG - Roompot Recreatie BV uit Kamperland heeft de passantensteiger op Neeltje Jans overgenomen van de NV Beheersmaatschappij Neeltje Jans. Dit is bekend gemaakt op de aandeelhoudersvergadering van de Beheersmaat schappij in Middelburg. Pépéan of Martabak. De heer Budiman weet er alles van en voorziet desge wenst de klanten van alle informatiedie nodig is om een goede Indische maal tijd te bereiden. Voor diegenen die thuis niet de moeite willen nemen om zelf achter het fornuis plaats te nemen, bestaat er de mogelijkheid om de ge rechten te bestellen en af te halen. Wanneer het bedrag boven de vijftig gulden uitkomt wordt de bestelling bo vendien thuis bezorgd. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 19.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en in de zomermaanden ook op zondag van 16.00 tot 19.00 uur. Door de ligging en de lengte van de strandovergangen is ook op dit mo ment al sprake van een soort natuurlij ke onderverdeling van de verschillen de stukken strand. Gezinnen met kinderen kiezen voor korte strandover gangen zodat er niet al te ver met de spullen gezeuld hoeft te worden. Vaak wordt dan ook een stuk strand in de buurt van een strandpaviljoen opge zocht. Zij die rust zoeken op het strand mijden drukke strandovergangen bij Renesse en Haamstede en nemen strandovergang 't Oude Vuur of het Verklikkerpad. Na als storemanager bij Tandy te heb ben gewerkt, gaat hij nu op eigen benen verder als specialist op het ge bied van hobby-electronica. Vanaf bouwpakketjes voor een thermometer tot en met een zelf te bouwen auto- alarm of een complete disco-installa- tie. Voor vrijwel alle electronische ap- =3 den en afspraken maken over de te vol gen route of over een geschikte plaats om te stoppen. Behalve de bakjes le vert Zeedijk ook de accessoires voor bij de 27 MC. Hiertoe behoren ook spe ciale waterbestendige antennes voor op boten. Sinds een jaar is een liggeldregeling van kracht voor de steiger, die gehand haafd blijft. De overname vond trou- Alin de eerste week heeft Hans Zeedijk gemerkt dat erin de regio een aanzienlijke markt voorde electronica-hobbyist bestaat. (Foto: Joop van Houdt) Liefhebbers van Indisch eten zijn er volgens Budiman genoeg. Oud-mili- tairen die hun diensttijd in Indië hebben vervuld spreken nog steeds over het heerlijke en speciale eten waarvan zij in het Land van Insulinde hebben geno ten. Maar ook voor die mensen die niet zo goed op de hoogte zijn van de Indische keuken heeft de toko heel wat te bie den. Ook al heeft men nog nooit ge hoord van Bapao, Lontong, Ikan De steiger is overgenomen door Roompot Recreatie tegen de boek waarde die nog bij de Beheersmaat schappij rustte, namelijk 93.000 gul den. Voor wat de exploitatie van de steiger betreft, blijven ook onder de nieuwe beheerder dezelfde restricties van kracht. Het aantal ligplaatsen mag bijvoorbeeld niet worden uitgebreid omdat het beleidsplan voor de Ooster- schelde geen verdere jachthavenont wikkeling op Neeltje Jans voorstaat. MIDDELHARNIS - Op de plek waar vroeger de inwoners van Middelhar- nis hun dagelijks brood haalden, kunnen zij sinds enige tijd Indische maaltijden bestellen en afhalen. De heer Andreas Budiman heeft samen met zijn echtgenote, de bakkerij omgetoverd in toko annex afhaal- centrum 't Verre Indië, om op deze wijze te voorzien in de behoefte van de mensen die alleen maar, of eens een keer, Indisch willen eten. Op een luxe-strand ligt de nadruk op comfort en voorzieningen. Bij een luxe strand moeten voldoende parkeer voorzieningen zijn, het moet erg goed schoongehouden worden en er moe ten voorzieningen zijn als stranddou ches en dergelijke. Op een luxe-strand mag niet gevliegerd worden en zijn honden ook niet welkom. Het stuk strand tussen Laone en Scholderlaan (bij Renesse) en Toledo’s Pad en Ro tonde bij Haamstede zou volgens de opstellers van het rapport geschikt zijn om te worden omgetoverd in luxe- strand. wens in nauw overleg met Delta Expo plaats. Lange tijd heeft er onduidelijk heid bestaan over de toekomst van de passantensteiger. De voorziening is in dertijd aangelegd en daarna beheerd door de Beheersmaatschappij met subsidie van het ministerie van land bouw, natuurbeheer en visserij. Met de op handen zijnde opheffing van de NV Beheersmaatschappij Neeltje Jans per 1 januari 1995 in zicht rees de vraag wat er met de passantensteiger moest gebeuren. Met de overname door Roompot Recreatie is duidelijk gewor den dat de voorziening op Neeltje Jans behouden blijft. paratuur heeft Zeedijk onderdelen in huis. Het was voor Zeedijk ook maar de vraag of er hiervooreen markt was in de omgeving. De eerste week heeft hem hierin gesterkt. „De knutselaars kwa men werkelijk uit alle hoeken”, zegt hij. Het waren overigens niet alleen klan ten die een kijkje kwamen nemen. Waar Zeedijk zich zeer over verbaasde was het feit, dat wildvreemden hem kwamen feliciteren met zijn nieuwe zaak. „Ik heb veel in het midden van het land gewerkt en daar gaat het er heel anders aan toe.” Ondanks dat de grote aantallen plug- jes, snoertjes en andere componentjes anders doen vermoeden is hij zelf hele maal geen hobbyist. „Ik heb altijd in deze handel gezeten en heb gemerkt, dat er in Zierikzee vraag was naar deze spullen. Daarbij hoort ook de 27 MC. Tien tot vijftien jaar geleden verover den de bakjes in ijltempo de Neder landse markt. Nu is het stil geworden rond de 27 MC, maar nog veel mensen maken gebruik van deze manier van communiceren. Volgens Zeedijk be treft het in dit geval met name boeren. „Wanneer deze een hele dag op een trekker zitten willen ze ook wel eens met elkaar kunnen praten”, aldus Zee dijk. Tegenwoordig maken ook veel vakan tiegangers die met twee auto’s naar de zon trekken gebruik van een bakje. Zonder te hoeven stoppen kunnen de inzittenden met elkaar in contact tre- Wat betreft de merken van de appara tuur voert Zeedijk geen officieel dealer- schap. Dat doet hij wel voor Multi-choi- ce van Filmnet. Met de apparatuur van dit merk wordt het signaal van Filmnet, dat door de satelliet wordt verstuurd, gedecodeerd. Voor het opvangen van dit signaal is natuurlijk wel een schotel antenne nodig. En ook deze heeft Zee dijk Electronica in ruime mate voorhan den. „Met de vele vakantiehuisjes in de buurt is er een aanzienlijke markt voor schotelantennes. Met name bij de Duitse toeristen is de vraag groot. Deze hebben niets aan de Nederlands-talige zenders en alle Duitse zenders zitten op de satelliet.” Voor alle apparatuur geldt dat deze door de kopers zelf moet worden geïn stalleerd. „Maar wanneer klanten er niet uitkomen, kunnen ze altijd even binnenstappen voor uitleg. En wan neer het echt niet lukt kan ik altijd even naar de mensen thuis gaan om ze be hulpzaam te zijn”, aldus Zeedijk. De eerste dagen heeft hij echter nog volop werk in de winkel. Binnenkort worden daar zo’n 1.500 laatjes geplaatst, waarin alle onderdelen een plaatsje krijgen. „Deze vormen slechts een klein gedeelte van de duizenden on derdelen die er op de markt zijn. Maar ze zijn een goede basis en wanneer straks ook de computer is geïnstal leerd, kan alles snel besteld worden en is het gevraagde artikel binnen enkele dagen in huis.” Onder natuurstrand wordt verstaan een stuk strand waar de nadruk ligt op natuurontwikkeling en extensieve strandrecreatie. Op dergelijke natuur- stranden zijn commerciële zaken als strandpaviljoens en dergelijke in de visie van de opstellers van de strand nota ongewenst. Gedacht wordt aan het stuk strand tussen Watergat en Middenpad (Renesse) en ’t Oude Vuur en Domein (Haamstede). Voor wat be treft de gezinsstranden wordt onder scheid gemaakt tussen stukken strand met en zonder voorzieningen. Onder voorzieningen wordt in dit geval ver staan een strandpaviljoen, kraampjes en venters. Voor de status gezinsstrand mèt komt volgens de samenstellers in aanmer king het strand tussen Scholderlaan en Oude Moolweg, Middenpad en Vuur torenpad en speelduin en Toledo’s Pad. Het strand tussen Kijkduin en Laone, Oude Moolweg en Wilhelmina- hoeve, Vuurtorenpad en ’t Oude Vuur en het strand tussen Domeinen I en Speelduin komt in aanmerking voorde titel Gezinsstrand zonder. Als zesde en laatste categorie wordt het naaktstrand genoemd. Volgens de samenstellers van de strandnota zou het stuk strand tussen Watergat en Middenpad en het strandgedeelte tus sen ’t Oude Vuur en Domein in de toe komst bestemd kunnen worden tot naaktstrand. Voor de verschillende categorieën strand moeten verschillende regels gelden. Die ’natuurlijke selectie’ wil men nu in Westerschouwen verder gaan uitbrei den door het strand onder te verdelen in verschillende categorieën. Daar door ontstaat volgens de samenstel lers van de Strandnota ’een strand met voor elk wat wils’. De indeling in cate gorieën zou dan verder vorm moeten krijgen door de aankleding van het strand. Rustzoekers hoeven geen strandpaviljoen, maar willen ook geen vliegeraars in de buurt. Vliegeraars zoeken de ruimte, en hetzelfde geldt voor hen die aan strandvolleybal willen of graag de zee ingaan met de surf plank. In de Strandnota wordt uitge gaan van zes verschillende catego rieën strand: activiteitenstrand, luxestrand, natuurstrand, gezins strand met voorzieningen, gezins strand zonder voorzieningen en naakt strand. Op een activiteitenstrand moet vol gens de samenstellers van de Strand nota de mogelijkheid geboden worden om een grote hoeveelheid activiteiten uit te oefenen. Gedacht wordt aan vlie geren, surfen, strandvolleybal etc. Een schoon strand is in dit geval belangrijk, evenals de aanwezigheid van voorzie ningen. Daarbij wordt niet alleen ge dacht aan strandpaviljoens, maar bij voorbeeld ook aan verhuur van kajaks, surfplanken en badmintonrackets. Als mogelijke locatie voor het creëren van de activiteitenstrand wordt gedacht aan het stuk strand tussen Ellemeet en Kijkduin en het strand tussen Rotonde en De Punt. Van een eenvoudige auto-radio tot en met een complete stereo-installatie in de auto. Vrijwel alles is verkrijgbaar bij Zeedijk Electronica. En wanneer het niet in voorraad is wordt het besteld, waarna de consument binnen enkele dagen de artikelen op kan halen. Binnenkort gaat hij eens een kijkje nemen in Dreischor, vertelt Hans Zee dijk. Daar immers moeten heel wat voorouders van hem begraven zijn. Omdat zijn voorouders naar Holland vertrokken zijn, is de naam Zeedijk enigszins in de vergetelheid geraakt in de regio. Het is niet dat Hans Zeedijk hierin verandering wil brengen. Hij springt gewoon metzijn zaak in een gat in de markt. „Ik wil niet dat anderen last van mij hebben. Ik zie me dan ook niet als weer een hifi-zaak in Zierikzee, maar als een aanvulling op het reeds bestaande assortiment”, aldus Zee dijk. Dat wil niet zeggen dat er geen te levisies of radio’s verkocht worden. „Dat gebeurt wel, maar de nadruk ligt op de onderdelen.”

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 5