Lekker eten in nieuwe taveerne/ restaurant Het Schuttershof IS Nieuwe uitgave ANWB met pech in tien talen E Show oude tractoren EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland E ■X.'j P "n badkrant 3 I MNNNNI E II 4l Telefoneren met kaart aan kust hop, met sten. ds- rede. In sport- en recreatiecentrum Westerschouwen Donderdag 7 juli M Zaterdag 2 juli bij Moriaanshoofd BURGH-HAAMSTEDE - Tot nu riep de naam sport- en recre atiecentrum Westerschouwen in de eerste plaats de associa tie sporten op, en na afloop wellicht wat drinken aan de bar. Sinds kort is dat anders. In het centrum aan de Krayestein weg bij Haamstede kan men nu ook eten a la carte. Het res taurant in het sport- en recreatiecentrum kreeg de naam ta veerne/restaurant Het Schuttershof en de kok staat klaar om te voldoen aan de culinaire wensen van de mensen die gezel lig uit eten willen. I ‘J Donderdag 30 juni j Vrijdag 1 juli Woensdag 6 juli Zaterdag 2 juli Zondag 3 juli In het kader van het evenement wordt om 11.00 uur een rondrit met de oude voertuigen gehouden door het polder gebied van Middenschouwen. Vanaf Het Schuttershof is zes dagen per week geopend van 16.00 tot 22.00 uur. Op maandag is het restaurant geslo ten. Behalve de telefoonkaart kan men bij de kaarttoestellen ook gebruik maken van de chiptelefoonkaart, een com merciële creditcard en de scopekaart Zierikzee - Deltaweek; zeilwedstrij- den/muziek. ‘t Luitje/Oosterschelde. Kerkwerve - Haringfeest in Café Kerk- werve.21.00 uur. Burgh-Haamstede - Rondwandeling onder leiding van gidsen door de Bos- wachterij Westerschouwen en de meeuwenkolonie. Vertrek van het wa- terleidingspompstation aan het eind van de Adriaan v. d. Weydeweg om 19.00 uur. Kaarten uitsluitend verkrijg baar bij VW Schouwse Kust. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Zierikzee - Deltaweek; zeilwedstrij- den/muziek. ‘t Luitje/Oosterschelde. Maandag4juli Zierikzee - Deltaweek; zeilwedstrij- den/muziek. ‘t Luitje/Oosterschelde. Renesse - Kinderen kunnen kennis maken met Renesse Actief, met onder meer schminken, buttons maken en di verse kinderspelen. In centrum. 19.00 uur. kenwinkel het boekje Pech onderweg in 10 talen uitgegeven. Hierin zijn alle populaire bestemmingen in Europa opgenomen. Er is gekozen voor een praktische opzet. De verschillende onderdelen staan genummerd en in tekening weer gegeven. Door de tekeningen kan de gebruiker de onderdelen makkelijk herkennen. Met behulp van de num mers wordt vervolgens de bijbehoren de buitenlandse vertaling gegeven. Behalve het taalgids-onderdeel bevat het boekje informatie per land over onder meer de ANWB-Steunpunten en belangrijke telefoonnummers. Pech onderweg is verkrijgbaar bij de ANWB- Reisboekenwinkels in Nederland en de ANWB-agentschappen bij de VW. Op de kaart staan gerechten uit de Franse keuken, zowel in Franse als Ne derlandse tekst. Ook kan men er te recht voor een toeristenmenu of week- menu. „We hebben een fijne keuken, maar niet zo exclusief dat aan tafel eten wordt voorgesneden of geflambeerd. Zierikzee - Zomeraktiviteiten. Binnen stad. 10.00-17.00 uur. Zierikzee - Wandelroute Watersnood 1953. Vertrek 14.00 vanuit VW-kan- toor. Burgh-Haamstede - Rondwandeling onder leiding van gidsen door de Bos- wachterij Westerschouwen en de meeuwenkolonie. Vertrek van het wa- terleidingspompstation aan het eind van de Adriaan v. d. Weydeweg om Uiteraard staat op de menukaart ook een kindermenu. Via Het Schuttershof buit men ook combinatie van sportieve en culinaire mogelijkheden onder één dak uit. Zo kan het publiek gebruik maken van arrangementen waarbij bij voorbeeld een uur tennissen is gekop peld aan een etentje in het taveerne/restaurant. Op het binnen- terras achter de bar bij het restaurant en het buitenterras bij de buitentennis banen kunnen de gasten gebruik maken van de kleine kaart van het res taurant. Op het aan de Krayesteinweg gelegen buitenterras met fraaie vijver kan men zowel koffie drinken als eten van de grote kaart. Bruinisse - Markt op het Kerkplein. Van 08.00-13.00 uur. Renesse - Markt aan de Kerkring. Van 08.00 tot 13.00 uur. Renesse - Fietspuzzeltochten en wandelpuzzeltochten. Vertrek en in schrijving bij WV-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Renesse Aktief met ‘De Voetbal International Roadshow’, met onder meer motor-minitrikes, een reuze springkussenbal en een sport- show met bekende ex-profvoetballer. In centrum. 16.00 uur. Burgh-Haamstede - Dia-serie in de kelder van Slot Haamstede over de ge schiedenis van Slot Haamstede. Met toelichting in de Ridderzaal. Dia-verto- ning om 10.30,11.00, 11.30 en 12.00 uur. Kaartverkoop alleen via het WV- kantoor. Burgh-Haamstede - Excursie Zeepe- duinen. Aanmelden bij VW in Haam stede, Noordstraat 45A. Vertrek 19.00 uur. Haamstede - Concert panfluitiste Noortje van Middelkoop en organist Martin Mans. Herv. kerk. Kerk open vanaf 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Het kan iedereen overkomen; pech on derweg. Zeker wanneer dit in het bui tenland gebeurt, kan het de hele va kantie bederven. Ook al spreekt iemand een aardig woordje over de grens, met technische problemen wordt dat wel zeer ingewikkeld. Om deze reden heeft de ANWB-Reisboe- Ons kenmerk is goed eten en een gast vriendelijke bediening”, aldus Wolters. Die gastvriendelijke bediening uit zich onder meer in de opvang van kinderen van gasten, wanneer daar behoefte aan is. „We hebben hier in het centrum een recreatiezaal waar ze spelen als ta feltennis, tafelvoetbal, ijshockey en flipperen kunnen doen terwijl hun ou ders rustig eten.” Zierikzee - Deltaweek; zeilwedstrij- den/muziek. ‘t Luitje/Oosterschelde. Dreischor - Muziek- en zangavond. In Ned. Herv. kerk. 19.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 14.30 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Renesse - Promotionele activiteiten rondom WV-kantoor. 10.00 uur. Haamstede - Promotionele activitei ten rondom WV-kantoor. 10.00 uur. Burghsluis - Beachpop; optredens van nationale en internationale bands ten bate van Aids Fonds. Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij VW- voorbespreekbureaus en filialen Free Record Shop en aan kassa. Van 11.30 uur tot ongeveer 22.45 uur. Zierikzee - Weekmarkt. Havenplein. 9.00-16.00 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 19.00 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven VW Schouwse Kust. Renesse - Oude volksspelen voor het hele gezin. Op de Kerkring. 16.00 uur. Renesse - Big Foot; een autospekta- kel met stunts, die gedaan worden met personenauto’s, motoren en Big Foots. Op het parkeerterrein Laone, Rampweg. 19.00 uur. Haamstede - Ringpromotie, met onder meer braderie rond Kerkring. Laat u en uw kinderen ook eens verras sen door de clowns en de verschillen de spelen. 10.00 uur. Haamstede - Trimloop kinderen (2,5 kilometer), 19.30 uur. Trimloop (volw.) (3,3/6,6/9,9 kilometer), 20.00 uur. In schrijven tegenover Hotel Bom. Haamstede Zomerbridgedrives. In dorpshuis De Schutse. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven aan de zaal tot uiterlijk 19.20 uur. De inrichting van het restaurant werd verder aangepast aan particuliere gas ten door het aanbrengen van meer ge dempt licht en kaarsen. Op tafel liggen place-mats met het opschrift: 'de zon nigste vakantieprovincie biedt meer’ en een afbeelding van de topografi sche kaart van Zeeland. „Op die ma nier proberen we in te spelen op het va kantiegevoel van onze gasten.” Het restaurant is sfeervol ingericht in de kleuren bordeauxrood en roze in com binatie met rieten meubelen. 19.00 uur. Kaarten uitsluitend verkrijg baar bij VW Schouwse Kust. Burgh-Haamstede - Diaserie in de kelder van Slot Haamstede over ge schiedenis Slot Haamstede. Met toe lichting in de Ridderzaal. Slot Haam stede is niet te bezichtigen. Diavertoning om 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Bridgen - niet roken - Bridgeclub Schouwen. Dorps huis De Schutse, Julianastraat 22. 19.15uur. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 10.00 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie van schilderijen Jean du Neele en een klank en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor. 14.30, 15.00 en 15.30 uur. Renesse - Fietspuzzel- en wandel puzzeltochten. Vertrek en inschrijving WV-kantoor tussen 14.00 en 14.30 uur. Renesse - Professor Suikerbuik vraagt om uitleg. Een spel waarbij kin deren oplossingen aandragen, zodat professor Suikerbuik en de kinderen de verschrikkelijk moeilijke puzzel kun nen oplossen. In het centrum. 17.00 uur 13.00 uur kan iedereen op het boerde- rij-erf terecht om de motoren en tracto ren te bekijken. Er zijn onder meer Jumbo-motoren, Bruneau-motoren en voertuigen van de Oude Trekker en Motoren Vereniging en de Historische motoren en tractoren vereniging. Het evenement wordt gepresenteerd in het kader van het agrarisch thema van het project Plattelandstoerisme op Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE-In alle kustplaatsen van Zeeland zijn de munttoestellen in de telefooncellen vervangen door kaarttoestellen. KERKWERVE - Op zaterdag 2 juli wordt op het bedrijf van C. bij de Vaate aan de Bootsweg 2 bij Mori- aanshoofd een show gehouden van oude tractoren en stationaire moto ren. Zierikzee - Markt op het Havenplein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven - Natuurexcursie op Grevelingenmeer; boot- en wandel tocht. Vanaf haven Bommenede. Vooraf bespreken bij VW Brouwers haven. Duur excursie ongeveer 2 uur. Bij regenachtig weer kaplaarzen aan trekken. 09.30 of 13.00 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Renesse - Rondleiding over het land goed Moermond. 19.00 uur. Vertrek Slotlaan. Uitsluitend vooraf inschrijven bij VW Schouwse Kust. Burgh-Haamstede - Fancy-fair. Schoolplein Kirreweie. 17.00-20.00 uur. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De ANWB-Reisboekenwinkel heeft speciaal voor haar ANWB-leden de taalgids Pech onderweg in 10 talen uitgegeven. Hierin vindt de automo bilist alle onderdelen van zijn auto en de bijbehorende buitenlandse be naming. Volgens de bedrijfsleider van het sport- en recreatiecentrum, L. Wolters I een logische ontwikkeling. „Tot nu toe werd het restaurant uitsluitend ge bruikt voor besloten bijeenkomsten als partijen en vergaderingen waarvoor van tevoren gereserveerd moest wor den. In de zomer zijn er veel toeristen die er gens een hapje willen eten, terwijl het sport- en recreatiecentrum minder wordt bezocht door mensen die bin nen willen sporten. I Met mooi weer is men nu eenmaal meer geneigd om buiten te sporten”. Dat bezoekers-hiaat kan volgens Wol- j ters worden opgevuld door het restau- I rant breder te exploiteren. „De voor- I zieningen zoals een professioneel ingerichte keuken en een kok hadden we toch al.”

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 3