Havenplein toneel achtste editie van Taptoe Zierikzee Expositie van kindertekeningen EVENEMENTEN Schouwen-Duiveland Expositie Kobi van der Kooi en Angeline Rosendaal badkrant Gerenommeerde korpsen geven acte de présence Wilhelmina Show Van leden van de tekenclub 'tAlte Uus RENESSE - In het Deltahotel aan de Hoogenboomlaan in Re nesse is tot en met vrijdag 1 juli een expositie van kinderteke ningen die zijn gemaakt door leden van de tekenclub 't Alte Uus. rl ZIERIKZEE - De liefhebbers hebben het een jaartje zonder moeten stellen, maar op zaterdag 18 juni kunnen zij hun hart weer ophalen. Die dag is het Havenplein in Zierikzee het to neel van de achtste editie van de Taptoe Zierikzee. Op het pro gramma staan optredens van gerenommeerde korpsen als Drum- en Show Fanfare Door Vriendschap Sterk uit Katwijk en showkorps Excelsior uit Delft. Het voorprogramma wordt verzorgd door Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierik zee. De organisatie is in handen van de Stichting Taptoe Zie rikzee. 5 Donderdag 16 juni Dinsdag 21 juni Onder andere showcorps Wilhelmina maakt haar opwachting tijdens de achtste Zierikzeese Taptoe. juni Donderdag 23 juni Zondag 19 juni horns. Ook zijn te horen sousafoons, fluiten en slagwerk. De majoretten- groep is sinds enkele jaren weer opge heven. Brouwershaven - Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer: Grevelingen Cup. Het gaat om kinderen van zes tot en met elf jaar, die tekenen en schilderen onder leiding van de kunstenares Addy Bliek. Daarbij wordt vooral gewerkt vanuit de eigen fantasie. Men maakt al tijd gebruik van materialen die verdund of gemengd kunnen worden, zoals wa terverf, inkt, plakkaatverf, houtskool of pastelkrijt. Addy Bliek stimuleert haar leerlingen om niet te gauw tevreden te zijn, maar zonodig twee lessen er aan te beste den. Belangrijk is dat kinderen leren Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 14.00 uur. Bruinisse - Markt op het Kerkplein. Van 08.00-13.00 uur. Renesse - Markt aan de Kerkring. van 08.00 tot 13.00 uur. Burgh-Haamstede - Dia-serie in de kelder van Slot Haamstede over de ge schiedenis van Slot Haamstede. Met toelichting in de Ridderzaal. Slot Haamstede is niet te bezichtigen. Dia- vertoning om 10.30 en 11.30. Kaart verkoop alleen via het VW-kantoor. Burgh-Haamstede - Excursie Zeepe- duinen. Start bij toegangspoort Slot Haamstede. 13.30 uur. Zierikzee - Weekmarkt. Havenplein. 9.00-16.00 uur. Zierikzee - Concert Zeeuws Orkest met soliste Marianne Boer, piano. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Brouwershaven - Natuurexcursie op Grevelingenmeer; boot- en wandel tocht. Vanaf haven Bommenede. Vooraf bespreken bij VW Brouwers haven. Duur excursie: ruim twee uur. Bij regenachtig weer kaplaarzen aan trekken. 09.30 uur of 13.00 uur. Bij deTaptoe Zierikzee gaan muziek en show hand in hand. Drum- en Show Fanfare Door Vriendschap Sterk uit Katwijk is wat dat betreft een oude be kende voor de liefhebbers. Dit muziek gezelschap gaf ook al acte de présen ce op de eerste editie van de Taptoe Zierikzee. Ook in de vaderlandse mu ziek- en showwereld behoeft DVS ei genlijk geen nadere introductie. Het gezelschap trad op bij alle grote Tap toes in binnen- en buitenland. Zierikzee - Markt op het Havenplein. Van 9.00 tot 16.00 uur. Zierikzee - Anywavefestival; deze avond staat het Nederlandse lied cen traal. Muziek- en theaterpodium Bro- gum, Julianastraat. 21.30 uur. Zierikzee - Laatste avond Avondvier daagse (8/15 km). Vertrek vanaf Ha venpark. 18.30 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie schilderijen van de schilder Jean du Neele en een klank en lichtspel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor; 14.30,15.00 en 15.30 uur. Zierikzee - Anywavefestival. Muziek- en theaterpodium Brogum, Julianas traat. 21.00 uur. Burgh-Haamstede - Rondwandeling onder leiding van gidsen door de Bos- wachterij Westerschouwen en de meeuwenkolonie. Vertrek van het wa- terleidingspompstation aan het eind van de Adriaan v. d. Weydeweg om 19.00 uur. De afstand van het parkeer terrein tot het begin is ongeveer vijftien minuten lopen. Honden meenemen is niet toegestaan. Roken verboden. Kaarten uitsluitend verkrijgbaar bij VW Schouwse Kust. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 19.00 uur. Burgh-Haamstede - Rondwandeling onder leiding van gidsen door de Bos- wachterij Westerschouwen en de meeuwen kolonie. Vertrek van het wa- terleidingspompstation aan het eind van de Adriaan v. d. Weydeweg om 19.00 uur. De afstand van het parkeer terrein tot het begin is ongeveer vijftien minuten lopen. Honden meenemen is niet toegestaan. Roken verboden. Kaarten uitsluitend verkrijgbaar bij VW Schouwse Kust. Neeltje Jans - Natuurexcursie. Vanaf hoogste parkeerplaats Delta Expo, aan de Oosterscheldekant bij naam bord organisaties. Vertrek om 10.00 uur. Renesse - Bezichtiging Hervormde kerk, van 14.00 tot 16.00 uur. Tevens expositie van schilderijen van de schil der Jean du Neeleen een klanken licht spel ‘Een volk in de woestijn’ in het koor. 14.30,15.00 en 15.30 uur. sleept door het toeval, van klei, glas, perspex en ijzer. De sfeer die het werk ademt is er één van stille bewondering, soms met een tikkeltje humor en vaak ijl van vorm. De schilderijen van Ange line Rosendaal hebben een figuratieve oorsprong. Ze maakt tekeningen van situaties en interieurs waarin mensen met elkaar omgaan. Maar ook land schappen en organismen vormen aan leiding om te gaan schilderen. Al naar gelang het formaat groter wordt, ver vaagt de herkenbaarheid en blijft uit eindelijk een beeld met een blauwe bo ventoon over, waarin slechts Voorzover D. Schiettekatte van de Stichting Taptoe Zierikzee heeft kun nen achterhalen is de Taptoe Zierikzee de enige Taptoe die op Schouwen- Duiveland op de muzikale agenda staat. Vroeger was er onder meer de Taptoe Bru en de Taptoe Renesse,- maar beide muzikale evenementen zijn voltooid verleden tijd. Traditiegetrouw is door de stichting weer gekozen voor de ambiance van het Havenplein dat speciaal voor die gelegenheid hele maal afgesloten wordt en voorzien van ruime zittribunes. „Het blijft gewoon een hele mooie locatie”, aldus Schiet tekatte. Kobi van der Kooi uit Oostvoorne wordt door veel materiaal wat ze te- genkomt geïnspireerd. Een vergelij- king kan gemaakt worden met de kun stenaar Krijn Ciezen, die alles materiaal noemt. Zij heeft bijvoorbeeld werkstukken gemaakt van krabberug- schildjes en messchelpen maar ook, om niet al te zeer te worden meege- DVS beschikt over een groot muzikaal assortiment en verschillende uitmon steringen. Hun groene uniformen zijn afgeleid van het Regiment Garde Ja gers. DVS telt 50 actieve leden en werd opgericht in november 1953. Het ge zelschap staat onder leiding van de jonge dirigent R. Balfoort die tevens de muziek schreef voor de Gala-show van DVS. De algehele muzikale leiding is bij DVS in handen van A. van Duijn. DVS verzorgt tijdens de Taptoe Zierikzee twee optredens. Een van de andere muziekgezelschap pen die zaterdag 18 juni te zien en te horen is op het Zierikzeese Havenplein is show- en drumfanfare METRO uit Scheveningen. De naam METRO staat voor Met Eensgezindheid Tot Repre sentatieve Ontspanning. Het gezel schap werd opgericht in 1954 als tam boer-, trompetter- en pijperkorps. Enkele jaren later werden hier jacht hoorns en majoretten aan toegevoegd METRO schakelde in 1980, evenals vele andere korpsen, om naar de sa menstelling van een drumfanfare en het instrumentarium werd vervangen door chromatische ofwel ventiel-in- strumenten als: trompetten, trombo nes, baritons en marching french Uit Sleeuwijk is het show-korps Wilhel mina dat ook present is tijdens de acht ste Taptoe Zierikzee. Dit showkorps ontstond uit de in 1898 opgerichte fan fare. Momenteel bestaat het korps uit miniretten, teenergirls, majoretten, een jeugdkorps en een drumfanfare. Alles bij elkaar telt de vereniging 160 leden. Het jeugdkorps van Wilhelmina wordt gevormd door de miniretten, teenergirls, jeugddrumband en jeugd- blazers. Het majorettenpeloton en de drumfan fare vormen samen het seniorenkorps. Het gezelschap speelde eerder al in het voorprogramma van de Taptoe Breda. Drumband en drumfanfare promo veerden in 1986 naar de Ere-divisie. Het majorettenkorps was al eerder naar die divisie gepromoveerd. Show korps Wilhelmina schuwt tijdens op tredens ook de hedendaagse muziek niet. Ook van de partij is het showkorps Ex celsior uit Delft, overbekend bij de lief hebbers. Ook dit gezelschap verzorgt tijdens de Taptoe Zierikzee - net als DVS - twee optredens. Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee verzorgt zaterdag 18 juni het voorpro gramma. De Taptoe begint om 20.00 uur. Het evenement wordt mogelijk ge maakt door de bijdragen van 22 spon sors. Kaarten zijn te koop bij: WV-Zie- rikzee, ABN/AMRO, Reisbureau Van Oeveren, Dries Herenmode CV en Schoenmode Van Oeveren. ingewijden een figuratie kunnen ont dekken. Angeline: „Ik zie mijn werken als een onderzoek naar het wezenlijke van het beeldend proces. Het werk ontstaat dikwijls uit figuratie; mensen, landschappen en organismen. Daar voor heb ik geen vooropgezet idee of beeld, wel een meditatieve grondhou ding die het mogelijk maakt intuatief te verkennen. Van daaruit doemt iets op dat gekend wil worden. Deze ontmoe ting met dat onbekende noteer ik in vorm, kleur, beweging en materiaal. Het is tegelijk ook een uitdaging om af te zien van routine en traditie en vraagt een openheid en bereidheid om verder te qaan dan de zichtbare werkelijk heid.” De galerie is gevestigd aan de Ring 40 in Middelharnis en is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00- 17.00 uur. Bruinisse - Wandeltocht Rode Kruis afdeling Bruinisse, 5 -10 -15 en 30 km. Inschrijftijd 30 km: 09.00 uur. Inschrijf- tijd overige afstanden: 12.30-13.00 uur. Start om 13.00 uur bij kantine sporthal De Vanger, Molenstraat. Zierikzee - Anywavefestival. Muziek- en theaterpodium Brogum, Julianas traat. 13.30 uur. Zierikzee - Taptoe. Havenplein. 20.00 uur. Brouwershaven - Zeilwedstrijden op het Grevelingenmeer; Grevelingen Cup. om beweging in hun tekeningen te krij gen, maar het allerbelangrijkste is vol gens de kunstenares het plezier dat men in het tekenen heeft. Dat plezier en de trots over de tekenin gen was een belangrijke motivatie om de cursus van het afgelopen seizoen af te sluiten met een expositie. De teke ningen hangen in de eetzaal van het Delta Hotel en kunnen daar tijdens de openingstijden van het hotel door ie dere belangstellende worden beke ken. MIDDELHARNIS-In het Internation al Art Centre in Middelharnis wordt tot 23 juni een expositie gehouden van twee kunstenaressen: Angeline Rosendaal en Kobi van der Kooi. Zaterdag 18juni

Schouwen's Badcourant | 1994 | | pagina 5