3 DEZE WEEK Zes muziekgezelschappen >ij de Taptoe Zierikzee I I I I Natuurmonumenten verzorgt excursies in Zeepeduinen landgoed Plot Haamstede I I I '11 7 11 17 iïerdag 17 juni op het Haven plein samenwerking met Natuur- en tyelwacht Schouwen-Duiveland k 3 Expositie Delta Expo Evenementen Exposities JUNI 1989 GRATIS KRANT IN REKREATIELAND I Harmonieorkest Koperwerk Excelsior Niet ingrijpen Park-aanleg Shetland-pony's in de Zeepeduinen zorgen ervoor dat het duin niet dichtgroeit mét duinriet, bomen en struiken. IERIKZEE - Muziek en show. Dat zijn de elementen die cen tal staan bij de vierde editie van de Taptoe Zierikzee. Op ilerdag 17 juni worden op het Havenplein te Zierikzee de ibunes weer opgebouwd om plaats te bieden aan de vele onderden belangstellenden die het muzikale spektakel aar verwachting zal trekken. De muzikale show wordt dit ar gemaakt door zes muziekgezelschappen: vier gastkorp- enen twee plaatselijke muziekkorpsen de Showband Rust oest en de Koninklijke Muziekvereniging Kunst en Eer. 9 Jeugdherberg in de regio 5 Stichting Rien Poortvliet Surfer wordt semi-prof De wandeling voort door het slot bos naar de Zeepeduinen. Het slot bos is een oud bos waarin de park- aanleg nog te zien is in de vorm van lanen met eiken en essen. In het bos op woensdag 23 augustus. Als ver trekpunt is gekozen voor de poort van slot Haamstede aan de Noordstraat. De wandeling gaat om 19.00 uur van start, duurt ongeveer twee uur en staat onder leiding van gidsen van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen. komen veel soorten vogels voor. Zo broeden er bijvoorbeeld de Wielewaal en de Tuinfluiter. Het bos was vroeger Het korps Juliana is één van de hoogtepunten tijdens de Zierikzeese taptoe za terdag 17 juni. De Showband Jong-Holland komt uit Zwijndrecht en kreeg bekendheid door optredens in binnen en buiten land. Ondanks zijn naam is Jong- Holland al meer dan vijftig jaar oud. De showband brengt een show van uitsluitend Lennon en McCartney composities Het tweede'optreden draagt de naam Is there any diffe rence. Hierin wordt een brug gesla gen tussen diverse soorten amuse mentsmuziek, van Glenn Miller tot James Last. De showband telt 85 mu zikanten. een hakhoutbos, maar na de Tweede Wereldoorlog is het hout niet meer af gezet. De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee behoeft weinig intro ductie. Het muziekgezelschap bestaat uit een harmonie-orkest onder leiding van G. J. M. Jordans dat in de afde ling uitmuntendheid speelt en een tamboerkorps dat wordt geleid door Cor Struijk. Kunst en Eer heeft het al vele keren bewezen muzikaal op ni veau te staan. Voor veel dieren is het bos belangrijk omdat het vrijwel het enige opgaande loofbos op Schouwen is. De Zeepe duinen is een heel natuurlijk en geva rieerd duingebied. Zo zijn er duinvlaktes, meertjes, kale duintoppen en bossen. Ook hier leven en broeden veel vogels. De nachte gaal bijvoorbeeld is er één van. De belangrijkste beheerders van het duin zijn de Shetland-pony’s die sinds 1982 in dit gebied rondlopen. Zij zor gen ervoor dat het duin niet dicht groeit met duinriet. bomen en strui ken. Het beheer van Natuurmonumenten van het gebied is erop gericht om het zo natuurlijk mogelijk te houden zon der teveel menselijk ingrijpen Het be zit van Natuurmonumenten omvat het kasteel, 40 hectare bos, twee hectare grasland en 295 hectare binnenduin. Alle gegevens over de excursies staan in een folder die gratis verkrijg baar is bij de VVV’s in de omgeving van slot Haamstede en bij Natuurmo numenten. Een van de hoogtepunten van de Tap toe Zierikzee wordt naar verwachting het optreden van de Christelijke Muziek- en Showband Juliana uit Amersfoort. De muzikanten treden onder andere op met een klassieke show waarbij zij zijn gekleed in histori sche kledij. De band brengt hierbij een indrukwekkend eerbetoon aan de Russische componist Tsjaikowski die erin slaagde op een romantische ma nier muzikale elementen uit de Sovjet-Unie en het Westen samen te voegen. Gekleed in het uniform van de Engelse guards brengt Juliana verder een Engelse galashow be staande uit speciaal voor de band gearrangeerde marsmuziek. onmklijke Harmonie Kunst en Eer is ook dit jaar present bij de Taptoe Zierik- - Het vierde gastkorps komt uit Goes en staat onder leiding van Hans Wil- lemstein en Jankees Dekker. Het is het tamboer- en trompetterkorps Ex celsior. Bekend om zijn spectaculaire showpresentaties in Amerikaanse ^excursies worden vanaf 21 juni we- ys op woensdagavond gehouden Plaatste excursie wordt gehouden Ook de showband Rust Roest is een bekende op Schouwen-Duiveland. De band telt ongeveer veertig spelende leden en staat onder leiding van Ge rard van Wagtendonk. De show die men tijdens de taptoe brengt bestaat uit de nummers van The Beatles, uit de musical The Wizz, Thelma Houston en een slagwerksolo die is afgeleid van een nummer van J. S. Bach. De Taptoe Zierikzee begint om 20.00 uur. De muziek- en showband werd in mei 1926 opgericht als tamboers- en pij perskorps. De fluiten en piccolo’s zijn gebleven, maar al jaren ligt het muzi kale accent bij het vele koperwerk. De band kan als een grote drumfanfare met veel extra worden bestempeld. Zij telt ongeveer 90 musicerende leden en staat onder leiding van tamboer- maitre Mijndert van Loveren. Ook de show- en drumfanfare Die Tamboerijnen van die Stadt Eyndho- ven is een van de gastkorpsen bij de Taptoe Zierikzee. Die Tambourijnen behaalde diverse keren een eerste prijs op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Tot het instrumentarium van het korps behoren onder andere drie grote trommen in verschillende stijl. De show die men brengt is ont worpen door de eigen leden. Enkele van de nummers die erin zijn verwerkt zijn Coming up, Intrada. Suspicius Minds en Tornado. klanken, drie sets bekkens, timp- tomp, xylophones, en marstrommen met verschillende instrumenten. De zestig muzikanten brengen een show met een heel eigen stijl. Alle muziek werd geschreven door de muzikale leider van het korps A. Walraven. badkrant URGH-HAAMSTEDE - De Vereni- tot Behoud van Natuurmonu- Men in Nederland verzorgt deze Sereen groot aantal excursies in ®fterreinen. Zo ook in Zeepedui- «en het landgoed bij Slot Haam lede. De excursies beginnen •eeds vroeg in de avond en wor- w gehouden in samenwerking lel de Natuur- en Vogelwacht Wouwen-Duiveland. I 8 I sl -<**^'^*

Schouwen's Badcourant | 1989 | | pagina 1