Mid-zomer-programma in de Burght Burgh-Haamstede Mr Spreekuren politie bureaus vervallen Maandag- avondzang Eiland tussen lucht en water Expositie Mixed-tennis Renesse Van vrijdag 14 tot maandag 17 augustus L x W 1 Clown BURGH-HAAMSTEDE - Van vrijdag 14 tot en met maandag 17 augustus wordt er in het Chris telijk Cultureel Centrum de Burght in Burgh- Haamstede een zogenaamd mid-zomer- programma gepresenteerd aan zowel de lokale bevolking als de toerist. Om de verwachte grote belangstelling te kunnen opvangen wordt er ach ter het hoofdgebouw een evenemententent neer gezet met een capaciteit van 400 personen. Ook het eigen parkeerterrein wordt uitgebreid. Uk 31 JULI 1987 NR. «RW I Toeristendag in Zierikzee Geen alcohol op straat George Hamilton IV. Demmenie 01117-1605. van haar kenmerkt zich voorna melijk door haar zangkwalitei- ten. Met haar aparte en glashel dere stem heeft ze vele muziekliefhebbers in den lande voor zich weten te winnen. Te vens heeft de zangeres zich ont wikkelt als een volwaardig schrijfster en heeft inmiddels de bestseller Boven de Moerdijk op haar naam staan (98.000 exem plaren). Delta Flora in Stellendam Vijftien augustus is er vanaf 14.00 uur een kinderprogramma, waarin clown Dubois en het goo- chelechtpaar Ben en Marian van den Akker acte de présence ge ven. Om 19.00 uur wrdt in de jeugdstudie de film Sporen in de sneeuw vertoond, die handelt over de dertienjarige Luciën, die in de Zwitserse alpen woont. Een ontroerende familiefilm. Om 20.00 uur is er een dubbelop- treden (15 en 16 augustus) van countryzanger George Hamilton 4. Deze Amerikaanse zanger is een graag geziene gast bij de in ternationale countryfestivales. Hamilton heeft in zowel Enge land als Canada zijn eigen tele visieshow gehad. Sinds 1982 is hij International Ambassador of the country music en legt jaar lijks 150.000 kilometer af voor zijn optredens. VLISSINGEN - In het stedelijk museum Vlissingen wordt in het kader van het VOC-festival tot en met 25 september een exposi tie gehouden onder de titel ’t Vliegend Hart een gezonken Oostindiëvaarder. De dagsluiting op 15 augustus is rond 23.00 uur en wordt ver zorgd door evangelist Ben Hoe kendijk. Zondag 16 augustus dus het tweede optreden van Ha milton, dat wederom om 20.00 uur begint. Maandag 17 augustus wordt het mid-zomer-festival afgesloten. Om 16.00 uur is er een poppen kastvoorstelling van Aad Peters. Met het kersverse poppenthea terstuk Clown in de kerk trekt Peters door Nederland en België. Hij doet alles zelf; van het bou wen van de poppenkast tot het schrijven van de stukken. Niet alleen de jonge kijkers zullen plezier beleven aan zijn poppen kastspel. RENESSE - Evenals vorig jaar wordt dit jaar wederom in sa menwerking met de VVV Renes se een toeristen mixed-tennis- toernooi georganiseerd door de tv Scelveringhe op haar tennis banen aan de Mauritsweg. Gezien de grote opkomst tijdens het vorige toernooi is het besluit genomen hier een jaarlijks festijn van te maken. Er zullen tennisteams worden gevormd van vakantiegangers en spelers van de eigen vereniging of uit de omgeving, die een onderlinge competitie zullen spelen. De teams zullen minimaal bestaan uit 2 dames en 2 heren en maxi maal uit 6 leden. Voor het win nende team is er een wisselbeker beschikbaar. De wedstrijddagen zijn van maandag 3 tot vrijdag 7 augustus. Opgave voor deelna me kan worden gedaan bij het VW-kantoor, bij Theo van der ZIERIKZEE - De Rijkspo litie Schouwen-Duiveland heeft besloten gedurende de maanden juli en augus tus de wekelijkse spreek uren op de diverse eilan delijke politiebureaus te laten vervallen. De reden hiervan is een gebrek aan mankracht. Men is tevens van mening dat deze ser viceverlening wordt ge compenseerd doordat in deze zomermaanden meer politie op de weg is omdat er meer surveillances wor den uit gevoerd. Mensen die contact op willen ne men met de politie om wat te vragen of te melden kunnen 24 uur per etmaal, dag en nacht dus persoon lijk of telefonisch terecht op het politiebureau aan het Kerkhof te Zierikzee. De politiebureaus waar het spreekuur vervalt zijn in Renesse, Burgh-Haam stede, Brouwershaven, Scharendij ke, Nieuwer- kerk en Bruinisse. Vanaf een september worden de wekelijkse spreekuren weer ingevoerd. Het is voor de eerste keer dat de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland tot een derge lijke maatregel heeft be sloten. SCHARENDIJKE - Schouwen- Duiveland, eiland tussen lucht en water. Dat is de titel van de dia-serie die op donderdag 6 augustus wordt vertoond in het Hervormd Verenigingsgebouw Scharendij ke. De serie werd sa mengesteld door streekarchiva ris H. Uil en geeft een beeld van het heden en verleden van Schouwen-Duiveland. Het is voor de tweede maal in dit zo merseizoen dat het Kerkelijk Re- creatiewerk Scharendijke het initiatief neemt om de serie aan het publiek te vertonen. Aan vang 20.00 uur BURGH-HAAMSTEDE - In de Gereformeerde kerk te Haam stede wordt op maandag 3 augustus voor de vierde maal in dit zomerseizoen een mu- ziek/zangavond gehouden. Het evenement staat onder leiding van Jan van Driest en het orgel wordt bespeeld door Harry Ha mer. Een organist die reeds van af zijn zestiende jaar organist is in de Gereformeerde Kerk te Kampen en in die plaats werk zaam is als docent orgel en im provisatie. Hamer werd opgeleid aan het Conservatorium te Zwol le, is dirigent van verschillende koren en geeft jaarlijks een groot aantal concerten. In Burgh-Haamstede zal hij onder andere het Orgelconcert in B-dur van Georg Friedrich Handel, de Toccata van Becker en zijn eigen Fantasie-ostinato over psalm 72. Aan de avond wordt verder me dewerking verleent door de bari ton Piet Heutink uit Genemui- den. Hij zal een aantal geestelijke liederen vertolken. Qok het vakantiekoor is in het programma te beluisteren. De toegang is gratis en het evene ment begint om 20.00 uur. Marie-Cécile Moerdijk komt I Burght en verzorgt vanaf 20.00 vrijdag de veertiende naar de I uur een optreden. Het concert De kerkdiensten Schaaf 01116-2070 of bij Cas

Schouwen's Badcourant | 1987 | | pagina 1