Bijzondere expositie in Noordhavenpoort Zierikzee Volop activiteiten tijdens braderieën Burgh-Haamstede Spreekuren politie bureaus vervallen Braderie kern Scharendijke fife V ZIERIKZEE - Drie schilders, een graficus en een beeldhouwster exposeren tot en met 30 augustus in de Zierikzeese Noordhavenpoort. Zij maken deel uit van de zogenaamde Transit Zomerten- toonstelling, die deze keer voor de eilandelijke locatie heeft gekozen. Achter Transit gaat een or ganisatie schuil die zich inzet voor jonge kunste naars, die willen exposeren met kwalitatief hoogwaardig werk. BURGH-HAAMSTEDE - De ondernemersver eniging in Burgh-Haamstede organiseert ook voor dit jaar weer braderiedagen. Plaatselijke winkeliers en horecagelegenheden bieden hun waren en attracties aan in kraampjes rond beide kerken in Haamstede en Burgh. In Haamstede is het nog feest op de donderdagen 23 en 30 juli en 6 en 13 augustus, terwijl Burgh 28 juli en 4 augus tus voor haar rekening neemt. 2 «F o 24 JULI 1987 NR Expositie klederdrachten Sprietlopen in Ouddorp De Noordhavenpoort. Tafeltenniswedstrijden in Brouwershaven om de VVV-trofee Evenement van dag tot dag wordt het spontane, expressieve karakter in zijn doeken bereikt door met een mes in het doek te snijden Verticale repen doek komen daardoor uit zijn schilderij naar voren. Door de openingen in het doek wordt een tweede doek zichtbaar. Zowel de repen, die loshangen als het ach terste in het schilderij worden beschilderd. De derde toeristendag in Zierikzee Vliegen boven de stormvloedkering Het moet een bijzondere exposi tie worden van de voor Schou- wen-Duiveland onbekende kun stenaars. Transit biedt nu de mogelijkheid om nader kennis te maken met de kunstenaren. De openingstijden van de expo sitie zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur en op zondag van 12.00-17.00 uur. Ook is het werk op afspraak te bezoeken. Het werk van de gezamenlijke kunstenaars, die naar Zierikzee komen, is te vatten onder de noe mer spontaniteit. Het betreft de schilders Hans Ansems, Henk Verwijmeren (beiden uit Til burg) en Sjaak Jongejan (Am sterdam), de graficus Pierre Cops en de beeldhouwster Mar griet Luyten (beiden uit Den Bosch). In Burgh is er op de 28e juli een mini-wielerbaan geïnstalleerd. Wie het snelst een aantal kilo meters op de fiets rijdt, die ge plaatst is op een roller, kan een beker winnen. In Haamstede is derrommelmarkt en een pop penkastvoorstelling. De muziek wordt tijdens de braderiedagen verzorgd door ATG uit Renesse. Alle braderiedagen is er tevens een draaimolen aanwezig voor de kinderen en een zeven meter lange sjoelbak, waarop het pu bliek records kan vestigen. Tus sen de kernen Burgh en Haam stede zal manege Lisiduna met een huifkar het publiek rondrit ten bezorgen. Ook voor Verwijmeren is het ge baar op zijn doeken van belang. Ook zijn werk is abstract en meer nog dan bij Ansems speelt gedurende het schilderen het he le lichaam van de kunstenaar een rol. Temeer omdat Verwij meren zijn doeken vaak horizon taal op de grond legt, waarbij hij naast lijnen ook vlakken schil dert. Kandidaten moeten minimaal 14 en maximaal 24 jaar zijn en er kunnen slechts tien mensen mee doen. Orkestbanden dienen zelf te worden aangeleverd. En aan het slot van de show wordt, als het weer de organisatie niet in de steek laat, een luchtballon op gelaten met de winnaar van de talentenjacht. Ten slotte zijn er nog trimlopen: iedere donderdag na de braderie vanaf 19.30 uur (start 2 kilome ter) en 20.00 uur (start 5 kilome ter). Deelnemers schrijven zich in op de Ring te Haamstede om 19.00 uur. Het fysieke gebaar blijkt voor het werk van deze kunstenaars van groot belang te zijn. Het heeft een enorme invloed op het uiterlijk van het werk. Dekken de en transparante verflagen, klodders verf, spetters, uitgelo pen en uitgeveegde verf bepalen het karakter van het geschilder de werk. Wilde krassen en uitha len van de grafeerstift zijn dui delijk in het grafische werk aanwezig. Bij het driedimensionale werk van Margriet Luyten is het op pervlak van de houtsculpturen ruw gelaten en ook is er hout gespleten en het samenvoegen I van de verschillende delen tot1 één geheel gebeurt door middel van eenvoudige verbindingen en stapeling. Verder heeft de spon taniteit betrekking op het proces dat voorafgaat aan het tot stand komen van het werk. Naast de brede, wild opgebrach- I te verfstreken van Ansems I country en folk, blues, jazz en rock. Hij begeleidt zichzelf op de gitaar, een geprogrammeerd keyboard en percussion. Verder is er iedere dag een kin- SCHARENDIJKE - De Belan genvereniging Middenstand Scharendijke heeft voor zater dag 25 juli een braderie op het programma staan. Deze braderie speelt zich vanaf 10.30 af op het Zwarte Plein, Dijkstraat en Dorpstraat af. ZIERIKZEE - De Rijkspo litie Schouwen-Duiveland heeft besloten gedurende de maanden juli en augus tus de wekelijkse spreek uren op de diverse eilan delijke politiebureaus te laten vervallen. De reden hiervan is een gebrek aan mankracht. Men is tevens van mening dat deze ser viceverlening wordt ge compenseerd doordat in deze zomermaanden meer politie op de weg is omdat er meer surveillances wor den uitgevoerd. Mensen die contact op willen ne men met de politie om wat te vragen of te melden kunnen 24 uur per etmaal, dag en nacht dus persoon lijk of telefonisch terecht op het politiebureau aan het Kerkhof te Zierikzee. De politiebureaus waar het spreekuur vervalt zijn in Renesse, Burgh-Haam stede, Brouwershaven, Scharendijke, Nieuwer- kerk en Bruinisse. Vanaf een september worden de wekelijkse spreekuren weer ingevoerd. Het is voor de eerste keer dat de Rijkspolitie Schouwen- Duiveland tot een derge lijke maatregel heeft be sloten. 'CS** -Kst Op donderdag 6 augustus is er in Haamstede Music Meindert en zijn Amazing Smoelschuif. Hij is wereldkampioen harmonica en zijn repertoire bestaat uit er de dertigste de zogenaamde Kris Kras Kwis van Sky Chan nel, zoals die al eerder in Zierik- zee te zien was. Naast de voor- noemde kwis verzorgt Sky Channel ook een talentenjacht Wjt en een programma op de vidi- 1F wall. Anthony Parker heeft de presentatie in handen. Kandida ten voor de talentenjacht mel den zich vooraf aan via 01115- 1627.

Schouwen's Badcourant | 1987 | | pagina 1