fl 9 n 3 Deze zomer zes keer braderie op Centrumplein te Aquadelta Definitieve programma Brouwse Dag met grote markt en muziek Kringconcours Schouwse Ruiters op terrein manege de Korenzolder i Schaken in Zierikzee Schuurfeest in Ouwerkerk Zaterdag 11 juli Leiding 607 lelde Zaterdag 11 juli in Bruinisse Verenigingen Pascal EN BROUWERSHAVEN - Zaterdag 11 juli is er weer een Brouwse Dag in Brouwershaven. De organi satie heeft nu het definitieve programma in el kaar gezet en het belooft een gezellige markt te worden met vele marktkramen en de gebruike lijke Muziek-Play-In. Het muzikale gebeuren be gint om 11.00 uur. Werd in 1980 nog gestart met ongeveer dertig deelnemers, in 1986 waren dat er al 198. gas at er ctro k J FA BRUINISSE - Zaterdag 11 juli wordt in Bruinis se weer het kringconcours op het terrein van ma nege de Korenzolder gehouden. De organisatie van het evenement is in handen van de LR en PC de Schouwse Ruiters. De wedstrijd begint om 09.00 uur met de afdelingsdressuur; het zoge naamde vier- en achttal rijden. In deze rubriek start ondermeer het bekende pony-achttal van de Schouwse Ruiters. „Wij werken er naar toe om van de maandag een Aquadeltadag te maken” Renesse zieritoj De Muziek-Play-In staat onder Zierikzee igelaars 10 juli 11 juli 12 juli 13 juli 14 juli 15 juli 16 juli 17 juli 18 juli 19 juli voor de eerste publieke repetitie de te spelen nummers uitge reikt. Muzikanten brengen al leen het muziekinstrument en de lessenaar mee. met majorettenpeloton Apollo- nia verzorgt het korps een de monstratie. 10 juli 11 juli 12 juli 13 juli 14 juli 15 juli 16 juli 17 juli 18 juli 19 juli 2.02 2.52 3.37 4.27 5.17 6.07 6.57 7.52 8.42 9.42 14.17 15.07 15.57 16.47 17.37 18.22 19.12 20.02 20.57 21.57 15.55 16.45 17.40 18.20 19.05 19.50 20.35 21.25 22.10 23.05 In de middenklasse komen on dermeer Eline Struijk met Pas cal en Christine Simonse met Layla uit. Ook zij rijden voor de Schouwse Ruiters. In de indivi duele dressuur komt ook een Zeeuwse aan de start en dat is Marina de Fouw met Ticardo (LR Walcheren). De hoogste ei- Het marktgebeuren omvat vele kramen met de meest uiteenlo pende zaken, als boeken, platen, electronica, poffertjes, antiek, vis en kleding. De non-profit or ganisaties zoals de Dierenbe scherming, het VBOK en de Wel fare zijn ook van de partij. De kraampjes zijn vanaf 10.00 uur bezet. In het mennen, voor de bezoe kers een leuke bezienswaardig heid, laat kampioen Peter Han se en zijn Palomino ponny Sunny zich zien. In de wat lagere klassen starten onder anderen Jan Rentmeester met Pepijn en Anita Timmerman, die met twee paarden (Saskia in L-klasse en Zohair in de B-klasse) ment. Een uitvoerig programma dus. Kop Goeree 10 juli 11 juli 12 juli 13 juli 14 juli 15 juli 16 juli 17 juli 18 juli 19 juli „We zijn uitgegaan van de ge slaagde formule van vorig jaar maar hebben die weer wat ver der uitgebreid met nieuwe eve nementen”, vat Damen de evene menten samen. Hij verwacht dat die lijn zich in de toekomst ver der voort zal zetten en dat ook de directie van Aquadelta geïn tegreerd zal worden in het ini tiatief dat oorspronkelijk uit ging van de zes ondernemers aan het Centrumplein. „We hebben er bewust voor gekozen om het evenement op maandag te hou den omdat bij onderzoek bleek dat er op die dag weinig of niets te doen is op Schouwen-Duive- land. Door in te spelen op de be hoefte van de mensen willen we ons een vaste plaats veroveren tussen de zomerevenementen die er op het eiland plaatsvin den”. BRUINISSE - Vorig jaar namen de zes ondernemers van het Centrumplein in het recreatiepark Aquadelta te Bruinisse voor het eerst het initiatief om hun plein gezellig te maken voor de gasten door op vier maandagen een braderie te organiseren. „Een probeersel”, volgens ondernemer Sjaak Damen. Maar een probeersel dat geweldig bleek aan te slaan. Hoogwater 14.27 15.17 16.07 16.57 17.47 18.32 19.22 20.12 21.07 22.07 Hoogwater 3.25 4.20 5.20 6.10 7.00 7.45 8.30 9.15 10.00 10.55 Krabbe met Edith en Verdien ko men in de B-klasse in actie. Zij rijden voor de Schouwse Rui ters. Bij het ’springen pony’s’ start onder andere Arianne Han se met Liza; de huidige kampioe ne in deze zware klasse. muzikale leiding van de dirigen ten P. H. J. Everwijn, J. Knuist en kapelmeester A. Heyboer. De première van een speciaal door arrangeur Kees Vlak gecompo neerd muziekstuk beleeft zoals eerder gemeld de première tij dens de Play-In. Het stuk be staat uit vier delen; Paloma Blanca, Ma Belle Amie, Venus en Comment Ca Va. Het initiatief komt van P. ten Nuyl, lid van de Stichting Conamus. Onder een grote, speciaal voor dit doel gebouwde muziektent, wordt er om 11.00 uur een orkest geformeerd. Amateur- en profes sionele muzikanten van fanfare, harmonie en brassbands melden zich vanaf 10.00 uur spontaan aan bij de tent. Er wordt vooraf niet ingeschreven of gerepe teerd. De deelnemers krijgen ZIERIKZEE - De schaakver eniging Zierikzee is op de don derdagavonden weer present met het openluchtschaken. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt het gro te schaakspel opgesteld in de beurs aan het Zierikzeese Ha venplein en iedereen kan er een partijtje komen schaken. De schaakvereniging, die dit jaar haar 75-jarig bestaan her denkt, heeft sinds dit jaar een geheel nieuw schaakveld tot zijn beschikking. Op 5 maart werd dit officieel in gebruik ge nomen met een partij tussen erelid J. 3. van den Ende en het jongste lid, de 8-jarige Freek Grootenboer. De organisatie wijst de bezoe kers verder op het shownummer Klavertje vier, dat bij de paar den om 13.15 uur begint en bij de pony’s om 14.00 uur. Burgemeester C. Slabbekoorn verricht om 11.00 uur de officiële opening van de Brouwse Dag, waarna de eerste repetitie be gint. Qm 16.00 uur is het concert zelf. Hiervoor is belangstelling van de televisie en ook teletekst maakt reclame voor de Muziek- Play-In. Drum- en brassband Apollo uit Brouwershaven is op volle sterkte aanwezig en samen tot de kanshebbers voor een overwinning. Oc k Frans de Vrie- ze met Tamor van de vereniging Westelijk Schouwen en moeder en dochter Ingrid en Corrie Naast ruiters en paarden is er natuurlijk ook een korps (be geleiders nodig tijdens het kringconcours, die niet onver meld mogen blijven. Zo is het wedstrijdsecretariaat in handen van de dames E. van Dijke- Schot, S. L. Hanse-Verburg en J. M. L. van der Werve-Smits; M. E. de Vrieze is de hoefsmid; de EHBO-afdeling Duiveland; mi- crofonist K. L. van der Werve; parcoursbouwer A. J. Hanse; hoofdringmeester J. Leijnse; menparadecommandant P. Han se; Paradecommandant me vrouw I. M. Krabbe-Fierens en bondsvertegenwoordiger J. H. Dane. Het nieuwe schaakveld is een flinke verbetering voor de schaakvereniging, die tot die tijd zich moest behelpen met los se tapijttegels. De schaak stukken zijn een geschenk van de Sociëteit De Vereeniging aan de gemeente Zierikzee. De ge meente heeft ze op haar beurt in bruikleen gegeven aan de Zie rikzeese schaakclub. Leden van de schaakvereni ging begeleiden het openlucht schaken. Behalve inwoners uit de stad en regio nemen ook veel vuldig toeristen de gelegenheid waar de krachten op de 64 vel den te beproeven. Het open luchtschaakspel wordt op de donderdagavonden opgesteld tot en met 6 augustus. Om 09.45 uur begint de spring- wedstrijd voor de paarden met onder andere Laurice Boonman met zijn paard Wildeman in de middenklasse. Hij behoort zeker OUWERKERK - In de schuur aan de Zuidhogeweg 1 te Ouwer kerk wordt op zaterdag 11 juli een schuurfeest gehouden met een discoshow van radio Moni que. Het feest is een initiatief van de afdeling Schouwen-Dui- veland van de Plattelands Jon geren Zeeland. Het is voor het vijfde achtereenvolgende jaar dat zij in juli een dergelijk eve nement verzorgen. Het tweede gedeelte van de avond wordt mu zikaal ingevuld door de formatie Playmates. Iedere belangstellen de is welkom vanaf 20.00 uur. Niet alleen bij de vakantiegan gers diehun intrek hadden geno men in Aquadelta zelf, maar ook bij de vele toeristen die elders op Schouwen-Duiveland verbleven. Aangetrokken door deze ’slecht- weervoorziening’ kwamen zij op de vier maandagen in groten ge tale naar het Centrumplein. „Het is ons enorm meegevallen, ze kwamen van overal. Het is dan ook een logische zaak dat dit zomerseizoen opnieuw een aantal braderieën wordt gehou den in Aquadelta te Bruinisse. De ondernemers hopen er zelfs op dat de maandag in de toekom stige toeristenseizoenen als ’Aquadeltadag’ dezelfde bekend heid zal krijgen als de toeristen dagen in Zierikzee op dinsdag en de braderieën op donderdag in Burgh-Haamstede Het succes van vorig jaar was aanleiding om het aantal brade rieën dit jaar uit te breiden van vier naar zes. De eerste braderie Voor de kleinsten is er ooi' heel wat te beleven. Zo zijn er echte clowns aanwezig, die ook een poppenkast verzorgen. Terwijl de scouting een speciale kinde hoek inricht, kan er een dansje worden gemaakt met de volks dansgroep Nehalennia. Verder is er een doedelzakspeler, die de opening opluistert en in het vage blijft of de door Jacoba van Bei eren veroordeelde raddraaier Van der Wielen de Broüwse Dag komt verstoren. De Brouwse Dag kan totstandkomen dankzij de inzet van de plaatselijke VVV, de middenstanders, de gemeente en diverse verenigingen en spon sors. De deelnemende verenigingen zijn: Bru uit Bruinisse, Burgh- truiters uit Middelburg, Een- drachtruiters uit Tholen, de Gouwe Reyers uit Serooskerke, Oranjeruiters uit Willemstad, Oranjezon uit Vrouwenpolder, Scheldestad uit Vlissingen, Schouwse Ruiters uit Dreischor, Vroonruiters uit Westkapelle, Walcheren uit Amemuiden en Westelijk Schouwen uit Haam stede. Tijden hoogwater te Bruinisse: 100 minuten later dan Renesse. (Bij open Stormvloedkering) Tijden hoogwater te Westen schouwen: ±10 minuten vroeger dan Renesse. landelijke combinatie, die aan de start komt is de Westelijk Schouwen amazone Ingerli Vroon met Valentijn. vindt plaats op maandag 13 juli. Tbt en met 17 augustus komt het evenement wekelijks terug. Van 11.00 tot 18.00 uur is op het Cen trumplein een aantal kramen opgesteld waar de meest uiteen lopende artikelen worden ge toond en verkocht. Er wordt een aantal oude ambachten gede monstreerd en speciaal voor de kinderen is er een draaimolen en een suikerspinkraam. Deze basi sattracties worden wekelijks aangevuld met een aantal ver schillende evenementen. Zoals een verkiezing van de sterkste man, een touwtrekwedstrijd, een reuze-sjoelbak en dart- wedstrijden. Ook de dames van het Veronica Promotie Team zul len de braderie een keer met hun aanwezigheid opfleuren. Gedu rende elke braderie verzorgen de horeca-ondernemers van het Centrumplein de inwendige mens via een barbecue en Zeeuwse mosselen. Hoogwater 1.52 2.42 3.27 4.17 5.07 5.57 6.47 7.42 8.32 9.32 gh

Schouwen's Badcourant | 1987 | | pagina 5