Zierikzeese Taptoe wordt weer groots gebeuren Volop activiteiten tijdens braderieën Burgh-Haamstede WV Haamstede heeft N S-tienertoerkaarten LL, Vijfhonderd jaar Sint Philipsland 3 |S I Donderdag 9 juli start r De ondernemersver- I blues, jazz en rock. Hij begeleidt Proef Nederlandse Spoorwegen gS BURGH-HAAMSTEDE eniging in Burgh-Haamstede organiseert ook voor dit jaar weer negen braderiedagen. Plaatse lijke winkeliers en horecagelegenheden bieden hun waren en attracties aan in kraampjes rond beide kerken in Haamstede en Burgh. In Haam stede is het feest op de donderdagen 9, 16, 23 en 30 juli en 6 en 13 augustus, terwijl Burgh 21 en 28 juli en 4 augustus voor haar rekening neemt. ZIERIKZEE - De tweede editie van de Zierikzee- I se Taptoe, die op zaterdag 4 juli op het Haven plein wordt gehouden, belooft weer een happe ning van de eerste orde te worden. De Stichting Taptoe Zierikzee slaagde er weer in een aantal bijzonder goede korpsen voor de muzikale klap per vast te leggen. *'*T' y 07 ■V.' S I X* Grijpen Dat heeft in de loop der jaren al De braderie staat voor de deur. De allereerste Tapt< Ter gelegenheid van het hon derdste lustrum van de gemeen te verschijnt er van de hand van H. Uil, streekarchivaris en J. A. Kloinpe een boekwerk getiteld Sint Philipsland, eiland in de delta. oe Zierikzee werd vorig-jaar gehouden. Op de donderdagen 9 en 23 juli Smoelschuif. Hij is wereldkam- en 6 augustus is er in Haamstede 1' ,...w j pioen harmonica en zijn reper- Music Meindert en zijn Amazing toire bestaat uit country en folk, Jongeren, die besluiten een deel van de vakantie met de trein door te brengen, krijgen bij de VVV een zogenaamde Tiener- toer-extra-pas. In dit boekje zit ten tal van kortingcoupons, waarmee de consumpties in de trein goedkoper worden, maar ook attracties in den lande. Zo is er korting op het dolfinarium Harderwijk en het Aviodome Schiphol. In totaal zitten er 48 coupons in het boekje. Kandidaten moeten minimaal 14 en maximaal 24 jaar zijn en er kunnen slechts tien mensen mee doen. Orkestbanden dienen zelf te worden aangeleverd. En aan het slot van de show wordt, als het weer de organisatie niet in de steek laat, een luchtballon op gelaten met de winnaar van de talentenjacht. In Haamstede start 6 juli verder een lampion nenoptocht met medewerking van een muziekkorps en een ma jorettenkorps. De start is om 21.30 uur bij Hotel Bom. Ten slot te zijn er nog trimlopen: iedere donderdag na de braderie vanaf 19.30 uur (start 2 kilometer) en 20.00 uur (start 5 kilometer). Deelnemers schrijven zich in op de Ring te Haamstede om 19.00 uur. toen de Stichting Taptoe Zierik zee voor de eerste keer organi seerde, lijkt het aannemelijk, dat de muziekliefhebber ook dit jaar een gang naar het Haven plein zal maken. De plaats van handeling wordt ook dit keer weer omzoomd met zittribunes, zodat iedereen de happening zit tend kan bij wonen. De voorbe reidingen voor de Taptoe 1987 zijn inmiddels in een vergevor derd stadium. Ook dit jaar wordt een en ander weer voor een belangrijk deel ondersteund door de Zierikzeesche Nieuws bode en de Zierikzeese Onderne mers Centrale. SINT PHILIPSLAND - Ter gele genheid van het vijfhonderdja rig bestaan van Sint Philipsland is er in de periode tussen 12 en 27 juni een aantal activiteiten ge pland. De feestelijkheden gaan vrijdag 12 juni vanaf 19.30 uur- van start tijdens een bijeen komst in een speciaal hiervoor opgestelde feesttent. Hier spreekt onder meer de Commis saris van de Koningin in Zee land. dr C. Boertien. BURGH-HAAMSTEDE - De Nederlandse Spoorwegen hebben de VVV in Burgh-Haamstede uitgekozen voor een Tienertoerproef. Voor het eerst kunnen jonge Schouwen-Duivelanders in het VVV- kantoor terecht voor een Tienertoerkaart. Die kon voorheen alleen na een ritje Goes bemachtigd worden. Nu volstaat - voorlopig tot 31 augustus - een tochtje naar Burgh-Haamstede. vele scholieren doen besluiten om de zomervakantie aan te grij pen om de trein te pakken. Maar in gebieden, waar geen trein rijdt, is geen verkoopstation. Om optimale service te verlenen komt hierin nu dus verandering. het woord. Het plaatselijke mu ziekgezelschap Concordia, het koperensemble Paul van Belzen en organist Gerard de Waardt zorgen voor een muzikale om lijsting van deze openingsplech tigheid. Vijfhonderd jaar geleden werd door Anna van Bourgondië, vrouwe van Ravenstein de basis gelegd voor het ontstaan van Sint Philipsland. Zij stelde toen de voorwaarden vast voor het be dijken van het gebied. Exact is het begin van deze bedijking en het ontstaan van het dorp niet vast te stellen, maar aangeno men wordt dat de werkzaamhe den in maart 1487 van de grond zijn gekomen en nog datzelfde jaar werden voltooid. zichzelf op de gitaar, een gepro grammeerd keyboard en percus sion. Verder is er iedere dag een kin- derrommelmarkt en een pop penkastvoorstelling. De muziek wordt tijdens de braderiedagen verzorgd door ATG uit Renesse. Alle braderiedagen is er tevens een draaimolen aanwezig voor de kinderen en een zeven meter lange sjoelbak, waarop het pu bliek records kan vestigen. Tus sen de kernen Burgh en Haam stede zal manege Lisiduna met een huifkar het publiek rondrit ten bezorgen. Verder voeren ook de burge meester van Oostburg en voor zitter van de Vereniging voor Zeeuwse gemeenten, mr C. T. Spijkerboer en burgemeester T. A. Vogel van Sint Philipsland In Haamstede is er op de zestiende juli (en in Burgh op de 28e) een mini-wielerbaan geïn stalleerd. Wie het snelst een aan tal kilometers op de fiets rijdt, die geplaatst is op een roller, kan een beker winnen. In Haam stede is er de dertigste de zoge naamde Kris Kras Kwis van Sky Channel, zoals die al eerder in Zierikzee te zien was. Naast de voornoemde kwis verzorgt Sky Channel ook een talenten jacht en een programma op de vidiwall. Anthony Parker heeft de presentatie in handen. Kan didaten voor de talentenjacht melden zich vooraf aan via 01115-1627. Een groot aantal jaren introdu ceerden de Nederlandse Spoor wegen het fenomeen Tienertoer kaart. Het principe is bijzonder eenvoudig. Om jongeren én be kend te maken met de trein én hen tevens een relatief goedkope vakantie te bezorgen, werd het systeem ingevoerd. Voor vijf tientjes krijgen de jongeren een kaart, waarmee ze binnen tien dagen vier dagen onbeperkt kunnen reizen met de trein. Of de tocht nu naar Groningen of Limburg leidt; het maakt niet uit. De eenmalige aanschaf is all-in. I Dezes korpsen, die gezamenlijk I voor de muzikale manifestatie gaan zorgen, staan garant voor kwaliteit. Behalve de Zierikzee se Showband Rust Roest en mu ziekvereniging Kunst en Eer, eveneens uit Zierikzee komt ook Showband Juliana uit Middel burg voor een optreden naar het Havenplein. Van nationale be- I kendheid zijn ook de korpsen DAP uit Apeldoorn en Adest Mu- sica uit Sassenheim. De komst van het Showkorps Lira uit het Belgische Lier zorgt ervoor, dat de tweede Zierikzeese Thptoe een internationaal tintje krijgt. I Na het succes van het. vorig jaar. ■n

Schouwen's Badcourant | 1987 | | pagina 3