Miss-verkiezing op braderie Aquadelta Herboren Toni Boltini met nieuw circus op pad Burgh en Haamstede Maandag 21 juli Goeree-Overflakkee Op Schouwen-Duiveland V Miss-verkiezing en Boltini in de regio Tijgers r ZIERIKZEE - Het circusbloed blijft tintelen, ook I ™erd met de Memphis Magie en zeker bij Toni Boltini, die in het najaar van 1980 zijn afscheidsvoorstelling gaf. Een gloed nieuw circus met zijn naam werd in maart dit jaar op het Haagse Malieveld gepresenteerd, mooier en enthousiaster dan ooit. Het is dit cir cus, dat ook naar Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee komt voor een serie voor stellingen. BRUINISSE - De braderie-maandagen, zoals die worden georganiseerd door de samenwerkende middenstanders van het Centrumplein van Aquadelta, zijn zo’n succes, dat nog een serie ach teraan geplakt wordt: op de maandagen 11, 18 en 25 augustus. 18 JULI 1986 NR. Alberto Althoff met zijn Afrikaanse baby-olifanten. voor Verder wordt het hoog geëerd publiek naar Egypte meege- til I Sparta in Bruinisse Nieuwe sauna in Oude Tonge Para-sailing in Scharendijke Pension ’t Klokje Renesse Het openingsnummer is voor Job Lijfering, met zijn negen Bengaalse tijgers. Zijn collega Alberto Althoff zoekt het meer in de jeugd: deze befaamde Duit se dresseur treedt op met vijf vertederende Afr. kaanse baby- olifantjes. De Flying Falcons vertoeven hoog in de nok van de tent met hun doldrieste vrij vluchten en aan de vaste trapeze (maar ook hoog in de nok) zijn The New Elisons te vinden, waar ook waaghals Victor z’n lucht nummer voltooit. Tijdens deze braderie presente ren de ondernemers zich rond de kerk met diverse kraampjes. Ook zijn er zaken als een spring kussen, een poppenkast en de monstraties van oude ambach ten. De braderie begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. kan vanaf heden tot op maandag 21 juli 11.00 uur, bij alle winke liers van het Centrumplein, bij de receptie van Aquadelta en bij de VVV van Bruinisse. Voor waarde voor doorgaan van de verkiezing is wel, dat er min stens twintig meisjes en vrou wen aan deelnemen. De eerste voorronde begint om 14.00 uur. Show. Een misterie is Maria Vol ta. Natuurlijk is er ook veel te lachen: clown Didi haalt onvoor stelbare capriolen uit op de rol lende kogel terwijl Los Ginos een vijf man sterk clownsnum- nsc rl-1ven mer presenteren. Kortom: een herboren circus Toni Boltini, weer net als vroeger BradeHe ill Boltini’s nieuwe schepping is grotendeels van Italiaanse ma kelijk. De grote tent is vervaar digd van onbrandbaar kunststof en biedt plaats aan drieduizend toeschouwers. Veertig artiesten en zestig technici zijn er werk zaam, een complete circus-stad die met honderd voertuigen van stad naar stad rijdt. Voor de eerstkomende braderie, maandag 21 juli, staat een miss verkiezing op het programma. Het gaat om de titel Miss- Aquadelta, dedoteerd met een vette prijzenpot, als een geheel verzorgd weekeindverblijf op Aquadelta voor twee personen, terwijl de ondernemers zich niet onbetuigd laten: van een fiks le vensmiddelenpakket tot waar debonnen toe. Alles voor de miss, die gekozen zal worden door een ter zake deskundige ju ry. Ton Heeg zal het geheel pre senteren, uiteraard vindt de ver kiezing plaats op het Centrumplein. Er was echter ook een foutje in de organisatie geslopen, waar door er voor 28 juli twee brade rieën stonden gepland: op het Centrumplein en op de camping van Aquadelta. In onderling overleg is besloten die op het Centrumplein van het program ma af te voeren. Dus maandag 28 juli alleen braderie op de cam ping. deelname Circus Toni Boltini begint de j reis in de regio in Middelharnis, I op donderdag 24 juli, stand plaats Olympiahal. In Ouddorp vervolgens op vrijdag 25 juli, parkeerterrein Eind Oosterweg. Op Schouwen-Duiveland wor den de volgende plaatsen aange daan: Renese op 28 en 29 juli (Stoofweg/Mauritsweg), Brui nisse op 30 juli (Aquadelta), Scharendijke op vrijdag 1 au gustus (Putmeetterrein) en in Zierikzee op zaterdag 2 augustus op het parkeerterrein Schel- destraat. De dames dienen in badpak en 'bikini te verschijnen en worden niet alleen op uiterlijk schoon beoordeeld; bij de verkiezing hoort ook een (gezellige) intelligentie-test. Wat de kleding betreft: sportshop Damen stelt desgewenst voor de deelnemers badkleding (gratis) ter beschik king. Omkleden geschiedt even eens in de paskamers van Da men. Overigens is er geen bepaald soort badkleding ver plicht. Degenen die daar zelf voor willen zorgen Zijn eveneens van harte welkom. BVRGH-HAAMSTEDE - De Kruiswoordpuzzel op donderdag 24 juli een brade- rie in de kern van Haamstede. In Exposities de kern van Burgh zal dat zijn op dinsdag 22 juli. :j

Schouwen's Badcourant | 1986 | | pagina 1