Tienduizendste bezoeker Maritiem museum Los Vast-spektakel in Burgh-Haamstede Bi B V Jan Rietman r 5 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I ZIERIKZEE - Mevrouw J. Koutstaal uit Ooster-i beek was de gelukkige die begin augustus als tienduizendste bezoeker van het Maritiem mu seum Zierikzee het boek „Zeeland, parel van Ne derland” in ontvangst mocht nemen. Zij kreeg] de attentie vergezeld van een bos bloemen. BURGH-HAAMSTEDE - Voordat het inmiddels Laat.sï!?±fen befaamd geworden radio-popgebeuren Los Vast van presentator-organisator Jan Rietman naar België en Duitsland trekt, wordt de laatste Ne derlandse editie op zaterdag 24 augustus recht streeks uitgezonden vanuit het Burgh- Haamsteedse recreatiecentrum Krayestein. Zo als steeds treden in het Los Vast-gebeuren legio artiesten op tijdens de uitzending, die vani twaalf tot twee uur duurt. 11* 23 AUGUSTUS 1985» NR. r e Kinderbadkrant Frank Boeyen Groep. Een gedeelte uit het interieur van het in het Gravensteen gevestigde Maritiem museum dat in au gustus zijn tienduizendste bezoeker ontving. Sinds het Maritiem museum in het Gravensteen is gehuisvest (sinds juni ’84) is het bezoeks- aantal sterk gestegen. Die ont wikkeling is vooral te danken aan de veel gunstiger ligging van het Gravensteen in vergelijking met de Noordhavenpoort, waar in het museum voorheen was ge vestigd. In een korte toespraak liet De Meester weten dat hij nog niet helemaal tevreden was over de aankleding van het museum. Rommelmarkt en veiling Brouwershaven Alle evenementen van dag tot dag Onlangs werd een vier uur du rend Los Vast-spektakel ver zorgd uit het Fijenoord-stadion. Hierbij waren ongeveer 50.000 enthousiaste bezoekers aanwe zig, ondanks de allesbehalve geslaagde weersomstandighe den. Het betekende voorlopig het absolute hoogtepunt in het Naar zijn idee dienen er nog en kele verbeteringen te worden; aangebracht. Momenteel be schikt de Gevangenpoort te Den Haag over enkele martelwerk tuigen uit Zierikzee. De burge meester sprak de wens en de hoop uit deze werktuigen terug te halen naar Zierikzee, zodat zij in het gevangenisgedeelte van het Gravensteen tentoongesteld) kunnen worden. populairste live-radioprogram- ma van Nederland. Zo populair zelfs, dat met gemak diverse ma len meer dan tienduizend jonge ren werden binnengehaald tij dens live-uitzendingen in de RAI in Amsterdam en het Ahoy’ Sportpaleis in Rotterdam. Veel hilariteit verwekt iedere week de persoonlijke aanwezig heid van Ome Joop, de populaire figuur uit de befaamde ’Dik Vbormekaarshow’. Vele duizen den jongeren, grotendeels in de leeftijd van twaalf tot twintig jaar, bezoeken iedere week de uitzending. In het Burgh- Haamsteedse recreatiecentrum Krayestein wordt door de orga nisatie ruimte gemaakt voor ruim vierduizend bezoekers. „We raden iedereen steeds aan om toch vooral op tijd te komen, want de toeloop is iedere zater dag enorm”, vertelt Jan Riet man. „Dat is overigens geen wonder, gezien het feit dat de toegang voor ons wekelijkse popevenement gratis is. Boven dien, zo’n twintig populaire ar tiesten ontmoeten én beluiste ren, die kans krijg je natuurlijk niet iedere week. Het blijft dus aan te raden vroegtijdig aanwe zig te zijn, want vol is vol”. NCRV’s Los Vast bestaat al zo’n, elf jaar. Het programma is de) De presentator van het NCRV- radioprogramma ’Los Vast-Live’, Jan Rietman, is 32 jaar en al een aantal jaren betrokken bij het programma, waarvan hij sinds vijf jaar de presentatie verzorgt. «wak'0 Bezienswaardig antiek Lijst van exposities door Rietman georganiseerde gebeuren, dat werd opgezet met een begroting van vierhonderd duizend gulden. Tijdens de zaal- programma’s selecteert Riet man vele voornamelijk nationale artiesten, die in ’le venden lijve’ aanwezig zijn om hun hits te vertolken. Verder zijn er steeds twee of drie uitge breide live-optredens van be kende popgroepen in de rubriek ’Nederpop-live’. Als pianist won hij in 1973 de tweede prijs op het Loosdrecht- se Jazzconcours. Verder speelde hij ondermeer in Unit Gloria, Long Tall Ernie The Shakers, The Rainbow Train en de bege leidingsgroepen van Boudewijn de Groot, The Cats en Anita Meyer. Rietman komt uit de Achterhoek en studeerde aan het conservatorium in Arnhem met als hoofdvakken piano en algemene muzikale vorming. Op diverse festivals won hij de afge lopen jaren prijzen voor arran gementen. Voor de NCRV-radio verzorgt Jan Rietman naast het Los Vast-gebeuren het Hilver sum 3-programma ’Pop Non- stop’. Het succesvolle NCRV-) Hilversum 3-programma Los Vast is begin juni gestart met een nieuwe serie popshows, die1 tot begin september bijna elke zaterdag rechtstreeks worden; uitgezonden vanaf wisselendel lokaties in Nederland. Presenta-i tor Jan Rietman en zijn assistent Ome Joop nemen per uitzending ongeveer twintig topartiesten en -groepen mee. Daarnaast is ook de Los Vast-band van de partij. Deze formatie bestaat uit de gi taristen Jochem Fluitsma en Lex Bolderwijk, de bassist Jan Ver meulen, drummer Ton op ’t Hof en de keyboardspecialisten Hans Jansen en Jan Rietman. In Burgh-Haamstede treden tal van nationale topartiesten op, waar bij vooral de Frank Boeyen Groep heel wat fans zal trekken. Verder komen The Sherman Bro thers, De Havenzangers, Annie Schilder, Flavium, Nancy Boyd, Karin, Drukwerk, Dennie Christian, Meneer Cactus, Koos Alberts, Nico Haak, André Ha zes en Novo Band naar het re creatiecentrum in de Westhoek.

Schouwen's Badcourant | 1985 | | pagina 1