5 Ring Promotion in Haamstede Uniek aquarium in het Grevelingenmeer Onder de zeespiegel Opening eind juli V Open SCHARENDIJKE - Bij Scharendijke, in het ha ventje van West-Repard naast petit-xestaurant Dolfijn, wordt momenteel een uniek' zèe-aqua- rium gebouwd. Nog niet eerdèr werdeen derge lijk projekt gerealiseerd en wat dat Betreft kan Scharendijke van een primeur spreken. Het be treft een drijvend aquarium dat zich gedeeltelijk (meer dan anderhalve meter) onder de zeespiegel bevindt. De bezoekers wanen zich dus onder wa ter en krijgen zodoende een goed beeld van de flora en de fauna van de Grevelingen, Noordzee en Oosterschelde. Het aquarium zal waarschijn lijk eind juli worden geopend. 8 JULI 1983 NR. ,1 i Kinderen Modeshow *-.r v- ■,V> BURGH-HAAMSTEDE - In Haamstede kan men van don derdag 14 juli af, iedere donderdag een gezellige markt be zoeken met evenementen voor het hele gezin. Deze Ring Promotion, want zo wordt deze uitgebreide braderie in Haamstede genoemd, wordt donderdag 14 juli officieel ge opend door de burgemeester van de gemeente Westerschou- wen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Dan komt u tegelijk in de gelegenheid om naar het Schouwse volkslied te luisteren. Dit wordt die dag gezongen door een koor uit Haamstede. den van het aquarium bestaan uit een soort kunststof, dat glas helder is en tevens veel sterker dan glas. Gezellige visserijdagen in Brui- nisse Natuurgebied bij Ouwer- kerk - Puzzelen in vakantie - En verder de zeer uitgebreide eve- nementenlijst. bestaande uit 16 punten. Deze losse segmenten werden verle den week per vrachtauto aange voerd. Op een terrein naast de haven Middelplaat aan de Brou- wersdam werd het projekt ver volgens in elkaar gezet. De wan- Achter deze wand worden de aquaria ingericht. Deze staan in open verbinding met de Greve lingen, zodat de vissen zich ze ker zullen thuisvoelen. Met een gigantische kraan van 140 ton werd het geheel van de wal af opgetild om het langzaam in de Grevelingen te laten zak ken. Het aquarium zakt zelf slechts 40 centimeter. Waar schijnlijk wordt het deze week naar de plaats van bestemming gesleept, waar het aquarium wordt af gezonken. Het projekt krijgt namelijk een ballast Vèq 150 ton, waardoor het 1,60 meter onder de waterspiegel zakt. Tachtig centimeter van het ge heel steekt dan nog boven wa ter. Voor de kinderen is er tijdens alle marktdagen twee keer per dag een poppenkastvoorstelling en verder draait de ge hele dag een kindercaroussel. Ook bestaat de mogelijkheid voor kinderen om een fluit te boetseren onder begeleiding, of om deel te nemen aan de kinderrommelmarkt. De plaatselijke middenstand is via vele kraampjes verte genwoordigd, die rond de kerk en in de Noordstraat staan opgesteld. Verder presenteert boetiek Le Joujou tijdens alle Ring Pro- motiondagen een modeshow van door Nellie v. d. Hoek ontworpen en gemaakte kleding. Deelnemende onderne mers hebben tijdens de zes donderdagen speciale aanbie dingen, die het geheel nog aantrekkelijker maken. Na afloop van de Promotiondagen is er steeds om 20.00 uur een trimloop in kompetitieverband. Het geheel heeft een oppervlak te van 152 m2. Hiervan is 100 m2 bestemd voor de bezoekers, ter wijl de rest in beslag wordt ge nomen door de aquaria. Men kan zich het aquarium het beste voorstellen als een taartbodem Verder wordt er tijdens de eerste Ring Promotion een show gehouden van originele Zeeuwse klederdrachten, verzorgd door de Plattelandsvrouwen vereniging uit Walcheren. Wat is er nog meer te zien: natuurlijk oude ambachten, zo als wolspinnen, weven, sigaren maken, een bijenhouder en er wordt een demonstratie edelstenen slijpen gegeven. Toch zal het aquarium in de toe komst genoeg in het oog vallen, dekt met een blauw witte tent. Een eerste schets van het iquarium in /..'charendijke. Het geheel wordt overdekt door v: it/ blauw gestreepte tent JfeS een

Schouwen's Badcourant | 1983 | | pagina 1