Een expositie om warm van te worden in „De Eenhoorn” Loop-door Renesse Zeeuwse politie ziet wild kamperen even door vingers VLISSINGEN. De politie in de Zeeuwese kustgemeenten is maar opgehouden met wildkam peerders te verbaliseren. Het was in het weekeinde zo vol op de Zeeuwse campings dat er geen plaats meer te vinden was. met vrijdag 30 juli Poster gemeente Westerschouwen vakantiewerk Kinderbijslag ondanks Ringrijden te paard „Van Botje tot Krulschaats”: SC«tïpS' Tot en I f n „Terugsturen onmenselijk” -•- 03 F- Oudste exemplaar ZIERIKZEE, juli. In het pand „De Eenhoorn” behorend tot de Nutsspaarbank te Zierikzee, ™ndri^dl'r' de werd maandagmiddag een aardige expositie geo pend, getiteld „Van botje tot krulschaats”. Ook al is het niet direkt het jaargetijde om warm te lopen voor het schaatsenrijden, dan is het toch nog interessant te kijken naar de ontwikkeling van de schaats door de jaren heen. „Vervoermiddel” (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 4 M De schaats fascineert ons. „Al in Geen grote problemen RENESSE, juli. Op dinsdag 3 augustus organiseert de Zierikzeese Yamaha - D. van Duivendijk, Deestraat 31, Bruinisse, telef. (01113) 1615. r In Zeeland worden nog geregeld wedstrijden ringsteken te paard georganiseerd. Wie dit folklo ristische evenement wil meema ken, moet dinsdag 3 augustus een kijkje in Renesse gaan ne men. Aan de Mauritsweg begin nen deze wedstrijden voor paar den en pony’s om 19.30 uur. Mee doen kan ook. Inschrijven kan bij het VVV-kantoor. r |ae metalen kunstschaats en ver Mercury motoren, Contest - Vol vo Penta en Bukh - tevens onder houd en reparaties van alle voorkomende buitenboordmoto ren. Waterrama - Schouwen b.v., Nieuwe Jachthaven Brouwers haven, telef. (01119) 1877. Tot nu toe zijn er geen grote pro blemen met wildkampeerders geweest in Zeeland. Op de door de gemeenten aangewezen over- loopterreinen, evenals op ande re plaatsen waar wild gekam peerd wordt, gedragen de kam peerders zich opvallend netjes, aldus de politie. Evin Rude, buitenboordmotoren en Bukh binnenboordmotoren - Jachtwerf Zaadnoordijk b.v. Jachthaven Kloosternol 1, Scha- rendijke, telef. (01117) 1490. Toeristen, die als aandenken een poster van de gemeente Wester schouwen willen meenemen, kunnen deze kopen bij de VVV- kantoren en bij de boekhandel. het jaar 500 moeten er schaatsen zijn geweest” vertelde de heer Pomper. Het oudste exemplaar in de kollektie van de heer Trit- ten is een schaats uit 1800. Slechts twee jaar heeft hij ero ver gedaan om deze uitgebreide kollektie te verzamelen. „We be zoeken regelmatig beurzen en rommelmarkten om zeldzame exemplaren te vinden. Verder levert zo’n expositie ook wel het één en ander op. Belangstellen den gaan thuis op zolder zoeken en komen soms met heel aardige paren naar ons toe. Op zo’n ma nier wordt onze kollektie lang zamerhand uitgebreid”, vertelt de heer Tritten. $8^ der volop oude foto’s van schaats-prominenten en schilde rijen van schaatstaferelen. „Ik krijg het er koud van” zei de eerste bezoeker vlak na de ope ning. Tohatsu, Seagull, Honda en re paraties alle merken, buiten boordmotoren - Vrijland Jacht werf, Scheepstimmerdijk 28, Zierikzee, telef. (01110) 4223 en Vrijland Watersport, Nieuwe Haven 7, Zierikzee, telef. (01110) 6093. De schaats nam in ons land een belangrijke plaats in. Het was een middel om zich voort te be wegen want het ijsoppervlak bleek in vele gevallen de korste weg tussen steden of dorpen. In middels heeft het schaats rijden meer een rekreatieve funktie. De drukte op de ijsbanen in de winter bewijst dat. Op de expositie zijn o.a. te zien: de krulschaats, de Ouderkerkse schaats, de Friese doorloper, Zuid Hollandse korthals, de DEN HAAG, juli. Kinderen kunnen in de vakantie maxi maal veertienhonderd gulden netto verdienen in een vakantie- baantje zonder dat dit gevolgen heeft voor de toekenning van kinderbijslag. De expositie ,,Van botje tot krulschaats” naast de Nutsspaarbank te Zierikzee. Kampeerders sloegen daarom buiten de officiële terreinen hun tenten op. De politie liet het oog luikend toe. Een woordvoerder van de rijkspolitie zei: „we kun nen mensen die van ver met au to’s of op fietsen naar Zeeland zijn gekomen toch niet zomaar wegsturen, dat zou onmenselijk zijn.” In sommige gemeenten zo- „Tenslotte ontdooit de Neder lander pas als het winter wordt. Op het ijs worden we zwierig en op de schaats komt de Nederlan der los”, zei de voorzitter van de Zierikzeesche Ijsvereniging J. Pomper in zijn openingswoord. Deze expositie, eigendom van Anny en Bert Tritten uit Raams- donkveer, is geopend tot en met aanstaande vrijdag, 30 juli. atletiekvereniging Delta Sport in samenwerking met de Junior Kamer Schouwen-Duiveland voor de vijfde keer een Loop-door in Renesse. de start vindt plaats aan de voet van de duinovergang aan de Jan van Renesseweg. Er kan van 18.30 uur af worden ingeschreven aan de Jan van Renes seweg. De kosten bedragen f 3,— voor volwassenen en f 1.50 voor kinderen. De start vindt plaats om 18.30 uur en de Loop-door voert over duin- en strandpaden met een afstand van 5 of 10 kilometer. Voor eventuele inlichtingen kan men kontakt opnemen met Riet Jansen, telefoon 01112-1780. Dat is het netto resultaat van een maand miniumlooninko- men. Minister De Graaf van so ciale zaken en werkgelegenheid heeft dit geantwoord op schrif telijke vragen van het kamerlid Schutte (G.P.V.). Schutte had gesignaleerd dat ra den van arbeid in de praktijk uitgingen van het bruto-bedrag van het minimumloon van een volwassen werknemer als norm voor het vakantiewerkinkomen dat maximaal mag worden ver diend voordat de kinderbijslag verminderd wordt. Dat is on juist, zo meent de minister. De Graaf is niet van zins voor deze vakantieperiode nog één maal üit te gaan van het bruto- minimumloon als maatstaf. Dat ligt cirka zeshonderd gulden ho ger dan de vrijgestelde veertien honderd gulden. Schutte had daarvoor gepleit. Volvo-Penta scheepsmotoren, O.M.C. Stern drive’s en Johnson buitenboordmotoren Watersport- en caravanbedrijf Blom b.v., Hogeweg 26, Haamstede, telef (01115) 2020. Een inwoner van Burgh- Haamstede heeft in samenwer king met Pitman uit Goes het ontwerp bedacht en samen gesteld, dat een totaalbeeld geeft van de bezienswaardighe den binnen de gemeente. Foto’s van kerken, de Plompetoren, de vuurtoren, het zweefvliegen, het werkeiland in de Oosterschelde voor de bouw van de dam, molen De Graanhalm en het strand zijn nagetekend en ingepast in de Westhoek. De prijs bedraagt f 6,50 per stuk. als Veere en Mariekerke heeft het gemeentebestuur het kampe ren bij de boer op advies van de politie tijdelijk uitgebreid van tien tot vijftien eenheden per boerenerf. y "’>4 t - - w

Schouwen's Badcourant | 1982 | | pagina 21