n Rondleiding door privé- gebied van de meeuwen i r Kijken naar kunst in atelier te Ellemeet I Schaapscheerdersfeest te Noordgouwe op caravanpark „De Stern” I Ets lessen In de Westhoek Instuif Expositie galerie Borsboom BADKRANT Tips voor de onzorgvuldige vakantieganger bridge-avonden Expositie tot eind september Zaterdag 12 juni F in Imker Tijd en plaats Ongezellig De jongen BURGH-HAAMSTEDE, juni. Tus sen Burgh en het dorpje Westen schouwen ligt een zeer waardevol natuurgebied waar honderden mis schien wel duizenden zilvermeeu wen leven. De „Broedkolonie” heet het. Een verboden terrein voor on bevoegden. 1 NOORDGOUWE, juni. Zaterdag 12 juni a.s. viert men op caravanpark ,,De Stern” te Noord gouwe een „Schaapscheerdersfeest”. Aan dit evenement wordt zowel door personen uit Noordgouwe, als van het caravanpark medewer king verleend. Bridgedrijfes pon Met deze voorlichting wil hij eventuele angst voor deze dier tjes bij de mensen voorkomen en het idee de wereld uithelpen, dat alles maar meteen moet worden doodgespoten. Bovendien zal men kersverse bijenhoning van hem kunnen kopen. Naast volop Zilvermeeuwen kan men hier o.a. de Kleine Mantelmeeuw, de Scholekster en de Ber geend aantreffen. Aardig om te vermelden is dat de eieren beurte lings door de „man” en de „vrouw” worden be broed. Na ongeveer vier weken komen de jongen uit de eieren en de kleur van het dons is opvallend goed aangepast aan de omgeving. De BADKRANT is een 12 maal per seizoen verschijnende uit gave van de Drukkerij Laken man Ochtman te Zierikzee, onder regie van de redaktie van de Zierikzeesche Nieuws bode. Het blad wordt in de typische rekreatieplaatsen tijdens de zomermaanden huis-aan-huis en op de campings gratis ver spreid. Kontaktadres: Postbus 1, Zie rikzee. Tel. 01110-6551. vlekt. Ook maken de jonge dieren al zwerftochten langs de kust, op zoek naar schelp- en schaaldie ren, vis en eieren van andere vogels. Wist u trouwens dat als de meeuwen landin waarts trekken, er slecht weer opkomst is? De feestelijkheden zullen plaats vinden op de speelvelden van de Stern (aanvang 13.30 uur). Als eerste zal Wim Rotte, kleinzoon van Leen v. d. Bos (de laatste schaapherder van het „eiland”, thans woonachtig in de Corneli- astichting), een aantal schapen scheren. Met een deel van de be schikbare wol wil de heer Boersma (een campinggast die zelf spinnewielen bouwt) een de monstratie spinnen geven. Het achterlaten van geld in een auto beschouwt de verzeke ringsmaatschappij altijd als on zorgvuldig, zelfs als dat geld in een kastje is weggestopt. Voor die schade ontvangt de verzeker de geen uitkering. In het atelier aan de Dorpsstraat 7 hangt een bescheiden aantal aquarellen, houtsnedes en gra- fietstifttekeningen. De exposi tie duurt tot en met eind septem ber, zij het dat de werkstukken tussentijds een keer worden ver nieuwd. Beide kunstenaars genoten hun opleiding aan de grafische afde ling van de kunstacademie St. Joost te Breda en verhuisden in juli 1981 naar Ellemeet. Mensen, die meer bekend willen worden met wat een kunstenaar nu precies doet en hoe het alle maal in zijn werk gaat, komen in Ellemeet volop aan hun trek ken. Het „werkterrein” van Gerrie en Ineke is in de zomer maanden verlegd naar het ate lier, zodat bezoekers niet alleen het kant en klare werk kunnen De rondleidingen starten dinsdag- en vrijdaga vond om 19.00 uur bij het pompstation aan de A. v. d. Weydeweg. Kaartjes hiervoor zijn verkrijg baar bij het VW-kantoor te Haamstede. Deze rondleiding biedt overigens verder nog de moge lijkheid te genieten van het unieke duingebied, waar men doorgaans geen toegang heeft. Ook zal de imker Mettheus uit Noordgouwe zijn medewerking verlenen aan deze dag. Met een informatieve stand wil hij een indruk geven van het nut en de funktie van de bijen. Enkele we ken geleden werd op het cara vanpark zijn hulp ingeroepen, nadat er een lichte paniek was uitgebroken, vanwege het spon taan neerstrijken van een bijen volk in een van de windsingels van het park. ELLEMEET, juni. In Zierikzee valt voor kunstliefhebbers vol doende te bezichtigen, maar ook in het dorp Ellemeet kan sinds kort een expositie worden bezocht. Twee vrouwen, Gerrie Peene en Ineke de Vreede, hebben de naast hun woonhuis gelegen schuur veranderd in een ruimte, waarin hun werken van de laatste ander half jaar zijn geëxposeerd. Maar om gasten die op Schouwen-Duiveland ver blijven toch te laten kennismaken met de vogel wereld in de Westhoek, organiseert de vereniging Natuur- en Vogelwacht „Schouwen-Duiveland” iedere dinsdag en vrijdagavond een rondleiding door dit broedgebied en de duinen aan de rand van de bossen. De Amerikaanse Colleen Gra ham geeft in de maand juli ets lessen voor beginners en gevor derden in de boerderij aan de To renweg 25 te Haamstede. (Dicht gij de vuurtoren.) Men kan er tussen 5 en 23 juli terecht voor kursussen van een week maar een één dagskursus is mogelijk. Colleen woont al enige tijd in Nederland en spreekt al vlot Ne derlands, dus taalproblemen zal het niet opleveren. Voor meer informatie: 01115-1397. Hoe vervelend het ook klinkt, ieder jaar weer worden vooral tijdens de zomervakanties ge parkeerd staande auto’s, bij voorbeeld dicht bij het strand, opengebroken. Gelukkig sluiten de meesten voordat ze op vakan tie gaan een reisverzekering af, maar dit betekent nog niet dat alle risico’s van verlies en diefstal voor rekening van de verzekeringsmaatschappij zijn. Deze instuif-avonden zijn toe gankelijk voor alle bridgers, ook vakantiegangers, beginners en jeugd. Men behoeft geen lid van een klub te zijn. Om mee te kunnen spelen dient men om half acht dinsdags- avonds aanwezig te zijn in het „Huis van Nassau”. Ook spelers zonder partner zijn welkom. Zij worden echter verzocht zich minstens 5 minuten eerder aan te melden. Dit geldt ook voor kostbare ap paraten! Laat ze niet in de wa gen liggen. Minder dure bagage, die uit e auto wordt gestolen, wordt wel vergoed. Bij een bezoek aan de kolonie valt het op dat de meeuwen zeer agressief optreden tegen indrin gers. Trouwens, onderling gaan ze ook niet zo ge zellig met elkaar om. Daarom ligt tijdens het broedseizoen het „erf” van een paar zodanig, dat de op het nest zittende vogel buiten snavel bereik van de buren blijft. ZIERIKZEE, 1-6. Na het sukses met de instuifavonden voor „bridge-enthousiastelingenm” vorig jaar, organiseert Bridge- klub Zierikzee weer op elke dinsdagavond in juni een onder linge bridgewedstrijd. In alle reispolissen is een bepa ling opgenomen die inhoudt dat de verzekerde, ten aanzien van zijn bagage, de nodige zorgvul digheid in acht moet nemen, wil hij tenminste bij verlies of diefstal recht hebben op schade vergoeding. bewonderen, maar ook een deel ran het proces. Het atelier is op woensdagen, vrijdagen en zater dagen geopend van 14.00-17.00 uur, maar ook buiten deze tijden bestaat de mogelijkheid een kijkje te nemen. Alle werken zijn volgens zeggen van beide kunstenaars tegen redelijke prijzen te koop. ZIERIKZEE, juni. In galerie Borsboom, Havenplein 18 te Zie rikzee, zijn tot 5 juli schilderij en, aquarellen en tekeningen te zien van Miems van Citters, Liesbeth de Jonge, Do van Rijn en Co de Voogd. De galerie is ge opend van dinsdag tot en met za terdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Na enkele weken zijn de jongen even groot als hun ouders, maar hun veren blijven nog bruin ge- Een veel voorkomend geval, dat nogal eens tot onenigheid leidt tussen verzekeringsmaatschap pij en verzekerde, is diefstal van b.v. geld, foto- en filmappara tuur uit een afgesloten auto. Deze raadgeving geldt ook bij een verblijf op het strand. Laat geen spullen achter, terwijl u een duik neemt in zee. De klubieden van Zierikzee heb ben vrije toegang, van de gastén worden een laag inschrijfgeld 3,—) per jaar gevraagd. Er worden geen prijzen beschik baar gesteld. Evenals vorig jaar zal op een nog nader te bepalen avond in juli en/of augustus één of twee bridge-drives worden georgani seerd voor iedereen.' Op deze bridgesdrives zullen wel prijzen te winnen zijn. Deze wedstrijden zullen hoogstwaarschijnlijk ook in het „Huis van Nassau” wor den gehouden. Naast deze aktiviteiten, waar mee de Stem het agrarische ka rakter van de omgeving wil on derstrepen, worden er een aan tal volksspelen georganiseerd. Gezien de bedrevenheid waar mee het rekreatieteam dergelij ke middagen organiseert belooft het een gezellige dag te worden. Een dag waarvoor ook de plaat selijke bevolking hartelijk wordt uitgenodigd.

Schouwen's Badcourant | 1982 | | pagina 11