VEEL BEZIENSWAARDIGHEDEN „DELTA FLORA ’80” BELOOFT Watersporteiland en vaargeul nog voor de „bouwvak” gereed Van 29 juli t/m 2 augustus Carillon concert „Jikkeminen markt” in Bruinisse In Grevelingenmeer A Waterorgel STELLENDAM, juni: De jaarlijkse Nationale-en internationale bloemententoonstelling „Delta Flora” op Goeree-Overflakkee geniet een zeer grote bekendheid. „Delta Flora ’80” wordt ge houden van dinsdag 29 juli tot en met zaterdag 2 augustus. 20 JUNI 1980 NR. 5 «RA’ „Delta Flora ’79” trok uiteraard talrijke bezoekers. Deze grote jaarlijkse manifestatie zal dit jaar worden gehouden van 29 juli t/m 2 augustus in en rondom de gebouwen van de gemeentelijke vis- afslag te Stellendam. deren tot 12 jaar betalen 2,- en de prijs voor vijfenzestig plus sers bedraagt 3,-. De opdracht voor het werk is ge geven door de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders, die nauw betrokken is bij de inrichting van het gebied. De kosten, bijna 1,3 miljoen gulden, komen voor rekening van het Ministerie van CRM. dracht van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders bezig het werk uit te voeren. De R.IJ.P. is nauw betrokken bij de inrich ting van het gebied van het in het kader van de Deltawerken afgesloten Grevelingenbekken. kaart. De jongen zoekt nu het meisje op met dezelfde kaart. Heeft hij zijn „Jikkemien” ge vonden, dan rennen ze samen naar de jury, waarna ze enkele opdrachten krijgen uit te voe ren. Het winnende paar wordt dan door de „burgemeester” verwelkomd en in de echt ver bonden”. Om 20.00 uur wordt dit spel opgeluisterd door de be kende dans- en folkloregroep „Walacra” uit Walcheren. De deelname aan de Jikkeminen- markt is gratis en staat open voor iedereen van 14 tot 65 jaar. Opgave dient te geschieden bij het VVV-kantoor. De aanvang is te 19.00 uur. Dit grote bloemfestijn wordt ge houden in en rondom de gebou wen van de gemeentelijke Vis- afslag te Stellendam (Meester Snijderweg) op Goeree-Over- flakkee, dichtbij de vermaarde Haringvlietsluizen. „Delta Flora ’80” is op dinsdag 29 juli geopend van 13.00-22.00 uur, op woensdag 30, donderdag 31 juli en vrijdag 1 augustus van 10.00-22.00 uur en op de laatste dag - zaterdag 2 augustus van 10.00 - 21.30 uur. De entree voor volwassenen bedraagt 4,-, kin- Vaargeul De vaargeul in het Grevelingen meer, die de haven van Herkin- gen ook toegankelijke moet ma ken voor diep-stekende plezier jachten, zal nog voor de zomer vakantie gereed zijn. Al sinds fe bruari 1980 is de Aanne- mingsmaatschappij Kraaijeveld B.V. uit Barendrecht in op- BRUINISSE, juni. Zaterdag 5 juli zal nabij de muziektent te Bruinisse wederom de traditio nele „Jikkeminenmarkt” plaatsvinden. Deze markt is een volksspel, waarbij de wijze wordt nagebootst waarop de meisjes (jikkeminen) vroeger met de jongens in kontakt kwa men. Het spel is als volgt: Alle deelnemers krijgen een foto- De „Delta Flora” omvat een im posante bloemenshow, met daaraan gekoppeld een uitge breide bedrijfs-, mechanisatie-, huishoud-, voorlichtings- en konsumentenbeurs. Naasf de vele bijzondere interes sante aspekten van deze grootse manifestatie zal als extra at- SCHOUWEN-DUIVELAND, juni. Wanneer alles volgens plan ver loopt, zal het eerste watersporteiland in het Grevelingenmeer -ontstaan na afsluiting van de Grevelingen in het kader van de Del tawerken - nog voor de bouwvakvakantie gereed zijn. De aanleg van eilanden in het meer moet de toenemende behoefte, om ook buiten de havens in het gebied te kunnen aanleggen, dekken. Het aantal watersporters in het gebied stijgt. In het hoogseizoen ma ken thans meer dan 2.500 boten van het Grevelingenmeer gebruik. Omdat het Grevelingenmeer een bestemming als natuurgebied heeft gekregen, is het nodig om het aanleggen van plezierboten in de hand te houden. Wanneer op verschillende nog aan te leg gen eilanden aanlegmogelijkhe den worden geschapen, kan het aanleggen van boten op andere plaatsen worden tegengegaan. Zowel de aanleg van het eerste eiland als de bouw van de nood zakelijke steigers en be schoeiing is opgedragen aan Van Oord-Werkendam B.V. Campingvoetbaltoernooi in Re- nesse. Tentoonstelling in Bur gerweeshuis te Zierikzee. Ge restaureerd orgel in St. Nico- laaskerk te Brouwershaven. Zendamateurs: kanaal 14 in va kantie overbezet. Fototips. Het verbreden en verdiepen van de vaargeul is één van de wer ken, die op grond van de Nieuwe Inrichtinsschets Grevelingen bekken, moet worden uitge voerd om de oude haven van Vervolg pag. 2 GOEDEREEDE, juni. Vrijdag 27 juni zal vanaf de toren een carillon-concert gegeven worden door de heer A. de Jong uit Vlaardingen van 19.00-20.00 uur. traktie van wereldformaat in een speciale hal het allernieuwst Waterorgel een grandioos schouwspel van water, licht, klank en kleur opbouwen. Voor een bezoek aan „Delta Flo ra” met gezelschappen zijn spe ciale regelingen mogelijk. Men kan zich wenden tot het sekreta- riaat, Postbus 2, Middelharnis, telefoon 01870-3000, toestel 20. In overleg met het sekretariaat kan een volledig dagprogramma worden opgesteld.

Schouwen's Badcourant | 1980 | | pagina 1