GREVELINGENBEKKEN GROOT RECREATIEPARK WffiïTI POMPEN Van Bevaren 1 5J BUNGALOWS fa. warme gebakken vis Gebr. Verton Standplaats Markt G. J. van der Graaf L SPREEKUREN ARTSEN ROEIBOTEN TE HUUR VOOR WATERSPORT ÏX enz. I IIvr lAlim Poortdijkstraat Brouwershaven Paviljoen ,De Vier Bannen* bij de caissons te Ouwerkerk telefoon (01114) 1575 HAAMSTEDE - GREVELINGENBEKKEN structuurschets Zierikzee-Haamstede Exploitatiemaatschappij 1 tong schol 0 paling schar P.S. Opgelet: Vanuit de Westhoek richting Zierikzee links afslaan voor de molen en daarna weer rechts. SCHOUWENS BADCOÜRANT PAGINA 9 LEGENDA HUIB BOOGERT knelpunten 'bij Burgh (Z.) DIERENARTS super benzine normaal benzine mengsmering en olie Dagelijks verse in het krekengebied van Ouwerkerk Scharendijke: Spreekuur arts W. J. Terpstra: Wijkgebouw Carl- straat 2: maandag, woensdag en vrijdag van 11.00-11.30 uur. Schoenhandel lU LUAt Z.UMtK Vishandel Brouwershaven Telefoon (01119) 244 eveneens verkrijgbaar: iedere dag Holl. nieuwe, zure haring, gercoK- j te paling, garnalen, gestoomde makreel, enz. W. AALBREGTSE, Noorddijk 36, Bruinisse, telefoon (01113) 483. Brouwershaven: Spreekuur arts W. J. Terpstra, Markt 48: van 8.00-9.00 uur. Op zaterdag te consulteren na afspraak. Telef. (01119) 280. Provincialeweg 18, P. C. KOOMAN MORIAANSHOOFD telefoon (01117) 379 J jochthoven 11- wegen P porkeerterrein -provinciegrens Renesse: Spreekuren doktoren H. J. Simons en J A. van Griet- huysen, Hogezoom 186: van 8.00- 9.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Tel. (01116) 280, b.g.g. 659 of 290. Kampeerierrrein aanwezig Meidoornweg 15 - Tel. (01115) 1541 Haamstede: Spreekuur dokter G. A. M. Stenger, Burghseweg 56: van 7.00-8.00 uur voor inwoners, vap 8.00-9.00 uur voor badgasten en van 16.00-17.00 uur. Boven dien op de camping ..Duinhoeve” van 10.00-10.30 uur (vanaf 1 juli). oceommcdotie voor vei open oeverterrein mol ÏÈ35S3 bos EEZ23 notuurgeiied -J natuur, of recreatiegebied Op de prachtig gelegen ,,’s Gravenhof’' (Hogeweg 34a, Burgh) waar Zierikzee - Spreekuren iedere avond van 19.00-20.00 uur, be halve woensdag; zaterdag van 13.00-14.00 uur. Varremarkt 5. Telefoon (01110) 2180. TANDARTS Haamstede: D. H. de Kup, Vroon - weg 4. Spreekuur met ingang van 6 juli: maandag-, dinsdag- betreden door te veel zeilers en dat dezen in hun onwetendheid veel schade zullen toebrengen aan de unieke vogelkolonies (vooral sterns), die op de zand platen huizen. Overigens moet de inrichting van vele zandpla ten en slikken nog nader wor den vastgesteld. Het is evenwel duidelijk dat het Grevelingenbekken een „recrea tiepark” zal worden van impo sante en internationale allure. Als zal de realisering nog wel enige tijd op zich laten wach ten Uw adres voor leuke sandaaltjes linnen strandschoenen Rubberlaarzen en slippers en woensdagmiddag van 14.00- 15.00 uur; vrijdagmiddag van 16.00-17.00 en zaterdagmorgen van 9.00-10.00 uur. (Donderdag geen spreekuur). In juni geen spreekuur. aan de weg Te koop: Nieuwe stalen aanhangwagentjes achter luxe auto vanaf f 350, voor transport en veevervoer. Ou de karren en wielen antiek. ■rbli|fs_ recreot 1 verspreide beplontmg gebouwd worden, zijn er nog slechts enkele te koop. Eigen grond - zeer goede bouw, I k dere toekomst (het jaar 2000 is het oriëntatiepunt) zal kunnen verwachten, op een gemiddelde zomerse zaterdag en zondag, kan op grond van voorlopige becijfering worden gesteld op circa een kwart miljoen. Echter, men moet zich van de uitvoering van het Grevelingen- ontwikkelingsproject geen al te romantische voorstelling maken. Sinds 1967 (het jaar waaruit de ontwrkkelingsschets dateert) is er nog nauwelijks één onderdeel reëel van de grond gekomen. Dat kan ook nog nauwelijks, zonder dat daar forse overheids subsidies in worden gepompt. maar als men beseft dat het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk per jaar maximaal f 40 miljoen uit geeft aan recreatiesubsidies voor het gehele land en dat het ministerie van economische za ken daar nog eens f 5 miljoen bijdoet, is het begrijpelijk dat nog vrijwel niets is gedaan aan de realisering van de opvang capaciteit (bestaand uit: o.m. oeverstroken met beschuttende beplantingen, lig- en speelwei den, vjisgelegenheden, eenvou dige hellingen voor het te wa ter laten van per auto aange voerde bootjes, consumptie- paviljoens, en ruimtereservering voor campings en zomerwonin genterreinen, etc.). Daarom heerst in kringen van gemeentelijke en provinciale overheden de gedachte dat het gehele project ineens van de grond getild zal moeten worden, en dat niet elke gemeente af zonderlijk daaraan begint. Uiteraard tonen ook natuurlief hebbers grote belangstelling voor het project, maar dan op andere gronden: zij zijn bang dat enkele reeds bestaande ei landjes in het Grevelingenbek ken, die nu te boek staan als na tuurreservaat, zullen worden Er wordt voor de recreanten, die in steeds grote hoeveelheden naar het zuidwest-Nederïandse Delta-gebied trekken, goed ge zorgd. Vooral op papier. Hoewel het belang van de recreatie-in- het-algemeen nogal eens wordt overdreven en hoewel de nood zaak tot regulering van het.toe- risme wel eens wordt overtrok- j ken, kunnen de gemeentelijke j en provinciale overheden in zuid-west-Nederland er niet on- deruit om plannen te maken voor de korte, middell nge en lange termijn, die in de toe- komst het verblijf in het Delta- gebied aantrekkelijk zullen ma ken en de trek er heen zullen stimuleren. Tot die plannen kan worden gerekend de voorgenomen „ont- I wikkeling van het Grevelingen- bekken De Grevelingen is de zeearm tussen Schouwen-Dui- veland en het noordelijk ervan gelegen Goeree-Overflakkee. Schouwen-Duiveland behoort tot de provincie Zeeland, Goe ree-Overflakkee tot de provin- cie Zuid-Holland. Aan de oos-I telijke zijde wordt de Grevelin- gen begrenst door de Grevelin- gendam en westelijk zal ze in j 1972 zijn afgesloten door de I Brouwershavensegatdam. Daardoor zal dan een binnen meer ontstaan van zo’n 10.000 ha., die zal liggen in de buurt van één van de meest verstede lijkte gebieden in geheel Europa de Randstad-Holland, met zijn miljoenen inwoners. Nog méér dan momenteel het geval is, zal het Delta-gebied voor deze mil- j oenen bevolking een functie gaan vervullen op het gebied van de open-Iuchtrecreatie. Dit omdat in het z.g. Grevelingen bekken méér mogelijkheden worden geschapen en omdat het gebied een lay-out” heeft die uniek is. Eén van de knelpunten 'bij de open-Iuchtrecreatie wordt mo menteel gevormd door het ge brek aan ruimte voor dagrecre atie in de buurt van de grote steden. Onmiskenbaar groeit nog steeds de behoefte om het weekeinde „ergens anders” door te brengen. Daarom is het van groot belang dat het Grevelin gen bekken (méér algemeen ge zegd: het grootste gedeelte van het Delta-gebied) binnen het bereik wordt gebracht van de dag- en verblijfsrecreanten uit de Randstad en westelijk Noord-Brabant. Grote mogelijkheden ontstaan voor de watersport. In het wes telijke geedelte is( op de inrich- tingsschets van de Stichting Re- creatieplan Grevelingenbekken, waarin alle gemeenten van de twee eilanden zijn vertegen woordigd) een gebied geprojec teerd van kunstmatig te vormen eilanden, die zich uitstekend zullen lenen voor watersport met kleinere boten. Het open water in het oostelijk deel en in het centrum van het bekken zal daarentegen beter geschikt zijn voor grote vaartuigen. De genoemde inrichtingsschets voorziet voorshands in 15 jacht havens met een ligplaatsenac- comodatie voor 10 a 13.000 bo ten. De aanleg en de inrichting daarvan kunnen zich richten naar de gebleken behoeften. Langs de oevers van de Greve lingen zijn al vele grotere en kleinere haventjes aanwezig, die tegenwoordig grotendeels al door de zeilsporters als thuisha ven worden gebruikt. De tijd dat het beeld van de haven werd gevormd door 3 roeiboot jes is voorbijvaak liggen er nu grote luxe zeil- en motorjachten Het aantal bezoekers dat het Grevelingenbekken in de ver- .1) -- o' 2^1“

Schouwen's Badcourant | 1971 | | pagina 9