Zomerbloemen rw Wilt U Waarschuwing Hoog- en laag water er Nieuwe Op Renesse één avond heuse beat dienstregeling R.T.M. BEZIENS WAARDIGHEDEN C 11 Prettige vakantie haalt U er altijd uit 25 JULI 1969 Nr. 7 I 26 juli 3 augustus 1969 n.m. n.m. weg. Toegang gratis. BJDCOURJNT Met nadruk wordt er op ge wezen dat het VERBODEN is VUREN te stoken op het strand en in de duinen. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Woensdag 23 juli is een geheel nieuwe dienstregeling van de R. T.M. ingegaan, in verband met de openstelling van de Heinen- oordtunnel. De voornaamste wij zigingen zijn: 26. 27. 28. 29. 30. 31. 1. 2. 3. 11.36 0.07 1.10 2.08 3.02 3.54 4.36 5.19 6.02 12.44 13.46 14.42 15.32 16.20 17.03 17.44 18.25 5.03 6.09 7.02 7.55 8.40 9.37 10.12 10.59 11.47 17.39 18.37 19.31 20.21 21.10 21.57 22.42 23.26 woonhuis. Plompetoren. Te bezichtigen da gelijks. Sleutel te verkrijgen bij de nabijgelegen boerderij van de heer M. O. Hanse. Toegangsprijs 25 cent. Uitkijktoren, nabij pompstation „De Blinkert”, A. v. d. Weijde- I wmj rTct(^0^r\0- erratic groepen ook buiten bovenver- melde uren, in overleg met de kosteres. Tel. (01119) 468. HAAMSTEDE: Vuurtoren. Dagelijks te bezich tigen (behalve zaterdag en zon dag) van 9.30-11.30 uur en van 14.00-16.00 uur. Toegangskaarten verkrijgbaar in het nabijgelegen I Laagwater v.m. Binnenkort gaat het helemaal echt gebeuren. Ons dorp zal dan voor één avond in handen zijn van de beat-generatie. Want Maple Leaf, de kauwgom voor mensen van deze tijd, (in door- drukstrips weet je wel) komt in Motel „de Ark”, Hoogenboom- laan, met een van de bekendste beat-groepen van dit westelijk halfrond. The Golden Earrings zullen een hele avond lang onze jongens en meisjes en iedereen die zich jong genoeg voelt, in opperste „ekstase” brengen. Die avond schrijft Renesse historie: 28 juli 1969.' Het zal voor de eerste keer zijn dat een popgroep van een derge lijke importantie hier komt spe len. Hoe dat allemaal kwam en hoe het in zijn werk is gegaan hoorden wij van de public rela- tionsmanager van Maple Leaf, de sponsors van de avond. 6. Gedurende de zomermaan den worden op zondagen twee extra sneldiensten gereden met aansluitingen van/naar Rotter dam: Haamstede v. 9.10 en 17.05, Zierikzee v. 9.35 en 17.35, Rot terdam-Metro a. 10.56 en 18.56 en in omgekeerde richting: Rot terdam-Metro v. 9.27 en 17.27, Zierikzee a. 10.51 en 18.51, Haam stede a. 11.18 en 19.18 uur. 7. Gedurende de zomermaan den wordt op zondagen Haam stede vliegveld in elke richting vijfmaal gereden, terwijl acht maal naar van Westenschouwen wordt gereden. 5. Ter verbetering van het ver voer op zondagen is in de avond uren tussen Zierikzee en Goes een rit ingelegd, welke te 19.35 uur van Zierikzee naar Goes vertrekt en om 20.27 uur uit Goes terugkeert. er vol leverkruid, waarop vaak kleurige vlinders, zoals de klei- j ne vossen en atalanta’s, te gast zijn. En misschien ontmoet U er ook wel distelvlinders en lu- cernevlinders, die helemaal uit Afrika en Zuid Europa naar onze streken kwamen vliegen. En daar staan ook de gele vlas- leeuwenbekjes met hun oranje lippen. Daar kunnen de kleine hommels zo handig in kruipen. De grotere soorten lukt dat niet zo best, maar die weten toch wel bij de begeerde honing te komen. Zij bijten gewoon een gaatje onder in de bloem. De sporen van hun inbraak komt men vaak genoeg tegen. Het is zo verleidelijk om van deze bloemenweelde een tast bare herinnering mee te nemen. Maar helaas is hun schoonheid dan van korte duur. Net als de bloemen van die mooie plaat, die men hier en daar ziet han gen. vragen zij ons dan ook: Laat ons staan. J. VIERGEVER. 4. Op zondagen wordt in de avonduren een uurdienst gere den, welke te Oude Tonge aan sluiting geeft naar van Rotter dam. dag (behalve .zondag) van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, onder geleide. Inlich- I tingen bij de kosteres mevr. De Jonge-Hoekman, Noorddijkstr. wilgenroosjes. En de dalen staan nr. 44 Toegang 50 cent. Voor Wilt u lekker eten, uw fris drankje of kopje koffie gebrui ken, een boottocht maken langs de Zeeuwse kust, de Deltawer ken van nabij bekijken of fijn alleen of gezamenlijk een hen geltje uitgooien, musea bezoe ken, een stukje grond of een huisje kopen, paardrijden, ge nieten van cabaret of een gezel lige dansavond, geld wisselen ofoch. noemt u maar op, het staat allemaal in de adver tenties in deze badcourant. waaruit u een keus kunt maken. Gratis verspreiding te Burgh, Haamstede, Renesse, Scharendijke en Brouwershaven Hoogwater v.m. ZIERIKZEE Gemeentemuseum, stadhuis. Van maandag tot en met zaterdag ge opend. Toegangsprijs 50 en 25 I cent. Burgerweeshuis tot 23 augustus. Beeldhouwkunst in de tuin; kleine antiekbeurs binnen. Da gelijks 10.00-17.00 uur. In de oude almanakken werd de meimaand ook wel bloeimaand genoemd, maar voor de duinen zou met evenveel recht deze naam aan de julimaand gegeven kunnen worden. De liguster- struiken in de duindalen en aan de bosrand zijn nu nog over dekt met talloze witte bloem trossen. die net kleine seringen gelijken. En de kamperfoelie, die als een liaan over de strui ken slingert, draagt weer zijn kransen van honingrijke bloe men. De lucht is er vervuld van hun zoete geuren, waarmede zij zelfs de hooggeroemde maquis uit de landen om de Middel landse zee naar de kroon ste ken. Op zachte zomeravonden ko men de nachtvlinders, aange lokt door deze haast bedwel mende geuren, de bloemen in grote getale bezoeken. Dan be staat de kans, dat men bij de kampeifoeliestruiken onze grootste nachtvlinders - de pijl staarten - van bloem tot bloem ziet zweven. Nimmer gaat zo’n pijlstaart op een bloem zitten, maar blijft er net als de koli- bri’s en honingzuigers uit de tropen, met snel trillende vleu gels voor stil staan om even de lange roltong in de diepe ho- ningtrechters te steken. In deze tijd zullen het in de meeste ge vallen ligusterpijlstaarten zijn, waarvan op de ligusterstruiken ook de grote rupsen met hun typische gekromde hoorn op het achter! f te vinden zijn. Om deze reuzen onder de vlinders te ontmoeten, is het niet beslist noodzakelijk bij nacht en ontij in de buurt van een kamperfoe- 2. Op alle dagen is een late rit Westhoek-Oude Tonge-Rotter- dam v.v. toegevoegd: Haamstede v. 21.05, Zierikzee v. 21.35, Rot terdam a. 22.56 en in omgekeerde richting: Rotterdam-CS v. 21.00. Zierikzee a. 22.51. Haamstede a. 23.14 uur. liestruik de wacht te betrekken, want zij komen ook vaak in de tuin op bezoek. Siertabak, petu nia’s en teunisbloemen zijn daar hun lievelingsplanten Daar kunt u zo tegen zonson dergang meteen die teunisbloe men open zien gaan, en dat is altijd weer een boeiend schouw spel. Het begint met kleine spleetjes in de groene kelk, die allengs breder worden. Plotse ling schieten dan de kelkslippen los en buigen met een vaart naar achteren, terwijl meteen de gele bloembladen uitrollen. Wie heel scherp van oor is, kan het zelfs horen. De ganse nacht staan de grote bloemen te pron ken. Maar langer duurt hun schoonheid niet en in de loop van de volgende dag verdorren zij reeds. Dan zwellen er weer al nieuwe knoppen, die zich nog dezelfde avond ontplooien. Niet alleen de avond biedt ons telkens nieuwe bloemen, ook in de morgen zijn er. Dan gaan de wilde roosjes open. Weliswaar is hun eerste bloeitijd reeds voorbij, maar zij beginnen nu aan hun tweede bloei en wan neer wij een mooie herfst krij gen, komt er zelfs nog wel een derde, maar die is nooit zo heel uitbundig. Onder deze wilde rozen vinden we er met grote lichtgekleurde bloemen en anderen met klei ne donkerrose bloemen. De eersten zijn hondsrozen en de donkerder gekleurde heten ege lantieren. En om nu helemaal zeker van onze zaak te zijn, kunnen we nog even een blaad je van zo’n struik fijn wrijven. Als het dan de lekkere geur van zure appels heeft, is het zeker een egelantier. Hier en daar vinden we in het duin en het bos een bescheiden struikje, dat blauwe stervormi ge bloempjes met in het midden I een geel spitsje van meeldraden draagt. Dat is het bitterzoet. Vroeger, toen het kauwgummi nog niet uitgevonden was, kauwden wij er wel op. Eerst smaakte het bitter, maar dat ging over in zoet, vandaar de naam. Later op het jaar draagt het helderrode bessen, en die zijn niet zonder gevaar, want zij zijn nog al vergiftig. Dat geldt ook voor de prachtige ro de bessen, die nu de heggerank sieren. Het duin heeft echter nog meer te bieden. Wandelt U maar eens BROUWERSHAVEN een keer langs de smalle paad- Herv. kerk. Bezichtiging iedere jes, die tussen de Vuurtoren en de Verklikker de duinovergan- i gen verbinden. Dan komt U langs hellingen, die geheel rood gekleurd zijn van de bloeiende 3, De in de zomermaanden be staande TDE-diensten tussen Rotterdam en Schouwen-Duive- land worden gehandhaafd; der halve drie in elke richting. In gelegd is een nieuwe TDE-dienst tussen Dordrecht en dit gebied. 1. Door de tunnel is de reistijd naar Rotterdam met een kwar tier verkort en zullen vertra gingen - denk aan de Baren- drechtse brug - vrijwel tot het verleden behoren. DREISCHOR Herv. kerk. Bezichtigd^ dage- I lijks van 10.00-17.00 uur. Toe gang gratis. Er staat een busje.

Schouwen's Badcourant | 1969 | | pagina 1