Expositie Vogelwacht te Burgh JAC. VERSEPUT Pierre Palla Evenementenlijst t FaGEBR, VERTON - BURGH-TEL 324 Tweka - Porolastic - Oberbauer terrein caravans Fa. W, GILIJAMSE*- Renesse - tel. 01116-370 ajWIjE •MC.MOURïS: het woonhuis Attracties te Renesse 2e Schouwse verkeersrit weer Kerkconcert Voetgangers! Ballonnenoptocht in Burgh-Haamstede Voor Automobielen Motorrijwielen Landbouwwerktuigen Tractoren Smederij Rijwielen' Radio Electr. installaties Excursie meeuwenkolonie beëindigd „mondragon” W. G. POTAPPEL L C. HOOGERHUIS BROMFIETSEN zeepieren 'koÜsclïültenv zierikzee.^ Mondharmonica’s*. RIJWIELEN een dag slecht J. P. van den Hoek grote gevarieerde zang - muziek - balletavond S. GELEIJNSE levensmiddelen drogisterij Ring 31, tel. 248, Haamstede palingbroodjes ^5 naar w Cliché: Amoeba - orgaan Nederl. Jeugdbond voor Natuurstudie In het hart Hotel Renesse: o o o o met Brouwershaven: Zierikzee Burgh-Haamstede: Spreekuren plaatselijke artsen Uit voorraad NIEUWERKERK sfeervol interieur LEVENSGEVAARLIJK Vakkundig personeel 100 procent service Loop links wandelaar, dan ziet U ’t gevaar! Het zwemmen bij „de punt” (daar waar de duinen over gaan in de dijk) is thans, gelet op het daar aanwezige zand, zeer aanlokkelijk. Ter plaatse loopt echter een sterke stroom en de diepte is zeer groot, zo dat zwemmen aldaar niet kan worden toegestaan. Havenplein 1 Telefoon 2443 BADPAKKEN BADMANTELS BADDOEKEN ZWEMBROEKJES ZONNEHOEDEN BADMUTSEN BADLAKENS kinderkleding ligstoelen ligstoellopers gordijnstoffen vloerbedekking Poststraat 8, tel. 2601 Zierikzee Wij staan voor u klaar en bezorgen alles thuis Zaterdag 9 augustus organi seert het bestuur van V.V.V. de jaarlijkse ballonnenoptocht Aan kinderen van badgasten en logé’s onder de 12 jaar zal te Haamstede en te Burgh tus sen 6.30 en 7.30 uur gratis bal lonnen uitgereikt worden, die na een rondgang met de har monie „Witte van Haemstede” op het sportveld te Burgh op gelaten zullen worden. Na af loop kort concert te Haam stede. Prijzen zijn beschikbaar gesteld voor de ballonnen die de verste afstand hebben af gelegd. sohn, alsmede negro spirituals. Ter bestrijding van de kosten zal een toegangsprijs worden gevraagd, die nog niet precies is vastgesteld, maar in elk ge val voor niemand een bezwaar zal zijn deze avond, die zeer veel belooft, te kunnen bij- wonen. café-restaurant zierikzee der oudste zierikzee Bij inschrijving ie koop: GEMEENTE HAAMSTEDE L. TIELEMAN Telefoon 237 Banket- en Palingbroodbakkerij Renesse en Prachtig afgewerkte 'x Havenplein Steeds verkrijgbaar CONSUMPTIETENT SCHELPHOEK Zondags gesloten Visdiefje o.a. wapenlepeltjes Zeeuwse sieraden en nog vele andere artikelen in zilver en pleet KOMT U EENS KIJKEN BIJ De excursie naar de meeuwen kolonie, die tot nu toe elke dinsdag- en vrijdagavond ge houden werd, en waarvoor zo’n bijzonder grote belang stelling bestond, is met ingang van heden beëindigd. vele soorten levensmiddelen bier limonades ruim gesorteerd in tabaksartikelen Op woensdag 13 augustus, om 8 uur, zal in de Hervormde kerk te Renesse een kerkcon cert worden gegeven, waaraan zullen medewerken: Elly Im hoff, alt; Aad van der Weele, fluit; Adri Slootmaker, orgel. Alle medewerkenden zijn be roepsmusici. Uitgevoerd worden o.a. wer ken van Handel en Mendels- G. A. M. Stenger te Haam stede (Burghseweg 56) spreekuur: 8-9 u. Boodschap pen vóór 9 uur v.m. H. J. Simons te Renesse (Hogezoom 19); spreekuur: 8-9 u. Boodschap pen vóór 9 uur v.m. Voor de goede gang van zaken is het dringend gewenst dat ook de badgasten en kampeer ders zich stipt aan boven staande uren houden. Ring A 51, telefoon 221, Renesse Woensdag 13 augustus: 2.30 uur wandeltocht over 15 en 25 km, start: Dorpshuis; ’s avonds 7.30 uur openluchtspel „Het mos- seloproer”; 8 uur: kerkconcert in de Herv. kerk. Donderdag 14 augustus in het Dorpshuis: gevarieerde zang- muziek-balletavond met bal na (elf personen). aquarium, waarin zee-anemo- nen en een kreeft. Vooral omdat tijdens dit sei zoen de zon helaas nog al eens verstek laat gaan, zodat het badpak vaak in de tas moet blijven, vormt een bezoek aan deze fraaie tentoonstelling een unieke kans op afwisseling in het vakantieprogramma. De entreeprijs is zeer laag ge houden. Mandolinesnaren Vioolsnaren Gitaarsnaren De speciaalzaak voor uitzicht op een delen van Zaterdag 9 augustus: 7 uur ballet door de rolschaatsen- club „Segor” uit Bergen op Zoom; 2.30 uur kinderspelen op het strand bij de grote trap; tweede Schouwse ver keersrit voor bezitters van auto’s en motoren. Maandag 11 augustus in het Dorpshuis, 8 uur: optreden van beroemde radio-artisten. Dinsdag 12 augustus in het Dorpshuis, 8 uur: Agfacolor- voordracht Schouwens schoon heid. Beleefd aanbevelend Hoogezoom - fel. 01116-266, Renesse Donderdag 14 aug.: 20 uur films en Agfacolorvoordracht „Zwerven door Schouwen en Duiveland”, in hotel „Bom”. Vrijdag 15 aug.: 19.15 uur ex cursie N.F.O., naar fruitbedrijf Boeij esbos te Burgh. Zaterdag 16 aug.: 20 uur bios coopvoorstelling „Hel der ver- lerenen”, in hotel „Bom”. DORPSHUIS RENESSE - Moolweg 1 - Tel. 01116-345 a Donderdag 14 aug., 8 uur door Muziekensemble O.S.I.V.E.O. uit Steenbergen w M Na afloop groot BAL met medewerking van de grote S, dansband O.S.I.V.E.O. (11 personen) - Voorverkoop vanaf a maandag dagelijks van 2-5 uur S Entree leden Culturele Vereni ging f 1,niet-leden f 1,50. Voorverkoop Dorpshuis 2-5 uur. aan de Zandweg no. 49 met erf, groot 8 a. 85 ca. Bewoond ge weest door de heer S. M. Quist. Voor permanente bewoning of eventueel als zomerwoning. Ook niet-ingezetenen van Haamstede komen in aanmerking. Terstond te aanvaarden. Inschrijvingen uitsluitend op bil jetten, met voorwaarden ver krijgbaar ten kantore van notaris M. C. v. d. Bout te Renesse, in te leveren aldaar uiterlijk 25 aug. 1958. Wij zijn bekend om onze heerlijke Maandag 11 augustus, 8 uur in het Dorpshuis te Renesse Nederlands meest bekende radio-artisten piano HERMAN EMMINK de zingende omroeper WIM VERHAGEN Voordracht Sinds vorige week vrijdag is in de gemeenteschuur van Burgh, gelegen aan de fraai beboste weg naar Westen schouwen, een tentoonstelling te zien van de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland” De expositie is ingericht met het doel vooral de badgasten in de gelegenheid te stellen zich meer vertrouwd te maken met de fauna en flora van het duingebied. Hoofdbestanddeel van de tentoonstelling vormt het kunstmatig duin, dat in drie gedeelten uiteenvalt, nl. het stuifduin, het middenduin en het beboste duin. De hierin voorkomende vogels zijn in opgezette toestand in het kunstduin uitgezet, hetgeen het „thuisbrengen” van de vogels in de natuur uiteraard aan zienlijk vergemakkelijkt. Schouwen-Duiveland als vo geleiland bij uitstek is er trots op dat vrijwel alle op de ex positie bijeengebrachte vogels dicht bij honk worden aange troffen, zij het wat betreft de trekkers uiteraard maar een korte tijd. De expositie is aan zienlijk verfraaid door een unieke collectie zwart-wit prenten van vogels, die stuk voor stuk juweeltjes van foto kunst mogen worden genoemd. De opnamen - die ook in Ame rika tentoongesteld zijn - zijn van de heren C. van ’t Oever en M. Verbruggen. Ook aan de flora - met name de „zoute flora”, is aandacht besteed, terwijl sterk de aan dacht trekt een zoutwater- Manufacturen linnen- en tafelgoed dameskleding badpakken, badmutsen lingeries Te koop en te huur LUCHTBEDDEN Neemt voor uw vakantie als souvenir onze prachtige badhanddoek met de afbeelding van slot Moermond Dit is de vacantie, waar u zo naar hebt uitgezien. Geniet er dan ook heerlijk van en besteedt uw geld goed door uw inkopen bij ons te bestellen. Wij hebben voor u Dinsdagsmiddags na 13.00 uur gesloten - overige dagen na 19.00 uur. kom met uw gezin gezellig bij ons eten I in het stadhuis: tentoonstelling beeldhouwkunst, schilderijen, tekeningen, enz. van Zierikzee vindt u juwelier JAC MOURER een pracht collectie souvenirs die u in onze gezellige lunchroom bij een heerlijke kop koffie kunt gebruiken Ook kunt u een keuze doen uit onze uit- X gebreide sortering gebak en koekjes, bereid uit de beste grondstof f en I z De attractiecommissie van V. V.V. te Renesse heeft voor de komende week, te beginnen met a.s. zaterdag, een afwis selend programma samenge steld. Hieronder volgen enkele programmapunten Zaterdagmiddag 9 augustus: kinderspelen op het strand bij de grote trap. Er worden fi guren gemaakt van zand, bal spelen, behendigheidswedstrij- den, enz. Zaterdagavond 9 augustus komt de rolschaatsenvereni- ging „Segor” uit Bergen op Zoom, waarvan o.m. 30 leden een demonstratie geven in rij kunst, waarvoor zij een aparte opleiding hebben genoten. Er wordt „klassiek” en „modern” gereden. Speciale nummers worden gecostumeerd uitge voerd. Het is bekend dat de demonstratieploeg alom groot succes oogst met dit bijzondere programma. We twijfelen er niet aan dat ook in Renesse de belangstelling zeer groot zal zijn. De heer J. P. Berrevoets stelt zijn terrein beschikbaar voor deze attractie. Zondagmiddag is het voor de hengelaars het grote’ moment. Bij de trap aan het eind van de Laone wordt dan de grote jaarlijkse hengelwedstrijd ge houden. Indien de vis wil bij ten, kan het een gezellige strijd worden aan het strand. Zaterdag 9 aug.: 19.30 uur bal lonnenoptocht m.m.v. harmo nie „Witte van Haemstede”, opstelling te Haamstede en Burgh; gevolgd door concert te Haamstede; 20 uur bios coopvoorstelling „Sissi prin ses” in hotel „Bom”. Maandag 11 aug.: 20 uur bios coopvoorstelling „Sissi prin ses” in hotel „Bom”. Woensdag 13 aug.: 18 uur na- tuurwandeltocht (15 km), ge organiseerd door s.v. „Zee meeuwen”, beginpunt gem.- huis Haamstede; 20 uur Agfa colorvoordracht „Schouwens schoonheid”. De Vereniging voor Veilig Ver keer, afdeling Renesse e.o., or ganiseert op zaterdag 9 aug. 1958 de tweede Schouwse ver keersrit voor bezitters van auto’s en motorrijwielen. Bij voldoende deelname be looft het, evenals vorig jaar, een mooie en interessante rit te worden. De deelnemersaan de rit van 1957 waren over het algemeen zeer enthousiast. Opgave voor deelneming kan plaats vinden aan het adres Kromme Reke 13, tel. 01116- 331. Aan de rit zijn wederom mooie prijzen verbonden. De prijsuitreiking zal plaats vinden des avonds te plm. 8 uur in het dorpshuis, waarna het evenement zal worden be sloten met een gezellig bal.

Schouwen's Badcourant | 1958 | | pagina 2