tpouw aan het öevies BIOSCOOP 3 Musketiers C. J. JONKER drogisterij J. van ’t Hofi fa. Gebr. Verton Bodediensten Schouwse veilig verkeersrit 1957 kaas ppeöikBeuRten Evenementenlijst Verboden toegang Gasten autoralley Fraaie wandelkaarten van Schouwen 14 augustus weer een V.V.V. natuurwandeltocht te Haamstede-Burgh artikelen Kerkbus echte Zeeuwsche worst Slagerij M. J. Ossewaarde N. v. Dongen L C. HOOGERHUIS M. J. KRIJNSE LOCKER groenten en fruit KOOMAN Twee BUNGALOW S M. D. KLOET ZN. i'J- S. GELEIJNSE levensmiddelen drogisterij „BONA FIDE” Natuur wandeltocht V.V.V. Burgh-Haamstede 1957 K. J. Goedbloed Zondag 11 augustus OOK VOOR UW Banden - Accu's - Olie - Vet enz. HOTEL BOM, HAAMSTEDE Toegang 1 4 jaar Groenten- en fruithandel gesneden ALTIJD GOEDKOPER I ALTIJD BETER zaterdagmiddag 1 0 augustus 1 957 Inschrijfgeld f 5, Stofzuigers - Sanitair Wasmachines Electrische benodigdheden Rijwielhandel Verhuur rijwielen Bromfietsen Taxi-verhuur KWALITEIT IS ONZE RECLAME Opgave Kromme Reke 1 3 Renesse Renesse Donderdag 8 aug.: Vertoning „Schouwse Warande”, door de heer D. Hack in het Dorps huis, aanvang 20 uur. Zondag 11 aug.: Hengelwed- strijd; deze wedstrijd wordt gehouden op het strand tussen de duinovergangen Moolweg- Scholderlaan Inschrijving van 13.30 tot 14.30 uur op het strand bij de overgang Moolweg. Aan vang wedstrijd 1430 uur. De deelnemers moeten zelf voor aas zorgen. Ten behoeve van de kerkgan gers rijdt elke zondag om 9.30 uur v.m. een speciale autobus van de vuurtoren langs de To renlaan naar Haamstede en na afloop terug. Probeert u naast ons prima rund- en varkensvlees ook de Voor oude Telefoon 267 - Haamstede Zuidsfraat 1 RENESSE - Telefoon 69 BROOD- en BANKETBAKKERIJ Hoogeweg B 73 - Telefoon 53 SLAGERIJ BOUWMAN telefoon 213, Burgh RENESSE naar Renesse, telefoon 9 Telefoon 21 8, Burgh Uw adres voor is Groenten en fruit geschrapt en Limonades Heerlijk Okay-ijs Patat a frites verkrijgbaar tot 's avonds 10 uur Gezellig zitje bij Noordstr. - Haamstede - Tel. 468 Prima RUND- en VARKENSVLEES en machinaal gesneden fijne vleeswaren VOOR GEDISTILLEERD naar de slijterij van Ook Schouwen heeft zijn ver ordeningen en deze komen veelal voort uit de gedragingen van het publiek. Daarom doen wij een beroep op de zomer gasten om zich overal te hou den aan de bepalingen, het na tuurschoon te helpen sparen en niet op verboden terrein te ko men. Wij helpen daarmede de bepalingen tot een minimum te beperken Te koop: Nieuwbouw. Mooiste gedeelte Haamstede. Direct te aanvaarden. Inl.: NIEUWVELD, p/a Blokweg, tel. 438, Zierikzee. Bodedienst Rademaker, Haam stede. Op maandag, woensdag en vrijdag vanaf Westen schouwen - Burgh - Haamstede naar Zierikzee en omgekeerd. Bodedienst Hart, Renesse. Op maandag, woensdag en vrijdag vanaf Renesse via Noordwelle, Serooskerke en Moriaanshoofd naar Zierikzee en omgekeerd. Bodedienst Vane, Scharendijke. Op woensdag en zaterdag van af Scharendijke via Loopers- kapelle, Ellemeet, Kerkwerve naar Zierikzee en omgekeerd. Telefoon 324 - BURGH Verkoop alleen per fles Na het grote succes van de laatste jaren, wordt door V.V. V. Burgh-Haamstede voor de auto-bezittende gasten voor de derde maal een auto-ralley georganiseerd. Inschrijving uitsluitend van 9 -12 uur ten gemeentehuize van Burgh. Burgh, telefoon 221 Desverlangd alles geschrapt en gesneden Bezoekt ook de consumptie- tent op het strand te Westenschouwen Geref. Kerk Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds. W. v. d. Zwaan uit Amers foort. Renesse: 7.30 uur ds. H. Scholing uit Zuidland. Hengels Werphengels Werpmolens Nylondraad verschillend lood Haken Dobbers Wartels, enz. Door foto Berge te Haamstede zijn, zoals wij reeds eerder schreven, twee fraaie wandel kaarten uitgegeven en wel een kaart van de Domaniale be bossing in westelijk Schouwen en een toeristenkaart van het gehele eiland. Speciaal de eer ste uitgave voorziet in een be hoefte. De kaart is in vele kleuren uitgevoerd en geeft een duidelijk schema van de verschillende wegen, voet- en tegelpaden alsmede van de wegwijzers en strandpalen. Aan de hand van deze kaart kunnen prachtige tochten door het wondermooie domeinenge- bied worden gemaakt, zonder dat men het gevaar loopt de weg te verliezen. Tevens zijn op illustrerende wijze enkele in dit gebied voorkomende planten en dieren aangegeven. De toeristenkaart van Schou wen-Duiveland, ook in fraaie kleuren uitgevoerd, geeft een overzicht van hoofd- en andere wegen, wandelpaden, duin overgangen, kampeerterreinen, zomerhuizen etc. Deze uitgave is onmisbaar voor iedere va- cantieganger die zijn bezoek niet slechts tot de Westhoek wil beperken doch tevens eens een kijkje wil nemen in het wijde polderland met de ver schillende fraaie dorpen. Zaterdag 10 aug., aan*. 8 u. Voor 14 augustus a s. is er we derom een natuurwandeltocht georganiseerd door sportver. „Zeemeeuwen”. Om van de ze tocht zo veel mogelijk te kunnen genieten is in verband met het steeds vroeger vallen van de duisternis de vertrek tijd gesteld op 18 uur vanaf de muziektent te Haamstede. Ook is de route hierdoor iets ge wijzigd. Bij het vertrek gaat de route direct via de Slotlaan. Verder zal vanaf „Boeyesbos” via de Weststraat naar het eindpunt worden gelopen, waar de deelnemers niet vóór 20.30 uur worden verwacht. Vanaf 17.30 uur zijn kaarten ver krijgbaar op de muziektent te Haamstede. Prijsuitreiking tijdens de feestavond met BAL NA ZUIVELHUIS N. BOUWMAN Telefoon 476, Burgh prima en jonge gesneden of aan een stukje. Ring 31, telef. 248, Haamstede Dinsdagsmiddags na 13.00 uur gesloten - overige dagen na 19 00 uur. Geref. Kerken, vrijgemaakt Haamstede: 5,30 uur ds. J. Groen uit Groningen, in het Chr. Geref. Kerkgebouw. Chr. Geref. Kerk Haamstede: 10 en 3 uur ds. M. v. d. Klis uit Zierikzee Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur lees- dienst. Zierikzeese Nieuwsbode: Ons Schouwen De zeëe die kü me nie vertrouwe, Die leit ma oltied deur te knauwen An de dunen in de diken, De diken in de dunen Van ons Schouwen, Dae me van ouwen, Ons Schouwen, Da me motten ouwen Zo as ’t is. J. Braber, Rotterdam Maandag 12 aug., aanv. 8 u. Brengt uw vacantie door op het bondsvacantie-oord RENESSE - Telefoon no. 2 Erkend door de Ned. Kampeer- raad. Met cantine en kampwinkel Als talloze stedelingen pleeg ik de vakantie tijd te benutten om met vrouw en nageslacht de stadse longen eens flink te goed te doen aan de gezonde Schouwse lucht. Het is thans onze 6e vakantie in „De West hoek” en de grote aantrekke lijkheid van dit schitterend recreatiegebied is naar mijn mening daarin gelegen, dat het zich in ons dicht bevolk te vaderland aan de stedeling, die het jachtige leven van alle dag ontvlucht, presen teert als een oase van rust en gelukkig zonder die zoge naamde attracties, die vele badplaatsen tot één grote kermis maken. In „De Westhoek” heeft de vakantieganger nog de mo gelijkheid om tot zichzelf te komen. En het is de grote verdienste van de volijverige V.V.V. Burgh-Haamstede, dat zij het verblijf voor haar gas ten weet te veraangenamen door het organiseren van evenementen, die met het ge heel in overeenstemming zijn. Zo was het ook een goede ge dachte, om in samenwerking met de Sportvereniging „Zee meeuwen” op woensdagavond 31 juli een wandeltocht te or ganiseren, niet een tocht voor de prestatie van het lopen van 15 km zonder meer, maar een wandeling, die de deelne mers voerde door de mooiste gedeelten van het prachtige duingebied, met inbegrip van het „Zeepe”, de dennenaan plant der Domeinen en het „Boeijesbosch” met zijn goed verzorgde boomgaarden. Het deelnemen aan deze wan deltocht was een sportief ge noegen van de beste soort en als de veel gebruikte uitdruk king „de thuisblijvers hadden ongelijk” ooit van toepassing is geweest, dan was zij dit zeer zeker op deze tocht. Een hartelijk woord van dank aan de organisatoren voor het initiatief en de prima organi satie; aan de dames en heren van de controleposten en al len, die tot het slagen van deze wandeltocht hebben bij gedragen, is hier zeker op zijn plclcltzS Als ik tot slot een lans mag breken voor het behoud van het kostbaar stuk natuur dat Schouwen-Duiveland in zijn „Westhoek” bezit, dan zou ik willen doen met een couplet van een gedicht (ik meen me te herinneren, dat het van Kees Kollenaar is), dat ik vele jaren voor de oorlog las in de GARAGEBEDRIJF Telefoon 45 - RENESSE CITROëN PANHARD DEALER M. Kommer - Burgh Luxe brood- en banketbakkerij Alle soorten chocolade VéGé-KRUIDENIER Uw adres voor al uw benodigdheden Chocolade en suikerwerken Drogisterij-arti kelen Burgh-Haamstede: Zaterdag 10 aug.: 20 uur: Con cert Kinderkoor Westelijk Schouwen, gevolgd door con cert harmonie „Witte van Haemstede” te Haamstede; 20 uur: Bioscoopvoorstelling „3 Musketiers” in hotel „Bom”. Maandag 12 aug.: 20 uur: Bios coopvoorstelling „3 Musket iers” in hotel „Bom”. Dinsdag 13 aug.: 13.30 uur: Autoralley; start: Ring Burgh. Woensdag 14 aug.: 18 uur: Na tuurwandeltocht (15 km.) ge organiseerd door sportvereni ging „De Zeemeeuwen”; begin punt gemeentehuis Haamstede; 20 uur: Agfacolor voordracht „Schouwens schoonheid” in hotel „Bom”. Donderdag 15 aug.: 20 uur: Ag facolor voordracht „Zwerven door Schouwen-Duiveland” in hotel „Bom”. Zaterdag 17 aug.: 20 uur: Bios coopvoorstelling „Het geheim der 5 graven” in hotel „Bom”. R.K. Kerk Burgh: 8, en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel „Het Wapen van Burgh”). Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. In de week zijn H.H. Missen in Zierikzee te 7 en 7.30 uur en zaterdags is er Lof te 7.15 uur. In de -garage zullen er soms in de week ook Missen worden gelezen, maar daar wordt van tevoren bekendheid aan gegeven tijdens de zon dagsdiensten te Burgh. Ned. Herv. Kerk Burgh: 10 uur ds. Swaak; 7 uur ds. Swaak (Jeugddienst) Haamstede: 10 en 7 uur ds. J. P. van Roon te Ermelo. Re nesse: 9 uur ds. Strating (Jeugddienst); 7 uur ds. van Liere. Noordwelle: 10 uur ds. van Liere. dere badgasten hinder te on dervinden. Natuurlijk is een week vakantie veel te vlug om, om van alles goed op de hoogte te zijn en er volop van te genieten. De indruk van deze week vakantie op Schou wen is echter de mooiste die we tot nu toe van een vakan tie mochten hebben. Terug grijpend naar de veerpont van Zijpe zagen we nog vele geschonden woningen van de ramp. Ongetwijfeld zijn hier diepe wonden geslagen, niet alleen bij de watersnood van 1953, maar ook door de oor log van 1940-’45. Kennende het devies in het wapen van Zeeland, werd ons duidelijk, dat deze bewoners van Ne derland, die vele malen moes ten worstelen met de golven, met heldenmoed strijden en niet alleen de worsteling win nen maar ook de gevolgen ervan ontkomen door hard werken en onversaagd trouw blijven aan het devies. Wanneer je als huisvrouw met je gezin met vakantie gaat, doe je niets bijzonders, maar net eender als duizen den andere huisvrouwen. Nie mand zal daar ook belang in stellen, behalve natuurlijk de naaste familieleden en vrien den, die door middel van an sichtkaart of brief op de hoogte worden gehouden van het verblijf in.ja vul maar in welke plaats ook in Ne derland. Maar als je in het gewone dagelijkse leven van elke dag naast huisvrouw ook tot de mensen van „de pers” behoort, dan kan je het ook in de vakantie niet laten even in de pen te klimmen, om een artikeltje te schrijven. En waarover zou het dan gaan? Over eigen belevenis sen? Over de plaats of pro vincie waar we de vakantie doorbrachten? Laten we alles bij en door elkaar doen, om dat het tezamen „onze va kantie” was. We zijn dan als inwoners van een gemeente dicht bij Rot terdam, naar Zeeland ge weest en eerlijk gezegd was dit ons eerste bezoek aan de ze provincie. In het dorp Re nesse hadden we ons tehuis, om vandaar uit onze trips te maken en te genieten van al het schoons dat Schouwen biedt. De eerste indruk bij onze aankomst op zaterdag 20 juli was de hartelijkheid der bewoners van Renesse, waar door direct het woord vreem deling veranderde in gast. Niet alleen de familie, die ons onderdak verleende, ook de zakenmensen in de winkels en de leveranciers die „thuis bezorgden” vormden geza menlijk een sfeer die gezellig, spontaan en hartelijk is. Het dorp achter de duinen en toch zo dicht bij zee, bezit een rijkdom van wandelpa den. De ongerepte natuur schept de schoonste schilde rijen die men zich denken kan. Waren we voorheen wel eens aan het strand in Sche- veningen of Hoek van Hol land, dan vonden we daar een mierenhoop van mensen, hier daarentegen een rustig strand, breed en mooi, waar, het heer lijk is en men wel dagen door kan brengen, zonder van an-

Schouwen's Badcourant | 1957 | | pagina 2