TORENHOEVE Handweefkunst Kunstnijverheid RIJPAARDEN TE HUUR per uur, dag of maand vertrouwde en Voortreffelijke P. „die blauwe scuut” A. GROENLEER Kocos-Jam MANEGE Vakkundig rij-onder richt, ook aan kinderen. Vestigt LI te BURGH K. OVERBEKE W. Noordhoek, Autotransport, Burghsluis, Tel. 58 van a SPORT - Renesse Zeer goede verzorging Renesse Romans Kinderboeken Leesportefeuilles Leesbibliotheek J. H. BORGMEIJER, Boekhandel „die blauwe scuut” Renesse BOUW UW EIGEN ZOMERHUIS in overleg met mij I Ontwerpen ter inzage Gunstig gelegen bouw terrein te koop. Joh. Oudkerk Aannemer „Ruigenhoek Westenschouwen Sinaasappelen, Bananen. Alle soorten Vruchten in blik Beleefd aanbevelend RENESSE. Vanaf heden dagelijks versche Groenten en Fruit in onze winkel aan de Laan te Renesse. Alles uit eigen kweekerij. Aanbev., J. VERTON 6 Zn. Bosch, duin en strand, elec- triciteit en waterleiding, goed onderwijs en lage belastingen, bouwterreinen bij de duinen Inlichtingen te verkrijgen ter Gemeentesecretarie biedt nog vele artikelen aan tegen sterk verminderde prijzen Denk om Uw voordeel! Vanaf Woensdag 19 tot 24 Augustus is onze zaak gesloten Het adres voor Petroleum, Carbolineum, T eerproducten, Grind in alle maten, is P. J. PLEUNE Kleeding naar maat Moderne Coupe Prima afwerking Billijke prijzen Weststraat 160 Haamstede Op het terrein der Vrijz. Land dag te Renesse zijn verschillende Ververschingen, enz. te be komen tegen billijke prijzen. Aanbevelend, P. TELLE. Onder enorme spanning breekt het laatste kwartier aan Ouddorp gaat met man en macht verdedi- Toch breekt Stoel 3 sec. voor tijd door hun verdediging, doch zijn vlijmscherp schot wordt door de paal gekeerd. Het einde komt dus met een zwaar bevochten overwinning voor Ouddorp. De moreele winnaar was echter Renesse, waarvan achterhoede en middenlinie uitstekend op dreef waren. In de voorhoede werd Straaier erg gemist; Stoel was hierin de beste speler. Bij Oud dorp was de keeper de uitblinker. Ouddorp II Renesse II 2-4. Voor de rust zat er weinig ver band in het 7 invallers tellende reserve-team der rood-witten hun voorhoede was volkomen ongevaarlijkin de achterhoede was Hogerland weinig trapvast. Na de hervatting werd het juiste spel gevonden. Scholder, Van Splunder en P. Kooman werkten voor twee, terwijl de achterhoede waarin De Graaf een aanwinst bleek te zijn, het gemakkelijk afkon. In het begin gaat het spel gelijk op. Na 10 min. kogelt Bienefelt een vrije trap over de haag van spelers hoog in de touwen, waar door Renesse met 0— 1 leidt doch toen doelman De Roo zich bij een uittrap niet vlug genoeg herstelde was de stand spoedig daarop gelijkrust komt met 1 1 Na de thee deelen de rood-witten de lakens uit. Bienefelt bezorgt de gasten de leiding met een uit nemend schot 1—2, om even later de hattrick te verrichten 3. Bij een der uitvallen van Ouddorp, meestal geleid door de rechts buiten, verkleinde de midvoor de achterstand wel is waar, doch het is tenslotte wederom Biene felt die kort voor het einde aan alle onzekerheid een einde maakt, door een voorzet van Dalebout te benutten 24, waarmee het einde komt. De Graaf, Bienefelt en Van Splunder waren de uit blinkers der roodwitten. NIEUW-HAAMSTEDE onder leiding van G. Mühlenbruch VOETBAL 2 Augustus. Ouddorp LRenesse I 32. Als beide elftallen zich opstellen, blijkt dat Renesse 4 invallers telt Ouddorp mist haar midvoor Flohil. Gedurende het le halfuur oefenen de gastheeren een geweldige druk uit op het Renesse doel, welk offensief 3 doelpunten opleverde, gescoord in 5 minuten tijds. We dachten dat de rood-witte ploeg als een kaartenhuis in elkaar zou zakken, doch integendeel, zij gingen steeds beter spelen, doch voor de rust wist hun voorhoede, waarin Kooman door 2 man angst vallig bewaakt werd, niet te doel punten. Rust komt dus met 3—0. Daarna wordt Ouddorp op eigen helft teruggedrongen. Ontelbare malen ontsnapt hun doel aan door boring, totdat na 20 min. De Graaf de achterstand verkleinde. Even later verdween de bal, via een Ouddorp-speler, opnieuw in de touwen 32. i Ap’s^esC^ lande Inlichtingen Manége - Adm. Maatschappij Zeebad „Nieuw-Haamstede”, Telefoon 49 en 37 - Hótel „De Schouwsche Boer”, elefoon 28. mits in geregelde optocht, dus zonder voorbij elkaar te loopen, en zonder op zijpaden te gaan. De stoet gaat door de groote slot- laan, vervolgens voor de voet gangers links langs de slotgracht, zoodat iedereen het kasteel en de begroeting van de historische personen zien kan, en verder door de achterlaan en langs de Moermondsche weg terug naar het dorp. Tegenover de welwillende toe stemming van den Heer Vriesen- dorp rekent de commissie op de welwillende medewerking van het publiek, en vertrouwt dus, dat ieder zich ordelijk en volgens de aanwijzingen zal gedragen. Het spreekt verder vanzelf, dat het toegangsbewijs enkel en alleen geldt voor het volgen van de stoet over de terreinen van Moermond. Zoowel vóór als na de optocht is elke toegang ver boden. Gedurende de ontvangst aan het slot zal de muziek nog toepasse lijke muziek spelen. Het Ringsteken vangt aan te circa half vijf op het dorp. De duur is ongeveer P/g uur. Het doorgaand verkeer zal gedurende dien tijd in één richting geleid worden. Na de Lampion-optocht voor kinderen speelt de muziek nog een enkel nummer op de tent, waarop het bal-champêtre een aanvang neemt. Gedurende de geheele avond op het schoolplein O. K.-attrac ties tegen zeer geringe entrée- prijs. Deze zijn van bijzondere aard en details hebben wij hier over niet kunnen krijgen. Een ieder is zeer nieuwsgierig te weten wat het is. Wij weten het (nog) niet. Uiteindelijk hopen wij te kunnen zeggen: Alles O.K. stalling voor en Pensionspaarden Zomerhuisjes achter de duinen Duinovergang naar het strand

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 2