„J.A.B. GRAPE FRUIT L. de Ruiter, Laan B 34, Renesse Dagelijks versche KARNEMELK verkrijgbaar en T.B.C.-VRIJE ZOETE MELK. Beleefd aanbevelend. Vraagt Vlinkervleugel’s HOGERHEIJDE'S Hotel Bellevue, Markt, Br’haven Gezellig zitje, prettig uitzicht op de haven. Uitstekende consumptie, zeer goede keuken. Billijke prijzen J. VERTON Zn. Voor Schilderwerk, Behangen en Glaswerk J. DE MEM, J. A. BIENEFELT RIDS FLUKS Voor prima Schoenwerk, Verkeersvaria SPORT „De 99 Verfrisschend en gezond! heerlijk Roomijs te eten Drinkt Limonade Telefoon 152, Zierikzee Passende Schoen”, C. M. B. NOORDHOEK A. GROENLEER RENESSE KORFBAL HAAMSTEDE-BURGH HAAMSTEDE maar B. 10 cent per glas koopen. organisatoren hebben alle hun werk en de winkel- geslaagd genoemd Gedurende de vacantie even naar Zierikzee om Vanille Mocca Pistache In de WOLBAAL Groote Op ruiming van Restanten Wol en op alle andere artikelen 10 pet. korting. Aanbevelend, FIRMA H. HENNING is Uw adres B 103 Burgh Vraagt geheel vrijblijvend inlichtingen Concurreerende prijzen Voor Druiven, Pruimen, Kersen, Appelen, Perziken, Bananen, Aardappelen, en andere soorten Fruit naar onze winkel in de Laan te Renesse Aanbevelend, Electrische Limonade- fabriek - Bierbottelarij De prima Nederl. Insectenverdelger Goedgekeurd Ned. Ver. Huisvrouwen *4 liter f 2,10, ]/2 liter f 1,20 liter f 0,65, »/w liter f 0,35 y4 liter f 0,55, >/2 liter f 0,85 Bij alle Drogisten verkrijgbaar net en solide maatwerk en reparatie, is HET adres Dam, Zierikzee Rijksdiploma Koopt Uw Limonades bij C. G. DE OUDE, Sint Domusstr. J.A.B. Limonade, alle smaken, 55 ct. per flesch. Gebr.s Boer Limonade alle smaken, 65 ct., speciaal f 1,— per flesch. Toba en Grape Fruit, R.H.W., 95 ets. per flesch, Gazeuse R.H.W., le soort 20 ct., 2e soort 18 ct. Toba en Grape Fruit, uit zui vere vruchten en mineraalwater bereid 20 ct., Mineraalwater 18 ct., Victoria water 28 ct., per krat 25 ct. Geregelde Vracht-autodienst Haamstede-Burgh-Westen schouwen - Zierikzee v.v. Des Vrijdags ook over Renesse Rijdt op boot en tram Belast zich met verhuizingen door geheel Nederland Billijk tarief - Ondernemer Tel. 44 Haamstede W estenschouwen Kruidenierswaren, Bonbons, Chocolade, Suikerwerken, ook groote sorteering prent briefkaarten van Westen- Schouwen en omstreken. Huid- crême, tandpasta’s, enz. Beleefd aanbevelend Zie hier een greep uit onze prijzen flinke mooie theedoek 10 cent, dikke wafel of zeildoek 6 cent, wasch- doekjes, zooals gewoon 6 en 8 cent, waschknijpers 72 voor 16 cent, flinke zwarte en fantasiesokken 16 cent, sloopen 29 cent en hooger, interlock heerenhemden 54 cent, beste inter lock onderjurken 98 cent, mooie damesschorten 89 cent, grijse jasjes f 1,88, broeken f 1,78. Komt zien! K. OVERBEKE Burgh een groengele snavel en poten heeft, is de Kleine Zeemeeuw, ook dikwijls op het strand te zien. Eén die nog groter is dan de Zilvermeeuw en leikleurige zwarte vleugels heeft, is de Mantelmeeuw. Die zie je niet zoveel op het strand, evenals de Kleine Man telmeeuw, die leigrijze vleugels heeft en duidelijk gele snavel zon der rode vlek, zoals bij de man telmeeuw. De laatste meeuw is de Kapmeeuw, die een rode snavel en poten heeft en een donker bruine kop, die zie je ook veel op de weiden aan de binnen- duinrand, dat is nu het verwende stadsmeeuwtje. Een heel enkele keer kun je ook nog wel een Jager zien, die heeft een geheel donkerbruine kleur, net als een duif Dat is de parasiet onder de meeuwen en sterns, die leeft van de prooi, die andere vogels eerst opgevist hebben. Een heel heel enkele keer hebt ge nog kans een andere meeuw te zien, wat echter een buitenkansje zou wezen. Als ge er zo een ziet, moet ge het maar eens zo nauwkeurig mogelijk opgeven aan „die blauwe scuut”. Waarschijnlijk kunnen we dan de naam wel vinden. Van nu af behoeft ge u op het strand niet meer te ver velen. Een oplettend mens heeft echter toch nog wel een week nodig het zover te brengen, dat hij alle soorten zonder twijfel kan onderscheiden. Hier is dus een aangename en prettige bezigheid voor een ieder, die aan het strand vertoeft. ENCOBÉ. Bij onsDe K.L.M. heeft een klein, aardig propa- ganda-geschriftje uitgegeven, ge- teekend door Jo Spier. Geteekend, zeggen wij, en niet geschreven. Wie het werk van Spier kent, weet, dat hij nagenoeg geen woorden noodig heeft, maar door zijn inspiratie in enkele lijnen tal van gedachten geeft en bij anderen weet op te wekken. Het propagandaboekje wil aan schouwelijk voorstellen, dat men „bij ons’’ in het nieuwe restaurant op Schiphol, menschen ziet, die men nergens anders te zien krijgt. O.i. is het bijzonder geslaagd. Men vrage het eens bij de K.L.M. aan. „Met Bram en Jaap naar en door Zeeland” is een nieuw boekje van ca. 20 pagina’s met tekst en plaatjes, door C. de Bois, waarin twee jongens in briefstijl hun be levenissen vertellen over een tocht naar en door Zeeland en waarbij diverse aantrekkelijkheden, ook van het Schouwsche land, naar voren komen. Een alleraardigst verhaal, een prettige opsomming van de mogelijkheden en een methode, die nog voor uitbreiding en herhaling vatbaar is. Het boekje is gratis verkrijgbaar. Van het tijdschrift „Zeeland” is No. 3 verschenen. Walcheren, de kleedingstukken van de Beve- landen, Vlissingen als Zeeuwsch verkeerscentrum en de Zeeuwsch- Vlaamsche kust vormen de onder werpen, die met tekst en mooie illustraties de hoofdschotel vormen. De druk is, als eerder gezegd, uitstekend en het tijdschrift maakt een goede indruk. Er moet nu nog één nummer in Juli verschijnen. vooraf plaats te bespreken aan het Stationsgebouw der K.L.M. te Haamstede. Zaterdagavond 8 uur (o.t zal op het dorp een zanguitvoering gegeven worden door „V.Z.O.S.” met medewerking van de man dolineclub „Goudklank”. HAAMSTEDE, 18 Juli. Die Gouwe IIZwaluwen I L6. Allebei de 12-tallen stellen zich volledig op. In het eerste begin is Die Gouwe in de meerderheid, maar die meerderheid duurt maar kort, want als de bal in de Zwaluwen-aanval belandt, is het v. Bloois die naar mej. Louwerse plaatst en deze in gedekte positie een schot lost 01. Na dit doel punt worden de gemoederen onder de spelers er niet beter op. Die Gouwe zet nu alles op alles om gelijk te maken, wat haar dan ook na 20 min. gelukt L1. Na het wisselen zijn de Zwaluwen steeds in de meerderheid. En als er dan 35 min. gespeeld zijn, plaatst mej. Verjaal schitterend naar de vrijstaande Verwest, die kalm inschiet 12. Met deze stand breekt de rust aan. Na de rust zijn de rood-witten steeds in de meerderheid en doel punten kunnen niet uitblijven. Het is dan v. Dongen die de bal naar Verwest plaatst en deze de Zwaluwen-voorsprong vergroot L3. Nu is het met de Zwa- luwen-meerderheid gedaan. Die Gouwe zet aanval op aanval op en hadden v. d. Cingel en de zijnen iets meer geluk met hun schoten gehad, dan waren de Zwaluwen er zoo niet afgekomen. Maar 25 min. na de rust volgt 'n onverwachte Zwaluwen-uitval. De bal belandt bij de vrijstaande de Vrieze, die, met een schitterend schot, de leiding vergroot 14 Dit was een juweel van een doel punt. Nu zijn de Zwaluwen niet meer te houden en het is Boot die na 35 min. inschiet 15. Nog 3 min. zijn er te spelen en men denkt dat de stand zoo zal blijven, maar v. Bloois denkt er anders over, want hij maakt het halve dozijn vol L6. Met deze stand breekt het einde aan. Het is een zeer ruwe wedstrijd geweest, waarin de Zwaluwen steeds een klasse beter speelden. Het kam pioenschap kan de Zwaluwen nu niet meer ontgaan. Met nog 3 thuiswedstrijden hebben ze slechts nog 1 punt noodig. U kunt nog juist meemet het s s. Veendam, naar oorden van zonneschijn en romantiek, van 15 tot 31 Augustus, van Rotterdam naar Madeira, Teneriffe, Casa blanca en over Spanje (Lissabon en La Coruna) weer terug naar Rotterdam. Een zeereis van 16 dagen met landuitstapjes naar oorden, waar veel te genieten valt. Prijzen voor twee personen vanaf f 155,per persoon. Voor één persoon vanaf f 195, Noord-Afrika is een land, waar men moet zijn geweest om mee te kunnen praten. Inlichtingen zijn in te winnen bij ons blad. De deze week gehouden winkel week is een volledig succes ge worden. Er is behoorlijk werk van gemaakt en op uitstekende wijze reclame gemaakt ook. Het extra nummer van de Eerste Badcourant heeft niet nagelaten indruk te maken en de reclame- optocht, de welverzorgde eta lages, de verlichting en de dorps- versiering gaven met elkaar een dusdanig effect, dat zeer velen zich hebben opgemaakt, om te komen kijken en De eer van week kan worden. Op Donderdag 30 Juli, des avonds half negen (w.t.), wordt op het Vliegveld Haamstede door den Heer van Hasselen een causerie gehouden over de reis per vliegtuig van Amsterdam naar Batavia. Gelijktijdig zal een film worden gedraaid die een levendig beeld geeft over dit zeer interressante onderwerp. De heer van Hasselt is een des kundige op dit gebied en hij weet op uitstekende wijze het publiek te boeien. Bovendien is het onderwerp reeds zoo boeiend en interessant, dat het geen twijfel zal leiden of velen zullen deze gelegenheid, om hier meer over te weten te komen, gaarne benutten. De film geeft prachtige op namen te zien van de meest be langrijke gedeelten, zooals de Pyramiden van Gizet enz. In verband met beperkte plaats ruimte is het zeer aan te bevelen,

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 2