N.V. ROTTERDAMSCHE TRAMWEG- MAATSCHAPPIJ ROSESTRAAT 3 - ROTTERDAM STRAND ZEE BOSCH TOKO CONSTANDSE M. J. Jonker, Haamstede Per R.T.M. naar Westen-Schouwen enz. Heeren Zolen Plus D E N N E N A A L D DUINWEG RENESSE GEVESTIGD TE ROTTERDAM Vraagt inlichtingen Hoofdbureau TELEFOON 22105 (3 LIJNEN) n d I Is dat Wacht zal ik maken, oplossen groetende Geacht publiek, neem goede raad, Niet in woord, maar liefst in daad. Steunt thans de hechte band, Van de kleine Middensta Zijn uw Schoenen niet meer goed? Dan maken wij haar steeds met spoed Of versleten, of kapot Koopt dan nieuwe, plus een lot. Voor veel mooie prijzen, echt, Deugdelijk en lang niet slecht. Keuze uit voorraad, groot en klein, Dan moet U bij JONKER zijn. Niet lang talmen dus en kiest, Voor U soms een kans verliest. Aanbevelend, en Hakken f 1,75. Dames Zolen en Hakken f 1,25 bon! uitgelopen. Daarom geef ik het nog niet op, ik zal proberen de zaak voor je in orde te krijgen. Intusschen los je de nieuwe raadsels maar goed op, misschien heb je met je broertje weer ge luk en krijg je dit jaar nog meer prijzen dan verleden jaar. Dag Marietje Johny Borgmeijer. Wat zullen dat vriendje en vriendinnetje uit Amsterdam het fijn vinden naar Renesse te mogen komen. Dat overkomt je niet elke dag, wanneer je in een grote stad woont. Ik denk dat ze niet meer terug willen, als ze eenmaal de zee met het strand gezien hebben en er bruin zijn gebakken. Vertel je me eens, hoe je het op je schoolreisje naar Middelburg en Vlissingen gehad hebt 1 Corri Boot. Zo wil jij dichten Maar geschreven en wezen rijmt toch nietNee, dat moet je de volgende keer eens beter doen hoorJe schrijft heelemaal niet lelijk. Alle woorden precies op de lijn en je krijgt van mij een tien met een griffel, of schrijf je daar niet meer mee op school Mia Boot. Jij kan beter verzen maken dan je zusje, maar je schrijft lelijker, Is Corrie ouder Of kan je het beterLaat me dat dan maar eens in een vol gend briefje zien. Nu volgt de oplossing raadsel van namen van van het i vorige week De de prijswinnaars ver schijnen de volgende week. De naam van het stadje Willemstad en van raapte het naald op, Stoombootveerdienst Rotterdam Zierikzee v v. met het groote, comfortabel ingerichte s.s. „Stad Zierikzeein aansluiting op de stoomtramdiensten van Zierikzee naar Westenschouwen We gaan kamperen (Vervolg). De bocht was scherp. Een ge routineerd rijder als Wim Kok, de introduce van Cor, die voor op reed, had hem natuurlijk zonder aarzeling genomen. Maar uit de tegenovergestelde richting kwam met een vaartje van nul komma nul repetent een vrachtwagen aansnorren. Deze nam gelijktijdig met Wim de bocht en het achter ste gedeelte van de melkwagen raakte Kokkie, die het volgende ogenblik bakzijl haalde. De chauffeur, die, na geremd te hebben, de zaak op kwam nemen, onderging van de overeind krab belende Wim een waar mitrailleur- vuur van onaangename woorden reeksen. De man zweeg wijselijk, diende zijn verontschuldigingen in, ook namens de gemeente Baren- drecht, die geen geld had om de bocht te verbeteren, steeg in zijn wagen en startte. Spoedig was het verkeersslacht offer door zijn medefietsers ge kalmeerd en kon de schade op genomen worden. Deze bestond uit een afgebroken trapper en enige wielverbuigingen. Het geluk was echter met hen, ondanks alles, want even voorbij de bocht hing een fietsenmaker uit. Onder des kundige blikken van het edele gezelschap bewerkte deze met diverse tangen en hamers de onder delen van het gewraakte vehikel. Hein hield intussen ook de tijd in de gaten. Als ze niet over tien minuten op het zadel zaten, zouden ze de boot naar Zijpe niet meer halen. En wat danOmrijden over Willemstad en St.-Filipsland, of wachten tot ’s avonds half zes, als er weer eens een boot naar Duiveland koers zette. De reparateur bleek door de I blikken en goedwillende aanwijzin gen zijn koers niet kwijt te raken. Telkens greep hij met vaste hand naar de benodigde gereedschappen en de fiets begon al meer en meer zijn oude vormen terug te krijgen. „Jongens, dat wordt dadelijk racen”, beweerde Hein, „ik ga alvast op mijn fiets zitten.” De anderen volgden. Allen zaten op het startschot, het gepiep van Wim’s fiets onder diens last, te wachten. Floep, daar zat ie. Als een pijl uit de boog vertrok het peleton. Hein voorop, fe geld of je leven. De boot of de golven Een auto snort in een matig gangetje voorbij. Hein overtrad de regels van de wegwedstrijd, greep een pen vast van de bak en met een„Ik zal de kapitein al vast waarschuwen”, was hij wegDat liet Piet niet op zich zitten(Wordt vervolgd) ALLES wat U gedurende Uw verblijf te Renesse noodig hebt, vindt U in de TOKO: Levensmiddelen, Biscuits, Chocola, Zomerdranken, Gepasteuriseerde Melk, Bad- en Strandartikelen, Ansichten en Fotokaarten, Sigaren en Sigaretten, ZEEUWSCHE BABBELAARS. een rek met ’s Avonds ga je naar je 9, 4, 1. Een jongens- en ook een meisjes naam is 12, 26, 15. Met een boot ga je op zee 19, 10, 22, 29, 17. Een bekend spreekwoord is 5, 14, 6, 18 roest. In de keuken hangt potten, waarnp staat zand, zout en 23, 13, 11, 10. even gemakkelijk hé maar, de volgende keer het je wel eens lastig Nu maar gauw aan het en gestuurd naar je van het stadje is en van de grond aardmannetje een waar je niet mee kan naaien een dennenaald De woorden, die je onder elkaar moest zetten zijn de volgende Woud Insigne Leren Laan Eendje Maan Scha Tonia Appel Dennenaald Wat zou dat vreemd zijn als je op school uit leesboeken moest lezen, waarin de letters onder, inplaats van naast elkaar zouden staan hé? Je was dan zo onder aan de bladzijde bij een ver velend verhaal, maar je moest telkens weer bovenaan beginnen. Of hebben jullie geen vervelen de leesboeken op school? Welke vinden jullie de mooiste ver halen Het nieuwe raadsel Zet achter elkaar de getallen van 1 tot en met 30. Voor elk getal moet je een letter in de plaats zetten en je leest iets, wat je deze zomer niet alleen al gelezen hebt, maar nog dikwijls zult lezen. De letters, die je voor de ge tallen in de plaats moet zetten, vind je in de woorden, die je in de volgende zinnetjes moet invullen. De badcourant wordt uitgegeven in 5, 3, 17, 2, 6, 23, 29. Als je dorst heb drink je 28, 16, 18, 8, 22. Een langer woord voor krant is 24, 21, 27, 15, 10, 17, 7. Tegen een kip zeg je ook wel 25, 20, 2, 30. Oom Bram Aangename en afwisselende reisgelegenheid

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 4