Potappel’s Paling brood SCHOUWEN’S EADCOURANT Cake, Gebakjes en diverse Koekjes. V racht-Autodienst SCHUDDEBEURS is de Tuin van Schouwen! Bezoekt de Theetuin van C. P. Cannoo 23 JULI 1936 J. Hogerheijde - Vischhandel No. 5 - DERDE JAARGANG UITGAVE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE -- Westelijk-Schouwen Haamstede - Telef. 44 I. C. G. B. Veilig Vlug Goedkoop Zierikzee Versch gebakken Visch Versche Garnalen Nieuwe Haring en versche Visch Mol - Telefoon I57 Poststraat 1G, Zierikzee, Tel. No. G2 BORST, Havenplein, Z'zee N.V. Koophandel Beurtdienst Rotterdam Dordt 4) Geregelde C. M. B. N00RDH0EK Bond van Ned. Gemeente-Ambtenaren Winkelweek Haamstede-Burgh Gij zult dan een goede Kruidenier noodig hebben Laat U door ons bedienen en U zult tevreden zijn. L. VERSEPUT-RENESSE aan erop, dat plaats Dagelijks versch verkrijgbaar. Wordt op verzoek overal heengezonden. Voor handwerken, stoffen, kousen, badar- tikelen, eerst naar Daar waar de blanke zeemeeuw drijft Op effen blauwe zee; En de natuur steeds meester blijft Wat menschenhand ook deê. Wat zij met gulle en milde hand Haar schatten heeft gewrocht. Daar ligt dat kleine stukje land Door velen zoo gezocht. ADR. PLAATING, Fa. J. Gloude, Tel. 84 Vleeschhouwerij - Dam B 91 - Zierikzee. Speciaal adres voor prima vet KALFSVLEESCH Electrische koelinrichting Wekelijks bezoek aan de zomerhuisjes Beleefd aanbevelend Daar waar zoo menig zomerhuis Rijst tegen blauwe lucht En waar het gouden koren ruischt Het windje in 't loover zucht, Waar nachtegaal in d' avondstond Zijn trillers opwaarts zendt, Daar ligt dat kleine stukje grond Door 't gansche land bekend. Daar waar het paars viooltje groeit, In ’t uitgestrekte duin; En t blauw vergeet-mij-nietje bloeit Op helm-begroeide kruin Waar men de zonne dalen ziet Als waar ze vloeibaar vuur, Daar ligt dat stukje grondgebied Een parel der natuur. Vertrekt Woensdag en Zater dag, met aansluiting op Schouwsche Badplaatsen Daar waar zoo menig vreemdeling Het landschap gadeslaat, En vol van schoon ’erinnering Weer keert naar eigen land, Daar ligt dat land vol toovermacht Dat nimmer men vergeet Vol schitterende kleurenpracht, Dat Westelijk-Schouwen heet. Haamstede - Burgh - Westenschouwen - Zzee. v. v. Des Vrijdags ook over Renesse - Rijdt op boot en tram - Belast zich met verhuizingen door geheel Nederland - Billijk tarief. Ondernemer en ander veel publiek een min of meer feeste lijke stemming te weeg bracht. Laten we besluiten met de wensch uit te spreken, dat deze eerste winkelweek in alle opzichten mag slagen, zoodat we een volgend jaar weer iets dergelijks krijgen, waarbij even- tueele fouten, die zeerzeker gemaakt zullen zijn. Dat onze mooie duinstreek en omgeving in het teeken van belangstelling staat, ook buiten ons eiland, constateeren we met genoegen, omdat daardoor de kans bestaat, dat er in de zomermaanden veel pension gasten komen, die daarmee de welvaart van onze streek helpen bevorderen. In dit ver band kunnen we meedeelen, dat op 4 Sept, a.s. een 400-tal leden van de Bond van Ned. Gemeente-Ambtenaren onze omgeving zullen bezoeken. Bovengenoemde Bond houdt op 3 Sept, zijn jaarvergadering in Middelburg, van waaruit een trip naar Schouwen wordt ondernomen in extra-vliegtuigen en met andere vervoermiddelen. Na een koffietafel Lommerrijk, verrukkelijk zitje met parasols Vrij parkeerterrein - Leuke Kinderspeeltuin in „De Schouwsche Boer” en het K.L M.- restaurant volgt een rondrit over Schouwen, waarna s avonds met de boot van Zierikzee wordt vertrokken. Voor de regeling op Schouwen is een commissie benoemd welke bestaat uit de heeren jhr. Röell, burgemeester van Haam stede en A. H. Vermeulen, secretaris van Brouwershaven De eerste winkelweek is Zaterdag geopend door den Loco-Burgemeester, de heer M. den Boer, nadat de voorzitter van de winkel- weekcommissie, de heer P. v. Nieuwenhuijze, een korte inleiding had gegeven over het doel van deze winkelweek. De heer den Boer wees erop, dat een krachtige middenstand voor een plaats van zeer groote bëteekenis is. Ook kan de middenstand meehelpen hei vreemdelingen verkeer te bevorderen, door een goede bediening van hen, die hier hun vacantie komen doorbrengen. Hij hoopte, dat de neringdoenden door deze winkelweek niet in hun verwachtingen zullen teleurgesteld worden. - De Harmonie „Witte van Haamstede,, blies hierna een marsch en maakte een korte wandeling door de gemeente, waarna men zich in optocht naar Burgh begaf, waar Burgemeester Boot eveneens met een toespraak de opening verrichtte. Deze spreker juichte het toe, dat de winkelweek door samenwerking tusschen de neringdoenden van beide gemeenten tot stand is gekomen. In dit verband wees hij nog op de verschillende verdie over beide gemeenten werkzaam zijn. Na de openings rede gaf de Harmonie een concert op de tent in het dorp. Vele winkeliers hebben aardige etalages gemaakt, waarvan enkele door mechanische apparaten bizonder aantrekken. Ook is door de Firma Joh. Verton Zonen op de Korenmarkt een mooi plantsoen aangelegd. Jammer, dat dit slechts van tijdelijken aard is, want het zou de gemeente bizonder ver fraaien, indien deze hoek een blijvende beplanting had. Er was door een op de been, hetgeen £ijt gij van plan uw vacantie te Renesse door te brengen

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 1