SCHOUWEN’S EADCOURANT Potappel’s Paling brood FLUKS Cake, Gebakjes en diverse Koekjes. RIDS Tabak, Sigaren en Sigaretten in verschillende soorten. Koffiebranderij en Theehandel Fa. C. de Mooij Havenplein A 326 Zierikzee. BORST, Havenplein, Z’zee V racht-Autodienst SCHUDDEBEURS is de Tuin van Schouwen! Bezoekt de Theetuin van C. P. Cannoo 16 JULI 1936 No. 4 - DERDE JAARGANG UITGAVE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aan Schouwen’s kust Telef. 44 Vrijdagmorgen half 10 J. L. v. Duivendijk Dagelijks versch verkrijgbaar. Wordt op verzoek overal heengezonden. Poststraat 1G, Zierikzee, Tel. No. G2 2 Ideale Nederlandsche Insecten verdelgers ik- h Het vreemdelingenverkeer in Westelijk Schouwen II Daar, ver van 's wereld’s jagen, Heerscht land’lijkheid en rust, Slijt men er kalm zijn dagen In volle levenslust; De vreemd’ling zegt bij 't scheiden ,,’t Is mij hier goed geweest, Verkwikking mocht ik smaken Naar lichaam en naar geest”. Waar zich de bruinvisch snuivend Aan t oppervlak vertoont. Het nederig viooltje In breede duinpan woont Waar tulp, meibloem en iris Verhoogen 't land’lijk schoon, De boterbloem en narcis Staan als met gouden kroon. Waar blanke zeilen bollen Op 't wijde vlak der zee, En golven landwaarts rollen Van Banjaard’s woeste ree; Waar wulp, pluvier en zeemeeuw Bevolken ’t breede strand, En koest’rend zich de zeehond Rust op het blanke zand. Bij alle goede drogisten verkrijgbaar Goederendienst Zierikzee-Middelburg Vertrekt Maandagmorgen half 7 en Woensdagmorgen naar Middelburg Van Middelburg Maandagmiddag 3 uur en Telefoon 245 Voor handwerken, stoffen, kousen, badar- tikelen, eerst naar Vacantie is alleen prettig, wanneet wij weten, dat over korten of langen tijd het werk ons weer wacht. Geregelde Haamstede - Burgh - Westenschouwen - Zzee. v.v. Des Vrijdags ook over Renesse - Rijdt op boot en tram - Belast zich met verhuizingen door geheel Nederland - Billijk tarief. Ondernemer C. M. B. NOORDHOEK - Haamstede Lommerrijk, verrukkelijk zitje met parasols Vrij parkeerterrein - Leuke Kinderspeeltuin Voor onze wandelaars Dank zij de activiteit, voornamelijk van het gemeentebestuur van Haamstede, zijn vooral de laatste jaren bestaande wandel wegen verbeterd, terwijl nieuwe zijn aange legd. Vooral door beleggen van de wandel paden met verschillende daarvoor in aan merking komende materialen, waardoor het wandelen minder vermoeiend is, dan door het mulle zand, het plaatsen van eenvoudige banken op diverse mooie punten, zullen de wandelaars, zoowel onder onze gasten, als die uit de eigen gemeenten een en ander op prijs stellen. Daar tegenover zouden we allen, die deze verbeteringen op prijs stellen, willen verzoeken, hun medewerking te ver- leenen tot het in stand houden van deze verbeteringen, in de eerste plaats door zich te houden aan het rookverbod, omdat vaak het materiaal dat op de wandelpaden is ge bracht bij droogte erg brandbaar is, zoodat een achteloos weggeworpen sigaret of sigaar groote onheilen kan veroorzaken. Ook het sparen van de banken door niet met de voeten op de zitting te gaan staan, zooals we vaak waarnamen, zouden we willen ver zoeken. Laat iedereen meewerken om het reeds verkregene te behouden, dan zullen de lichamen, die ijveren voor uitbrei ding van het vreemdelingenverkeer zeker op dezelfden weg voortgaan en trachten nog meer mooie wandelingen voor het publiek te ontsluiten. Het ligt in onze bedoeling beginnende in dit nummer enkele mooie wandelingen, meer in het bizonder voor de vreemdelingen, te beschrijven. Waar welige landouwen Omzoomd door bosch en duin, Ons heerlijk west’lijk-Schouwen Herscheppen in een tuin; Waar frissche zeelucht streelend LI langs de slapen strijkt, In rozerooden sluier De zon ter kimme wijkt. Ook in tijden buiten het seizoen toonen week-enders, enz. hun belangstelling voor Westelijk-Schouwen. Dat een en ander be langrijke voordeelen aan de gemeentenaren geeft, is te begrijpen. Hotel- en pension houders, neringdoenden en ambachtslieden profiteeren er van en indirect ook de ge meenten. Deze zien dan ook, dat er voor hen wat te doen is, door verleenen van subsidie aan de betrokken V.V.V., goede verbindingen, enz. De gemeenten Haamstede en Burgh namen voor een betere con trole en regeling van het Rijksdomein de strandgedeelten in huur grenzend aan deze gemeenten. Ook namen zij in eigen beheer (aanschaffing en onderhoud) de mate rialen, richtingsborden, enz., van de V.V.V. Haamstede-Burgh over, wat deze vereeniging niet onbelangrijk ontlast. Het gaat den goeden weg op, maar we hebben het ideaal zeker nog niet bereikt. Daarvoor moet nog heel wat gebeuren. Maar als iedereen overtuigd raakt van de groote belangen en men slaat de handen ineen met het „Excelsior” voor oogen, dan komt men stellig tot schoone resultaten en zal men dankbaar zijn tot de verheffing van het Vreemdelingenverkeer in onze streek te hebben meegewerkt. Dat het moge gebeuren! aan Ongeveer een kwart eeuw geleden be gonnen de vereenigingen tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer hun werk op bescheiden schaal. De animo om lid te wor den was niet bijzonder groot, daar men het belang niet begreep. Maar langzamerhand steeg de belangstelling en daarmee ook het aantal vreemdelingen, tot het de laatste jaren een ongekende hoogte bereikte.

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 1