Stalen Archiefkasten Ham „die blauwe Prima eigengekookte Stoelen Lage prijzen Prima uitvoering SPORT In dit verband is het ook van Wat Kleeding betreft. Heeft U in handen het heft, ’t Is Kleeding naar maat, Die boven alles gaat. P, J. PLEUNE - Haamstede (GROEN GEMOFFELD) Filiaal Haamstede Bruinisse, 21 Mei. Nederlaag- wedstrijd Volharding IBurgh I 0-8. 25 cent per ons Slagerij v. Sluis, Renesse Renesse Eén- en méérdaagsche trips per Autocar naar Schouwen rondvluchten op tweeden Stalen Bureaux Stalen Archiefrekken Papierbakken Kaartenkastjes E 11 e m e e t, 24 Mei. Blauw- Wit—H.O.V. (Br’haven) 13. zoo groot belang méér intensief contact te zoeken met Reisver- eenigingen en ondernemingen, die zich op dit terrein bewegen. Verder verleene de bevolking en hier gevestigde bedrijven en ondernemingen de grootst mogelijke medewerking Vooral in het begin, bij de eerste po gingen, moet het zoo goed mogelijk slagen. Verleden jaar hebben wij in die richting reeds pogingen in het werk gesteld bij één der grootste Verkeersmaatschappijen op dit gebied. Of zij deze zomer reeds resultaten zullen opleveren is nog niet bekend. Wij zullen hopen van wel en dat er dan een geregelde gang in komt, zooals dat op Walcheren reeds lang het geval is. B. schouwen, de Stompetoren van Koudekerke, het verdronken land, het Vliegveld, de Kasteden en niet te vergeten onze Duinen en ons onvergetelijk Strand, dat alles zijn aantrekkelijkheden, waarvoor menigeen in verrukking zal komen Een diner in de stad, een lunch in de duinen en hier of daar een kop koffie drinken, even ontspan ning nemen, dat alles kan uit stekend geregeld worden. Vanuit Brabant en Limburg, uit Gelderland en Utrecht kunnen gemakkelijk ééndaagsche tochten georganiseerd worden. Het groote voordeel is meerdere bekendheid krijgen, hetgeen tot gevolg heeft verblijf van enkele bezoeken voor langeren tijd. VOOR FOTOWERK in het betere genre naar Foto-atelier-Fotohandel M. v. d. VOORN, Lange Nobelstr. A 164, Zierikzee HAAMSTEDE De in het vorige nummer nog even aangetipte eindfeestjes der Nuts-Jeugdbeweging zijn een waardig slot geweest op het werk in het afgeloopen seizoen. Dins dagavond 12 Mei stond de avond onder leiding van Mej. Boerma. Daar we niet aanwezig waren, weten we over dezen avond niet veel te vertellen, vaststaat echter, dat deze avond minstens even zoo goed geslaagd is als de tweede Walcheren mag zich reeds jaren lang verheugen in een groote belangstelling, speciaal op Don derdag, naar de Markt in Middel burg, etc. Hiertoe worden vrijwel uit alle oorden van het land autotochten georganiseerd. Jammer genoeg is er op dit ge bied voor Schouwen nog altijd veel te weinig interesse getoond, en juist omdat er een zoo groot verschil en aspect is tusschen Walcheren en Schouwen, daarom moet ons eiland van deze tak van Vreemdelingenverkeer nog veel verwachten, als het maar op de juiste wijze geregeld wordt. KORFBAL S.S.S. I—Excelsior I 313 le klas S.D.K.B. Haamstede, 23 Mei. Voor den aanvang bood dhr. Braven boer, eere-voorz. van de S.D.K.B., den aanvoerder van S.S.S. bloe men aan, bestemd voor mej. Dalebout, die niet meer aan wed strijden deel zal nemen. Excelsior liet uitstekend spel zien, S.S S. verdedigde zich zoo goed mogelijk. Voor de rust scoorden de gasten 6 x, terwijl mej. Vis 1 x en C. Groenewoud, 2 x tegen- scoorden. Ruststand aldus 3—6. Na de rust voerden de gasten de stand op tot de merkwaardige cijfers van 313, waarmee het einde kwam. S.S.S. heeft dringend behoefte aan jonge krachten. De belangstelling voor korfbal is op Haamstede gering, wat werkelijk te betreuren is, daar deze club bij ons geen slechten indruk achterliet. Met Hemelvaartsdag behaalde S.S.S. een le prijs in afd. C, op de seriewedstrijden te Vlissingen. In de finale sloeg zij Die Gouwe I met 21. Burgh. (2e klasse S.D.K.B.) Rapide I—Roda I 13. Renesse. Alhier bestaan plan nen om tot oprichting van een korfbalclub te komen. Opgave bij C. B. Hogerland. VOETBAL Burgh I Ossendregt I 2—0 Burgh, 24 Mei. Burgh heeft verdiend gewonnen, het spel van haar voorhoede stelde ons echter teleur. Bovendien was het spel aan beide kanten zeer mat, wat den wedstrijd weinig aantrekkelijk maakte. Voor de rust is Burgh verreweg de meerdere, doch de voorhoede brengt dit niet tot uit drukking, ook de aanval der gas ten is ongevaarlijkde rust gaat dan ook in met gelijken stand 0—0 Na de rust heeft Ossendregt (le klasse B.V.B.) niets meer in te brengen. Zij gaan met 4 man verdedigen dit helpt hun echter niet, want na 25 minuten weet N. Steur te scoren L0, waarbij de keeper niet vrijuit ging. Dan forceeren de gasten 2 door braken, doch doelman Prince redt goed. Even later brengt Kommer met een tam schot de stand op 20, waarmee het einde komt. Bij Burgh waren De Haan, J. Kloet en N. Steur de beste spelers, ook doelman Prince liet bij ons een goeden indruk achter. Burgh zal echter sterkere tegenstanders moe ten zoeken. Burgh II behaalde het kampioen schap 2e klasse Z.V.B., door te Dreischor van Dreischor II met 42 te winnen. Wij wenschen Stein c.s. van harte geluk daar mede. blijft. Op Gilze-Rijen zal ook een vogel uit de K. L. M -volière neerstrijken, eveneens voor het maken van rondvluchten, welke ongetwijfeld ook boven het Bra- bantsche landschap de dikwijls verre reis naar het vliegveld ruimschoots zullen vergoeden. Op het vliegveld Eelde zijn wed strijden in het kunstvliegen ge organiseerd, waarvoor vijf piloten zullen starten, o m de heer H. M. Schmidt Crans op een De Havilland .Tiger Moth”. Dick Asjes zal een Koolhoven F K 51 met een 270 P K Siddeley-motor vliegen. De zweefvlieger W. M. v. Neijen- hoff zal op de beide Pinksterdagen demonstreeren. Hij wordt dan tot ongeveer 1000 meter opgesleept door den piloot J K. Hoekstra. Onder leiding van den heer Veldman wordt thans aan de Midd. Technische- en Zeevaart school met ijver gebouwd aan het nieuwe zweeftoestel voor de Noord-Ned. Aeroclub, dat men hoopt in de komende week gereed te hebben. Dit toestel, van het type „Zögling”, met een vleugeloverspanning van 12 meter, uitgerust met een hoogte en snelheidsmeter, zal door den heer Legro, instructeur der N. N. A. C., ten luchtdoop gehouden worden. Tenslotte zullen ook boven het vliegveld Twente worden gehouden Pinksterdag. Schouwen zit er Haamstede heeft het 3e vliegveld, d.w.z. na Waalhaven is het de drukst bevlogen luchthaven van Nederland. Maar aan attracties ontbreek het ons ten eenen male, terwijl wij het hier méér dan elders dringend noodig hebben. Wanneer zal het toch eens tot de organisatoren doordringen dat wij bestaan, dat wij er ook zijn en dat wij alleen ook zoo nu en dan maar eens een beurt willen hebben! B. Wij zullen moeten probeeren dit ook te bereiken. Voor Zierikzee is het van zeer groot belang en voor de duinstreek niet minder. Een tocht over de dijken, Zie rikzee en Brouwershaven be zichtigen, de inlagen met hun vogelkolonies, de vuurtoren West- Ontvangen: een ruime keuze Vitrages, Marquisettes en Marquisettes met ruche (het nieuwste) Ook een mooie sorteering gekleurde Voiles. Vraagt s.v.p. stalen aan 13 Fa. RISCH Zierikzee. avond, die onder leiding stond van den heer Steijn. Na het openingswoord door ge noemden heer, kregen we het Pijpkruidlied te hooren. Allen, die hier aan meewerkten, waren gewapend met een bosje van ge noemd kruid. Een tooneelstukje, getiteld „Baas Haspels vraagt personeel”, werd vervolgens voor het voetlicht ge bracht door het clubje van den heer Steijn. De lachspieren wer den flink in beweging gezet en een daverend applaus was de belooning voor het spel der jonge spelers en den heer Steijn, die dit stukje voor dezen avond geschre ven had. Na de pauze werden we vergast op „Sneeuwklokjes”, gespeeld door de club van mej. Boerma en mevr, de Witte. Vooral de kleeding was in dit stukje keurig verzorgd. Een Zweedsche dans, die daarna uitgevoerd werd door de club van mej. Landegent, was een aardige afwisseling in het program. Tot slot werd door de club van mej. Blom opgevoerd „Zoo mooi als zonneschijn”. Een slot, dat er zijn mocht. Gezamenlijk werd het clublied gezongen, waarna de heer Steijn de niet-clubleden bedankte voor hun belangstelling in deze getoond. Waarmee hij dezen avond sloot. Gezien het mooie werk, dat de leidsters en leiders telken jare weer tot stand brengen, kon ons inziens de belangstelling van de zijde van het publiek veel en veel grooter zijn. Dat velen zich op mogen geven als donateur, wenschen we de „bouwers” van het werk van harte toe. P. S. wéér naast. Vóór ons ligt de schitterend uitgevoerde Reisgids 1936 van v. d. Rijdt’s Reisbureau en Tou- ringcarbedrijf te Nijmegen, die met reiswagens tochten onder neemt naar alle deelen van het land en ook ver het buitenland in. Een dagtocht naar Middelburg ontbreekt op het uitgebreide programma niet. Van 18 Juni tot 10 September gaat er iedere Donderdag een prachtige autocar heen. 59

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 2