L MATTHUSSE J. HOGERHEIJDE, Zierikzee I? a v a v GEBAKKEN VIS K-L-M ZIN EN ONZIN 1 FEUILLETON noodlot 16 Maart a.s. vestigt zich Boekhouder-Accountant en Belasting-Adviseur te Renesse - Tel. 20 Medewerker: J. B. GASSIER, Accountant en Nederl. Inst. va Administraties Belasting Boekhoudingen De handige inbreker en z ij n Een vroolijk verhaal door Edward Doherty Amsterdam - Rotterdam - Haamstede - Vlissingen - PRIMA WITTE SPECULAAS UIT EIGEN BAKKERIJ Steeds fijn en versdi - Probeert U ze eens 73 15 cent per half pond Prima Frankforter Worstjes prijs 60 cent per blikje inhoud 8 stuks G. v. Sluis, Slager, Renesse S. GELEIJNSE, Dam - Haamstede GEBR. JONKER, Tel. 41, Haamstede 10 voor f 0,25 5 voor f 0,25 5 voor f 0,30 f 0.30 p. pond Westenschouwen, 25 Febr. 1936 MET J06 V.V. werkdagen BURGH. 3 1 onzer i het Op alle werkdagen 1 8.40 9.05 9.15 9.40 9.45 10.00 17.20 17.45 17.55 18.20 18.25 18.40 Sinaasappelen Egypt, manderijnen Jaffa’s Alle soorten noten 9.20 8.55 8.45 8.20 8.15 8.00 17.05 16.40 16.30 16.05 16.00 15.45 mom- ,,dat iets anders, dan schulden, waar meer van willen A van 2 Mrt. t/m. 21 Mrt, 16.10 16.35 16.45 17.10 17.15 17.30 Ontvangen: een ruime keuze Vitrages, Marquisettes en Marquisettes met ruche (het nieuwste) Ook een mooie sorteering gekleurde Voiles. Vraagt s.v.p. stalen aan 13 Fa. RISCH - Zierikzee. SPECIAAL ADRES VOOR ROTTERDAM gediplomeerd lid van het van Belastingconsulenten Op alle I Op alle werkdagen Op alle werkdagen behalve Zaterdags I B van 23 Mrt. t/m. 18 Apr. Alléén op Zaterdag I 14.20 14.45 14.55 15.20 15.25 15.40 BELASTEN ZICH inrichten, regelmatig bijhouden, bijwerken achterstand, enz. aangiften, berekenen Inkomen en alle belastingkwesties. inrichten, controleeren en balansen. Op zijn teenen liep hij naar hen toe, maar ze zagen hem en renden naar de trap, roepend „Gevangenisboef Barney 1 Ge vangenisboef Barney!” Toen ze zich halverwege de trap in veiligheid voelden, staken ze hun tong tegen hem uit. Barney deed zijn best hen te pakken te krijgen. Maar hij was te dik en te kortademig Ze bleven hem tarten en lokten hem zelfs mee naar de bovenste verdieping, een hooger dan die waar hij woonde. Hij probeerde ze te schoppen maar hij was werkelijk te dik en bovendien verloor hij zijn even wicht en tuimelde hij de trap af en door de deur van zijn eigen huiskamer. Versuft wendde hij zijn hoofd om en zag toen een paar magere enkels. Hij keek hooger en zag Amelia die een erg booze uitdrukking had op het gezicht, dat hij een opdoffer wou geven. „Zoo/, zei Amelia, „dus je bent uit je hok gekomen? Ga opzitten en bedelen, Fido Ze knipte met haar vingers en Barney begon overeind te komen. „Sta op 1” riep ze uit. „Sta op, jou leelijke dief. En als ik je er ooit weer op betrap dat je m’n kinderen achterna zit, laat ik je naar het hondenasyl brengen”. „Hartelijke ontvangst”, mopperde Barney. „In de gevangenis was het nog gezelliger”. Amelia nam een koperen schel op. Barney bukte maar het was niet noodig. Amelia gooide het ding niet naar zijn hoofd. (Wordt vervolgd). „Het eerste, wat ik zal doen, is haar een opdoffer geven,” zei Barney Brittle. „Ik ga naar huis en geef haar een opdoffer op haar neus.” De cipier lachte goedmoedig, want Barney was geen lastige gevangene geweest. Dat wil zeggen: hij had in de zes maanden, welke hij in de nor had doorgebracht, geen moeilijkheden veroorzaakt. „Maizie?” vroeg de cipier. „Best Geef haar een flinke opdoffer. Maar als een gentleman, Barney. Geen boksbeugel, als je niet terug wilt komen. Niet, dat je niet altijd welkom bent, integendeel!” Hij had Maizie nooit ontmoet. Hij had nog nooit een van de vrouwen van deze kleine dikke brandkasten-expert ontmoet. Maar hij had hem dikwijls over Maizie hooren praten. „Neen”, zei Barney, terwijl er een droeve uitdrukking kwam op zijn gezicht, „als het Maizie was, zou ze nu buiten wachten om me af te halen. Dan zouden we aan de rol gaan vanavond om deze dag te vieren. Maar Maizie is nou aan het zakkenrollen in de hemel, cipier, waar geen dienders zijn en geen verklikkers Nee, het is Amelia, mijn vijfde, die een op doffer op haar neus moet hebben „Alleen maar omdat ze het moment, Vermogen, regeling van Als hij niet van zins was geweest Amelia een opdoffer te verkoo- pen, zou hij zich volmaakt ge lukkig hebben gevoeld Maar hij twijfelde een beetje aan Amelia’s reactie op een goede opdoffer tegen haar neus. Hij was nog niet lang met Amelia getrouwd en wist nog maar heel weinig van haar af. Een tweetal blokken riep hij een taxi aan. Hij moe en Maar i Aan de dwangbevelen der be lasting. Is devaluatie herinnering aan de Staten niets weten Is de geheele crisis iets anders dan een weemoedige herinnering aan goede tijden Ook Mussolini geeft een glans rijk voorbeeld door zich niets van den wereldoorlog te her inneren en zoodoende is uw neef in goed gezelschap als hij toont de waarheid te beseffen van het fundament onzer huidige samenleving van het ,,Z i c h niets herinnere n”. Laat mij thans eindigen met de pen en niet met het hart, Uw liefhebbende Neef JACOBUS Dienstregeling geldig van 2 Maart t/m. 18 April 1936 Firma L. PLATTESCHORRE, Brouwershaven Aanbevelend, dat je weer in circulatie komt, afwezig is?” „Circulatie? Ik ben geen film Nee, het is niet omdat ze er niet is. Het is, omdat ze er de schuld van is, dat ik hier in moest Alleen maar omdat ze stom wasHeusch cipier, zij is het stomste ding, dat ooit een rok droeg. De dienders hadden ongelijk, Dilly en Daily. Ze wisten het. Ik wist het. Ik had een alibi en een erg goed ook. Alles wat ze te doen had was te zeggen „Ja, edelachtbare, hij was de heele avond thuis”. En wat zegt ze Ze zegt, dat ze me in geen week heeft gezien. En die suffert van de rechtbank gelooft haar, haar en mij nietEn ik kon de winter en het voorjaar in dit hotel hokken.” De cipier stak zijn hand uit. „Tot ziens, Barney”, zei hij, „succes en zorg, dat je uit de buurt van de politie blijft. En bijt geen dienders meer!” Het was een heerlijke Juni-dag. Pioenrozen bloeiden in de voor tuintjes. Kinderen liepen bloot- voets op straat of trachten zich zelf op de trottoirs op rolschaat sen in evenwicht te houden. De ramen van de trams waren open Vogels sjirpten in de dichtbe- bladerde boomen. Barney slenterde door de straat en haalde diep adem, genietend van de diverse geuren. Zijn groot reukorgaan was name lijk uiterst gevoelig. Bepaalde geuren konden hem in verruk king brengen. Andere maakten hem neerslachtig en nog andere maakten hem beslist doodziek van huis was niet moe en haast had hij ook niet. Maar er waren gegronde redenen, waarom hij liever niet meer liep. De eene reden was een looierij, de andere was een slager. Barney was er heelemaal niet zeker van, dat de slager hem dien avond, dat hij bezig was te werken aan zijn brand kast, niet had gezien. En dan waren er nog Dilly en Daily, die voorbij konden komen. Barney wist in welke straten die twee detectives steeds liepen en ook welke kant ze prefereerden. Maar hij was er nooit zeker van waar ze op een bepaald oogen- blik konden zijn. Dat was het vervelende. „Er moest een wet zijn", pelde hij voor zich uit, detectives volgens vastgesteld rooster moeten loopen”. Een groepje kinderen speelde in het binnenplaatsje van het ge bouw, waar zijn kamers waren. Hij bleef staan en keek ze een oogenblik nijdig aan. Waren die twee vlegels van Amelia er bij Die had hij gekregen, toen hij Amelia nam. En hij had nog meer aan hen het land dan aan Amelia. Onze prijzen zijn bewijzen. Dameshemden 48 ct. Interlock- lijfjes 48 ct. Schorten 98 ct. Beste Flanel 17 ct. Molton 27 ct Brei katoen per pak 98 ct. Roode Zak doeken 14 en 21 ct. Prachtig zware handweefstof, 120 breed, voor O v e r g o r d ij n e n 54 ct. Aanbevelend, K. OVERBEKE Amsterdam a A Rotterdam v Rotterdam a Haamstede v Haamstede a Vlissingen vl Extra groote fijne Navelsinaasapp. Diamont okkernoten, Chocolade en fijne Bonbons, Parfumerieën Beleefd aanbevelend, Waarde Tante Jannetje Daar ik de pen opneem om U, ge lijk een liefhebbend neef betaamt, eenige regelen te schrijven, zoo meen ik U te moeten herinneren aan het feit, dat op 21 Februari 1916, des morgens om 8 uur, één van de belangrijkste veld slagen uit den Wereldoorlog een aanvang nam, namelijk de slag bij Verdun. De datum ligt zoo in mijn ge heugen gegrift, omdat ik toen als landstormman onder de wa penen lag te Harderwijk. Ja, het was nog in mijn ongetrouwde jaren en (tot mijn schande moet ik zulks bekennen) ik was tame lijk slordig. In mijn huwelijk heeft Saartje mij echter zoover geleid op het pad der deugd, dat ik zelf schrik, als er een van de weinig overgeschoten haartjes niet volmaakt glad op mijn knik ker zit. Maar goed, juist dien ochtend heb ik zoo goed onthouden, om dat ik in het cachot zat, wegens het feit, dat er eenige knoopen aan mijn uniform ontbraken. Ja, wat voor straf zoude ik tegen woordig van Saartje krijgen Ik zal niet verder gaan met herinneringen ophalen Hebben ons de Ossenaren niet in daad en werken getoond, hoe ver men het soms nog in de wereld kan brengen, door zich niets te herinneren Hoeveel ongelukken worden ons juist door de herinnering aangedaan? Men denke slechts aan den deurwaarder, die ons komt manen.

Schouwen's Badcourant | 1936 | | pagina 3