Reiservaringen van Sinterklaas. K. OVERBEKE te BURGH KO GESCHENKEN? te Itetesw! VERZINT EER GIJ BEGINT MIDMHSTAHD5UKEH SudeMaas luunk alle te Renesse gekochte Cadeautjes en en mouwen Dit spreekwoord geldt ook voor U wanneer ge uw St. Nicolaas-inkopen gaat doen. en Mouw- Bedenkt, bij gekocht, is altijd beter en voordeliger gekocht. I J M Jongens Lumberjaks 64 cent en hooger. Zeer mooieSporthemden met das ƒ1.45, ƒ1.55 en ƒ1.65. Zijden en zuiver wollen onkreukbare Zelfbinders 22, 32, 48 tot 95 cent. Dozen, inhoudende Bretelles, Sokhouders houders ƒ1.40 en Leesboeken 20, 22, 28 Doosjes Zakdoeken 40, 34, 30 Kinderzakdoekjes 5, 6 Dames- en Kinder-Pullovers ƒ1.30. 34 cent, en 28 cent. 7 cent. en Plooirokjes. Flanellen Nachtponnen met lange ƒ0.95, ƒ1.15, en ƒ1.35. Gummischortjes 2 voor 25 cent. Handweefkleden, geheel wol, 140 x 170 ƒ4.45. 2-bels prima Wekkers ƒ1.40. Voetenbankjes 48 cent. Kinderschortjes, Theemutsen, Kleedjes enz. enz. om te borduren. De Middenstandsvereeniging te RENESSE heeft een regeling kunnen treffen waardoor op 5 December door Sinterklaas zelf met Zwarte Piet bezorgd kunnen worden. Om 4 uur ’s middags zal hij reeds ter plaatse rondrijden. Om 6 uur rondbezorging. INLICHTINGEN BIJ DE WINKELIERS. ten, „dan zullen keerde een vol uur voor hij „ze Beleefd aanbevelend. een doosje wipte Nog diezelfde avond was er al een locomotief op weg naar Spanje om Sint Nicolaas'te halen, De tocht ver liep zonder hindernissen. Er werd dag en nacht doorgereden en na 24 uur had de locomotief de Spaanse grens bereikt. om loten we er 5 Op de kantoren van de Nederlandse spoorwegen was intussen alles in rep en roer. Alle machinisten wilden opeens met de locomotief mee om Sint Nicolaas uit Spanje te halen. „Nee jongens”, zei de directeur, „dat gaat niet. Er kunnen er maar twee mee.” „Goed", zei een van de machinis- de oude stem van Sint Al onze Artikelen zijn practisch en zeker welkom als: Alpino’s 44 en 60 cent. „Piet.” Het was i Nicolaas. De heilige man zat weggedoken in zijn hoge stoel in de gezelligste hoek van de zaal. „Ja Sinterklaas”. Als een duveltje uit Zwarte Piet naar binnen. „Piet, mijn goede jongen", sprak Sint Nicolaas, „het is al eind November. Het wordt tijd dat we eens aanstalten maken voor onze jaarlijkse reis.” „Naar Tsjecho Slowakije?” vroeg Zwarte Piet dom. Sinterklaas keek ontsteld „Maar mijn Piet.” sprak hij. „hoe heb ik het nou met je. Weet je het nu nog niet Begin December is Nederland aan de beurt.” Zwarte Piet bloosde van schaamte, maar je kon dat niet zien. Daar was hij te zwart voor. „Zal ik het spoorboekje even halen”? vroeg de zwarte bediende. „Welnee, doe maar niet zooveel moeite”, antwoordde Sint Nicolaas. Bel de stationchef maar even op en vraag of hij overmorgen een extra trein beschikbaar heeft Piet verliet de zaal en kwartiertje later terug. „En wat heeft hij gezegd?” vroeg Sint Nicolaas. „Ze doen het niet”, antwoordde Zwarte Piet. „De chef zei dat de dienst het niet toeliet. In de tegen woordige tijd konden ze niet zo maar voor ieder wissewasje een trein be schikbaar stellen.” Ondanks zijn heiligheid werd Sint Nicolaas vreselijk kwaad. „Een wissewasje”, bromde hij, noemen ze dat een wissewasje. Dacht die man soms dat ik zo maar al die kindertjes in de steek kan latenPiet, bel terstond het kantoor op van het Neder landse spoor en vraag of ze daar een trein kunnen sturen.” Piet ging heen. Het duurde wel een verbinding had met Nederland. Het gesprek zelf echter duurde maar kort. Je moet rekenen, het is altijd heel erg duur als je uit Spanje naar Nederland wilt telefoneren. Én Sint Nicolaas kon zijn geld beter gebruiken voor cadeautjes voor zoete kinderen. Maar na het gesprek straalde Zwarte Piet van vreugde. Sint Nicolaas zag al aan zijn gezicht dat de zaak in orde was. „Het komt voor elkaar, Sinterklaas”, riep Zwarte Piet„Een hele trein kon er niet af, maar ze zullen een locomotief sturen.” „Prettig is het niet” mompelde Sinter klaas, „het is een lange rit en dat in een kolenwagen.” „Voor mij komt het er niets op aan”, lachte Zwarte Piet. „Aan mij kun je toch niet zien of ik onder het kolen gruis zit.” Sint Nicolaas zat thuis aan tafel te eten. Opeens keek hij glimlachend op. „Piet”. „Ja, Sinterklaas.” Het gezicht van Sint Nicolaas betrok. Zwarte Piet had hem antwoord ge geven met een volle mond en daar had Sint een hekel aan. „Eet eerst je mond leeg”, zei Sinter klaas. „Ziezo”, hernam Sint Nicolaas enige minuten later. Nu zal ik je eens wat vertellen. Je weet, dat ik alles weet hè. Nou ik heb iets grappigs ontdekt. De locomotief uit Nederland is op een spoorlijn gekomen waar een hele hoop bergen zijn. En op een plek daar van hebben ze vergeten de tunnel te maken.” „Mooi is dat”, mompelde Zwarte PietDan mag ik zeker al die pakjes daar naar toe sjouwen „Ja, Piet, er zal niets anders opzitten. Prettig is het niet, maar we zijn nu eenmaal niet op de wereld om appelen te eten Er brak voor Zwarte Piet een moei lijke tijd aan. Met een kruiwagen moest hij alle pakjes en zakken naar de plek brengen, waar de arbeiders de tunnel vergeten hadden. En terwijl Piet sjouwde en ploeterde naderde de trein de bewuste plek, waar geen tunnel was. Natuurlijk zou de locomotief tegen de bergen te pletter zijn gereden, als niet toevallig een van de machinisten buiten de loco motief had gehangen om zo olienootjes te eten. „Zeg jo”, riep hij opeens uit, hebben de tunnel vergeten”. De andere machinist remde uit alle macht. „Een vreemd land, dat Spanje", merkte hij op. „Hoe krijgen we Sinterklaas nu te pakken." Maar voor hij nog had uitgesproken uitte hij een kreet van verbazing. Sint Nicolaas, die alles wist, had de moeilijkheid al opgelost. Met de autobus waren hij en Zwarte Piet hierheen gereisd en nu hadden ze niets meer te doen dan in te stappen en terug te rijden. De terugreis was voor de beide machi nisten een waarachtig feest. De hele weg, 24 uur achter elkaar, mochten ze borstplaatjes snoepen. Van deze gelegenheid maakten ze zo’n gretig gebruik, dat ze bij aankomst in Neder land onmiddellijk in een ziekenhuis werden opgenomen, omdat hun maag een beetje in de war was. Maar alles bijeen genomen hadden ze geen van beiden spijt van het zeld zame reisje. En Sint Nicolaas ook niet, want nu kon de goede man juist op tijd be ginnen met zijn rit naar Schouwen. En dat had hij te danken aan de vrien delijkheid van de directie van de Nederlandse spoorwegen.

Schouwen's Badcourant | 1935 | | pagina 7